Program nr. 53 saptamana: 17.01-23.01.2022

DELO EHF CL - Faza Grupelor
19.01.2022, ora 21:45, Arena de Brest (FRA)
Brest Bretagne Hanbball - CSM Bucuresti

DELO EHF CL - Faza Grupelor
22.01.2022, ora 17:00, Sala Polivalenta Bucuresti
CSM Bucuresti - BV Borussis 09 Dortmund

EHF EL - W / Faza Grupelor
22.01.2022, ora 19:00, Sala La Fontaine Blanche (FRA)
Chambray Touraine Handball - SCM Rm Valcea

EHF EL - W / Faza Grupelor
23.01.2022, ora 15:00, Complex Sportiv Mangin (FRA)
Les Neptunes de Nantes - CS Minaur Baia Mare

Liga Zimbrilor Masculin
Etapa 18
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 19:00 CS Universitatea Cluj vs AHC Potaissa Turda 53/1
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator: I.Chira(MM)
Liga Florilor MOL Feminin
Etapa 12

Jocul SCM Craiova - HC Dunarea Braila va fi transmis de TVR Craiova

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 18:00 SCM Craiova vs CS Rapid București 53/2
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: R.Cojocaru(BV)
Mi 19.01 18:00 SCM Râmnicu Vâlcea vs CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud Tvr 1 53/3
Sala: Sala Sporturilor Traian Arbitri: C.Belean(MS)/S.Hendrea(MM) Observator: G.Bejinariu(AG)
Sb 22.01 18:00 CSM Deva vs CSU Stiinta Bucuresti 53/4
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: N.Popa(AG)
Mi 19.01 18:00 CS Măgura Cisnadie vs CS Dacia Mioveni 2012 53/5
Sala: Sala Sporturilor Magura Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: D.Manea(B)
Sb 22.01 16:00 HC Dunărea Brăila vs CSM Slatina 53/6
Sala: Sala Sporturilor Dunarea Braila Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator: S.Ciurea(Dj)
Divizia A Seria A Feminin
Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 CNE Sf. Gheorghe sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 12:00 HCF Piatra Neamt vs CS Activ Prahova Ploiesti 53/7
Sala: Sala Polivalenta 2 Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Du 23.01 10:00 CS Stiinta Bacau vs CSU Neptun Constanta 53/8
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Du 23.01 00:00 CSM Bucuresti DivA sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 13:00 CSM Galati vs CSM Roman 53/9
Sala: N/A Arbitri: C.Bontea(BZ)/A.Stoian(VS) Observator:
Du 23.01 12:00 ACS Sc. 181 SSP Bucuresti vs CSM Unirea Slobozia 53/10
Sala: Sala Iris Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/I.Tita(PH) Observator:
Sb 22.01 13:00 CSM Corona Brașov vs ACS Spartac Bucuresti 53/11
Sala: Sala D. P. Colibasi Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:
Divizia A Seria B Feminin
Etapa 11

ACS Amy Slatina se retrage conform adresei nr 14 din 12.10.2021
ACS Tonic 2012 Oradea se retrage conform adresei nr 1 din 17.01.2022

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 CSU Resita sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 12:00 CSU Oradea vs CS Gloria 2018 Bistrita Nasaud DivA 53/12
Sala: Sala de jocuri a Universitatii Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:
Du 23.01 12:00 CSM Tg. Jiu vs CSU Universitatea de Vest Timisoara 53/13
Sala: Sala Sporturilor Tg. Jiu Arbitri: M.Ciutacu(B)/A.Stamatoiu(VL) Observator:
Du 23.01 13:00 CNE Rm. Valcea vs CS Arena Tg. Mures 53/14
Sala: N/A Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Du 23.01 00:00 CSU Cluj-Napoca sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 00:00 CNOPJ Baia Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 19.01 17:00 CS Handbal Club Harghita vs CS L.Rebreanu Turda 53/15
Sala: Sala Odorhei Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator:
Juniori 1 Seria A Feminin
Etapa 8

LPS Piatra Neamt s-a retras din campionat incepand cu data de 21.10.2021.
LPS Botosani nu se prezinta la jocul cu LPS Focsani din 12.02.2022
LPS Roman nu se prezinta la jocul cu LPS Vaslui din 26.02.2022

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 13:30 LPS Focsani vs LPS Iasi 53/16
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Ma 25.01 16:30 CSM Bacau vs LPS Vaslui 53/17
Sala: Sala Orizont Arbitri: M.MACIORNEA(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Jo 20.01 13:30 LPS Roman vs LPS Botosani 53/18
Sala: N/A Arbitri: C.Balan(VS)/I.Savin(VS) Observator:
Sb 22.01 00:00 LPS Suceava sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 1 Seria B Feminin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 10:00 CS Rapid Bucuresti vs CSM Galati 53/19
Sala: Sala Polivalenta Rapid Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Sb 22.01 12:00 ACS Unirea Dobroesti vs LPS Braila 53/20
Sala: Sala Sporturilor Dobroesti Arbitri: A.Baltat(BV)/D.Rusu(BV) Observator:
Sb 22.01 10:30 CS ACTIV PRAHOVA Ploiesti vs LPS I. Balas Soter Buzau 53/21
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Ploiesti Arbitri: G.Doana(IF)/A.Gociu(B) Observator:
Vi 21.01 14:00 CS Medgidia vs HC Activ CSO Plopeni 53/22
Sala: N/A Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Juniori 1 Seria C Feminin
Etapa 8

Echipa GSIP Moreni nu se prezinta la jocul cu CSS 6 Bucuresti din data de 23.02.2022

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 10:30 CT Media Bucuresti vs CSM Bucuresti 53/23
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: O.Ivanciu(DB)/L.Matei(AG) Observator:
Sb 22.01 10:30 CSS Targoviste vs CSU Stiinta Bucuresti j1 53/24
Sala: Sala Polivaenta Targoviste Arbitri: D.Ciulei(BV)/B.Sandor(BV) Observator:
Sb 22.01 11:00 LPS Slatina vs CSS 6 Bucuresti 53/25
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Sb 22.01 12:00 GSIP Moreni vs CSS 2 Bucuresti 53/26
Sala: Sala Moreni Arbitri: M.Agliceriu(PH)/C.Ghesoiu(PH) Observator:
Juniori 1 Seria D Feminin
Etapa 8

Echipa CSM Fagaras nu se prezinta la jocul din 23.02

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 21.01 14:30 CSS Fagaras vs CSM Corona Brasov 53/27
Sala: Sala D.P Colibasi Brasov Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Sb 22.01 11:00 CSS Dinamo Brasov vs CSS Odorheiul Secuiesc 53/28
Sala: Sala Sacele Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Vi 21.01 16:30 CSM Fagaras vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 53/29
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Vi 21.01 17:00 CSS Medias vs ACS Sepsi SIC Sf Gheorghe 53/30
Sala: Sala Sporturilor Cisnadie Arbitri: D.Balate(BV)/F.Dusa(BV) Observator:
Juniori 1 Seria E Feminin
Etapa 8

HC Univ. FEFS Craiova J1 se retrage din Campionatul National la data de 21.02.2022 .
CSHC Jimbolia se retrage din Campionatul National la data de 25.02.2022 .
Echipa ACS Baile Herculane nu se prezinta la jocul din 23.02.2022

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 14:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 53/31
Sala: N/A Arbitri: A.Draganescu(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator:
Jo 20.01 15:00 HC Univ. FEFS Craiova vs Lic Teor Traian Vuia 53/32
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Sb 22.01 00:00 LPS Banatul Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 15:00 HC Jimbolia vs ACS Baile Herculane 53/33
Sala: N/A Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Juniori 1 Seria F Feminin
Etapa 8

Echipa CS Arena Tg. Mures retrasa

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 CSS Viitorul Cluj sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 00:00 LPS Satu Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 13:00 CSS Zalau vs CSS 2 Baia Mare 53/34
Sala: Sala Sporturilor Gheorghe Tadici Zalau Arbitri: C.Pipa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Sb 22.01 00:00 CS Marta Baia Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 1 Seria A Masculin
Etapa 10

CSS Tecuci nu se prezinta la jocul cu CSU Suceava din 06.02

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 LPS Suceava sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 12:00 LPS Roman vs LPS Piatra Neamt 53/35
Sala: Sala Sporturilor Roman Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Du 23.01 13:00 CSU din Suceava vs LPS Iasi 53/36
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: M.Gradinaru(VS)/I.Visan(VS) Observator:
Du 23.01 12:30 CSS Tecuci vs LPS Botosani 53/37
Sala: Sala CSS Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Juniori 1 Seria C Masculin
Etapa 10

CSS Craiova nu se prezinta la jocul cu ACS Fortuna din 10.02.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 CS Brazi JI sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 14:30 CSS 2 Bucuresti vs CSS Craiova 53/38
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: C.Constantin(B)/G.Doana(IF) Observator:
Du 23.01 11:00 CS Orasenesc Mizil vs ACS Fortuna Bucuresti 53/39
Sala: Sala Mizil Arbitri: D.Cristea(DB)/M.Padeanu(B) Observator:
Jo 20.01 16:30 CT Media Bucuresti vs CSM Bucuresti 53/40
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Juniori 1 Seria D Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 ACS Sporting Ghimbav sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 12:30 CSS Sibiu vs CSS Sighisoara 53/41
Sala: Sala Sporturilor Transilvania Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Du 23.01 13:00 CSO Tricolorul Breaza vs CSS Dinamo Brasov 53/42
Sala: Sala Virgil Dudau Breaza Arbitri: R.Armanu(BC)/A.Stanescu(DB) Observator:
Du 23.01 13:00 CSS Fagaras vs CSS Odorheiul Secuiesc 53/43
Sala: Sala Colegiul Radu Negru Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Juniori 1 Seria E Masculin
Etapa 10

ACS Academica Cluj se retrage in data de 19 ianuarie 2022
CS EXtrem Baia Mare retrasa

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 AHC Potaissa Turda sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 14:30 LPS Cluj vs HC Dinamyc Zalau 53/44
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: C.Campean(SB)/C.Ilina(VL) Observator:
Jo 20.01 14:00 LPS Tg Mures vs CSS 2 Baia Mare 53/45
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Babau(B)/A.Roibu(PH) Observator:
Du 23.01 00:00 CS Extrem Baia Mare vs ACSH Academica Cluj 53/46
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 2 Seria A Feminin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 LPS Roman sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 00:00 CSS Unirea Iasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 26.01 13:00 LPS Vaslui vs LPS Suceava 53/47
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: I.Cristea(IS)/P.Gheorghiu(IS) Observator:
Du 23.01 00:00 LPS Iasi vs ACS ORASENESC COMANESTI 53/48
Sala: N/A Arbitri: C.Lucaci(sv)/A.Mamciuc(SV) Observator:
Juniori 2 Seria B Feminin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 15:30 CSM Ramnicu Sarat vs CSM Galati 53/49
Sala: Sala V. Stefan Arbitri: L.Juganaru(PH)/L.Toader(PH) Observator:
Du 23.01 11:00 HC Dunarea Braila vs CSS Galati 53/50
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: V.Ursu(TL)/A.Valcu(CT) Observator:
Ma 25.01 16:00 LPS Braila vs ACS Lucian Bute Galati 53/51
Sala: Sala LPS Braila Arbitri: V.Ursu(TL)/A.Valcu(CT) Observator:
Juniori 2 Seria C Feminin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 13:00 CS Orasenesc Mizil vs CSS Slobozia 53/52
Sala: Sala Mizil Arbitri: D.Cristea(DB)/M.Padeanu(B) Observator:
Du 23.01 12:00 CSM Ploiesti vs CSS 1 Constanta 53/53
Sala: Sala Olimpia Ploiesti Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Du 23.01 13:00 CSS Tulcea vs CSS Ploiesti 53/54
Sala: Sala CSS Tulcea Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Juniori 2 Seria D Feminin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 CS Rapid Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 10:30 LPS Pitesti vs ACSO Viitorul Pantelimon 53/55
Sala: Sala Gimn. Traian Arbitri: M.Birsan(MS)/F.Dusa(BV) Observator:
Du 23.01 13:30 CSS 6 Bucuresti vs CSM Bucuresti 53/56
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator:
Du 23.01 12:30 ACS Tonus Bucuresti vs CSU Stiinta Bucuresti 53/57
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Juniori 2 Seria E Feminin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 CS Chimia Rm Valcea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 20.01 16:00 CSS Hunedoara vs CSM Tg Jiu 53/58
Sala: N/A Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Du 23.01 14:30 LPS Fl. Fleseriu Sebes vs CSS Caracal 53/59
Sala: N/A Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:
Juniori 2 Seria F Feminin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 CSS Sighisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 10:00 ACS Sporting Ghimbav vs CSM Corona Brasov 53/60
Sala: Sala Ghimbav Arbitri: M.Babau(B)/A.Roibu(PH) Observator:
Du 23.01 12:30 CSS Dinamo Brasov vs CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc 53/61
Sala: Sala Sacele Arbitri: E.Ali(B)/F.Mihordea(DB) Observator:
Du 23.01 00:00 ACS Kids Tampa 2015 Brasov vs ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe 53/62
Sala: N/A Arbitri: O.Cristea(AG)/T.Grigoriu(AG) Observator:
Juniori 2 Seria G Feminin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 16:30 ACS Leu Giarmata vs Unirea Sannicolau Mare 53/63
Sala: N/A Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Du 23.01 14:00 CSS Dr. Tr. Severin vs AHCS Citu Timisoara 53/64
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Florea(DJ)/D.Gavrila(DJ) Observator:
Du 23.01 00:00 LPS Banatul Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 00:00 CSS Petrosani vs Lic Teor Traian Vuia Resita 53/65
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 2 Seria H Feminin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 11:00 LPS Satu Mare vs CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 53/66
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Du 23.01 13:30 CSS 2 Baia Mare vs CS HCM Oradea 53/67
Sala: Sala V.Alecsandri Arbitri: D.Chiriac(BN)/C.Matei(BN) Observator:
Du 23.01 11:00 LPS Tg. Mures vs LT Liviu Rebreanu Turda 53/68
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Juniori 2 Seria A Masculin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 11:30 LPS Vaslui vs LPS Suceava 53/69
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: E.Faur(IS)/M.Hutanu(IS) Observator:
Sb 22.01 13:30 CSU din Suceava vs LPS Piatra Neamt 53/70
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Sb 22.01 11:00 CSM Bacau vs LPS Iasi 53/71
Sala: Sala Orizont Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Juniori 2 Seria B Masculin
Etapa 6

Echipa CSO Mizil nu se prezinta la CSS Galati in data de 12.02.2022

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 CSS Targoviste sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 09:00 CSS Ploiesti vs CSS Galati 53/72
Sala: Sala Olimpia Ploiesti Arbitri: I.CONSTANTIN(IL)/C.Oprea(IL) Observator:
Sb 22.01 11:00 CS Orasenesc Mizil vs CSM Focsani 2007 53/73
Sala: Sala Mizil Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Juniori 2 Seria C Masculin
Etapa 6

CS Agronomia Bucuresti s-a retras din campionat incepand cu data de 27.10.2021.
CSU Pitesti nu se prezinta la jocul cu CS Concordia Chiajna din 12.02.2022

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 CS Concordia Chiajna sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 12:00 CSU Pitesti vs CSS 3 Steaua Bucuresti 53/74
Sala: Sala Universitatii Arbitri: A.Albert(CV)/B.Gherman(MS) Observator:
Sb 22.01 12:30 CSM Bucuresti vs AHC Talentul este Cheia Bucuresti 53/75
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator:
Juniori 2 Seria D Masculin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 CSM Ploiesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 14:30 AHC Dobrogea Sud Constanta vs CSM Fetesti 53/76
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: D.Bida(CT)/V.Olar(CT) Observator:
Sb 22.01 00:00 CSS Calarasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 2 Seria E Masculin
Etapa 6

CSS Sibiu se retrage conform adresei nr.79/29.01.2022

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 15:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs ACS Sporting Ghimbav 53/77
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Sb 22.01 15:00 ACS Avatar Brasov sta
Sala: Sala D.P Colibasi Brasov Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 12:30 CSS Sighisoara vs LPS Alba Iulia 53/78
Sala: Sala De Sport Radu Voina Sighisoara Arbitri: P.Coroban(BN)/F.Horoba(BN) Observator:
Juniori 2 Seria F Masculin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 LPS Bistrita sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 15:00 LPS Tg Mures vs Lic Liviu Rebreanu Turda 53/79
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Ma 25.01 14:00 Academia Minaur Baia Mare vs CSS 2 Baia Mare 53/80
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:
Juniori 2 Seria G Masculin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 CSS Craiova sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 13:00 ACS Enjoy Sport Craiova vs ACS Romanati Sport Caracal 53/81
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: C.Campean(SB)/C.Ilina(VL) Observator:
Sb 22.01 13:00 LPS Tg Jiu vs CSS Dr. Tr. Severin 53/82
Sala: Sala LPS Tg. Jiu Arbitri: A.Grecu(OT)/A.Zapciroiu(OT) Observator:
Juniori 2 Seria H Masculin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 SCM Politehnica Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 14:00 Unirea Sannicolau Mare vs LPS Banatul Timisoara 53/83
Sala: N/A Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator:
Du 23.01 13:00 CSM Resita vs LPS Bihorul Oradea 53/84
Sala: N/A Arbitri: L.Marii(GJ)/L.Stegaru(GJ) Observator:
Juniori 3 Seria D Feminin
Etapa 10

CSO Voluntari 2005 se retrage din campionat in 17.11.2021

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 CSS Buzau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 13:30 CSM Unirea Slobozia vs LPS I. Balas Soter Buzau 53/85
Sala: Sala Andreea Nica Arbitri: M.Damian(CT)/A.Hodorogea(CT) Observator:
Sb 22.01 00:00 ACSO Viitorul Pantelimon sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 14:30 CSM Ploiesti vs ACS Tonus Bucuresti 53/86
Sala: Sala Olimpia Arbitri: I.CONSTANTIN(IL)/C.Oprea(IL) Observator:
Juniori 3 Seria E Feminin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 CSS 2 Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 10:00 CSM Bucuresti vs CS Rapid Bucuresti 53/87
Sala: Sala Elite Arbitri: E.Ali(B)/F.Mihordea(DB) Observator:
Sb 22.01 10:00 ACS Unirea Dobroesti vs CSU Stiinta Bucuresti 53/88
Sala: Sala Sporturilor Dobroesti Arbitri: A.Baltat(BV)/D.Rusu(BV) Observator:
Sb 22.01 10:30 LPS Pitesti vs CS Concordia Chiajna 53/89
Sala: Sala Gimn. Traian Arbitri: A.Albert(CV)/B.Gherman(MS) Observator:
Juniori 3 Seria F Feminin
Etapa 10

ACS Sporting Ghimbav nu se prezinta la jocul din 22.01 cu CSM Corona Brasov

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 CSO Tricolorul Breaza sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 00:00 CSM Corona Brasov vs ACS Sporting Ghimbav 53/90
Sala: Sala Sporturilor D.P. Colibasi Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 12:00 ACS Academia Junior Ploiesti vs CSS Ploiesti 53/91
Sala: Sala George Tel Arbitri: M.Gradisteanu(PH)/G.Petrache(ph) Observator:
Sb 22.01 00:00 ACS Kids Tampa 2015 Brasov vs ACS Transilvania Brasov 53/92
Sala: N/A Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Juniori 3 Seria G Feminin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 12:00 CS Novaci vs HCM Craiova 53/93
Sala: Sala Voievod Litovoi Tg. Jiu Arbitri: D.Dosa(CS)/O.Ianu(CS) Observator:
Sb 22.01 00:00 CSM Slatina vs HC Univ. FEFS Craiova 53/94
Sala: Sala LPS Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 13:30 CSM Tg Jiu vs CSS Craiova 53/95
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Dosa(CS)/O.Ianu(CS) Observator:
Sb 22.01 11:00 LPS Tg Jiu vs CSS Caracal 53/96
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Marin(DJ)/A.MARIN(DJ) Observator:
Juniori 3 Seria H Feminin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 Gr. Sc. Energetic Rm Valcea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 10:30 Col.Nat. Sportiv Cetate Deva vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 53/97
Sala: Sala Sporturilor Deva Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Sb 22.01 00:00 CSS Petrosani vs CS Chimia Rm. Valcea 53/98
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 13:00 CSM Mihai Viteazul Vulcan vs CSS Sibiu 53/99
Sala: N/A Arbitri: S.Crac(CS)/S.Dragan(CS) Observator:
Juniori 3 Seria I Feminin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 21.01 18:45 CSS Viitorul Cluj vs ACS ARIESUL TURDA VOLEI-HANDBAL 53/100
Sala: LPS Cluj Napoca Arbitri: B.Iancu(CJ)/C.Salajan(CJ) Observator:
Sb 22.01 13:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSM Tg. Mures 53/101
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Sb 22.01 17:30 LPS Tg Mures vs CSS Fagaras 53/102
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Sb 22.01 12:30 CSS Sf. Gheorghe vs CS UNIREA UNGHENI 2018 53/103
Sala: N/A Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Juniori 3 Seria J Feminin
Etapa 10

CS Marta Baia nu se prezinta la jocul din data de 19.02.2022 cu CS Gloria 2018 Bistrita Nasaud
LPS Bistrita nu se prezinta la jocul din data de 19.02.2022 cu AHC VM Zalau

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 11:00 CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud vs CSS 2 Baia Mare 53/104
Sala: Sala Polivalenta Bistrita Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Sb 22.01 15:30 CSS Zalau vs AHC VM ZALĂU 53/105
Sala: Sala Sporturilor Gheorghe Tadici Zalau Arbitri: C.Pipa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Sb 22.01 10:00 ACS Atletik Satu Mare vs CS Marta Baia Mare 53/106
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Sb 22.01 13:00 LPS Satu Mare vs LPS Bistrita 53/107
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Juniori 3 Seria K Feminin
Etapa 10

Echipa ACS Leu Giarmata nu se prezinta la jocul cu CS Olimpic Dr. Tr. Severin

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 CSS Dr. Tr. Severin sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.01 14:00 CS OLIMPIC DR. TR. SEVERIN vs ACS Golden Kids Bocsa 53/108
Sala: N/A Arbitri: L.Marii(GJ)/L.Stegaru(GJ) Observator:
Vi 21.01 16:30 ACS Leu Giarmata vs ACS Baile Herculane 53/109
Sala: Sala Giarmata Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Sb 22.01 17:30 Sc. Gen. 7 Timisoara vs LPS Banatul Timisoara 53/110
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Juniori 3 Seria L Feminin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.01 00:00 CS Avantul Periam Timis sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 26.01 16:00 HC Beldiman Arad vs AHCS Citu Timisoara 53/111
Sala: Sala Polivalenta Arad Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Sb 22.01 10:00 CS Giroc Chisoda vs ACS Unirea Sannicolau Mare 53/112
Sala: Sala Giroc Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Sb 22.01 16:00 HC Jimbolia vs CSC Mosnita Noua 53/113
Sala: Sala Wiesenmayer Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Juniori 3 Seria A Masculin
Etapa 10

LPS Roman nu se prezinta la jocul din data de 20.02.2022 cu CSU din Suceva.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 21.01 11:00 CSO Negresti Vaslui vs LPS Roman 53/114
Sala: N/A Arbitri: M.MACIORNEA(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Du 23.01 11:00 LPS Vaslui vs LPS Piatra Neamt 53/115
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:
Du 23.01 11:00 CSU din Suceava vs LPS Iasi 53/116
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Du 23.01 11:00 LPS Suceava vs Fortuna Chisinau (MD) 53/117
Sala: N/A Arbitri: I.Badelita(SV)/P.Poenaru(SV) Observator:
Juniori 3 Seria B Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 CSS Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 13:00 LPS Braila vs CSS Medgidia 53/118
Sala: Sala LPS Braila Arbitri: I.Cojocaru(GL)/C.Gheorghiu(GL) Observator:
Du 23.01 11:00 AHC Dobrogea Sud Constanta vs ACS Fairplay Cernavoda 53/119
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: M.Damian(CT)/A.Hodorogea(CT) Observator:
Du 23.01 11:00 AS Arrubium Macin vs CSS Calarasi 53/120
Sala: Sala Macin Arbitri: D.Bida(CT)/V.Olar(CT) Observator:
Juniori 3 Seria C Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 LPS Focsani sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 12:00 LPS I. Balas Soter Buzau vs CSM Focsani 2007 53/121
Sala: Sala LPS Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Jo 20.01 17:00 CSS Focsani vs HC Junior BB Buzau 53/122
Sala: N/A Arbitri: I.Cojocaru(GL)/C.Gheorghiu(GL) Observator:
Du 23.01 11:00 CSM Bacau vs CSM Ploiesti 53/123
Sala: Sala Orizont Arbitri: C.Balan(IS)/I.Savin(VS) Observator:
Juniori 3 Seria D Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 11:00 CSS Targoviste vs CSS 3 Steaua Bucuresti 53/124
Sala: Sala Razvad Arbitri: E.Andrei(PH)/V.Miulescu(B) Observator:
Du 23.01 11:00 CS Concordia Chiajna vs HC "Talentul este Cheia" Bucuresti 53/125
Sala: Sala Chiajna Arbitri: D.Ciulei(BV)/B.Sandor(BV) Observator:
Du 23.01 13:00 CS Dinamo Bucuresti vs CSS 2 Bucuresti 53/126
Sala: Sala Polivalenta Dinamo Arbitri: O.Ivanciu(DB)/L.Matei(AG) Observator:
Du 23.01 10:30 CSO Tricolorul Breaza vs CSM Bucuresti 53/127
Sala: Sala Virgil Dudau Breaza Arbitri: R.Armanu(BC)/A.Stanescu(DB) Observator:
Juniori 3 Seria E Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 11:00 CSS Fagaras vs ACS Transilvania Brasov 53/128
Sala: Sala Colegiul Radu Negru Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Du 23.01 12:00 ACS Sporting Ghimbav vs CSS Sibiu 53/129
Sala: Sala Ghimbav Arbitri: M.Babau(B)/A.Roibu(PH) Observator:
Du 23.01 11:00 CS Szejke Odorheiu Secuiesc vs CSS Sighisoara 53/130
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: P.Coroban(BN)/F.Horoba(BN) Observator:
Du 23.01 12:00 Lic.Teh. Lucian Blaga Reghin vs LPS Alba Iulia 53/131
Sala: Sala Gimnaziul Florea Bogdan Arbitri: A.Canta(MM)/J.Debreczeni(MM) Observator:
Juniori 3 Seria F Masculin
Etapa 10

ACS Atletik Satu Mare nu se prezinta la meciul din data de 20.02.2022 cu Liceul Liviu Rebreanu Turda.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 14:00 CS Seini vs LPS Cluj 53/132
Sala: N/A Arbitri: N.ILLES(MM)/C.Lemnaru(MM) Observator:
Sb 22.01 12:00 Lic. Liviu Rebreanu Turda vs CSS 2 Baia Mare 53/133
Sala: Sala Gheorghe Baritiu Turda Arbitri: D.Boica(SB)/S.Broscateanu(SB) Observator:
Jo 20.01 16:00 ACS Atletik Satu Mare vs Academia Minaur Baia Mare 53/134
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Canta(MM)/J.Debreczeni(MM) Observator:
Du 23.01 13:00 LPS Tg Mures vs CSS Adep Satu Mare 53/135
Sala: Sala LPS Arbitri: B.Iancu(CJ)/C.Salajan(CJ) Observator:
Juniori 3 Seria G Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 00:00 LPS Tg Jiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.01 12:00 CSS Dr. Tr. Severin vs CSM Progresul Bailesti 53/136
Sala: Sala Sporturilor Drobeta Arbitri: I.Geaburu(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:
Du 23.01 11:00 ACS Romanati Sport Caracal vs ACS Enjoy Sport Craiova 53/137
Sala: Sala Polivalenta Caracal Arbitri: A.Draganescu(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator:
Juniori 3 Seria H Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.01 10:00 LPS Banatul Timisoara vs CS Victoria Nadlac 53/138
Sala: Sala Sporturilor C Jude Arbitri: D.Dosa(CS)/O.Ianu(CS) Observator:
Du 23.01 11:30 CS Giroc Chisoda vs CSC Mosnita Noua 53/139
Sala: Sala Giroc Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Mi 26.01 18:00 HC Beldiman Arad vs Sc. Gen. 7 Timisoara 53/140
Sala: Sala Polivalenta Arad Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Du 23.01 11:00 CSM Resita vs LPS Bihorul Oradea 53/141
Sala: Sala Sporturilor Resita Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator: