Romania Tineret Masculin

Program


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


Rezultate

28:30 13:15
Sâmbãtã, 28 iulie 2018 /
ROMANIA vs ISRAEL
Campionatul European de Tineret 2018 (U20)
Romania: Rusu Vladut, Cabut Calin (2), Makaria Sergiu (2), Pop Daniel, Khereki Alexandru (4), Andrei Alexandru, Dragan Andrei (2), Ionescu Alexandru, Broasca Ionut (5), Pintoiu Teodor, Niculai Vasile, Buzle Andrei, Mikaly Zsolt (5), Hantaru Dragos (6), Susanu Daniel (1), Fekete Daniel (1).
32:31 11:14
Vineri, 27 iulie 2018 /
ROMANIA vs POLONIA
Campionatul European de Tineret 2018 (U20)
Romania: Rusu Vladut, Cabut Calin (12), Makaria Sergiu, Pop Daniel (1), Khereki Alexandru (2), Andrei Alexandru (2), Dragan Andrei, Ionescu Alexandru, Broasca Ionut (6), Pintoiu Teodor, Niculai Vasile, Buzle Andrei (1), Mikaly Zsolt, Hantaru Dragos (3), Susanu Daniel (5), Fekete Daniel.
22:30 13:17
Miercuri, 25 iulie 2018 /
ROMANIA vs ISRAEL
Campionatul European de Tineret 2018 (U20)
Romania: Rusu Vladut, Cabut Calin (1), Makaria Sergiu (2), Pop Daniel (1), Khereki Alexandru (1), Andrei Alexandru, Dragan Andrei (1), Ionescu Alexandru, Broasca Ionut (3), Pintoiu Teodor (1), Niculai Vasile, Buzle Andrei, Mikaly Zsolt (1), Hantaru Dragos (9), Susanu Daniel (2), Fekete Daniel.
25:29 8:16
Marþi, 24 iulie 2018 /
ROMANIA vs NORVEGIA
Campionatul European de Tineret 2018 (U20)
Romania: Rusu Vladut, Cabut Calin (5), Makaria Sergiu, Pop Daniel (5), Khereki Alexandru, Andrei Alexandru (4), Dragan Andrei (1), Ionescu Alexandru, Broasca Ionut (3), Pintoiu Teodor, Niculai Vasile, Buzle Andrei, Mikaly Zsolt, Hantaru Dragos (4), Susanu Daniel (3), Fekete Daniel.
31:40 16:17
Duminicã, 22 iulie 2018 /
ROMANIA vs SUEDIA
Campionatul European de Tineret 2018 (U20)
Romania: Rusu Vladut, Cabut Calin (5), Makaria Sergiu, Pop Daniel (5), Khereki Alexandru, Andrei Alexandru (1), Dragan Andrei (3), Ionescu Alexandru (5), Broasca Ionut (2), Pintoiu Teodor (1), Niculai Vasile, Buzle Andrei (3), Mikaly Zsolt (1), Hantaru Dragos (4), Susanu Daniel (1), Fekete Daniel.
25:30 15:17
Vineri, 20 iulie 2018 /
ROMANIA vs GERMANIA
Campionatul European de Tineret 2018 (U20)
Romania: Rusu Vladut, Cabut Calin (7), Makaria Sergiu, Pop Daniel (1), Khereki Alexandru, Andrei Alexandru (1), Dragan Andrei, Ionescu Alexandru (1), Broasca Ionut (1), Pintoiu Teodor (1), Niculai Vasile, Buzle Andrei (6), Mikaly Zsolt (1), Hantaru Dragos (4), Susanu Daniel (2), Fekete Daniel.
29:19 15:5
Joi, 19 iulie 2018 /
ROMANIA vs ISLANDA
Campionatul European de Tineret 2018 (U20)
Romania: Rusu Vladut (1), Cabut Calin (5), Makaria Sergiu, Pop Daniel (1), Andrei Alexandru (3), Dragan Andrei (1), Ionescu Alexandru (1), Broasca Ionut (4), Aungurenci Ciprian, Pintoiu Teodor (1), Buzle Andrei (2), Mikaly Zsolt, Hantaru Dragos (7), Susanu Daniel (3), Fekete Daniel, Duman Eduard.
38:26 22:17
Duminicã, 08 aprilie 2018 /
ROMANIA vs BELGIA
Pregatire
Romania: Rusu Vladut, Pintoiu Teodor (3), Makaria Sergiu (3), Pop Daniel (8), Andrei Alexandru George (1), Hantaru Dragos, Grigore Mihai (1), Belchite Edurd (1), Niculai Cristian, Diaconu Laurentiu, Cabut Calin, Broasca Ionut, Bozogany Barna (3), Buzlei Iosif Andei (6), Mihaly Zsolt (6), Dedea Adrian (4), Susanu Daniel (2).
23:25 13:12
Sâmbãtã, 07 aprilie 2018 /
ROMANIA vs POLONIA
Pregatire
Romania: Rusu Vladut, Pintoiu Teodor (3), Makaria Sergiu, Pop Daniel (1), Andrei Alexandru George (3), Hantaru Dragos, Grigore Mihai, Belchite Edurd, Niculai Cristian, Diaconu Laurentiu (2), Cabut Calin (6), Broasca Ionut (3), Bozogany Barna, Buzlei Iosif Andei (2), Mihaly Zsolt, Dedea Adrian (1), Susanu Daniel (2).
27:27 14:12
Vineri, 06 aprilie 2018 /
ROMANIA vs CEHIA
Pregatire
Romania: Rusu Vladut, Pintoiu Teodor (2), Makaria Sergiu, Pop Daniel (5), Andrei Alexandru George (3), Hantaru Dragos, Grigore Mihai, Belchite Edurd (2), Niculai Cristian, Diaconu Laurentiu (1), Cabut Calin (3), Broasca Ionut (3), Bozogany Barna, Buzlei Iosif Andei (4), Mihaly Zsolt (2), Dedea Adrian, Susanu Daniel (2).
35:19 15:10
Vineri, 08 aprilie 2016 /
ROMANIA vs ESTONIA
Calificare Campionatul European U20
Romania: Vasile Dan, Thalmaier Roland 7, Constantina Sabin 2, Dumitriu Gabriel 5, Nagy Robert 5, Becheru Mihai 1, Apostu Razvan, Stefan Leonard 1, Botea Tudor 1, Csog Vencel 4, Merla Mihai, Manescu Bogdan 4, Heimbach Raul, Manescu Alexandru, Bologa Alexandru 2, Bizau Octavian 3. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
22:30 11:17
Vineri, 08 aprilie 2016 /
ROMANIA vs PORTUGALIA
Calificare Campionatul European U20
Romania: Vasile Dan, Thalmaier Roland 3, Constantina Sabin 2, Dumitriu Gabriel 3, Nagy Robert 1, Becheru Mihai, Apostu Razvan, Stefan Leonard, Botea Tudor, Csog Vencel 3, Merla Mihai, Manescu Bogdan 4, Heimbach Raul, Manescu Alexandru, Bologa Alexandru 6, Bizau Octavian. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
17:31 11:14
Vineri, 08 aprilie 2016 /
ROMANIA vs SLOVENIA
Calificare Campionatul European U20
Romania: Vasile Dan, Thalmaier Roland 5, Constantina Sabin, Dumitriu Gabriel 1, Nagy Robert 1, Becheru Mihai, Apostu Razvan, Stefan Leonard, Botea Tudor, Csog Vencel 3, Merla Mihai, Manescu Bogdan 1, Heimbach Raul 2, Manescu Alexandru 1, Bologa Alexandru, Bizau Octavian 3. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
32:27 18:14
Vineri, 01 aprilie 2016 /
ROMANIA vs ISRAEL
Pregatire
Romania: Roland Thalmaier 9, Csog Vencel 3, Leonard Ștefan, Bogdan Mănescu 3, Octavian Bizău 1, Gabriel Dumitriu 3, Alexandru Mănescu 1, Raul Heimbach 4, Sabin Constantina 2, Tudor Botea, Vasile Dan 1, Becheru Mihai 3, Apostu Razvan, Bologa Alexandru, Nagy Robert 2. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
37:28 17:13
Miercuri, 30 martie 2016 /
ROMANIA vs ISRAEL
Pregatire
Romania: Roland Thalmaier 6, Csog Vencel 6, Leonard Ștefan 4, Bogdan Mănescu 4, Ferenc Csaki 3, Bogdan Stoean 3, Octavian Bizău 3, Gabriel Dumitriu 2, Alexandru Mănescu 2, Raul Heimbach 2, Sabin Constantina 1, Tudor Botea 1, Vasile Dan, Becheru Mihai, Apostu Razvan, Bologa Alexandru. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
30:25 0:0
Duminicã, 28 iunie 2015 /
ROMANIA vs OLANDA
Pregatire
27:19 0:0
Sâmbãtã, 27 iunie 2015 /
ROMANIA vs ALGERIA
Pregatire
26:24 0:0
Joi, 25 iunie 2015 /
ROMANIA vs ALGERIA
Pregatire
34:30 0:0
Miercuri, 24 iunie 2015 /
ROMANIA vs OLANDA
Pregatire
26:27 17:15
Duminicã, 11 ianuarie 2015 /
SLOVENIA vs ROMANIA
Calificare CM Tineret 2015
23:23 10:11
Sâmbãtã, 10 ianuarie 2015 /
CROATIA vs ROMANIA
Calificare CM Tineret 2015
38:20 22:9
Vineri, 09 ianuarie 2015 /
ROMANIA vs BULGARIA
Calificare CM Tineret 2015

Programul competitional anul 2019


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


# Data Actiune
1 12-16.04.2020 Pregatire CE 2020
2 16-20.04.2020 Joc Preg CE 2020
3 07-14.06.2020 Pregatire CE 2020
4 22-26.06.2020 Pregatire CE 2020
5 26-29.06.2020 Joc Preg CE 2020
6 29.06-01.07.2020 Pregatire CE 2020
7 01-13.07.2020 CE 2020 - Letonia
8 01-05.11.2020 Pregatire CM 2021
9 05-09.11.2020 Trofeu Carpati
10 17-22.12.2020 Pregatire CM 2021

Lot curent

Aceste informatii sunt disponibile doar in cazul in care nationala este implicata intr-un turneu final care necesita un lot oficial si nu pe cel largit.

Lot largit


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru CALENDAR lotului vezi tabul de mai sus.


ADOREANU MARK
AH MINAUR BAIA MARE
ALBU PATRICK
CSM PLOIESTI
BRAESCU CATALIN
CSM BACAU
BUGULET TUDOR
CNE SIGHISOARA
CABA LIVIU
CSM BUCURESTI
CAPATINA ALEXANDRU
STEAUA BUCURESTI
CHIOREAN CLAUDIU
CSM SIGHISOARA
DEDU ARON
CSM BUCURESTI
DOBRA MIHAI
CS MINAUR BAIA MARE
ENCULESCU CONSTANTIN
SCM POLI TIMISOARA
GHIVIL ALEXANDRU
AHC POTAISSA TURDA
IORDACHI EDUARD
CS STIINTA BACAU
LAZAR ANDREI
DINAMO CUCURESTI
LAZURCA CLAUDIU
MAGNUM BOTOSANI
MAZILESCU CLAUDIU
CSM FAGARAS
MILU MIHAI
CSM BUCURESTI
MITU ANDREI
CSM BUCURESTI
MOROSANU STEFAN
AHC DOBROGEA SUD C-TA
NEAGU VASILE
RN LOWEN
NICA MIHAI
CSM BUCURESTI
OLARU SERGIU
STEAUA BUCURESTI
PANAIT DANIEL
AHC DUNAREA CALARASI
POP DANIEL
AHC POTAISSA TURDA
RUSU ROBERT
SCM POLI TIMISOARA
SZASZ ELOD
HC ODORHEI
TEUTEAN ANGELO
HC ODORHEI
TOTOI ANDREI
AHC POTAISSA TURDA
TURTURICA RADU
CSU SUCEAVA
URDA ADRIAN
CSU SUCEAVA

Staff nationala

FOTONEA RAUL
antrenor principal
ANCA DANIEL
antrenor secund
CIOCOIU FLORIN
doctor
GHENEA CATALIN
asistent medical
CHEREGI RADU
asistent performance
CIUNTU STEFAN
preparator fizic
PLESA ANDRA
psiholog