Program nr. 36 saptamana: 27.04-07.05.2015

In atentia arbitrilor principali delegati la jocurile din cadrul Campionatului National 2014-2015: Liga Nationala (M-F), Divizia A (M-F), Juniori I (M-F), Juniori II (M-F), Juniori III (M-F).
AVETI OBLIGATIA CA LA 10 min. DE LA TERMINAREA JOCULUI sa transmiteti rezultatul (final si pauza) prin sms la numarul 0725.574.001 in urmatorul FORMAT:
Prog. Sapt./Nr. Joc. – Rezultat final (Rezultat pauza ) Arbitrul A/Arbitrul B

EXEMPLU : 1/5 31:28 (17:14) Vasilescu/Serbu

Jocuri de pregatire internationale - Lot national seniori
Cracovia (Polonia)
01-03.05.2015


01.05.2015, ora 21:00
ROMANIA           -              POLONIA

02.05.2015, ora 18:30
ROMANIA           -              BRAZILIA

03.05.2015, ora 15:30
ROMANIA           -              EGIPT

Jocuri de pregatire internationale - Lot national tineret masculin
Amiens (Franta)
01-02.05.2015


01.05.2015, ora 18:00
ROMANIA           -              FRANTA
 
02.05.2015, ora 21:00
ROMANIA           -              FRANTA
 

Jocuri amicale internationale - Lot national juniori (nascuti 96/97)
Oradea, Sala Universitatii
01-03.05.2015


01.05.2015, ora 16:00
ROMANIA           -              SLOVACIA

Arbitri: Fascu/Moldoveanu-TM/AR

02.05.2015, ora 16:00
ROMANIA           -              SLOVACIA

Arbitri:Ardelean/Botez-BH/AR

03.05.2015, ora 10:00
ROMANIA           -              SLOVACIA

Arbitri:Hora/Judea-BH

Jocuri amicale internationale - Lot national cadeti (nascuti 98/99)
Slovenj Gradec (Slovenia)
01-03.05.2015


01.05.2015, ora 19:30
SLOVENIA           -              ROMANIA

02.05.2015, ora 19:30
SLOVENIA           -              ROMANIA

03.05.2015, ora 12:30
SLOVENIA           -              ROMANIA

 

 


Meci 2

PLAY OFF
FAZA  I

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 06.05 18:45 HC Odorhei vs AHC Potaissa Turda DigiSport 36/1
Sala: Sala Sporturilor Odorhei Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: V.Dobre(B)
Mi 06.05 18:30 HCM Minaur Baia Mare vs CSM Bacau 36/2
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: V.Ciucan(B)
Mi 06.05 20:30 CS Dinamo Bucuresti vs AHC Dunarea Calarasi DigiSport 36/3
Sala: Sala Dinamo Arbitri: C.Din(B)/S.Dinu(B) Observator: G.Bejinariu(AG)
Mi 06.05 17:00 HCM Constanta vs CSM Bucuresti DigiSport 36/4
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: S.Nica(AG)

Meci 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 07.05 00:00 HC Odorhei vs AHC Potaissa Turda 36/5
Sala: N/A Arbitri: / Observator: I.Serbu(B)
Jo 07.05 18:30 HCM Minaur Baia Mare vs CSM Bacau 36/6
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: I.Barbu(B)/A.Manafu(B) Observator: A.Lupsa(CS)
Jo 07.05 20:15 CS Dinamo Bucuresti vs AHC Dunarea Calarasi DigiSport 36/7
Sala: N/A Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: V.Pavel(BZ)
Jo 07.05 16:45 HCM Constanta vs CSM Bucuresti DigiSport 36/8
Sala: N/A Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: R.Cojocaru(BV)

Etapa 3

PLAY-OUT
 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 06.05 17:00 CSU din Suceava vs CSM Vaslui 36/9
Sala: N/A Arbitri: G.Baducu(BZ)/R.Voicu(BZ) Observator: Z.Mesaros(MM)
Mi 06.05 20:15 ACS Energia Tg. Jiu vs CSA Steaua Bucuresti 36/10
Sala: N/A Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: D.Stamatoiu(VL)
Mi 06.05 00:00 SCM Politehnica Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Meci 1

PLAYOFF SFERTURI 

 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 02.05 17:30 CSM Ploiesti vs HCM Baia Mare DigiSport 36/11
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Arbitri: L.Gal(HR)/S.Savu(AG) Observator: R.Chirvase(B)
Sb 02.05 14:00 HC Dunarea Braila vs CSM Bucuresti DigiSport 36/12
Sala: N/A Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator: L.Condrut(PH)
Vi 01.05 19:30 HC Zalau vs ASC Corona 2010 Brasov DigiSport 36/13
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Blas(B)/M.Ghiorghisor(B) Observator: I.Chira(MM)
Mi 29.04 17:00 CSM Roman vs SCM Craiova 36/14
Sala: N/A Arbitri: M.Pintea(CJ)/M.Sas(BH) Observator: V.Pavel(BZ)

Meci 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 06.05 16:00 HCM Baia Mare vs CSM Ploiesti 36/15
Sala: N/A Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator: D.Dordea(SB)
Ma 05.05 18:00 CSM Bucuresti vs HC Dunarea Braila DigiSport 36/16
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: G.Antonescu(AG)
Ma 05.05 19:30 ASC Corona 2010 Brasov vs HC Zalau DigiSport 36/17
Sala: Sala D. P. Colibasi Arbitri: M.Pintea(CJ)/M.Sas(BH) Observator: H.Belu(B)
Mi 06.05 18:00 SCM Craiova vs CSM Roman 36/18
Sala: N/A Arbitri: D.Florescu(AG)/A.Stoia(B) Observator: G.Nasturel(CS)

Etapa 1

PLAYOUT TUR

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 30.04 18:00 CSM Cetate Devatrans vs SC Muresul Tg Mures 36/19
Sala: N/A Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator: G.Nasturel(CS)
Jo 30.04 17:00 CSM Unirea Slobozia vs CSU Cluj-Napoca 36/20
Sala: N/A Arbitri: I.Barbu(B)/A.Manafu(B) Observator: V.Ciucan(B)
Jo 30.04 18:00 SCM Rm Valcea vs CSU Neptun Constanta 36/21
Sala: N/A Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: V.Dancescu(B)

Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 03.05 00:00 SC Muresul Tg Mures vs CSU Neptun Constanta 36/22
Sala: N/A Arbitri: A.Barbu(AG)/S.Ciurea(DJ) Observator: V.Dinca(B)
Du 03.05 16:00 CSU Cluj-Napoca vs SCM Rm Valcea 36/23
Sala: N/A Arbitri: D.Florescu(AG)/A.Stoia(B) Observator: V.Vicea(B)
Du 03.05 18:00 CSM Cetate Devatrans vs CSM Unirea Slobozia 36/24
Sala: N/A Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: C.Milcu(MH)

Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 07.05 17:00 CSM Unirea Slobozia vs SC Muresul Tg Mures 36/25
Sala: N/A Arbitri: T.Dobre(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: N.Rusu(CT)
Jo 07.05 18:00 SCM Rm Valcea vs CSM Cetate Devatrans 36/26
Sala: N/A Arbitri: A.Barbu(AG)/S.Ciurea(DJ) Observator: I.Rapa(TM)
Jo 07.05 19:00 CSU Neptun Constanta vs CSU Cluj-Napoca 36/27
Sala: N/A Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: P.Anton(IS)

Etapa 27

Echipa Stiinta Municipal Dedeman Bacau s-a retras in data de 27.03.2015.
Echipa CSU Suceava II nu se prezinta la jocul  cu ACS Teleorman Alexandria din data de 30.05.2015.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 06.05 00:00 Stiinta Municipal Dedeman Bacau II sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 06.05 13:00 LPS Piatra Neamt vs CSU din Suceava DivA 36/28
Sala: N/A Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/A.Ursache(IS) Observator:
Mi 06.05 15:00 CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina vs ACS HD Teleorman Alexandria 36/29
Sala: N/A Arbitri: I.Aldica(BN)/I.Florian(BN) Observator:
Mi 06.05 18:00 CSU Targoviste vs HC Arges Pitesti 36/30
Sala: N/A Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Mi 06.05 17:00 CSU Galati vs CSM Ploiesti 36/31
Sala: N/A Arbitri: I.Cristea(IS)/S.Hagiu(VS) Observator:
Mi 06.05 18:30 CSM Focsani 2007 vs CSM Cimentul Bicaz 36/32
Sala: N/A Arbitri: D.Dima(GL)/L.Gheorghiu(VS) Observator:
Ma 05.05 12:00 CSM Bucuresti DivA vs CS HC Buzau 2012 36/33
Sala: Sala Sporturilor Lucian Grigorescu Arbitri: V.Dragut(VN)/M.Draghici(VN) Observator:
Mi 06.05 00:00 CS Politehnica Iasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 23

Academia Minaur Baia Mare nu se prezinta la jocul din 23.05.2015
AHC POtaissa Turda II nu se prezinta in data de 21.05

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 06.05 18:00 HCM Sighisoara vs SCM CH CSU Politehnica II Timisoara 36/34
Sala: N/A Arbitri: F.Dusa(BV)/E.Niste(CV) Observator:
Mi 06.05 17:00 HCM Fagaras vs UNIT Alba Iulia 36/35
Sala: N/A Arbitri: R.Radovici(DJ)/I.Ristea(DJ) Observator:
Mi 06.05 17:00 HC Rom Cri Brasov vs HC Sibiu 36/36
Sala: Sala D. P. Colibasi Arbitri: I.Velisca(BZ)/C.Vlad(BZ) Observator:
Mi 06.05 17:00 CSM Satu Mare vs Academia Minaur Baia Mare 36/37
Sala: N/A Arbitri: C.Albert(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Mi 06.05 16:00 CSM Oradea vs AHC Potaissa Turda DivA 36/38
Sala: Sala UNIVERSITATEA din Oradea Arbitri: D.Ghiocel(TM)/C.Rotundu(TM) Observator:
Mi 06.05 12:00 CS Universitatea Craiova vs National Sighisoara 36/39
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: L.Marii(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Du 03.05 18:00 CS Universitatea Cluj vs CS HC Adrian Petrea Resita 36/40
Sala: Sala Sporturilor H. Demian Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:

Etapa 21
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 28.04 15:30 CSU Stiinta Bucuresti vs ACS Sc. 181 SSP Bucuresti 36/41
Sala: Sala Apollo Arbitri: A.Blas(B)/M.Ghiorghisor(B) Observator:

Etapa 22
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 03.05 00:00 CSU Targoviste sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 06.05 15:00 CSM Galati vs HC Activ CSO Plopeni 36/42
Sala: N/A Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Jo 30.04 14:30 CS Stiinta Bacau vs SCM Gloria Buzau 36/43
Sala: N/A Arbitri: C.Popa(GL)/S.Toma(BR) Observator:
Mi 06.05 14:00 CSM Bucuresti DivA vs HC Piatra Neamt 36/44
Sala: N/A Arbitri: A.Margarit(AG)/A.Smerea(AG) Observator:
Du 03.05 10:00 ACS Spartac UNEFS Bucuresti vs CSU Stiinta Bucuresti 36/45
Sala: N/A Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Du 03.05 12:00 ACS Sc. 181 SSP Bucuresti vs CS Rapid Bucuresti 36/46
Sala: N/A Arbitri: M.Ciutacu(B)/M.Mihai(B) Observator:

Etapa 18

Echipa CSS 2 Baia Mare retrasa din Campionat in data de 16.02.2015.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 03.05 20:00 CS Timisoara vs CSS 2 Baia Mare 36/47
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 06.05 17:00 CSM Slatina vs CSU Resita 36/48
Sala: N/A Arbitri: M.Parvu(B)/A.Stamatoiu(VL) Observator:
Du 03.05 11:00 CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud vs CSU Timisoara 36/49
Sala: N/A Arbitri: I.Badelita(SV)/V.Popovici(BT) Observator:
Du 03.05 17:00 CS Magura Cisnadie vs HC Alba Sebes 36/50
Sala: N/A Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator:
Sb 02.05 11:00 National Rm Valcea vs SCM Pitesti 36/51
Sala: N/A Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:

Etapa 1

Turneul Final
Cluj-Napoca - 29.04-03.05.2015

Salile: Horia Demian
           LPS Cluj Napoca
Sedinta tehnica va avea loc miercuri 29.04.2015, ora 09:00 la Sala H. Demian.
Cheltuielile legate de turneu (
chirie sala, medic, ambulanta, barem arbitraj, transport, cazare, masa pentru oficiali
vor fi suportate de catre organizator.
Persoana de contact: dl Cosmin Salajan, 0756037317
Oficiali FRH: Prof. Mihail Bocan - Secretar General FRH
                       Prof. Nicoleta Alexandrescu - Antrenor Federal
                       Prof. Kozma Gavrila - Antrenor lot tineret

Delegati FRH:         econ. Burca Mariana
                              ing. Rudolf Pankler
                              prof. Cristian Potora
Arbitri: Badiu/Barbu-CJ
            Doana/Gociu-B
            Florescu/Stoia-AG/B
            Marza/Nedelea-CJ
            Pintea/Sas-CJ/BH

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 29.04 10:00 HC Activ CSO Plopeni vs LPS Roman 36/52
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: / Observator:
Mi 29.04 12:00 CSS Odorhei vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 36/53
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: / Observator:

Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 30.04 10:00 LPS Roman vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 36/54
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: / Observator:
Jo 30.04 12:00 HC Activ CSO Plopeni vs CSS Odorhei 36/55
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: / Observator:

Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 01.05 09:15 CSS Odorhei vs LPS Roman 36/56
Sala: Sala LPS Cluj-Napoca Arbitri: / Observator:
Vi 01.05 11:15 Gr. Sc. Energetic Rm Valcea vs HC Activ CSO Plopeni 36/57
Sala: Sala LPS Cluj-Napoca Arbitri: / Observator:

Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 29.04 14:00 CSM Bucuresti vs CSS Dinamo Brasov 36/58
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: / Observator:
Mi 29.04 16:00 Marta Baia Mare vs Universitatea Resita 36/59
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: / Observator:

Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 30.04 14:00 CSS Dinamo Brasov vs Universitatea Resita 36/60
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: / Observator:
Jo 30.04 16:00 CSM Bucuresti vs Marta Baia Mare 36/61
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: / Observator:

Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 01.05 13:15 Marta Baia Mare vs CSS Dinamo Brasov 36/62
Sala: Sala LPS Cluj-Napoca Arbitri: / Observator:
Vi 01.05 15:15 Universitatea Resita vs CSM Bucuresti 36/63
Sala: Sala LPS Cluj-Napoca Arbitri: / Observator: