Naționala de Juniori a României se află săptămâna aceasta la Atena, unde ia parte la cea de-a 17-a ediție a Jocurilor Mediteraneene. Repartizată în grupa A după tragerea la sorți dinaintea startului competiției, naționala noastră s-a calificat în sferturi, ocupând poziția a treia la finalul celor 6 partide din această fază a competiției, iar acum va da piept cu naționala Muntenegrului într-o partidă programată să aibă loc astăzi, 20 februarie, ora 17:30. Mai multe detalii despre competiție sunt disponibile AICI, iar partidele pot fi urmărite în direct AICI.

Rezultate în Grupa A

România vs Kuweit 23-23 (9-9, 6-11, 8-3)

România vs Arabia Saudită 28-18 (11-5, 7-3, 10-10)

România vs Bahrain 22-21 (7-6, 8-7, 7-8)

România vs Grecia 22-17 (6-3, 6-8, 10-6)

România vs Serbia 22-24 (3-8, 9-8, 10-8)

România vs Egipt 16-23 (7-8, 5-5, 4-10)

***Sistem punctaj: partidele s-au disputat de-a lungul a 3 reprize de câte 15 min, fiecare repriză primind punctaj individual (0 puncte - repriză pierdută, 0.5 puncte - repriză încheiată la egalitate, 1 punct - repriză câștigată) la care s-a adaugat punctajul pentru rezultatul final (0 puncte - înfrângere, 1 punct - meci egal, 2 puncte - victorie).