Program nr. 14 saptamana: 01.04-07.04.2024

Calificari CE 2024 Senioare
04.04.2024, ora 21:00, Sports Hall Cazin, Cazin

Bosnia si Hertegovina - Romania               PRO ARENA direct

07.04.2024, ora 19:00, sala Romeo Iamandi, Buzau
Romania - Grecia                                            PRO ARENA direct 

EHF CL - M / Play-off
02.04.2024, ora 19:45, JYSK Arena, Silkeborg

Bjerringbro - Silkeborg - Dinamo Bucuresti

Lot National Tineret fete - turneu amical in Ungaria
04.04.2024, ora 18:30, Neka Balatonboglar

Ungaria - Romania

05.04.2024, ora 12:00, Neka Balatonboglar
Spania - Romania

Lot National Cadete - turneu international in Ungaria -  Live stream
04.04.2024, ora 19:00, Siofok KC

Croatia - Romania

05.04.2024, ora 19:00, Siofok KC
Polonia - Romania

06.04.2024, ora 11:00, Siofok KC
Ungaria - Romania


Arbitri delegati EHF
Calificari EHF EURO 2024 Senioare

07.04.2024

Slovenia - Italia
Arbitri EHF: Pirvu Mihai/Potirniche Radu

07.04.2024
Franta - Letonia
Arbitri EHF: Murariu Georgiana/Paraschiv Mihaela

 

 


Etapa 21

Liga Zimbrilor Masculin

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 04.04 18:00 CS Minaur Baia Mare vs CSA Steaua București 14/1
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: A.Draganescu(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator: R.Cojocaru(BV)

Etapa 22
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 18:00 CSA Steaua București vs ACS HC Buzău 2012 14/2
Sala: Sala Concordia Chiajna Arbitri: I.Cazan(B)/G.Suliman(B) Observator: A.Eremia(GJ)
Vi 05.04 18:00 CS Dinamo București vs CSM Sighisoara 14/3
Sala: Sala Dinamo Bucuresti Arbitri: C.Balan(IS)/I.Savin(VS) Observator: G.Covaci(B)
Du 07.04 17:30 SCM Politehnica Timișoara vs AHC Potaissa Turda 14/4
Sala: Sala UVT Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: H.Belu(B)
Sb 06.04 17:00 CSU din Suceava vs CSM Vaslui 14/5
Sala: Sala LPS Suceava Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: G.Bejinariu(AG)
Sb 06.04 16:00 CS Universitatea Cluj vs CSM Constanta 14/6
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator: G.Nasturel(CS)
Sb 06.04 17:30 CSM Bacău vs CSM București Pro Arena 14/7
Sala: Sala Sporturilor Narcisa Lecusanu Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: P.Anton(IS)

Etapa 4

Juniori 1 Valoare 1
Rapoartele de joc se transmit imediat dupa joc la adresa raport.de.joc@frh.ro

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 04.04 11:30 CSM Constanta vs CSU din Suceava 14/8
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Jo 04.04 00:00 CSM Bucuresti vs LPS Vaslui 14/9
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 04.04 00:00 CS Dinamo Bucuresti vs LPS Iasi 14/10
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 00:00 LPS Vaslui vs CSM Constanta 14/11
Sala: N/A Arbitri: C.GATU(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Du 07.04 11:00 LPS Iasi vs CSM Bucuresti 14/12
Sala: Sala LPS Iasi Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Du 07.04 14:30 CS Dinamo Bucuresti vs CSU din Suceava 14/13
Sala: Sala Dinamo Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator:

Etapa 4

Juniori 1 Valoare 2
Rapoartele de joc se transmit imediat dupa joc la adresa raport.de.joc@frh.ro

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 04.04 16:30 LPS Tg Jiu vs AHC Talentul este Cheia Bucuresti 14/14
Sala: Sala Litovoi Arbitri: D.Gramnea(OT)/A.Grecu(OT) Observator:
Jo 04.04 14:00 CSS Craiova vs CSM Ploiesti 14/15
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator: D.Ciulei(BV)
Jo 04.04 15:00 CS Viitorul Pitesti vs CS Concordia Chiajna 14/16
Sala: Sala Trivale Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 13:30 CSM Ploiesti vs LPS Tg Jiu 14/17
Sala: Sala Olimpia Ploiesti Arbitri: F.Mihordea(DB)/P.Caunei(B) Observator:
Du 07.04 12:30 CS Concordia Chiajna vs CSS Craiova 14/18
Sala: Sala Concordia Chiajna Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Du 07.04 14:00 CS Viitorul Pitesti vs AHC Talentul este Cheia Bucuresti 14/19
Sala: Sala Sporturilor Mioveni Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:

Etapa 4

Juniori 1 Valoare 3 Masculin
Rapoartele de joc se transmit imediat dupa joc la adresa raport.de.joc@frh.ro

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 04.04 13:30 LPS Banatul Timisoara vs ACS Avatar Brasov 14/20
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: N.Dan(HD)/A.Rotaru(HD) Observator:
Mi 03.04 12:30 SCM Politehnica Timisoara vs CSS Odorheiul Secuiesc 14/21
Sala: Sala Olimpia Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Vi 05.04 16:30 AH Minaur Baia Mare JI vs CSS Sighisoara 14/22
Sala: Sala Scolii Vasile Alecsandri Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 10:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs LPS Banatul Timisoara 14/23
Sala: Sala Sporturilor Odorheiul Secuiesc Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator:
Du 07.04 11:00 CSS Sighisoara vs SCM Politehnica Timisoara 14/24
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Du 07.04 11:00 AH Minaur Baia Mare JI vs ACS Avatar Brasov 14/25
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator:

Etapa 4

Juniori 1 Speranta 1
Echipa LPS Piatra Neamt se retrage 03.03.2024
Echipa CT Media  nu se prezinta in data de 11.04.2024

Rapoartele de joc se transmit imediat dupa joc la adresa raport.de.joc@frh.ro

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 04.04 14:30 CT Media Bucuresti vs CSM Bacau 14/26
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: V.BARBU(B)/M.Goleanu(B) Observator:
Jo 04.04 00:00 CSS Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 00:00 CT Media Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 07.04 10:00 CSS Galati vs LPS Suceava 14/27
Sala: Sala CSS Galati Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:

Etapa 4

Juniori 1 Speranta 2
Echipa LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia nu se prezinta la jocul din 07.04.2024

Rapoartele de joc se transmit imediat dupa joc la adresa raport.de.joc@frh.ro

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 01.04 14:00 CSS Drobeta Turnu Severin vs CSM Focsani 2007 14/28
Sala: Sala Polivalenta Drobeta Turnu Severin Arbitri: C.Fugaru(GJ)/A.Otelea(HD) Observator:

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 11:00 ACS Romanati Sport Caracal vs CSS Steaua Bucuresti 14/29
Sala: Sala Polivalenta Caracal Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:

Etapa 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 16:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia 14/30
Sala: Sala Ioan Morar Sannicolau Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator:

Etapa 13

Campionatul National de Tineret Seria A Masculin
Echipa CSM Bacau nu se prezinta la jocul din 13.04

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 01.04 16:00 AHC Potaissa Turda TIN vs CS Universitatea Cluj TIN 14/31
Sala: Sala Gheorghe Baritiu Turda Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator:

Etapa 13

Campionatul National de Tineret Seria B Masculin

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 02.04 14:30 CSA Steaua Bucuresti TIN vs CSM Focsani 2007 TIN 14/32
Sala: Sala Apollo Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/F.Stanciu(CL) Observator:

Etapa 9

Divizia A Play Off Promovare Masculin

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.04 00:00 CSM Alexandria sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 06.04 17:00 CSM Fagaras vs CS Medgidia 14/33
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:
Du 07.04 17:00 CSM Oradea DivA vs CSO Teutonii Ghimbav 14/34
Sala: Sala Antonio Alexe Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Jo 04.04 16:30 CSM Reșita vs CSM Odorheiul Secuiesc 14/35
Sala: N/A Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator:

Etapa 3

Juniori 2 Valoare 1

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.04 10:00 CS Concordia Chiajna vs CSS Drobeta Turnu Severin 14/36
Sala: Sala Concordia Chiajna Arbitri: O.Cristea(AG)/T.Grigoriu(AG) Observator:
Sb 06.04 11:00 ACS Romanati Sport Caracal vs CSM Bucuresti 14/37
Sala: Sala Polivalenta Caracal Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:
Sb 06.04 14:30 CSS Caracal vs AHC Talentul este Cheia Bucuresti 14/38
Sala: Sala Polivalenta Caracal Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:

Etapa 3

Juniori 2 Valoare 2 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 08.04 13:30 LPS Tg Mures vs CSO Tricolorul Breaza 14/39
Sala: Sala LPS Tg. Mures Arbitri: N.Dan(HD)/A.Rotaru(HD) Observator:
Sb 06.04 10:00 ACS HC Buzău 2012 vs ACS Sporting Ghimbav 14/40
Sala: Sala Romeo Iamandi Arbitri: C.Balan(IS)/I.Savin(VS) Observator: A.DIMA(GL)
Sb 06.04 11:30 CSM Ploiesti vs ACS Avatar Brasov 14/41
Sala: Sala Olimpia Ploiesti Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:

Etapa 2

Juniori 2 Valoare 3
Echipa LPS Vaslui nu se prezinta la jocul din 24.04

Echipa CSS Medgidia nu se prezinta la jocul din 24.04
Echipa CS Axiopolis Cernavoda nu se prezinta la jocul din 24.04

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 01.04 11:00 LPS Vaslui vs CSM Constanta 14/42
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:

Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.04 11:00 CS Axiopolis Cernavoda vs LPS Vaslui 14/43
Sala: Sala Axiopolis Arbitri: A.Georgescu(B)/B.Isdraila(B) Observator:
Sb 06.04 10:00 LPS Suceava vs CSS Medgidia 14/44
Sala: Sala LPS Suceava Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator:
Lu 08.04 17:00 CSU din Suceava vs CSM Constanta 14/45
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: B.Constantin(IS)/S.Roibu(IS) Observator:

Etapa 3

Juniori 2 Valoare 4 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 04.04 13:30 HC Beldiman Arad vs LPS Cluj 14/46
Sala: Sala Polivalenta Arad Arbitri: R.Ardelean(BH)/R.Ene(BH) Observator:
Sb 06.04 14:00 Lic Liviu Rebreanu Turda vs LPS Bihorul Oradea 14/47
Sala: Sala Gheorghe Baritiu Turda Arbitri: A.Apostu(MM)/A.CIMPAN(MM) Observator:
Vi 05.04 14:30 Academia Minaur Baia Mare vs SCM Politehnica Timisoara 14/48
Sala: Sala Scoala Vasile Alecsandri Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:

Etapa 3

Juniori 2 Speranta 1
Echipa LPS Tg. Jiu nu se prezinta la jocul din 24.04

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.04 11:00 LPS Tg Jiu vs CT Media Bucuresti 14/49
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Ilina(VL)/O.Samson(VL) Observator:

Etapa 3

Juniori 2 Speranta 2

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 05.04 16:00 CSS Fagaras vs LPS I. Balas Soter Buzau 14/50
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: P.Iacob(BV)/A.Moldovan(MS) Observator:
Sb 06.04 11:00 CS Brazi vs CSS Sibiu 14/51
Sala: Sala Brazi Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Vi 05.04 10:00 LPS Focsani vs CSS Odorheiul Secuiesc 14/52
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Gradinaru(VS)/I.Visan(VS) Observator:

Etapa 3

Juniori 2 Speranta 3

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 09.04 14:00 Fortuna Chisinau (MD) vs LPS Braila 14/53
Sala: Sala LPS Braila Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Sb 06.04 12:00 CSM Bacau vs CSS Galati 14/54
Sala: Sala Sporturilor Narcisa Lecusanu Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:

Etapa 3

Juniori 2 Speranta 4
Echipa CS Seini se retrage Campionat

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.04 00:00 CSS Lugoj vs CS Seini 14/55
Sala: N/A Arbitri: D.Dosa(CS)/O.Ianu(CS) Observator:
Sb 06.04 12:00 CSS Adep Satu Mare vs CSM Resita 14/56
Sala: Sala Ecaterina Both Arbitri: F.Chinde(MM)/E.KOTECZ (MM) Observator:
Sb 06.04 13:30 CSS 2 Baia Mare vs LPS Banatul Timisoara 14/57
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: C.Craciun(CJ)/P.Pomian(CJ) Observator:

Etapa 5

Juniori 3 Valoare 1 Masculin

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 00:00 LPS Vaslui vs CSS Medgidia 14/58
Sala: N/A Arbitri: R.Armanu(BC)/F.Botezatu(BC) Observator:
Du 07.04 13:00 LPS Focsani vs LPS Suceava 14/59
Sala: Sala Sporturilor Alin Moldoveanu Arbitri: A.Dobrota(BR)/D.Pavel(BZ) Observator:
Mi 10.04 13:30 HC Omer Constanta vs CSU din Suceava 14/60
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:

Etapa 4

Juniori 3 Valoare 2 Masculin

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 03.04 14:00 ACS HC Buzău 2012 vs ACS Sporting Ghimbav 14/61
Sala: Sala Romeo Iamandi Arbitri: E.Andrei(B)/P.Caunei(B) Observator:

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 14:00 CS Szejke Odorheiu Secuiesc vs LPS Tg Mures 14/62
Sala: N/A Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Du 07.04 14:30 ACS Sporting Ghimbav vs CS Brazi 14/63
Sala: Sala Sc. 11 Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:
Du 07.04 09:30 CSS Sibiu vs ACS HC Buzău 2012 14/64
Sala: Sala Transilvania Arbitri: G.Dudau(BV)/R.Dudau(BV) Observator:

Etapa 5

Juniori 3 Valoare 3 Masculin

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 14:30 Acs Stefan Birtalan vs CSS Dr. Tr. Severin 14/65
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: O.Cristea(AG)/T.Grigoriu(AG) Observator:
Du 07.04 12:00 CS Dinamo Bucuresti vs CSM Bucuresti 14/66
Sala: Sala Dinamo Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator:
Du 07.04 13:00 CSM Tg Jiu vs HC "Talentul este Cheia" Bucuresti 14/67
Sala: Sala Sporturilor Tg. Jiu Arbitri: M.Ciutacu(B)/A.Stamatoiu(VL) Observator:

Etapa 5

Juniori 3 Valoare 4 Masculin

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 10.04 14:30 SCM Politehnica Timisoara vs LPS Bihorul Oradea 14/68
Sala: Sala Olimpia Arbitri: R.Jurj(AR)/A.Sofian(HD) Observator:
Du 07.04 11:00 CSM Resita vs LPS Bistrita 14/69
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Galgoczi(TM)/B.DOBRIN(TM) Observator:
Du 07.04 11:00 Lic. Liviu Rebreanu Turda vs Academia Minaur Baia Mare 14/70
Sala: Sala Gheorghe Baritiu Turda Arbitri: P.Coroban(BN)/F.Horoba(BN) Observator:

Etapa 5

Juniori 3 Speranta 1 Masculin

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 06.04 14:00 CSM Adjud 1946 vs CSM Constanta 14/71
Sala: Sala Municipala Adjud Arbitri: V.BARBU(B)/M.Goleanu(B) Observator:
Jo 04.04 14:00 CSO Negresti Vaslui vs LPS Iasi 14/72
Sala: Sala Maria Padurariu Arbitri: V.Murariu(NT)/G.Murariu(NT) Observator:
Du 07.04 10:00 CSS Calarasi vs LPS Piatra Neamt 14/73
Sala: Sala Sc. Tudor Vladimirescu Arbitri: A.Caloian(Bz)/A.Carpiuc(Bz) Observator:

Etapa 5

Juniori 3 Speranta 2 Masculin
Echipa ACS Vipers Deva nu se prezinta la jocul din 21.04.2024

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 13:30 CSS Sighisoara vs ACS Vipers Deva 14/74
Sala: Sala Zaharia Boiu Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Du 07.04 13:00 ACS Avatar Brasov vs CS Orasenesc Mizil 14/75
Sala: Sala Metrom Brasov Arbitri: A.Canta(CJ)/D.Canta(CJ) Observator:
Du 07.04 12:00 CSS Fagaras vs ACS Academia Junior Ploiesti B 14/76
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: P.Iacob(BV)/A.Moldovan(MS) Observator:

Etapa 5

Juniori 3 Speranta 3 Masculin

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 14:15 CSS Steaua Bucuresti vs CSS Craiova 14/77
Sala: Sala Concordia Chiajna Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Du 07.04 11:30 CSU Pitesti vs CSS 2 Bucuresti A 14/78
Sala: Sala Universitatii Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:

Etapa 5

Juniori 3 Speranta 4 Masculin
Echipa HC 2003 Alesd nu se prezinta la jocul din 21.04

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 14:00 CSC Mosnita Noua vs HC 2003 Alesd 14/79
Sala: Sala Mosnita Arbitri: S.Crac(CS)/C.Mitru(CS) Observator:
Du 07.04 14:30 LPS Banatul Timisoara vs CS Seini 14/80
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: D.Dosa(CS)/O.Ianu(CS) Observator:
Du 07.04 13:00 LPS Cluj vs CS Adep Satu Mare 14/81
Sala: Sala LPS Cluj Arbitri: S.Cosma(MM)/E.KOTECZ (MM) Observator:

Etapa 5

Junioare 3 Valoare 1

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 13:00 ACS Viitorul Galati vs CSO Buhusi 14/82
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:

Etapa 5

Junioare 3 Valoare 4

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 11:00 AHC VM ZALĂU vs CSC Mosnita Noua 14/83
Sala: N/A Arbitri: I.Bob(CJ)/D.Boica(SB) Observator:

Etapa 5

Junioare 3 Speranta 2

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 07.04 12:00 ACS Olympic RFH vs CS Concordia Chiajna 14/84
Sala: Sala Lic Dumitru Dumitrescu Arbitri: A.Georgescu(B)/B.Isdraila(B) Observator: