Romania Tineret Masculin

Program


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


Rezultate

35:19 15:10
Vineri, 08 aprilie 2016 /
ROMANIA vs ESTONIA
Calificare Campionatul European U20
Romania: Vasile Dan, Thalmaier Roland 7, Constantina Sabin 2, Dumitriu Gabriel 5, Nagy Robert 5, Becheru Mihai 1, Apostu Razvan, Stefan Leonard 1, Botea Tudor 1, Csog Vencel 4, Merla Mihai, Manescu Bogdan 4, Heimbach Raul, Manescu Alexandru, Bologa Alexandru 2, Bizau Octavian 3. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
22:30 11:17
Vineri, 08 aprilie 2016 /
ROMANIA vs PORTUGALIA
Calificare Campionatul European U20
Romania: Vasile Dan, Thalmaier Roland 3, Constantina Sabin 2, Dumitriu Gabriel 3, Nagy Robert 1, Becheru Mihai, Apostu Razvan, Stefan Leonard, Botea Tudor, Csog Vencel 3, Merla Mihai, Manescu Bogdan 4, Heimbach Raul, Manescu Alexandru, Bologa Alexandru 6, Bizau Octavian. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
17:31 11:14
Vineri, 08 aprilie 2016 /
ROMANIA vs SLOVENIA
Calificare Campionatul European U20
Romania: Vasile Dan, Thalmaier Roland 5, Constantina Sabin, Dumitriu Gabriel 1, Nagy Robert 1, Becheru Mihai, Apostu Razvan, Stefan Leonard, Botea Tudor, Csog Vencel 3, Merla Mihai, Manescu Bogdan 1, Heimbach Raul 2, Manescu Alexandru 1, Bologa Alexandru, Bizau Octavian 3. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
32:27 18:14
Vineri, 01 aprilie 2016 /
ROMANIA vs ISRAEL
Pregatire
Romania: Roland Thalmaier 9, Csog Vencel 3, Leonard Ștefan, Bogdan Mănescu 3, Octavian Bizău 1, Gabriel Dumitriu 3, Alexandru Mănescu 1, Raul Heimbach 4, Sabin Constantina 2, Tudor Botea, Vasile Dan 1, Becheru Mihai 3, Apostu Razvan, Bologa Alexandru, Nagy Robert 2. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
37:28 17:13
Miercuri, 30 martie 2016 /
ROMANIA vs ISRAEL
Pregatire
Romania: Roland Thalmaier 6, Csog Vencel 6, Leonard Ștefan 4, Bogdan Mănescu 4, Ferenc Csaki 3, Bogdan Stoean 3, Octavian Bizău 3, Gabriel Dumitriu 2, Alexandru Mănescu 2, Raul Heimbach 2, Sabin Constantina 1, Tudor Botea 1, Vasile Dan, Becheru Mihai, Apostu Razvan, Bologa Alexandru. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
30:25 0:0
Duminicã, 28 iunie 2015 /
ROMANIA vs OLANDA
Pregatire
27:19 0:0
Sâmbãtã, 27 iunie 2015 /
ROMANIA vs ALGERIA
Pregatire
26:24 0:0
Joi, 25 iunie 2015 /
ROMANIA vs ALGERIA
Pregatire
34:30 0:0
Miercuri, 24 iunie 2015 /
ROMANIA vs OLANDA
Pregatire
26:27 17:15
Duminicã, 11 ianuarie 2015 /
SLOVENIA vs ROMANIA
Calificare CM Tineret 2015
23:23 10:11
Sâmbãtã, 10 ianuarie 2015 /
CROATIA vs ROMANIA
Calificare CM Tineret 2015
38:20 22:9
Vineri, 09 ianuarie 2015 /
ROMANIA vs BULGARIA
Calificare CM Tineret 2015

Programul competitional anul 2017


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


# Data Actiune
1 01-05.01.2017 Pregatire - Pitesti
2 05-09.01.2017 Grupa calificare CM 2017 - Pitesti
3 19-28.06.2017 Pregatire - Predeal/Bucuresti
4 29.06-03.07.2017 Turneu pregatire - Spania/Polonia/Elvetia
5 04-06.07.2017 Pregatire - Izvorani
6 06-10.07.2017 Turneu pregatire - Izvorani
7 11-16.07.2017 Pregatire - Bucuresti
8 22-26.10.2017 Pregatire - Izvorani
9 26-30.10.2017 Jocuri Bilaterale - Polonia/Serbia
10 18.23.12.2017 Pregatire - Bucuresti
11 26-30.12.2017 Jocuri Bilaterale - Bucuresti

Lot curent

Aceste informatii sunt disponibile doar in cazul in care nationala este implicata intr-un turneu final care necesita un lot oficial si nu pe cel largit.

Lot largit


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru CALENDAR lotului vezi tabul de mai sus.


ALEXANDRU GEOERGE
CSM Bucuresti
1998
ANDREI ALEXANDRU
HC Dobrogea Sud Constanta
1999
BACIU SEBASTIAN
CSM BUCURESTI
1998
BELCHITE EDUARD
CSM BUCURESTI
1998
BOSCA VIOREL
AH Minaur Baia Mare
1998
BRAESCU CATALIN
STIINTA BACAU
2001
BROASCA IONUT
Stiinta Bacau
1998
BUZLE IOSIF
FC Barcelona
1999
BUZOGANY BARNA
CSS Odorhei
1998
CABUT CALIN
AH Minaur Baia-Mare
1998
CULEA CORNEL
HC Dobrogea Sud Constanta
1998
CUMPANICI GABRIEL
HC Vaslui
1998
DEDEA ADRIAN
AH Minaur Baia-Mare
1999
DIACONU LAURENTIU
CNOT Brasov
1998
DRAGAN ANDREI
Stiinta Bacau
1999
FEKETE DANIEL
CSS Odorhei ??
1999
FLESER DRAGOS
AHC Potaissa Turda
1998
FODOREAN CATALIN
LPS Cluj-Napoca
1998
GRIGORE MIHAI
CSM BUCURESTI
1998
HANTARU DRAGOS
Stiinta Bacau
1998
ILIE GABRIEL
HC Dobrogea Sud Constanta
1999
IONESCU ALEXANDRU
Stiinta Bacau
1998
KEREKI DAVID
LPS Cluj-Napoca
1998
MICU VALENTIN
CNOT Brasov
1998
MIHALY ZSOLT
CSS Odorhei
1998
MIHALY ZSOLT
CSS Odorhei
1998
NECULAI CRISTIAN
AH Minaur Baia-Mare
1998
PINTOIU TEODOR
AHC Potaissa Turda
1999
POP DANIEL
POTAISSA TURDA
2000
POPA ANDREI
HC Vaslui
1998
RUSU VLADUT
Stiinta Bacau
1998
SCARLAT GEORGE
CNOT Brasov
1998
STAICU GABRIEL
CNOT Brasov
1998
SUSANU DANIEL
HC Farul Constanta
1998
TALMACIU ALEXANDRU
CNOT Brasov
1998
TIU ROBERTO
CNOT Brasov
1998
VLAD SANDU
LPS BUZAU
1999

Staff nationala

SANDU IACOB
antrenor principal
BOGDAN VOICA
antrenor secund
OMER SENOL
doctor
GHENEA CATALIN
asistent medical