FESTIVALUL NATIONAL DE MINIHANDBAL FEMININ

PERIOADA 30.05.2019 – 02.06.2019

  • In perioada 30.05.2019 – 02.06.2019, F.R. Handbal va organiza ”FESTIVALUL NATIONAL DE MINIHANDBAL” - feminin, EDITIA 2019.

Vor participa 117 echipe calificate in urma participarii la cel puțin un Festival din cele două organizate în euro regiunea respectivă conform regulamentului F.R.H

  • Au dreptul de a participa si de a juca sportive nascute 2008 si mai tinere.
  • Jocurile din cadrul Festivalului se vor desfasura conform regulamentului de minihandbal: teren redus, numar de jucatori in teren: 4+1, semicerc: raza de 5 m, timp efectiv de joc: 4 reprize X 10 min. (recomandare ca fiecare sportiva sa joace aproximativ aceeasi durata de timp), jucatoarea sanctionata cu eliminare este inlocuita nu eliminata.
  •  Nu se va intocmi clasament.

Detalii organizatorice:

  • F.R. Handbal va asigura cazarea si masa participantilor. Cluburile participante isi vor suporta cheltuielile de transport.
  • AJH Caras Severin va asigura arbitrajul;
  • ACS Baile Herculane va asigura asistenta medicala de specialitate;
  • AJH- Prahova va asigura asistenta medicala de specialitate si arbitrajul;
  • AJH Brasov va asigura arbitrajul;
  • ACS Kids Tampa Brasov va asigura asistenta medicala de specialitate;
  • Cazarea si masa vor fi asigurate pentru 18 de persoane/echipa. Repartizarea acestora trebuie sa fie, in mod obligatoriu urmatoarea:

maxim 16 sportive
maxim 2 oficiali (1 antrenor si 1 conducator auto)

Recomandare: antrenorul poate fi arbitru, pentru a ajuta la asigurarea arbitrajului in cadrul Festivalului, dar nu isi va arbitra propria echipa.

  • Sosirea echipelor: joi 30.05.2019, intre orele 17.00-19.00. Masa incepe cu cina din 30.05.2019 si se incheie cu pranzul din 02.06.2019.
  • Persoane de contact:     - Caras Severin – DRAGOIU Toma tel 0752 419 364

- NASTUREL Gheorghe tel 0744 798 045

  • - Prahova - STEFAN Romeo – tel 0724 367 346
  • - Brasov - VADUVA Gabi – tel 0745 385 899
  • Persoana de contact FRH: prof. Steluta LUCA – 0749 217 878

Ps: Echipele participante sunt rugate ca pana in data de 15.05.2019 sa transmita tabelul cu sportivele si oficialii participanti la Festivalul National ( tabelul format word ) la adresa de email: steluta.luca@frh.ro

PLOPENI – 17 ECHIPE - Descarca aici Program Turneu

 GRUPA 1

GRUPA 2

1. CS CURTEA DE ARGES

1. CSM GALATI

2. CS DANUBIUS CALARASI

2. ACSO VIITORUL PANTELIMON

3. CSS PLOIESTI

3. CS TRIUMF CALARASI 2009

4. ACADEMICA JUNIOR PLOIESTI

4. ACS NOVA ACADEMY PLOIESTI

5. ACS CORBEANCA

5. CSM PLOIESTI

6. CS BLEJOI

 

 

 GRUPA 3

1. CS TOP ARENA TOPOLOVENI

2. ACS UNIREA DOBROIESTI

3. CSO ACTIV PLOPENI

4. AS. SC. GIM. ’’LAURENTIU FULGA’’ - FULGA

5. HC DUNAREA BRAILA

6. CSS GALATI

 

BRASOV – 43 ECHIPE

 GRUPA 1

GRUPA 2

1. LPS PITESTI

1. ACS OK SPORT ONESTI

2. AHCTALENTUL ESTE CHEIA BUCURESTI

2. CSS SIBIU

3. CSM RAMNICU SARAT

3. HC GOLDEN KIDS BRASOV

4. ACS TRANSILVANIA BRASOV

4. HCM SLOBOZIA

5. ACS OLIMPIC MIZIL

5. AHC BUCOVINA SUCEAVA

6. CSS SLOBOZIA

6. LPS BISTRITA NASAUD

7. CSS TARGOVITE

 

 

GRUPA 3

GRUPA 4

1. HC BUHUSI

1. HC COMANESTI

2. ACS SPORTING GHIMBAV

2. ACS TONUS BUCURESTI

3. CS HAPY KIDS MEDGIDIA

3. ASC CORONA 2010 BRASOV

4. CS UNITED GALATI

4. HC OMER CONSTANTA

5. LPS VASLUI

5. CS HANDBAL ART GALATI

 6. AS ARRUBIUM MACIN

6. ACS HANDBAL KIDS JOY VASLUI

 

GRUPA 5

GRUPA 6

1. CSM BUCURESTI

1. ACS VULTURII BUCURESTI

2. ACS TAMPA BRASOV

2. ACS KIDS TAMPA 2015 BRASOV

3. CS PROSPORT FOCSANI

3. CSS MEDGIDIA

4. CS CAMPINA

 4. CS VIITORUL OTELUL GALATI

5. CS AX AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5. LPS SZARZ ADALBERT TARGU MURES

6. CSS SIGHISOARA

 6. CS UNIREA IASI

 

GRUPA 7

1. CSS 6 BUCURESTI

2. CS TRICOLORUL BREAZA

3. HC JUNIOR BB BUZAU

4. CSM UNIREA SLOBOZIA

5. CSS TULCEA

6. AS BLUE STAR HUSI

BAILE HERCULANE – 37 ECHIPE

GRUPA 1 

GRUPA 2

 1. ACS BAILE HERCULANE

1. AS TRIUMF ORADEA

 2. CSS VIITORUL CLUJ NAPOCA

2. CSS CRAIOVA

 3. CS UNIREA SANNICOLAU MARE

3. ACS ACADEMICA CLUJ NAPOCA

 4. LPS TARGU JIU

4. CS ATLETIK SATU MARE

 5. CSM DORNA VATRA DORNEI

5. CSS CARACAL

 6. ACS ALPHA ORADEA

6. CSS HUNEDOARA

 7. HCV MOTOGNA ZALAU

 

 

 GRUPA 3

GRUPA 4

1. CSS ZALAU

1. CSS SLATINA

2. ACS GOLDEN KIDS BOCSA

2. HANDBAL STAR CRAIOVA

3. HC U FEFS CRAIOVA

3. CS NOVACI

4. CSM VULCAN

4. CS EXTREM BAIA MARE

5. CSS CORABIA

5. CS OLIMPIC DR. TR. SEVERIN

6. ACS DOMINICII MOSNITA NOUA

6. ACS FREEDOM GIROC CHISODA

 

GRUPA 5

GRUPA 6

1. CS PHOENIX BUZIAS

1. ACS LEU GIARMATA

2. CS ENJOY SPORT CRAIOVA

2. CS TRAIAN CRAIOVA

3. CSS PETROSANI

3. CSC ILIA

4. CS MARTA BAIAMARE

4. CSS DR. TR. SEVERIN

5. HC JIMBOLIA

5. LPS BANATUL TIMISOARA

6. CSM SLATINA

6. HCM CRAIOVA