Program nr. 18 saptamana: 03.05-11.05.2021

Semifinale Liga Europeana EHF-feminin
08.05.2021 19:00 Baia Mare , Sala Polivalenta Lascar Pana
Siófok (HUN) - KC Herning-Ikast Handbold (DEN)                                 DIGI SPORT 4 direct
Arbitri: Ilieva/ Karbeska (MKD)
Del.: Bojic-Cacic (CRO)
Del.: Hagen (SWE)

08.05.2021 15:45 Baia Mare - Sala Polivalenta Lascar Pana
Nantes Atlantique Handball (FRA) - CS Minaur Baia Mare (ROU)           DIGI SPORT 1 direct
Arbitri.: Prastalo / Balvan (BIH) 
Del.: Bodnieva (RUS)
Del.: Medved (SRB)  

Finale Liga Europeana EHF-feminin
Locurile 3-4

09.05.2021 15:45 Baia Mare - Sala Polivalenta Lascar Pana                   DIGI SPORT 4 direct
Arbitri.: Lidacka / Lesiak (POL) 

Locurile 1 - 2 
09.05.2021 19:00 Baia Mare - Sala Polivalenta Lascar Pana                    DIGI SPORT 2 direct
Arbitri: Vranes / Wenninger (AUT)    

Liga Zimbrilor Masculin
Etapa 28
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 08.05 18:30 CSM Focșani 2007 vs CSA Steaua București frhtv 18/1
Sala: Sala Dinamo Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: A.DIMA(GL)
Sb 08.05 15:45 SCM Politehnica Timișoara vs CSM Făgăraș frhtv 18/2
Sala: Sala Dinamo Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator: G.Covaci(B)
Sb 08.05 14:30 CS Minaur Baia Mare vs CS Dinamo București Tvr 1 18/3
Sala: Sala Rapid Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: D.Manea(B)
Sb 08.05 00:00 CSU din Suceava sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 08.05 11:00 AHC Dobrogea Sud vs AHC Potaissa Turda Tvr 2 18/4
Sala: Sala Rapid Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: G.Antonescu(AG)
Sb 08.05 17:15 CSM București vs CSM Vaslui frhtv 18/5
Sala: Sala Rapid Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator: S.Ciurea(Dj)
Sb 08.05 10:15 CSM Reșita vs ACS HC Buzău 2012 frhtv 18/6
Sala: Sala Dinamo Arbitri: B.Ciobea(AG)/B.Dordea(SB) Observator: C.Milcu(MH)
Sb 08.05 13:00 CS Magnum Botosani vs CSM Bacău frhtv 18/7
Sala: Sala Dinamo Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator: V.Ionescu(B)
Liga Zimbrilor Masculin
Etapa 29
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 10.05 13:10 CS Magnum Botosani vs CSM Focșani 2007 frhtv 18/8
Sala: Sala Dinamo Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator: V.Dobre(B)
Lu 10.05 10:30 CSM Bacău vs CSM Reșita frhtv 18/9
Sala: Sala Dinamo Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator: R.Chirvase(B)
Lu 10.05 15:50 ACS HC Buzău 2012 vs CSM București Tvr 2 18/10
Sala: Sala Dinamo Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: N.Rusu(CT)
Lu 10.05 14:45 CSM Vaslui vs AHC Dobrogea Sud frhtv 18/11
Sala: Sala Rapid Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: P.Suica(TR)
Lu 10.05 00:00 AHC Potaissa Turda sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Lu 10.05 17:30 CSU din Suceava vs CS Minaur Baia Mare frhtv 18/12
Sala: Sala Rapid Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: V.Ciucan(B)
Lu 10.05 18:25 CS Dinamo București vs SCM Politehnica Timișoara Tvr 1 18/13
Sala: Sala Dinamo Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator: G.Dumitrache(BZ)
Lu 10.05 12:00 CSM Făgăraș vs CSA Steaua București frhtv 18/14
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator: V.Vicea(B)
Liga Zimbrilor Masculin
Etapa 30
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 11.05 13:00 CSM Focșani 2007 vs CSM Făgăraș frhtv 18/15
Sala: Sala Dinamo Arbitri: / Observator:
Ma 11.05 18:25 CSA Steaua București vs CS Dinamo București Tvr 1 18/16
Sala: Sala Rapid Arbitri: / Observator:
Ma 11.05 15:45 SCM Politehnica Timișoara vs CSU din Suceava frhtv 18/17
Sala: Sala Dinamo Arbitri: / Observator:
Ma 11.05 15:50 CS Minaur Baia Mare vs AHC Potaissa Turda Tvr 2 18/18
Sala: Sala Rapid Arbitri: / Observator:
Ma 11.05 00:00 CSM Vaslui sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Ma 11.05 13:10 AHC Dobrogea Sud vs ACS HC Buzău 2012 frhtv 18/19
Sala: Sala Rapid Arbitri: / Observator:
Ma 11.05 18:30 CSM București vs CSM Bacău frhtv 18/20
Sala: Sala Dinamo Arbitri: / Observator:
Ma 11.05 10:30 CSM Reșita vs CS Magnum Botosani frhtv 18/21
Sala: Sala Rapid Arbitri: / Observator:
Liga Florilor MOL Feminin
Etapa 20
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 06.05 12:00 SCM Râmnicu Vâlcea vs CS Dacia Mioveni 2012 frhtv 18/22
Sala: Sala Gh. Baritiu - Turda Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator: I.Aldica(BN)
Mi 05.05 00:00 SCM Gloria Buzău sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 06.05 14:45 SCM Craiova vs CS Activ Prahova Ploiesti frhtv 18/23
Sala: Sala Gh. Baritiu - Turda Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: V.Pavel(BZ)
Jo 06.05 10:30 CSU Cluj-Napoca vs CSM Galati frhtv 18/24
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: I.Rapa(TM)
Jo 06.05 16:00 CS Măgura Cisnadie vs HC Zalău Tvr 2 18/25
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: C.Potora(Cj)
Jo 06.05 18:30 CSM București vs CS Rapid București Tvr 1 18/26
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: G.Bejinariu(AG)
Jo 06.05 13:15 HC Dunărea Brăila vs CSM Slatina frhtv 18/27
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: M.Moldoveanu(CT)/A.Georgescu(CT) Observator: I.Barbu(B)
Mi 05.05 16:30 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud vs CS Minaur Baia Mare frhtv 18/28
Sala: Sala Gh. Baritiu Turda Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: M.Barcan(DJ)
Liga Florilor MOL Feminin
Etapa 21
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 07.05 18:30 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud vs SCM Râmnicu Vâlcea Tvr 1 18/29
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: I.Barbu(B)
Vi 07.05 00:00 CS Minaur Baia Mare vs HC Dunărea Brăila 18/30
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 07.05 15:00 CSM Slatina vs CSM București frhtv 18/31
Sala: Sala Gh. Baritiu - Turda Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator: V.Pavel(BZ)
Vi 07.05 16:00 CS Rapid București vs CS Măgura Cisnadie Tvr 2 18/32
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: I.Rapa(TM)
Vi 07.05 17:45 HC Zalău vs CSU Cluj-Napoca frhtv 18/33
Sala: Sala Gh. Baritiu - Turda Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: I.Aldica(BN)
Vi 07.05 13:15 CSM Galati vs SCM Craiova frhtv 18/34
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: G.Bejinariu(AG)
Vi 07.05 00:00 CS Activ Prahova Ploiesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 07.05 10:30 SCM Gloria Buzău vs CS Dacia Mioveni 2012 frhtv 18/35
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: M.Moldoveanu(CT)/A.Georgescu(CT) Observator: M.Barcan(DJ)
Juniori 1 Grupa Valoare 1 Masculin
Etapa 4

Odorheiu Secuiesc - Sala Polivalenta
Delegat: Gheorghe
CANDEA (SB) - 0753.076.275
Arbitri:  GHESOIU / TITA (PH)
ALI / MIHORDEA (B / DB)
MOLDOVAN / PIPA (MS / BH)

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 05.05 12:00 CSM Bacau vs CSS Fagaras 18/36
Sala: Sala Polivalenta Odorheiu Secuiesc Arbitri: A.Evghin(CT)/F.Mihordea(DB) Observator: G.Candea(SB)
Mi 05.05 14:40 CSS Tecuci vs CSS Odorheiul Secuiesc 18/37
Sala: Sala Polivalenta Odorheiu Secuiesc Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/I.Tita(PH) Observator: G.Candea(SB)
Mi 05.05 17:20 LPS Piatra Neamt vs CSS Dinamo Brasov 18/38
Sala: Sala Polivalenta Odorheiu Secuiesc Arbitri: A.Moldovan(MS)/C.Pipa(BH) Observator: G.Candea(SB)
Juniori 1 Grupa Valoare 1 Masculin
Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 06.05 10:00 CSS Fagaras vs CSS Tecuci 18/39
Sala: Sala Polivalenta Odorheiu Secuiesc Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/I.Tita(PH) Observator: G.Candea(SB)
Jo 06.05 12:40 CSM Bacau vs CSS Dinamo Brasov 18/40
Sala: Sala Polivalenta Odorheiu Secuiesc Arbitri: A.Moldovan(MS)/C.Pipa(BH) Observator: G.Candea(SB)
Jo 06.05 15:20 LPS Piatra Neamt vs CSS Odorheiul Secuiesc 18/41
Sala: Sala Polivalenta Odorheiu Secuiesc Arbitri: E.Ali(CT)/F.Mihordea(DB) Observator: G.Candea(SB)
Juniori 1 Grupa Valoare 1 Masculin
Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 07.05 10:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSM Bacau 18/42
Sala: Sala Polivalenta Odorheiu Secuiesc Arbitri: C.Pipa(BH)/A.Moldovan(MS) Observator: G.Candea(SB)
Vi 07.05 12:40 CSS Fagaras vs LPS Piatra Neamt 18/43
Sala: Sala Polivalenta Odorheiu Secuiesc Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/I.Tita(PH) Observator: G.Candea(SB)
Vi 07.05 15:20 CSS Tecuci vs CSS Dinamo Brasov 18/44
Sala: Sala Polivalenta Odorheiu Secuiesc Arbitri: E.Ali(CT)/F.Mihordea(DB) Observator: G.Candea(SB)
Juniori 1 Grupa Valoare 2 Masculin
Etapa 4

Buzau - Sala LPS
DelegatDUMITRACHE
Gabriel (Bz) - 0731.260.184
Arbitri: IACOB / PETRE (BV)
Chiritoiu/Neagu - IL
PAVEL D. / VELISCA (BZ)


CSS Craiova nu se prezinta la turneu

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 05.05 12:00 LPS Buzau vs CSM Focsani 2007 18/45
Sala: Sala LPS Buzau Arbitri: P.Iacob(BV)/O.Petre(BV) Observator: G.Dumitrache(BZ)
Mi 05.05 14:40 CSS Craiova vs CSS Medgidia 18/46
Sala: Sala LPS Buzau Arbitri: / Observator:
Mi 05.05 17:20 CSM Bucuresti vs CSS Ploiesti 18/47
Sala: Sala LPS Buzau Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator: G.Dumitrache(BZ)
Juniori 1 Grupa Valoare 2 Masculin
Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 06.05 00:00 CSM Focsani 2007 vs CSS Craiova 18/48
Sala: Sala LPS Buzau Arbitri: / Observator: G.Dumitrache(BZ)
Jo 06.05 13:10 LPS Buzau vs CSS Ploiesti 18/49
Sala: Sala LPS Buzau Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator: G.Dumitrache(BZ)
Jo 06.05 15:50 CSM Bucuresti vs CSS Medgidia 18/50
Sala: Sala LPS Buzau Arbitri: D.Pavel(BZ)/I.Velisca(BZ) Observator: G.Dumitrache(BZ)
Juniori 1 Grupa Valoare 2 Masculin
Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 07.05 10:00 CSS Medgidia vs LPS Buzau 18/51
Sala: Sala LPS Buzau Arbitri: P.Iacob(BV)/O.Petre(BV) Observator: G.Dumitrache(BZ)
Vi 07.05 12:40 CSM Bucuresti vs CSM Focsani 2007 18/52
Sala: Sala LPS Buzau Arbitri: D.Pavel(BZ)/I.Velisca(BZ) Observator: G.Dumitrache(BZ)
Vi 07.05 00:00 CSS Ploiesti vs CSS Craiova 18/53
Sala: Sala LPS Buzau Arbitri: / Observator:
Juniori 1 Grupa Valoare 3 Masculin
Etapa 4

Timisoara - Sala Constantin Jude
DelegatSIGHICEA Victor -VL - 0728.331.239
ARBITRI:
ARDELEAN / BOTEZ (BH / AR )
CRUCERU / EREMIA (MH / GJ)
DAN / MACARIA (HD / AB

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 05.05 10:00 AHC Potaissa Turda vs CSM Resita 18/54
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: A.Eremia(GJ)/L.Cruceru(MH) Observator: V.Sighicea(VL)
Mi 05.05 12:40 LPS Tg Mures vs SCM Politehnica Timisoara 18/55
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator: V.Sighicea(VL)
Mi 05.05 15:20 Academia Minaur Baia Mare vs CSS Hunedoara 18/56
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: M.Botez(AR)/R.Ardelean(BH) Observator: V.Sighicea(VL)
Juniori 1 Grupa Valoare 3 Masculin
Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 06.05 10:00 CSM Resita vs LPS Tg Mures 18/57
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator: V.Sighicea(VL)
Jo 06.05 12:40 AHC Potaissa Turda vs CSS Hunedoara 18/58
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: M.Botez(AR)/R.Ardelean(BH) Observator: V.Sighicea(VL)
Jo 06.05 15:20 Academia Minaur Baia Mare vs SCM Politehnica Timisoara 18/59
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator: V.Sighicea(VL)
Juniori 1 Grupa Valoare 3 Masculin
Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 07.05 10:00 SCM Politehnica Timisoara vs AHC Potaissa Turda 18/60
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator: V.Sighicea(VL)
Vi 07.05 12:40 CSM Resita vs Academia Minaur Baia Mare 18/61
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator: V.Sighicea(VL)
Vi 07.05 15:20 LPS Tg Mures vs CSS Hunedoara 18/62
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator: V.Sighicea(VL)