Program nr. 55 saptamana: 23.09-30.09.2019

Pentru echipele de Liga Nationala (masculin + feminin)
In conformitate cu regulamentele in vigoare, la sfarsitul jocului se va intocmi un proces-verbal de catre responsabilii cu raportul de joc, in prezenta reprezentantilor celor doua echipe, in care se vor regasi jucatorii eligibili sub 21 ani, precum si timpul de joc efectuat de acestia.
Jucatorii eligibili pentru regula U21 sunt cei nascuti 01.07.1998-21.12.1998, tot anul 1999 si tot anul 2000.

Jocuri Calificare CE 2020 - feminin 
25.09.2019, ora 18:30
Brasov-Sala Dumitru Popescu Colibasi

Romania - Ucraina
Arbitri: Panayides/Andreou-CYP
Delegat EHF: Kamer Metalari-MKD

29.09.2019, ora 19:00
Torshavn, Insulele Feroe

Insulele Feroe - Romania
Arbitri: Smailagic, A/Smailagic S-SWE
Delegat EHF: Kristjan Halidorsson-ISL

Velux Champions League 
25.09.2019, ora 19:00
Sala Dinamo

CS Dinamo Bucuresti - GOG (DEN)
Arbitri: Sondors/Licis-LAT
Delegat EHF: Jovan Popadic-LAT

Delegari EHF

Velux Champions League 
26.09.2019, ora 19:00

Cocks (FIN)   - Tatran Presov (SVK)
Arbitri EHF : STARK Bogdan / STEFAN Romeo

Jocuri Calificare CE 2020 - feminin 
25.09.2019, ora 19:00

Ungaria - Lituania
Arbitri EHF: HARABAGIU Robert / STANESCU Silviu

Velux Champions League 
26.09.2019, ora 19:00

IK Savehof (SWE)   - Sporting CP (POR)
Arbitri EHF : MANEA Doru / ILIESCU Radu

Jocuri Calificare CE 2020 - feminin 
29.09.2019, ora 17:00

Italia - Ungaria
Delegat EHF: BELU Horatiu

Liga Zimbrilor
Etapa 5
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 15:30 CSA Steaua București vs CS HC Buzău 2012 Tvr 1 55/1
Sala: N/A Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: A.Lupsa(CS)
Du 29.09 18:00 CS Minaur Baia Mare vs CSM Bacău 55/2
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: /D.Sirbu(IS) Observator: V.Dobre(B)
Du 29.09 18:00 AHC Potaissa Turda vs CSM Reșita 55/3
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(VL) Observator: I.Vizitiu(HD)
Du 29.09 15:30 CS Dinamo București vs AHC Dunărea Călărași Tvr 1 55/4
Sala: N/A Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: A.Cirligeanu(B)
Sb 28.09 18:00 CSM Făgăraș vs SCM Politehnica Timișoara 55/5
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator: P.Suica(TR)
Sb 28.09 18:30 CSM Focșani 2007 vs AHC Dobrogea Sud 55/6
Sala: Sala Sporturilor Focsani Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: D.Manea(B)
Sb 28.09 18:30 CSM Vaslui vs CSM București 55/7
Sala: Sala Polivalenta Vaslui Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator: R.Cojocaru(BV)
Divizia A Seria C Feminin
Etapa 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 16:00 CS Activ Prahova Ploiesti vs National Rm Valcea 55/8
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Divizia A Seria A Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 CSU din Suceava DivA sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 11:00 CSU Targoviste vs CS Politehnica Iasi 55/9
Sala: Sala Sporturilor Targoviste Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Du 29.09 12:00 CS Magnum Botosani vs CSU Galati 55/10
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 CSA Steaua București sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 14:00 CSM Bucuresti DivA vs CSM Alexandria 55/11
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator:
Du 29.09 14:00 AHC Dobrogea Sud vs CSM Ploiesti 55/12
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Du 29.09 12:00 CS Medgidia vs CSU Pitesti 55/13
Sala: Sala Sporturilor Iftimie Ilisei Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator:
Divizia A Seria C Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 26.09 16:00 AHC Potaissa Turda DivA vs CNE Sighisoara 55/14
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: F.Horoba(BN)/R.Pelin(BN) Observator:
Vi 27.09 18:00 CSM Sighisoara vs ACS Szejke Odorheiu Secuiesc 55/15
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:
Du 29.09 00:00 CS Universitatea Cluj sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Divizia A Seria D Masculin
Etapa 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 HC Beldiman Arad sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 12:00 CS Universitatea Craiova vs CSU Politehnica Timisoara 55/16
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Du 29.09 14:00 CSM Oradea vs CS Unirea Sannicolau Mare 55/17
Sala: Sala Antonio Alexe Arbitri: A.Cruceru(DJ)/A.Eremia(GJ) Observator:
Du 29.09 15:00 CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu vs CNOPJ Timisoara 55/18
Sala: Sala Sporturilor Tg. Jiu Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Juniori 1 Seria A Masculin
Etapa 5

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa LPS Suceava nu se prezinta la meciul cu LPS Vaslui din data de 09.11.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 00:00 CSU din Suceava sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 27.09 14:00 CSM Bacau vs CSS Galati 55/19
Sala: Sala Orizont Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Sb 28.09 12:00 LPS Suceava vs LPS Roman 55/20
Sala: Sala LPS Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Sb 28.09 14:00 LPS Vaslui vs CSS Focsani 55/21
Sala: Sala Polivalenta Vaslui Arbitri: G.Cojocaru(BC)/C.Ochiana(BC) Observator:
Vi 27.09 14:30 LPS Iasi vs LPS Piatra Neamt 55/22
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Juniori 1 Seria B Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CSS Sibiu nu se prezinta la meciul cu CSS Dinamo Brasov din data de 11.12.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 13:00 LPS Tg Mures vs ACS Sporting Ghimbav 55/23
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:
Sb 28.09 13:30 CSS Dinamo Brasov vs CSS Odorheiul Secuiesc 55/24
Sala: Scoala 11 Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:
Sb 28.09 13:00 CSS Sibiu vs CSS Sighisoara 55/25
Sala: Scoala 18 Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator:
Vi 27.09 17:30 LPS Florin Fleseriu Sebes vs LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia 55/26
Sala: Sala Florin Fleseriu Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Juniori 1 Seria C Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

ACS Tectonic Bucuresti s-a retras din campionat incepand cu data de 01.11.2019.

Echipa CSS Rm. Valcea nu se prezinta la meciul cu CSM Bucuresti din data de 30.11.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 27.09 16:30 CSS Craiova vs CSS Caracal 55/27
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: A.Draganescu(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Sb 28.09 11:30 CSS Rm Valcea sta
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Sb 28.09 09:30 CSM Bucuresti vs ACS Tonus Bucuresti 55/28
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Sb 28.09 00:00 CSM Ploiesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 1 Seria D Masculin
Etapa 5

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CSS 2 Bucuresti nu se prezinta la meciul cu AHC Dobrogea Sud Constanta din data de 27.11.2019.

Echipa AHC Dobrogea Sud Constanta nu se prezinta la meciul cu CSS 3 Steaua Bucuresti din data de 11.12.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 00:00 CS Dinamo Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 28.09 11:00 LPS I. Balas Soter Buzau vs ACS Olimpic Mizil 55/29
Sala: Sala LPS Arbitri: F.Curtuia(BV)/S.Curtuia(BV) Observator:
Sb 28.09 12:00 CSS Calarasi vs CSS 3 Steaua Bucuresti 55/30
Sala: Sala Stadion Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator:
Sb 28.09 15:30 CSS 2 Bucuresti vs AHC Dobrogea Sud Constanta JI 55/31
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:
Sb 28.09 13:30 CT Media Bucuresti vs AS Arrubium Macin 55/32
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Juniori 2 Seria A Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 12:00 LPS Iasi vs LPS Suceava 55/33
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Anton(VS)/R.Hordila(VS) Observator:
Jo 26.09 00:00 LPS Piatra Neamt vs LPS Botosani 55/34
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Badelita(SV)/P.Poenaru(SV) Observator:
Jo 26.09 12:30 LPS Roman vs CSM Bacau 55/35
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: M.Horghidan(IS)/M.Spita(IS) Observator:
Du 29.09 13:00 csu din Suceava vs LPS Vaslui 55/36
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Juniori 2 Seria B Masculin
Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 26.09 14:30 CSS Calarasi vs CSS Galati 55/37
Sala: Sala Stadion Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Du 29.09 10:00 CSS Medgidia vs CS Axiopolis Cernavoda 55/38
Sala: Sala Sporturilor Iftimie Ilisei Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator:
Lu 30.09 12:00 AHC Dobrogea Sud Constanta vs LPS Braila 55/39
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Juniori 2 Seria C Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 CSS Tecuci sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 12:00 CSM Focsani 2007 vs LPS I. Balas Soter Buzau 55/40
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Chicus(BV)/F.Dusa(BV) Observator:
Du 29.09 11:00 CSO Tricolorul Breaza vs CSS Targoviste 55/41
Sala: Sala Virgil Dudau Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Du 29.09 15:00 CS Orasenesc Mizil vs CSS Ploiesti 55/42
Sala: Sala Sporturilor Mizil Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator:
Juniori 2 Seria D Masculin
Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 12:30 CS Dinamo Bucuresti vs CS Brazi 55/43
Sala: Sala Dinamo Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator:
Du 29.09 11:30 CT Media Bucuresti vs CSM Bucuresti 55/44
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:
Du 29.09 15:30 CS Tectonic Bucuresti vs CS Fortuna Bucuresti 55/45
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: C.Marin(B)/M.Ungureanu(B) Observator:
Juniori 2 Seria E Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 CSS Sighisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 14:00 LPS Tg Mures vs CSS Dinamo Brasov 55/46
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Du 29.09 12:00 LPS Brasov vs CSS Odorheiul Secuiesc 55/47
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: V.Neagu(SB)/G.Sofronici(SB) Observator:
Du 29.09 10:00 CSM Sf. Gheorghe vs CS Sporting Ghimbav 55/48
Sala: Sala Szabo Kati Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator:
Juniori 2 Seria F Masculin
Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 CSS Corabia sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 12:00 LPS Tg Jiu vs CSS Craiova 55/49
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:
Du 29.09 11:00 CSS Sibiu vs CSS Fagaras 55/50
Sala: Sala Transilvania Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Juniori 2 Seria G Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 SCM Politehnica Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 12:00 CSS Lugoj vs CSS Hunedoara 55/51
Sala: N/A Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Mi 25.09 13:00 CSM Resita vs LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia 55/52
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: F.Radulescu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Du 29.09 11:00 Unirea Sannicolau Mare vs LPS Banatul Timisoara 55/53
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Juniori 2 Seria H Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la meciul cu ACS Alpha Oradea din data de 08.09.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 12:30 Academia Minaur Baia Mare vs CSH Academica Cluj-Napoca 55/54
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Du 29.09 00:00 CSS 2 Baia Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 13:00 LPS Cluj vs ACS Alpha Oradea 55/55
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Sabau(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Sb 28.09 12:00 Lic Liviu Rebreanu Turda vs CS Extrem Baia Mare 55/56
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Moldovan(MS)/C.Pipa(BH) Observator:
Juniori 2 Seria A Feminin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice.

Echipa CSS Tg. Neamt s-a retras din campionat incepand cu data de 29.01.2020.

Echipa LPS Suceava nu se prezinta la meciul cu CSO Buhusi din data de 15.02.2020.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 13:00 CS OK Sport Onesti vs LPS Suceava 55/57
Sala: Sala Municipala Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Sb 28.09 11:30 LPS Iasi vs LPS Vaslui 55/58
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Ghioane(BC)/I.Mocanu() Observator:
Sb 28.09 12:30 LPS Piatra Neamt vs CSS Tg Neamt 55/59
Sala: Sala Ceahlaul Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Vi 27.09 17:30 LPS Roman vs CSS Bacau 55/60
Sala: Sala Polivalenta Roman Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Sb 28.09 10:30 CSM Bacau vs CSO Buhusi 55/61
Sala: Sala Orizont Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Juniori 2 Seria C Feminin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 00:00 Sta sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 28.09 17:30 CT Media Bucuresti vs CSS 6 Bucuresti 55/62
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Mi 25.09 17:00 ACSO Viitorul Pantelimon vs CSM Bucuresti 55/63
Sala: Sala Pantelimon Arbitri: E.Ali(CT)/M.Ciutacu(B) Observator:
Sb 28.09 10:00 CS Rapid Bucuresti vs CSU Stiinta Bucuresti 55/64
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Marin(B)/M.Ungureanu(B) Observator:
Sb 28.09 11:00 ACS Unirea Dobroesti vs CSS 2 Bucuresti 55/65
Sala: Sala Dobroesti Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Juniori 3 Seria A Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa CSU din Suceava nu se prezinta la meciul cu LPS Iasi din data de 07.12.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 10:00 LPS Iasi vs LPS Vaslui 55/66
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Ghioane(BC)/I.Mocanu() Observator:
Sb 28.09 11:00 LPS Piatra Neamt vs CSO Negresti Vaslui 55/67
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Sb 28.09 12:00 CSM Bacau vs CSU din Suceava 2 55/68
Sala: Sala Orizont Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Sb 28.09 10:00 LPS Suceava vs CSU din Suceava 55/69
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Lucaci(sv)/A.Mamciuc(SV) Observator:
Juniori 3 Seria B Masculin
Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa LPS Braila nu se prezinta la meciul cu AHC Dobrogea Sud Constanta din data de 07.09.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 12:00 AHC Dobrogea Sud Constanta vs CSS Galati 55/70
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: L.Dragoi(B)/C.Oprea(IL) Observator:
Sb 28.09 10:30 CSS Calarasi vs CS Axiopolis Cernavoda 55/71
Sala: Sala Stadion Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator:
Sb 28.09 12:00 CSS Medgidia vs LPS Braila 55/72
Sala: Sala Sporturilor Iftimie Ilisei Arbitri: A.Raducan(BR)/A.Tonita(GL) Observator:
Juniori 3 Seria C Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 00:00 CSS Ploiesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 28.09 11:30 CSS Tecuci vs CSM Ploiesti 55/73
Sala: Sala Lucian Vasilache Arbitri: D.Pavel(BZ)/C.Stanciu(Bz) Observator:
Sb 28.09 13:00 CS Orasenesc Mizil vs HC Junior BB Buzau 55/74
Sala: Sala Sporturilor Mizil Arbitri: E.Ali(CT)/F.Mihordea(DB) Observator:
Du 29.09 17:00 ACS Academia Junior Ploiesti vs CS Olimpic Mizil 55/75
Sala: Sala Sporturilor Brazi Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Juniori 3 Seria D Masculin
Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 03.10 19:00 ACS Fortuna Bucuresti vs CSM Bucuresti 55/76
Sala: Scoala 205 Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Sb 28.09 11:30 CS Concordia Chiajna vs CSS 3 Steaua Bucuresti 55/77
Sala: Sala Concordia Chiajna Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:
Sb 28.09 16:00 HC "Talentul este Cheia" Bucuresti vs CS Dinamo Bucuresti 55/78
Sala: Scoala 205 Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Juniori 3 Seria E Masculin
Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 15:00 CSS Sibiu vs LPS Tg Mures 55/79
Sala: Scoala 18 Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator:
Lu 30.09 17:00 CS Szejke Odorheiu Secuiesc vs CSS Sighisoara 55/80
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Sb 28.09 10:00 CS Sporting Ghimbav vs ACS Transilvania Brasov 55/81
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Juniori 3 Seria F Masculin
Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 14:00 CSS Drobeta Turnu Severin vs CS Viitorul Pitesti 55/82
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Enache(GJ)/L.Marii(GJ) Observator:
Sb 28.09 14:00 LPS Tg Jiu vs CS Traian Craiova 55/83
Sala: Sala Sporturilor Tg. Jiu Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Sb 28.09 11:00 CSS Craiova vs CSM Progresul Bailesti 55/84
Sala: Sala Isalnita Arbitri: A.Ciocos(dj)/R.Treistaru(DJ) Observator:
Juniori 3 Seria G Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la meciul cu LPS CSS Bihorul Oradea din data de 07.12.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 00:00 Academia Minaur Baia Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 28.09 11:00 CSS 2 Baia Mare vs LPS Bistrita 55/85
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: D.Canta(CJ)/R.Nicolae(CJ) Observator:
Sb 28.09 12:00 LPS CSS Bihorul Oradea vs HC 2003 Alesd 55/86
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Fugaru(GJ)/A.Otelea(HD) Observator:
Sb 28.09 14:00 Lic. Liviu Rebreanu Turda vs LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia 55/87
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Juniori 3 Seria H Masculin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 28.09 00:00 CSS Lugoj sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 28.09 12:00 CSM Resita vs CS Giroc Chisoda 55/88
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: E.Lupu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Du 29.09 12:00 HC Beldiman Arad vs Sc. Gen. 7 Timisoara 55/89
Sala: Sala Polivalenta Arad Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Sb 28.09 11:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs LPS Banatul Timisoara 55/90
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: A.Constantinescu(TM)/I.Lascu(TM) Observator:
Juniori 3 Seria A Feminin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 LPS Botosani sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 11:30 LPS Suceava vs CSO Buhusi 55/91
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Cristea(IS)/C.Murariu(NT) Observator:
Du 29.09 10:00 LPS Iasi vs LPS Vaslui 55/92
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Caba(NT)/V.Druga(NT) Observator:
Du 29.09 11:00 Stiinta Miroslava Iasi vs LPS Piatra Neamt 55/93
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: I.Cocu(BC)/I.Oprea(BC) Observator:
Du 29.09 14:00 CSS Unirea Iasi vs LPS Roman 55/94
Sala: Sala LPS Arbitri: T.Colpos(BC)/A.Mazilu(BC) Observator:
Du 29.09 11:00 HC Comanesti vs CSS Bacau 55/95
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Juniori 3 Seria B Feminin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 HC Junior BB Buzau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 15:30 CSM Rm. Sarat vs CSM Galati 55/96
Sala: Sala Municipala Arbitri: E.Ali(CT)/F.Mihordea(DB) Observator:
Du 29.09 10:00 ACS Bute Galati vs LPS Braila 55/97
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Du 29.09 12:00 CSS 1 Constanta vs CSS Tulcea 55/98
Sala: Sala UMC Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Du 29.09 13:30 AHC Olimpia Braila vs CSH Art Galati 55/99
Sala: N/A Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Du 29.09 11:30 CSS Galati vs HC Dunarea Braila 55/100
Sala: Sala CSS Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Juniori 3 Seria C Feminin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

HC Dinamo Bucuresti exclusa in 16.09.2019 in urma a 2 neprezentari.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 ACSO Viitorul Pantelimon sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 12:00 CS Fortuna Bucuresti vs ACS Unirea Dobroesti 55/101
Sala: Scoala 205 Arbitri: C.Marin(B)/M.Ungureanu(B) Observator:
Du 29.09 14:00 CSM Fetesti vs CS Tonus Bucuresti 55/102
Sala: Sala Avion Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Du 29.09 00:00 CSM Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 11:00 ACS SC Piticu 2013 Fetesti vs CSS Slobozia 55/103
Sala: Sala Fetesti Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/C.Oprea(IL) Observator:
Du 29.09 11:00 CS Axiopolis Cernavoda vs CS Danubius Calarasi 55/104
Sala: Sala Axiopolis Arbitri: D.Pavel(BZ)/C.Stanciu(Bz) Observator:
Juniori 3 Seria D Feminin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 CSO Tricolorul Breaza sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 13:00 ACS Olimpic Mizil vs HC Activ CSO Plopeni 55/105
Sala: Sala Polivalenta Mizil Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator:
Du 29.09 11:00 LPS Pitesti vs CSS Ploiesti 55/106
Sala: Scoala Gimnaziala Traian Arbitri: C.Ilina(VL)/M.Padeanu(VL) Observator:
Du 29.09 13:00 Sport Club Curtea de Arges vs CSM Ploiesti 55/107
Sala: N/A Arbitri: /S.Broscateanu(SB) Observator:
Du 29.09 13:30 CSO Voluntari 2005 vs ACS Academia Junior Ploiesti 55/108
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: G.Spaloghe(OT)/A.Zapciroiu(OT) Observator:
Du 29.09 09:30 CSU Stiinta Bucuresti vs CSS 6 Bucuresti 55/109
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:
Juniori 3 Seria E Feminin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

CSS Slatina retrasa in 25.09.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 CS Chimia Rm. Valcea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 11:00 LPS Slatina vs CSS Caracal 55/110
Sala: Sala LPS Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Du 29.09 00:00 CSS Craiova sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 28.09 16:00 CSS Dr. Tr. Severin vs HCM Torok Rm. Valcea 55/111
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Ciocos(dj)/I.Geaburu(DJ) Observator:
Du 29.09 14:30 HCM Craiova vs CSM Slatina 55/112
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: L.Stegaru(DJ)/B.Tomaiaga(GJ) Observator:
Du 29.09 12:00 CSM Tg Jiu vs CSS Petrosani 55/113
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Juniori 3 Seria F Feminin
Etapa 3

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice
 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 25.09 16:30 CSM Fagaras vs CSS Sighisoara 55/114
Sala: N/A Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Juniori 3 Seria F Feminin
Etapa 4
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 ACS Kids Tampa 2015 Brasov sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 00:00 Lic Teor Nagy Mozes Tg Secuiesc vs CSS Dinamo Brasov 55/115
Sala: N/A Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Du 29.09 11:30 CSS Sighisoara vs CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc 55/116
Sala: Sala Zaharia Boiu Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Du 29.09 12:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSM Fagaras 55/117
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: R.Armanu(BC)/O.Ilisei(NT) Observator:
Du 29.09 13:30 CSS Sibiu vs CSS Sf. Gheorghe 55/118
Sala: Scoala 18 Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Du 29.09 14:00 CS Sporting Ghimbav vs CSM Corona 55/119
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: A.Baltat(BV)/D.Rusu(BV) Observator:
Juniori 3 Seria G Feminin
Etapa 4

Conform Art 4. din regulament măsurarea sportivilor de talie va fi făcută în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor geografice

Echipa CS Diniasanca Dinias s-a retras din campionat incepand cu data de 04.12.2019.

ACS Traian Lalescu a fost exclusa in data de 31.01.2020 in urma a 2 neprezentari. 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 29.09 00:00 LPS Banatul Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 29.09 11:00 ACS Leu Giarmata vs CS Unirea Sannicolau Mare 55/120
Sala: Sala Giarmata Arbitri: M.Bobu(TM)/C.Singeorzan(tm) Observator:
Du 29.09 13:00 CS Victoria Nadlac vs CSM Mihai Viteazul Vulcan 55/121
Sala: Sala de Sport Periam Arbitri: B.Bodonea(AR)/A.Budaca(AR) Observator:
Du 29.09 14:00 CSS Hunedoara sta
Sala: Sala Peciu Nou Arbitri: P.Lucusa(AR)/M.Morariu(AR) Observator:
Du 29.09 13:00 HC Sportiv Citu Timisoara vs ACS Traian Lalescu Hunedoara 55/122
Sala: Sala Dumbravita Arbitri: D.Dosa(CS)/O.Ianu(CS) Observator:
Du 29.09 17:00 Sc. Gen. 7 Timisoara vs LT Traian Vuia Resita 55/123
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
.