Program nr. 58 saptamana: 14.10-21.10.2019

Pentru echipele de Liga Nationala (masculin + feminin)
In conformitate cu regulamentele in vigoare, la sfarsitul jocului se va intocmi un proces-verbal de catre responsabilii cu raportul de joc, in prezenta reprezentantilor celor doua echipe, in care se vor regasi jucatorii eligibili sub 21 ani, precum si timpul de joc efectuat de acestia.
Jucatorii eligibili pentru regula U21 sunt cei nascuti 01.07.1998-21.12.1998, tot anul 1999 si tot anul 2000.

DELO Liga Campionilor - feminin
19.10.2019, ora 20:00

Podgorica
Buducnost (MNE) - SCM Ramnicu Valcea                     Digi Sport 
Arbitri: Christiansen/Hansen-DEN
Delegat EHF: Tatjana Medved-SRB

DELO Liga Campionilor - feminin
19.10.2019, ora 18:00

Sala Polivalenta Bucuresti
CSM Bucuresti - MKS Perla Lublin (POL)                       Digi Sport  
Arbitri: Prastalo/Balvan-BIH
Delegat EHF: Edeltraut Berthold-AUT

VELUX Liga Campionilor - masculin
20.10.2019, ora 17:00 

Plock 
Orlen Wisla Plock (POL) - CS Dinamo Bucuresti            Digi Sport  
Arbitri: Horvath/Marton-HUN
Delegat EHF: Viktor Konopliasty-UKR

Cupa EHF - feminin
19.10.2019, ora 18:00

San Sebastian
Super Amara Bera Bera (ESP) - CSM Corona Brasov
Arbitri: Lidacka/Lesiak-POL
Delegat EHF: Matthew Mamo-MLT

Cupa EHF - feminin
19.10.2019, ora 18:00

Sala Magura Cisnadie
HC Galychanka Lviv (UKR) - Magura Cisnadie
Arbitri: Kinnari/Skogberg-FIN
Delegat EHF:Igor Karlubik

Cupa EHF - feminin
19.10.2019, ora 18:00

Sala Polivalenta Craiova
Tertnes Bergen (NOR)- SCM Craiova
Arbitri: Geraets/Geraets-NED)
Delegat EHF:Zorica Masic-SRB

Cupa EHF - feminin
20.10.2019, ora 18:00

Sala Polivalenta Craiova
SCM Craiova - Tertnes Bergen (NOR)
Arbitri: Geraets/Geraets-NED)
Delegat EHF:Zorica Masic-SRB

Delegari EHF

DELO Liga Campionilor - feminin
19.10.2019

FTC-Rail Cargo Hungaria - HC Podravka Vegeta 
Arbitri: Diana-Carmen Florescu/Anamaria Stoia

CUPA EHF  - feminin
18-19.10.2019

Herning Ikast Handbold (DEN)  - HC Gomel (BLR)
Delegat EHF: Constantin DIN

CUPA EHF  - feminin
19.10.2019

Kuban (RUS)  - H 65 Koors HK (SWE)
Delegat EHF: Horatiu BELU

Liga Zimbrilor
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 17.10 18:00 CS HC Buzău 2012 vs AHC Dobrogea Sud 58/1
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Buzau Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: I.Serbu(B)
Jo 17.10 18:00 AHC Dunărea Călărași vs CSM Vaslui 58/2
Sala: Sala Polivalenta Calarasi Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator: O.Pripas(VL)
Jo 17.10 18:00 CSM Reșita vs CSM Focșani 2007 58/3
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator: V.Dancescu(B)
Jo 17.10 18:00 CSM Bacău vs CSM Făgăraș 58/4
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: V.Vicea(B)
Mi 16.10 18:25 CSA Steaua București vs CS Dinamo București Tvr 1 58/5
Sala: N/A Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: H.Belu(B)
Jo 17.10 18:00 CS Minaur Baia Mare vs AHC Potaissa Turda 58/6
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: I.Ciobanu(BC)
Liga Florilor
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 15.10 18:00 CSM București vs HC Dunărea Brăila Tvr HD 58/7
Sala: Sala Rapid Arbitri: D.Florescu(BV)/A.Stoia(B) Observator: M.Margarit(PH)
Liga Florilor
Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 15.10 16:00 SCM Râmnicu Vâlcea vs CS Rapid București Tvr HD 58/8
Sala: Sala Traian Arbitri: D.Canta(CJ)/R.Nicolae(CJ) Observator: V.Pavel(BZ)
Liga Florilor
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 15.10 18:00 CSM Corona Brașov vs CSU Cluj-Napoca 58/9
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator: I.Vizitiu(HD)
Du 20.10 15:30 CS Rapid București vs HC Dunărea Brăila Tvr HD 58/10
Sala: N/A Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator: G.Dumitrache(BZ)
Sb 19.10 11:00 HC Zalău vs AHCM Slobozia 58/11
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator: V.Sighicea(VL)
Sb 19.10 18:00 SCM Gloria Buzău vs CS Minaur Baia Mare 58/12
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: G.Bejinariu(AG)
Liga Florilor
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 12:00 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud vs CSM Slatina 58/13
Sala: Sala Polivalenta Bistrita Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: G.Covaci(B)
Divizia A Seria A Feminin
Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 15.10 15:00 CSM Galati vs National Brasov 58/14
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Oprea(IL)/F.Stanciu(CL) Observator:
Divizia A Seria A Feminin
Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 11:00 National Brasov vs CS Stiinta Bacau 58/15
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Sb 19.10 12:00 CSM Roman vs HC Dunarea Braila DivA 58/16
Sala: Sala Sporturilor Roman Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Sb 19.10 12:30 HCF Piatra Neamt vs CSM Galati 58/17
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:
Divizia A Seria B Feminin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 15.10 18:30 CSM Bucuresti DivA vs ACS Spartac UNEFS Bucuresti 58/18
Sala: Sala Elite Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Divizia A Seria B Feminin
Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 00:00 ACS Spartac UNEFS Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 18.10 17:00 HC Dinamo Bucuresti vs CSM Bucuresti DivA 58/19
Sala: Sala Elite Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:
Sb 19.10 14:00 CSU Neptun Constanta vs CSU Stiinta Bucuresti 58/20
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator:
Vi 18.10 18:00 CS Danubius Calarasi vs ACS Sc. 181 SSP Bucuresti 58/21
Sala: Sala Sc. T Vladimirescu Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Divizia A Seria C Feminin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 18.10 16:00 National Rm Valcea vs CS Dacia Mioveni 2012 58/22
Sala: N/A Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Sb 19.10 14:00 ACS Szekelyudvarhelyi Noi Kezilabda Klub vs CS Activ Prahova Ploiesti 58/23
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Sb 19.10 12:00 CSM Tg. Jiu vs CSU Targoviste 58/24
Sala: Sala Sporturilor Tg. Jiu Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:
Divizia A Seria D Feminin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 13:30 CSU Universitatea de Vest Timisoara vs ACS Crisul Chisineu-Cris 58/25
Sala: Sala Universitatii Arbitri: A.Draganescu(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Vi 18.10 13:30 CSU Resita vs CS Marta Baia Mare 58/26
Sala: Sala Polivalenta Resita Arbitri: A.Enache(GJ)/L.Marii(GJ) Observator:
Sb 19.10 14:30 CSU Oradea vs CSM Tg Mures 58/27
Sala: Sala Universitatii Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:
Divizia A Seria A Masculin
Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 CS Politehnica Iasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 11:00 CSU din Suceava DivA vs CSU Galati 58/28
Sala: Sala Dumitru Bernicu Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Du 20.10 11:00 CSU Targoviste vs CS Magnum Botosani 58/29
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 CSM Ploiesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 11:30 CSM Alexandria vs CSU Pitesti 58/30
Sala: Sala Sport Scoala 7 Alexandria Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(VL) Observator:
Jo 17.10 14:30 CSA Steaua București vs CS Medgidia 58/31
Sala: Sala Iris Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:
Sb 19.10 13:00 CSM Bucuresti DivA vs AHC Dobrogea Sud 58/32
Sala: Sala Rapid Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator:
Divizia A Seria C Masculin
Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 18:00 ACS Szejke Odorheiu Secuiesc vs AHC Potaissa Turda DivA 58/33
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: B.Ciobea(AG)/B.Dordea(SB) Observator:
Lu 28.10 17:00 CNE Sighisoara vs CS Universitatea Cluj 58/34
Sala: N/A Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:
Du 20.10 00:00 CSM Sighisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Divizia A Seria D Masculin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 CS Unirea Sannicolau Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 16.10 15:30 CSU Politehnica Timisoara vs CNOPJ Timisoara 58/35
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Du 20.10 14:00 HC Beldiman Arad vs CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu 58/36
Sala: Sala Universitatii Arad Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator:
Du 20.10 12:00 CS Universitatea Craiova vs CSM Oradea 58/37
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator:
Juniori 1 Seria A Feminin
Etapa 4

Echipa CSO Buhusi nu se prezinta la meciul cu LPS Piatra Neamt din data de 17.11.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 15.10 14:00 LPS Piatra Neamt vs LPS Iasi 58/38
Sala: Sala Ceahlaul Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Juniori 1 Seria A Feminin
Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 14:00 CSH Art Galati vs LPS Piatra Neamt 58/39
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Du 20.10 12:00 CSM Galati vs CSO Buhusi 58/40
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Du 20.10 10:30 LPS Iasi vs LPS Suceava 58/41
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Juniori 1 Seria B Feminin
Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 14:00 ACS Unirea Dobroesti vs LPS Braila 58/42
Sala: Sala Dobroesti Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Du 20.10 12:00 CSM Bucuresti vs CSS Slobozia 58/43
Sala: Sala Elite Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Du 20.10 15:30 CT Media Bucuresti vs CSS Tulcea 58/44
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: A.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Juniori 1 Seria C Feminin
Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 13:30 CSM Corona Brasov vs CS Rapid Bucuresti 58/45
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Du 20.10 13:30 CSS 2 Bucuresti vs CSS PLoiesti 58/46
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Du 20.10 12:30 ACS Sepsi SIC Sf Gheorghe vs AS HC Olimpic Muntenia Bucuresti 58/47
Sala: Sala Szabo Kati Arbitri: A.Baltat(BV)/D.Rusu(BV) Observator:
Juniori 1 Seria D Feminin
Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 11:00 LPS Slatina vs CSS Medias 58/48
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Du 20.10 13:00 GSIP Moreni vs LPS Pitesti 58/49
Sala: Sala Moreni Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Du 20.10 14:30 HCM Craiova vs CSS Rm Valcea 58/50
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: A.Eremia(GJ)/M.Ghita(GJ) Observator:
Juniori 1 Seria E Feminin
Etapa 5

Echipa CS Arena Tg. Mures nu se prezinta la meciul cu CSM Tg. Mures din data de 15.09.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 CSM Tg. Mures sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 17.10 13:00 CSS 2 Baia Mare vs CSS Viitorul Cluj 58/51
Sala: Sala Polivalenta Lascar Pana Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Du 20.10 13:00 CS Arena Tg Mures vs CSS Zalau 58/52
Sala: Sala Serafim Duicu Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Juniori 1 Seria F Feminin
Etapa 5

Echipa LPS Tg. Jiu nu se prezinta la meciul cu ACS Leu Giarmata din data de 10.09.2019.

Echipa LPS Tg. Jiu s-a retras din campionatul incepand cu data de 02.10.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 ACS Leu Giarmata sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 00:00 Unirea Sannicolau Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 14:30 LPS Fl. Fleseriu Sebes vs Lic.Teo.T. Vuia Resita 58/53
Sala: Sala Florin Fleseriu Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Juniori 2 Seria G Masculin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 14.10 15:00 SCM Politehnica Timisoara vs Unirea Sannicolau Mare 58/54
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:
Juniori 2 Seria A Feminin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 12:00 CSS Bacau vs CS OK Sport Onesti 58/55
Sala: Sala Orizont Arbitri: R.Armanu(BC)/O.Ilisei(NT) Observator:
Sb 19.10 11:00 CSS Tg Neamt vs CSO Buhusi 58/56
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Mi 16.10 15:30 LPS Vaslui vs CSM Bacau 58/57
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Vi 18.10 14:00 LPS Suceava vs LPS Roman 58/58
Sala: Sala LPS Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Vi 18.10 14:30 LPS Iasi vs LPS Piatra Neamt 58/59
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Juniori 2 Seria B Feminin
Etapa 5

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 00:00 CSS Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 19.10 12:00 LPS Braila vs LPS I. Balas Soter Buzau 58/60
Sala: Sala LPS Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:
Sb 19.10 11:00 LPS Focsani vs CSM Galati 58/61
Sala: Sala Sporturilor Focsani Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Du 20.10 18:00 CS Medgidia vs CS Danubius Calarasi 58/62
Sala: Sala Iftimie Ilisei Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator:
Juniori 2 Seria C Feminin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 00:00 CSU Stiinta Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 19.10 10:00 CSM Bucuresti vs CSS 2 Bucuresti 58/63
Sala: Sala Elite Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Sb 19.10 10:00 CSS 6 Bucuresti vs ACS Unirea Dobroesti 58/64
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: C.Marin(B)/M.Ungureanu(B) Observator:
Sb 19.10 00:00 CS Rapid Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 19.10 11:30 CT Media Bucuresti vs ACSO Viitorul Pantelimon 58/65
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: A.Rotaru(OT)/S.Sutu(OT) Observator:
Juniori 2 Seria F Feminin
Etapa 5

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 00:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 18.10 17:00 ACS Viitorul Vetel vs Lic Teor Traian Vuia Resita 58/66
Sala: Sala Sporturilor Deva Arbitri: L.Stegaru(DJ)/B.Tomaiaga(GJ) Observator:
Lu 21.10 13:00 HC Jimbolia vs ACS Baile Herculane 58/67
Sala: N/A Arbitri: F.Radulescu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Sb 19.10 10:30 LPS Banatul Timisoara vs ACS Leu Giarmata 58/68
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: D.Ghiocel(TM)/C.Rapa(TM) Observator:
Juniori 2 Seria G Feminin
Etapa 5

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa HC Arsenal Taureni nu se prezinta la meciul cu ACS Sepsi Sf. Gheorghe din data de 15.11.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 00:00 CSS Odorheiul Secuiesc sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 19.10 11:00 CSS Medias vs HC Arsenal Taureni 58/69
Sala: Scoala Generala 5 Arbitri: C.Ilina(VL)/M.Padeanu(VL) Observator:
Sb 19.10 13:30 CSM Fagaras vs ACS Pegasus Tg Mures 58/70
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Vi 18.10 18:00 CSS Fagaras vs ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe 58/71
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Juniori 2 Seria H Feminin
Etapa 5

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa ACS Viitorul Nasaud nu se prezinta la meciul cu CSS 2 Baia Mare din data de 26.10.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 15:30 CS Marta Baia Mare vs LPS Bistrita 58/72
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Sabau(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Sb 19.10 14:00 CS Phoenix Baia Mare vs CSS Viitorul Cluj 58/73
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Moldovan(MS)/C.Pipa(BH) Observator:
Sb 19.10 14:00 ACS Alpha Oradea vs ACS Viitorul Nasaud 58/74
Sala: Sala Antonio Alexe Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Sb 19.10 09:30 CSS 2 Baia Mare vs LPS Satu Mare 58/75
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Juniori 3 Seria A Masculin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 17.10 14:00 CSU din Suceava 2 vs LPS Iasi 58/76
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Sb 19.10 11:00 CSO Negresti Vaslui vs CSU din Suceava 58/77
Sala: Sala Oraseneasca Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Mi 16.10 17:00 LPS Vaslui vs LPS Suceava 58/78
Sala: Sala Polivalenta Vaslui Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Sb 19.10 11:00 LPS Piatra Neamt vs CSM Bacau 58/79
Sala: Sala Polivalenta II Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Juniori 3 Seria C Masculin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 00:00 HC Junior BB Buzau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 19.10 14:00 CSM Ploiesti vs CS Olimpic Mizil 58/80
Sala: Sala Tel George Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Vi 18.10 18:30 CSS Ploiesti vs ACS Academia Junior Ploiesti 58/81
Sala: Sala Polivalenta Brazi Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Sb 19.10 12:00 CSS Tecuci vs CS Orasenesc Mizil 58/82
Sala: Sala Lucian Vasilache Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Juniori 3 Seria G Masculin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 00:00 HC 2003 Alesd sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 19.10 11:00 LPS Bistrita vs LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia 58/83
Sala: Sala LPS Arbitri: F.Curtuia(BV)/S.Curtuia(BV) Observator:
Sb 19.10 11:00 Academia Minaur Baia Mare vs Lic. Liviu Rebreanu Turda 58/84
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Moldovan(MS)/C.Pipa(BH) Observator:
Sb 19.10 12:30 CSS 2 Baia Mare vs LPS CSS Bihorul Oradea 58/85
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Juniori 3 Seria H Masculin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 19.10 00:00 Sc. Gen. 7 Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 19.10 13:00 CS Giroc Chisoda vs LPS Banatul Timisoara 58/86
Sala: Sala David Voniga Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:
Sb 19.10 12:00 CSS Lugoj vs CS Unirea Sannicolau Mare 58/87
Sala: Sala Lavinia Milosovici Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Vi 18.10 15:30 CSM Resita vs HC Beldiman Arad 58/88
Sala: N/A Arbitri: A.Enache(GJ)/L.Marii(GJ) Observator:
Juniori 3 Seria A Feminin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 LPS Roman sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 10:00 LPS Piatra Neamt vs CSS Bacau 58/89
Sala: Sala Ceahlaul Arbitri: N.Hariton(SV)/D.Ionasciuc(SV) Observator:
Du 20.10 11:00 LPS Vaslui vs HC Comanesti 58/90
Sala: Sala Polivalenta Vaslui Arbitri: M.Horghidan(IS)/M.Spita(IS) Observator:
Du 20.10 11:00 CSO Buhusi vs CSS Unirea Iasi 58/91
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: C.Lucaci(sv)/A.Mamciuc(SV) Observator:
Du 20.10 12:00 LPS Botosani vs Stiinta Miroslava Iasi 58/92
Sala: N/A Arbitri: I.Cocu(BC)/I.Oprea(BC) Observator:
Du 20.10 13:00 LPS Suceava vs LPS Iasi 58/93
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Anton(VS)/R.Hordila(VS) Observator:
Juniori 3 Seria B Feminin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 CSH Art Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 19.10 15:00 CSS Tulcea vs HC Dunarea Braila 58/94
Sala: Sala CSS Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Du 20.10 11:00 LPS Braila vs CSS Galati 58/95
Sala: Sala LPS Arbitri: E.Ali(CT)/F.Mihordea(DB) Observator:
Du 20.10 10:00 CSM Galati vs AHC Olimpia Braila 58/96
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: A.Caloian(B)/S.Rusoiu(PH) Observator:
Sb 19.10 12:00 HC Junior BB Buzau vs CSS 1 Constanta 58/97
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Arbitri: A.Caloian(B)/S.Rusoiu(PH) Observator:
Du 20.10 14:00 CSM Rm. Sarat vs ACS Bute Galati 58/98
Sala: Sala Vasile Stefan Arbitri: M.Gradisteanu(PH)/G.Petrache(ph) Observator:
Juniori 3 Seria C Feminin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari.

Echipa ACS Piticu Fetesti nu se prezinta la meciul cu CSM Bucuresti din data de 10.10.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 CSS Slobozia sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 10:00 CSM Bucuresti vs CS Danubius Calarasi 58/99
Sala: Sala Elite Arbitri: A.Diba(AG)/G.Duminiciou(AG) Observator:
Du 20.10 12:00 CS Tonus Bucuresti vs CS Axiopolis Cernavoda 58/100
Sala: Sala Antilopa Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:
Du 20.10 11:30 ACS Unirea Dobroesti vs ACS SC Piticu 2013 Fetesti 58/101
Sala: Sala Dobroesti Arbitri: E.Andrei(PH)/P.Caunei(PH) Observator:
Du 20.10 00:00 ACSO Viitorul Pantelimon sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 12:30 CS Fortuna Bucuresti vs CSM Fetesti 58/102
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: I.Closcan(AG)/G.Marin(DB) Observator:
Juniori 3 Seria D Feminin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 ACS Academia Junior Ploiesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 12:00 CSM Ploiesti vs CSS 6 Bucuresti 58/103
Sala: Sala Tel George Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Du 20.10 09:00 CSS Ploiesti vs CSU Stiinta Bucuresti 58/104
Sala: Sala Tel George Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Du 20.10 13:00 HC Activ CSO Plopeni vs CSO Voluntari 2005 58/105
Sala: Sala Polivalenta Plopeni Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Du 20.10 14:00 CSO Tricolorul Breaza vs Sport Club Curtea de Arges 58/106
Sala: Sala Virgil Dudau Arbitri: C.Oprea(IL)/F.Stanciu(CL) Observator:
Du 20.10 17:00 ACS Olimpic Mizil vs LPS Pitesti 58/107
Sala: Sala Polivalenta Mizil Arbitri: C.Marin(B)/M.Ungureanu(B) Observator:
Juniori 3 Seria E Feminin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

CSS Slatina retrasa in 25.09.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 CSM Slatina sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 11:00 HCM Torok Rm. Valcea vs CSS Petrosani 58/108
Sala: Sala Traian Arbitri: G.Spaloghe(OT)/D.Zapciroiu(OT) Observator:
Du 20.10 16:30 CSS Craiova vs CSM Tg Jiu 58/109
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Du 20.10 13:00 CSS Caracal vs HCM Craiova 58/110
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Badea(PH)/N.Ionica(OT) Observator:
Du 20.10 12:30 CS Chimia Rm. Valcea vs CSS Dr. Tr. Severin 58/111
Sala: Sala Traian Arbitri: G.Spaloghe(OT)/D.Zapciroiu(OT) Observator:
Du 20.10 00:00 LPS Slatina sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Seria F Feminin
Etapa 6

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 15.10 18:00 CS Sporting Ghimbav vs CSM Fagaras 58/112
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator:
Juniori 3 Seria F Feminin
Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 CSS Sf. Gheorghe sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 14:00 CSM Fagaras vs CSM Corona 58/113
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: B.Ciobea(AG)/B.Dordea(SB) Observator:
Du 20.10 13:00 CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc vs CS Sporting Ghimbav 58/114
Sala: Sala Jozsef Attila Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Du 20.10 11:30 CSS Dinamo Brasov vs CSS Sibiu 58/115
Sala: Scoala 11 Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Du 20.10 10:00 ACS Kids Tampa 2015 Brasov vs CSS Odorheiul Secuiesc 58/116
Sala: Scoala 11 Arbitri: R.Voica(SB)/S.Broscateanu(SB) Observator:
Du 20.10 11:00 Lic Teor Nagy Mozes Tg Secuiesc vs CSS Sighisoara 58/117
Sala: Sala Tg. Secuiesc Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Juniori 3 Seria G Feminin
Etapa 7

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa CS Diniasanca Dinias nu se prezinta la meciul cu CSM Mihai Viteazu Vulcan din data de 10.10.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 00:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 20.10 15:00 CSS Hunedoara vs LT Traian Vuia Resita 58/118
Sala: Sala Traian Lalescu Arbitri: G.Candea(SB)/V.Neagu(SB) Observator:
Du 20.10 13:00 CSM Mihai Viteazul Vulcan vs Sc. Gen. 7 Timisoara 58/119
Sala: Sala Vulcan Arbitri: C.Fugaru(GJ)/A.Otelea(HD) Observator:
Du 20.10 11:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs HC Sportiv Citu Timisoara 58/120
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Du 20.10 09:30 LPS Banatul Timisoara vs Diniasanca Dinias 58/121
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: M.Bobu(TM)/C.Singeorzan(tm) Observator:
Du 20.10 12:00 ACS Leu Giarmata vs CS Victoria Nadlac 58/122
Sala: Sala Giarmata Arbitri: A.Constantinescu(TM)/I.Lascu(TM) Observator:
Juniori 3 Seria H Feminin
Etapa 5

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 20.10 11:00 CSS 2 Baia Mare vs ACS ARIESUL TURDA VOLEI-HANDBAL 58/123
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: S.Cosma(MM)/A.Sabau(MM) Observator:
Du 20.10 15:00 LPS Tg Mures vs CSS Zalau 58/124
Sala: Sala LPS Arbitri: F.Curtuia(BV)/S.Curtuia(BV) Observator:
Du 20.10 12:00 LPS Satu Mare vs CSS Viitorul Cluj 58/125
Sala: Sala Ecaterina Both Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:
Du 20.10 13:00 LPS Fl. Fleseriu Sebes vs CS Comunal Sanmartin 58/126
Sala: Sala Florin Fleseriu Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator: