Program nr. 76 saptamana: 17.02-24.02.2020

Pentru echipele de Liga Nationala (masculin + feminin)
In conformitate cu regulamentele in vigoare, la sfarsitul jocului se va intocmi un proces-verbal de catre responsabilii cu raportul de joc, in prezenta reprezentantilor celor doua echipe, in care se vor regasi jucatorii eligibili sub 21 ani, precum si timpul de joc efectuat de acestia.
Jucatorii eligibili pentru regula U21 sunt cei nascuti 01.07.1998-21.12.1998, tot anul 1999 si tot anul 2000.

Liga Campionilor - masculin
22.02.2020, ora 20:30
Lisabona-POR

Sporting CP (POR) - CS Dinamo Bucuresti            Digi Sport 4 direct   
Arbitri EHF: Lars Jorum/Havard Kleven-NOR
Delegat EHF: Tomo Vodoplvec-SLO

Liga Campionilor - feminin
21.02.2020, ora 18:30
Sala Polivalenta Bucuresti

CSM Bucuresti - FTC-Rail Cargo Hungaria         Digi Sport 1 direct
Arbitri EHF: Novikov/Rozhkov-UKR
Delegat EHF: Rositza Dimkova-BUL

Liga Campionilor - feminin
22.02.2020, ora 20:00
Ljubljana -SLO

RK Krim Mercator (SLO) - SCM Rm. Valcea       Digi Sport 2 direct
Arbitri EHF: Lidacka/Lesiak-POL
Delegat EHF: Janka Strasova-SVK

 

Delegari internationale:

Liga Campionilor - masculin
22.02.2020, ora 17:15

Paris Saint-Germain HB  (FRA) - Elverum Handball (NOR)
Arbitri EHF: Bogdan STARK / Romeo STEFAN

Liga Campionilor - feminin
23.02.2020, ora 19:00

Brest Bretagne (FRA) - Gyor Audi ETO (HUN)
Arbitri EHF: Diana FLORESCU / AnaMaria STOIA

Cupa EHF - masculin
22.02.2020, ora 16:00

SL Benfica (POR) - KPR Gwardia Opole (POL)
Arbitri EHF: Doru MANEA / Radu ILIESCU

Cupa EHF - masculin
22.02.2020, ora 16:00

Grundfos Tatabanya KC (HUN)  - PAUC Handball (FRA)
Delegat EHF: Ion SERBU

Liga Zimbrilor
Etapa 17
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 19.02 18:30 CSM Focșani 2007 vs CSM București 76/1
Sala: Sala Sporturilor Focsani Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: G.Bejinariu(AG)
Jo 20.02 17:00 AHC Potaissa Turda vs AHC Dunărea Călărași Tvr 2 76/2
Sala: N/A Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: V.Ciucan(B)
Liga Zimbrilor
Etapa 19
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 24.02 17:00 CSM București vs CS HC Buzău 2012 76/3
Sala: Sala Rapid Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: I.Ciobanu(BC)
Jo 20.02 18:00 CSM Vaslui vs AHC Dobrogea Sud 76/4
Sala: Sala Polivalenta Vaslui Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) Observator: G.Antonescu(AG)
Du 23.02 18:30 CSM Focșani 2007 vs SCM Politehnica Timișoara 76/5
Sala: Sala Sporturilor Focsani Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator: D.Manea(B)
Du 23.02 18:00 CSM Făgăraș vs AHC Dunărea Călărași 76/6
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator: C.Din(B)
Du 23.02 18:00 AHC Potaissa Turda vs CSM Bacău 76/7
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: V.Vicea(B)
Du 23.02 11:00 CS Minaur Baia Mare vs CSA Steaua București Tvr 2 76/8
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: I.Vizitiu(HD)
Liga Florilor MOL Feminin
Etapa 17
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 00:00 CSM Slatina sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 22.02 17:00 HC Dunărea Brăila vs CS Măgura Cisnadie 76/9
Sala: Sala Sporturilor Dunarea Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator: R.Chirvase(B)
Mi 29.04 00:00 AHCM Slobozia vs CSM București 76/10
Sala: N/A Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator:
Du 23.02 15:30 CS Minaur Baia Mare vs SCM Craiova Tvr 1 76/11
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: I.Barbu(B)
Vi 21.02 19:00 SCM Gloria Buzău vs CS Rapid București 76/12
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: M.Brumaru(Vn)
Sb 22.02 12:30 HC Zalău vs CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud Tvr 1 76/13
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: V.Dobre(B)
Cupa României Fan Courier Feminin
1/8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 18.02 19:00 CS Rapid București vs SCM Craiova 76/14
Sala: Sala Rapid Arbitri: V.Serdiuc(IS)/D.Sirbu(IS) Observator: M.Margarit(PH)
Ma 18.02 17:00 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud vs SCM Râmnicu Vâlcea Tvr 2 76/15
Sala: Sala Sporturilor Bistrita Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator: I.Serbu(B)
Ma 18.02 16:00 CSU Stiinta Bucuresti vs SCM Gloria Buzău 76/16
Sala: Sala Sporturilor Concordia Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator: N.Rusu(CT)
Ma 18.02 14:00 CS Stiinta Bacau vs CSU Cluj-Napoca 76/17
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator: V.Ionescu(B)
Ma 18.02 13:30 HC Dinamo Bucuresti vs CSM Slatina 76/18
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator: V.Sighicea(VL)
Ma 18.02 17:00 CS Minaur Baia Mare vs AHCM Slobozia 76/19
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator: V.Pavel(BZ)
Lu 17.02 17:00 CS Dacia Mioveni 2012 vs CSM București 76/20
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator: G.Covaci(B)
Ma 18.02 15:00 CSM Roman vs HC Dunărea Brăila 76/21
Sala: Sala Sporturilor Roman Arbitri: D.Canta(CJ)/R.Nicolae(CJ) Observator: G.Dumitrache(BZ)
Divizia A Seria A Feminin
Etapa 4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 21.02 14:00 National Brasov vs CSM Roman 76/22
Sala: N/A Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Sb 22.02 00:00 CS Stiinta Bacau vs HCF Piatra Neamt 76/23
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:
Vi 21.02 15:00 HC Dunarea Braila DivA vs CSM Galati 76/24
Sala: N/A Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator:
Divizia A Seria B Feminin
Etapa 7
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 00:00 ACS Spartac UNEFS Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 20.02 17:30 HC Dinamo Bucuresti vs CSM Bucuresti DivA 76/25
Sala: Sala Elite Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Sb 22.02 14:00 CSU Neptun Constanta vs CSU Stiinta Bucuresti 76/26
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:
Sb 22.02 10:00 CS Danubius Calarasi vs ACS Sc. 181 SSP Bucuresti 76/27
Sala: Sala Sc. T. Vladimirescu Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Divizia A Seria C Feminin
Etapa 4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 24.02 14:00 National Rm Valcea vs ACS Szekelyudvarhelyi Noi Kezilabda Klub 76/28
Sala: N/A Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Sb 22.02 13:30 CS Dacia Mioveni 2012 vs CSM Tg. Jiu 76/29
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Sb 22.02 16:00 CS Activ Prahova Ploiesti vs CSU Targoviste 76/30
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Ploiesti Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Divizia A Seria D Feminin
Etapa 4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 12:00 CSU Universitatea de Vest Timisoara vs CSU Resita 76/31
Sala: Sala Universitatii de Vest Arbitri: A.Draganescu(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Sb 22.02 11:00 ACS Crisul Chisineu-Cris vs CSU Oradea 76/32
Sala: Sala localitatea Macea Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:
Vi 21.02 14:00 CS Marta Baia Mare vs CSM Tg Mures 76/33
Sala: N/A Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Divizia A Seria A Masculin
Etapa 4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 00:00 CSU Targoviste sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.02 12:00 CS Magnum Botosani vs CSU din Suceava DivA 76/34
Sala: N/A Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator: P.Anton(IS)
Vi 21.02 13:00 CSU Galati vs CS Politehnica Iasi 76/35
Sala: N/A Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 00:00 CSM Bucuresti DivA sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.02 12:00 AHC Dobrogea Sud vs CSA Steaua București 76/36
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Du 23.02 18:00 CS Medgidia vs CSM Alexandria 76/37
Sala: Sala Sporturilor Iftimie Ilisei Arbitri: L.Gheorghiu(VS)/S.Hagiu(VS) Observator:
Du 23.02 12:00 CSU Pitesti vs CSM Ploiesti 76/38
Sala: Sala Universitatii Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Divizia A Seria C Masculin
Etapa 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 17.02 18:30 CS Universitatea Cluj vs AHC Potaissa Turda DivA 76/39
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Divizia A Seria C Masculin
Etapa 4
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 24.02 18:00 AHC Potaissa Turda DivA vs CSM Sighisoara 76/40
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Du 23.02 00:00 CNE Sighisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.02 11:30 CS Universitatea Cluj vs ACS Szejke Odorheiu Secuiesc 76/41
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: C.Belean(MS)/M.Sas(BH) Observator:
Divizia A Seria D Masculin
Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 00:00 CS Universitatea Craiova sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 21.02 14:00 CSM Oradea vs HC Beldiman Arad 76/42
Sala: Sala Antonio Alexe Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Du 23.02 12:30 CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu vs CSU Politehnica Timisoara 76/43
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Ma 25.02 15:30 CNOPJ Timisoara vs CS Unirea Sannicolau Mare 76/44
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 4
.
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 13:00 CSS Tulcea vs CSH Art Galati 76/45
Sala: Sala CSS Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Du 23.02 11:00 LPS Braila vs CSM Galati 76/46
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Du 23.02 10:00 CSM Bucuresti vs LPS Iasi 76/47
Sala: Sala Rapid Arbitri: F.Curtuia(BV)/S.Curtuia(BV) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 11:00 LPS Pitesti vs CSM Corona Brasov 76/48
Sala: Scoala 13 Arbitri: A.Nitu(SB)/G.Sofronici(SB) Observator:
Du 23.02 13:30 CSS Rm Valcea vs CS Rapid Bucuresti 76/49
Sala: Sala Energetic Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Du 23.02 14:30 HCM Craiova vs CSS 2 Bucuresti 76/50
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 3

Echipa CSM Tg. Mures nu se prezinta la meciul cu Lic. Teo. Traian Vuia Resita din data de 08.03.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 18.02 14:00 CSM Tg. Mures vs Lic.Teo.T. Vuia Resita 76/51
Sala: Sala Sporturilor Tg. Mures Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Mi 19.02 13:30 CSS Viitorul Cluj vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 76/52
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 4
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 11:00 Lic.Teo.T. Vuia Resita vs CSS Viitorul Cluj 76/53
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: A.Constantinescu(TM)/I.Lascu(TM) Observator:
Du 23.02 14:00 LPS Fl. Fleseriu Sebes vs CSS 2 Baia Mare 76/54
Sala: Sala Florin Fleseriu Arbitri: B.Ciobea(AG)/B.Dordea(SB) Observator:
Du 23.02 11:00 Unirea Sannicolau Mare vs CSM Tg. Mures 76/55
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: B.Bodonea(AR)/A.Budaca(AR) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 13:30 CT Media Bucuresti vs LPS Piatra Neamt 76/56
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: D.Cristea(DB)/M.Padeanu(VL) Observator: I.Enache(BV)
Mi 19.02 15:30 ACS Unirea Dobroesti vs CSO Buhusi 76/57
Sala: Sala Dobroesti Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Lu 24.02 14:00 CSS Slobozia vs LPS Suceava 76/58
Sala: Sala Andreea Nica Arbitri: M.Gradisteanu(PH)/G.Petrache(ph) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 4

Echipa CSS Medias nu se prezinta la meciul cu AS HC Olimpic Muntenia din data de 01.03.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 13:00 GSIP Moreni vs ACS Sepsi SIC Sf Gheorghe 76/59
Sala: Sala Moreni Arbitri: M.Gradisteanu(PH)/G.Petrache(ph) Observator:
Du 23.02 12:00 CSS Medias vs CSS PLoiesti 76/60
Sala: Scoala Generala 5 Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Du 23.02 12:00 LPS Slatina vs AS HC Olimpic Muntenia Bucuresti 76/61
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 12:00 CSM Bacau vs LPS I. Balas Soter Buzau 76/62
Sala: Sala Orizont Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Sb 22.02 14:30 LPS Vaslui vs LPS Braila 76/63
Sala: Sala Polivalenta Vaslui Arbitri: M.Horghidan(IS)/M.Spita(IS) Observator:
Sb 22.02 11:00 LPS Iasi vs CSM Galati 76/64
Sala: Sala LPS Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 10:00 CSM Bucuresti vs HC Activ CSO Plopeni 76/65
Sala: Sala Rapid Arbitri: D.Cristea(DB)/M.Padeanu(VL) Observator:
Sb 22.02 11:30 CSS 2 Bucuresti vs CSS Targoviste 76/66
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Sb 22.02 12:00 ACS Unirea Dobroesti vs CSM Corona Brasov 76/67
Sala: Sala Dobroesti Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 11:00 Chimia Rm Valcea vs HC Jimbolia 76/68
Sala: Sala Traian Arbitri: B.Ivaschescu(GJ)/C.Popescu(GJ) Observator:
Sb 22.02 11:00 Gr. Sc. Energetic Rm Valcea vs ACS Leu Giarmata 76/69
Sala: Sala Energetic Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Sb 22.02 13:00 LPS Slatina vs Lic Teor Traian Vuia Resita 76/70
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

CS PHOENIX BAIA MARE nu se prezinta la jocul cu ACS Sepsi Sf. Gheorghe din 07.03.2020

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 11:00 ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe vs CS Marta Baia Mare 76/71
Sala: Sala Szabo Kati Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Sb 22.02 15:00 CSM Fagaras vs CS Phoenix Baia Mare 76/72
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Sb 22.02 14:00 CSS Medias vs CSS 2 Baia Mare 76/73
Sala: Scoala Gen.5 Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale.

Echipa CS Danubius Calarasi nu se prezinta la meciul cu LPS Roman din data de 07.03.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 14:00 CS OK Sport Onesti vs CSS Galati 76/74
Sala: Sala Municipala Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Sb 22.02 13:30 LPS Roman vs CS Medgidia 76/75
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: I.Badelita(SV)/P.Poenaru(SV) Observator:
Ma 25.02 17:00 CSO Buhusi vs CS Danubius Calarasi 76/76
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: C.Murariu(NT)/V.Murariu(NT) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 13:30 CSU Stiinta Bucuresti vs CSS Dinamo Brasov 76/77
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Vi 21.02 13:30 CS Rapid Bucuresti vs CSS Ploiesti 76/78
Sala: Sala Rapid Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Sb 22.02 12:00 ACSO Viitorul Pantelimon vs CSM Ploiesti 76/79
Sala: Sala Pantelimon Arbitri: E.Brindusoiu(DJ)/A.Ciocos(dj) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale.

Echipa CSS Craiova nu se prezinta la meciul cu LPS Banatul Timisoara din data de 14.03.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 14:30 ACS HC FEFS Craiova vs ACS Traian Lalescu Hunedoara 76/80
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: A.Enache(GJ)/L.Marii(GJ) Observator:
Sb 22.02 16:00 CSS Petrosani vs ACS Baile Herculane 76/81
Sala: Sala Polivalenta CSS Arbitri: F.Radulescu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Sb 22.02 12:30 CSS Craiova vs LPS Banatul Timisoara 76/82
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: A.Enache(GJ)/L.Marii(GJ) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Echipa ACS Alpha Oradea nu se prezinta la meciul cu CSS Fagaras din data de 07.03.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 13:00 CSS Fagaras vs LPS Satu Mare 76/83
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Sb 22.02 17:30 CSS Odorheiul Secuiesc vs ACS Alpha Oradea 76/84
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Sb 22.02 11:00 ACS Pegasus Tg Mures vs CSS Viitorul Cluj 76/85
Sala: Sala Livezeni Arbitri: F.Horoba(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 12:00 LPS Piatra Neamt vs CSS Galati 76/86
Sala: N/A Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 11:30 Academia Minaur Baia Mare vs HC Beldiman Arad 76/87
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Moldovan(MS)/C.Pipa(BH) Observator:
Sb 22.02 14:00 Lic. Liviu Rebreanu Turda vs CSM Resita 76/88
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Sb 22.02 10:00 CSS 2 Baia Mare vs CS Unirea Sannicolau Mare 76/89
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Moldovan(MS)/C.Pipa(BH) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale.

 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 14:30 ACS Transilvania Brasov vs CS Viitorul Pitesti 76/90
Sala: Sala Sporturilor D.P. Colibasi Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/L.Juganaru(PH) Observator:
Sb 22.02 13:00 LPS Tg Mures vs LPS Tg Jiu 76/91
Sala: Sala LPS Arbitri: F.Horoba(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Sb 22.02 10:00 CS Szejke Odorheiu Secuiesc vs CSS Craiova 76/92
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 10:00 CSM Bacau vs CSS Calarasi 76/93
Sala: Sala Orizont Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Vi 21.02 12:30 LPS Iasi vs CSS Medgidia 76/94
Sala: Sala LPS Arbitri: N.Hariton(SV)/D.Ionasciuc(SV) Observator:
Sb 22.02 12:30 LPS Vaslui vs AHC Dobrogea Sud Constanta 76/95
Sala: Sala Polivalenta Vaslui Arbitri: M.Horghidan(IS)/M.Spita(IS) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 11:00 CS Orasenesc Mizil vs ACS Fortuna Bucuresti 76/96
Sala: Sala Sporturilor Mizil Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) Observator:
Sb 22.02 13:00 CS Olimpic Mizil vs HC "Talentul este Cheia" Bucuresti 76/97
Sala: Sala Sporturilor Mizil Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) Observator:
Sb 22.02 11:00 CSM Ploiesti vs CSM Bucuresti 76/98
Sala: Sala Olimpia Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 10:00 LPS Bistrita vs LPS Banatul Timisoara 76/99
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Sb 22.02 12:30 LPS CSS Bihorul Oradea vs CSS Lugoj 76/100
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Sb 22.02 11:30 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia vs Sc. Gen. 7 Timisoara 76/101
Sala: Sala Universitatii Arbitri: A.Cruceru(DJ)/A.Eremia(GJ) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 12:00 CS Sporting Ghimbav vs CSS Drobeta Turnu Severin 76/102
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: C.Campean(SB)/C.Ilina(VL) Observator:
Sb 22.02 11:00 CSS Sighisoara vs CS Traian Craiova 76/103
Sala: Sala Zaharia Boiu Arbitri: C.Coroian(CJ)/B.Iancu(CJ) Observator:
Sb 22.02 14:30 CSS Sibiu vs CSM Progresul Bailesti 76/104
Sala: Scoala 18 Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 09:00 CSS Ploiesti vs CS Dinamo Bucuresti 76/105
Sala: Sala Olimpia Arbitri: A.Diba(AG)/G.Duminiciou(AG) Observator:
Sb 22.02 18:00 ACS Academia Junior Ploiesti vs CSS 3 Steaua Bucuresti 76/106
Sala: Sala Polivalenta Brazi Arbitri: A.Diba(AG)/G.Duminiciou(AG) Observator:
Sb 22.02 13:00 CSS Tecuci vs CS Concordia Chiajna 76/107
Sala: Sala Lucian Vasilache Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 1

Conform regulamentului remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.02 13:00 CSU din Suceava vs LPS Braila 76/108
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Sb 22.02 11:00 LPS Piatra Neamt vs CSS Galati 76/109
Sala: Sala Polivalenta II Arbitri: A.Chicus(BV)/F.Dusa(BV) Observator:
Sb 22.02 09:00 LPS Suceava vs CS Axiopolis Cernavoda 76/110
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Juniori 2 Seria E Feminin
Etapa 10

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 17.02 16:00 CSS Petrosani vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 76/111
Sala: Sala Sporturilor CSS Arbitri: A.Ciocos(dj)/A.Mitran(DJ) Observator:
Ma 18.02 20:00 ACS HC FEFS Craiova vs CSS Craiova 76/112
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: E.Brindusoiu(DJ)/A.Marin(DJ) Observator:
Lu 17.02 14:00 Chimia Rm Valcea vs LPS Slatina 76/113
Sala: Sala Traian Arbitri: A.Enache(GJ)/L.Marii(GJ) Observator:
Juniori 2 Seria G Feminin
Etapa 14

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa HC Arsenal Taureni nu se prezinta la meciul cu ACS Sepsi Sf. Gheorghe din data de 15.11.2019.

Echipa ACS Pegasus Tg. Mures nu se prezinta la meciul cu CSS Fagaras din data de 08.02.2020.

Echipa CSS Fagaras nu se prezinta la meciul cu HC Arsenal Taureni din data de 15.02.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 18.02 17:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSM Fagaras 76/114
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: S.Broscateanu(SB)/G.Candea(SB) Observator:
Juniori 3 Seria A Feminin
Etapa 20

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 00:00 LPS Piatra Neamt sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.02 11:00 LPS Roman vs LPS Vaslui 76/115
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: R.Armanu(BC)/I.Oprea(BC) Observator:
Vi 21.02 17:00 CSS Bacau vs CSO Buhusi 76/116
Sala: Sala Orizont Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Du 23.02 13:00 HC Comanesti vs LPS Botosani 76/117
Sala: Sala Polivalenta Comanesti Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Du 23.02 13:00 CSS Unirea Iasi vs LPS Suceava 76/118
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Caba(NT)/V.Druga(NT) Observator:
Du 23.02 10:00 Stiinta Miroslava Iasi vs LPS Iasi 76/119
Sala: Sala Miroslava Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Juniori 3 Seria B Feminin
Etapa 20

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 00:00 CSS Tulcea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.02 10:00 CSH Art Galati vs LPS Braila 76/120
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: V.Ursu(TL)/A.Valcu(CT) Observator:
Sb 22.02 13:00 HC Dunarea Braila vs CSM Galati 76/121
Sala: Sala Sporturilor Braila Arbitri: C.Badea(PH)/M.Ungureanu(B) Observator:
Du 23.02 12:00 CSS Galati vs HC Junior BB Buzau 76/122
Sala: Sala CSS Arbitri: V.Ursu(TL)/A.Valcu(CT) Observator:
Mi 26.02 19:00 AHC Olimpia Braila vs CSM Rm. Sarat 76/123
Sala: Sala LPS Arbitri: L.Dragoi(B)/C.Oprea(IL) Observator:
Du 23.02 12:00 CSS 1 Constanta vs ACS Bute Galati 76/124
Sala: Sala UMC Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Juniori 3 Seria C Feminin
Etapa 20

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 00:00 CSM Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.02 16:00 CSS Slobozia vs CS Tonus Bucuresti 76/125
Sala: Sala Andreea Nica Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:
Du 23.02 15:00 CS Danubius Calarasi vs ACS Unirea Dobroesti 76/126
Sala: Sala Tudor Vladimirescu Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator:
Du 23.02 16:00 CS Axiopolis Cernavoda vs ACSO Viitorul Pantelimon 76/127
Sala: Sala Axiopolis Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/L.Juganaru(PH) Observator:
Du 23.02 14:00 ACS SC Piticu 2013 Fetesti vs CS Fortuna Bucuresti 76/128
Sala: Sala Fetesti Arbitri: G.Stefan(GL)/A.Tonita(GL) Observator:
Du 23.02 00:00 CSM Fetesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Seria D Feminin
Etapa 20

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 00:00 CSM Ploiesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.02 00:00 ACS Academia Junior Ploiesti vs CSS Ploiesti 76/129
Sala: N/A Arbitri: E.Andrei(PH)/P.Caunei(PH) Observator:
Du 23.02 11:00 CSS 6 Bucuresti vs HC Activ CSO Plopeni 76/130
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Du 23.02 11:30 CSU Stiinta Bucuresti vs CSO Tricolorul Breaza 76/131
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Du 23.02 15:30 CSO Voluntari 2005 vs ACS Olimpic Mizil 76/132
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Du 23.02 14:00 Sport Club Curtea de Arges vs LPS Pitesti 76/133
Sala: Sala de Sport Curtea de Arges Arbitri: C.Radu(GJ)/L.Stegaru(DJ) Observator:
Juniori 3 Seria E Feminin
Etapa 20

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

CSS Slatina retrasa in 25.09.2019.

CSS Craiova s-a retras din campionat incepand cu data de 04.03.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 00:00 HCM Torok Rm. Valcea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.02 10:00 CSM Slatina vs CSS Craiova 76/134
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Fugaru(GJ)/A.Otelea(HD) Observator:
Du 23.02 12:00 CSS Petrosani vs CSS Caracal 76/135
Sala: Sala Polivalenta CSS Arbitri: A.Draganescu(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Jo 20.02 13:00 CSM Tg Jiu vs CS Chimia Rm. Valcea 76/136
Sala: Sala Polivalenta Tg. Jiu Arbitri: F.Radulescu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Du 23.02 12:30 HCM Craiova vs LPS Slatina 76/137
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: I.Closcan(AG)/ Observator:
Du 23.02 00:00 CSS Dr. Tr. Severin sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Seria F Feminin
Etapa 20

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice
 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 00:00 CSM Fagaras sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.02 11:00 CSS Sf. Gheorghe vs CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc 76/138
Sala: Sala II Arbitri: A.Baltat(BV)/D.Rusu(BV) Observator:
Du 23.02 12:00 CSM Corona vs CSS Dinamo Brasov 76/139
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: I.Burdun(BV)/G.Dumitrache(BV) Observator:
Du 23.02 13:00 CS Sporting Ghimbav vs ACS Kids Tampa 2015 Brasov 76/140
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: F.Ramba(sb)/K.Ungur(SB) Observator:
Du 23.02 13:00 CSS Sibiu vs Lic Teor Nagy Mozes Tg Secuiesc 76/141
Sala: Scoala 18 Arbitri: G.Dudau(BV)/R.Dudau(BV) Observator:
Du 23.02 11:30 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSS Sighisoara 76/142
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: M.Birsan(MS)/F.Dusa(BV) Observator:
Juniori 3 Seria G Feminin
Etapa 20

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa CS Diniasanca Dinias s-a retras din campionat incepand cu data de 04.12.2019.

ACS Traian Lalescu a fost exclusa in data de 31.01.2020 in urma a 2 neprezentari. 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 23.02 00:00 CSS Hunedoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 23.02 00:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara vs CSM Mihai Viteazul Vulcan 76/143
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 20.02 17:00 LT Traian Vuia Resita vs CS Unirea Sannicolau Mare 76/144
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:
Vi 21.02 15:00 Sc. Gen. 7 Timisoara vs LPS Banatul Timisoara 76/145
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: B.Bodonea(AR)/A.Budaca(AR) Observator:
Du 23.02 11:00 HC Sportiv Citu Timisoara vs ACS Leu Giarmata 76/146
Sala: Sala Dumbravita Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Du 23.02 00:00 CS Victoria Nadlac sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
.