Program nr. 31 saptamana: 25.03-01.04.2019

Federatia Romana de Handbal

strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)

Nota: Va rugam ca apelurile introduse impotriva hotarariilor comisiilor federale sa fie transmise pe adresa  ccapel@frh.ro.

In sezonul competitional 2018-2019 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).

IN ATENTIA ARBITRILOR: Modul de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Sistemul se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.

De asemenea reamintim echipelor obligativitatea transmiterii rapoartelor de joc la jocurile unde acestea sunt gazda la adresa de email raport.de.joc@frh.ro

Completarea raportului de joc cu jucatorii seniori sub 21 ani (sa nu fi implinit 21 de ani la 01.07.2018)
Pentru LN: pe verso raport de joc, numele jucatorilor eligibili ai ambelor echipe prezenti in raportul de joc, cu data nasterii. Raportul trebuie semnat si pe verso de antrenori, dupa completarea cu datele mentionate. 
Pentru Divizia A: pe verso raport de joc, numele jucatorilor eligibili, data nasterii, numarul de minute jucate de fiecare. Raportul trebuie semnat si pe verso de antrenori, dupa completarea cu datele mentionate.

Cupa EHF - masculin
Porto
30.03.2019, ora 20:00

FC Porto Sofarma (POR) - HC Dobrogea Sud Constanta 
Arbitri EHF:Smailagic A./ Smailagic S. (SWE)
Delegat EHF:Dubedout (FRA)

Cupa Challenge - masculin
Banja Luka
30.03.2019, ora 21:00

RK Borac m:tel (BIH) - CSM Bucuresti 
Arbitri EHF: Jovchev/Yonchev-BUL
Delegat EHF:Savvides-CYP

Liga Campionilor - masculin
31.03.2019
MOL-Pick Szeged (HUN) - Orlen Wisla Plock (POL) 
Delegat EHF: Alin-Sergiu Cirligeanu

Liga Zimbrilor
Etapa 25
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 27.03 18:00 CS HC Buzau 2012 vs CSA Steaua Bucuresti 31/1
Sala: Sala Romeo Iamandi Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator: I.Ciobanu(Bc)
Mi 27.03 19:15 CS Dinamo Bucuresti vs AHC Dunarea Calarasi Tvr HD 31/2
Sala: Sala Dinamo Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator: O.Pripas(VL)
Jo 28.03 18:00 AHC Potaissa Turda vs CS Minaur Baia Mare 31/3
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator: I.Aldica(BN)
Mi 27.03 17:30 CSM Bucuresti vs AHC Dobrogea Sud Tvr HD 31/4
Sala: Sala Rapid Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: G.Bejinariu(AG)
Mi 27.03 18:30 CSM Focsani 2007 vs SCM Politehnica Timisoara 31/5
Sala: Sala Sporturilor Focsani Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: M.Margarit(PH)
Mi 27.03 18:30 CSM Bacau vs CSU din Suceava 31/6
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) Observator: H.Belu(B)
Mi 27.03 18:00 CS Universitatea Cluj vs CSM Fagaras 31/7
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: I.Chira(MM)
Liga Zimbrilor
Etapa 26
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 18:00 CSM Fagaras vs CSM Bacau 31/8
Sala: Sala Colegiul National Radu Negru Arbitri: C.Belean(MS)/M.Sas(BH) Observator: V.Sighicea(VL)
Du 31.03 18:00 CSU din Suceava vs CSM Focsani 2007 31/9
Sala: Sala Sporturilor "Dumitru Bernicu" Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: V.Pavel(BZ)
Du 31.03 17:00 AHC Dunarea Calarasi vs CS HC Buzau 2012 31/10
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator: V.Vicea(B)
Liga Florilor
Etapa 20
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 28.03 17:30 ASC Corona 2010 Brasov vs SCM Gloria Buzau Tvr HD 31/11
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: L.Gheorghiu(VS)/S.Hagiu(VS) Observator: V.Dobre(B)
Jo 28.03 17:30 CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud vs SCM Craiova 31/12
Sala: Sala Sporturilor Bistrita Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: Z.Mesaros(MM)
Jo 28.03 18:00 CSM Slatina vs CS Minaur Baia Mare 31/13
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: V.Ciucan(B)
Jo 28.03 18:00 CSU Cluj-Napoca vs HC Zalau 31/14
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: G.Covaci(B)
Jo 28.03 19:15 CS Magura Cisnadie vs CSM Bucuresti Tvr HD 31/15
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: C.Potora(Cj)
Jo 28.03 00:00 CSM Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 28.03 17:30 SCM Rm Valcea vs HC Dunarea Braila 31/16
Sala: Sala Traian Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: V.Dancescu(B)
Cupa României Fan Courier Feminin
1/4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 15:30 SCM Rm Valcea vs CSM Galati Tvr HD 31/17
Sala: Sala Traian Arbitri: D.Florescu(AG)/A.Stoia(B) Observator: D.Manea(B)
Du 31.03 11:30 AHCM Slobozia vs CSM Bucuresti 31/18
Sala: Sala Sporturilor Andreea Nica Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator: I.Enache(BV)
Du 31.03 17:30 HC Zalau vs CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud Tvr HD 31/19
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator: P.Anton(IS)
Lu 01.04 18:00 CS Magura Cisnadie vs CSU Cluj-Napoca Tvr HD 31/20
Sala: Sala Polivalenta Cisnadie Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: G.Antonescu(AG)
Divizia A Seria B Feminin
Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 12:30 CS Rapid Bucuresti vs CS Danubius Calarasi 31/21
Sala: Sala Rapid Arbitri: N.Ionica(OT)/A.Margarit(AG) Observator:
Du 31.03 13:00 CSA Steaua Bucuresti vs HC Dinamo Bitcoin Bucuresti 31/22
Sala: Sala Iris Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator:
Jo 28.03 18:30 ACS Spartac UNEFS Bucuresti vs CSM Bucuresti DivA 31/23
Sala: Sala Agronomia Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Du 31.03 11:00 ACS Sc. 181 SSP Bucuresti vs CSU Stiinta Bucuresti 31/24
Sala: Sala Iris Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Divizia A Seria C Feminin
Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 00:00 HC Activ CSO Plopeni sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 28.03 12:30 CS Dacia Mioveni 2012 vs LPS Tg Jiu 31/25
Sala: Sala Trivale Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Du 31.03 11:00 FC Arges vs ACS Szekelyudvarhelyi Noi Kezilabda Klub 31/26
Sala: Sala Universitatii Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Du 31.03 13:00 National Rm Valcea vs CSU Targoviste 31/27
Sala: Sala Energetic Arbitri: C.Ilina(VL)/M.Padeanu(VL) Observator:
Divizia A Seria A Masculin
Etapa 8

CSM Botosani se retrage din campionat in data de 22.02.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 30.03 00:00 CSU CNOT Brasov vs CSM Botosani 31/28
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 30.03 18:00 CSM Vaslui vs CSU din Suceava DivA 31/29
Sala: Sala Sporturilor Vaslui Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:
Sb 30.03 13:00 CSM Bacau vs CSU Galati 31/30
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 30.03 00:00 CSM Bucuresti DivA sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 30.03 09:00 CSU Pitesti vs CSU Targoviste 31/31
Sala: Sala Universitatii Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Lu 01.04 18:00 CS Medgidia vs AHC Dobrogea Sud Constanta II 31/32
Sala: Sala Sporturilor Iftimie Ilisei Medgidia Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator:
Vi 29.03 16:30 CSM Alexandria vs CSM Ploiesti 31/33
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Divizia A Seria C Masculin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 28.03 17:00 CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu vs CSM Scolar Resita 31/34
Sala: Sala Sporturilor Tg. Jiu Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Sb 30.03 17:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs CS Universitatea Craiova 31/35
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:
Sb 30.03 00:00 CS Universitar Politehnica Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Divizia A Seria D Masculin
Etapa 7
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 25.03 16:00 CSM Oradea vs CS Minaur Baia Mare DivA 31/36
Sala: Sala A. Alexe Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Divizia A Seria D Masculin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 30.03 00:00 HCM Sighisoara vs CSM Oradea 31/37
Sala: N/A Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Vi 29.03 14:30 CS Minaur Baia Mare DivA vs AHC Potaissa Turda DivA 31/38
Sala: Sala Sc. Gim. V. Alecsandri Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Sb 30.03 17:00 HC Szejke Odorhei vs HC Sibiu 31/39
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7

GRUPA VALOARE 1

AHC Dobrogea Sud Constanta nu se prezinta la meciul cu LPS Suceava din data de 21.04.2019.

LPS Roman nu se prezinta la meciul cu LPS Braila din data de 21.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 14:00 CSM Ploiesti JI vs LPS Braila 31/40
Sala: Sala Olimpia Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Du 31.03 12:00 LPS Roman vs AHC Dobrogea Sud Constanta JI 31/41
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Du 31.03 12:00 CSM Bacau vs LPS Suceava 31/42
Sala: Sala Orizont Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7

GRUPA VALOARE 2

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 14:00 CSM Scolar Resita JI vs CSS Sibiu 31/43
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Du 31.03 11:30 CS Dinamo Bucuresti vs LPS Banatul Timisoara 31/44
Sala: Sala Dinamo Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Du 31.03 11:00 CSS Calarasi vs CSM Bucuresti 31/45
Sala: Sala Stadion Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 6

GRUPA VALOARE 3

 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 25.03 18:00 AHC Potaissa Turda vs CSS Fagaras 31/46
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 13:00 AHC Potaissa Turda vs CSS 2 Baia Mare 31/47
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Stan(MS) Observator:
Du 31.03 13:30 CSS Fagaras vs LPS Cluj 31/48
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Du 31.03 11:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSS Sighisoara 31/49
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7

GRUPA SPERANTA 1

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 14:00 CS Brazi JI vs CS Navodari 31/50
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: F.Mihordea(DB)/A.Pandalache(DB) Observator:
Jo 28.03 15:00 LPS Piatra Neamt vs LPS Buzau 31/51
Sala: Sala Polivalenta II Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:
Du 31.03 15:00 LPS Iasi vs LPS Vaslui 31/52
Sala: Sala LPS Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7

GRUPA SPERANTA 2
Echipa CSS Drobeta Turnu Severin s-a retras in data de 29.01.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 00:00 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 31.03 12:00 CSS Caracal vs CS Novaci 31/53
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(VL) Observator:
Du 31.03 16:00 ACS Tonus Bucuresti vs CT Media Bucuresti 31/54
Sala: Sala Antilopa Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7

GRUPA SPERANTA 3
Echipa LPS Brasov s-a retras din campionat incepand cu data de 14.01.2019.

Echipa CSS Dinamo Brasov s-a retras din campionat in data de 20.03.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 13:00 HC 2003 Alesd JI vs CS ADEP Satu Mare 31/55
Sala: Sala de Sport Alesd Arbitri: O.Durnea(TM)/F.Toaca(TM) Observator:
Du 31.03 00:00 ACS Alpha Oradea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 31.03 00:00 CSM Sf. Gheorghe sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7

GRUPA VALOARE 1

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 29.03 14:00 CSS Bacau vs CSM Bacau 31/56
Sala: Sala Orizont Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator: M.Brumaru(Vn)
Sb 30.03 13:00 LPS Iasi vs CSS Galati 31/57
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Sb 30.03 12:00 LPS Vaslui vs LPS Piatra Neamt 31/58
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator: I.Ciobanu(Bc)
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7

GRUPA VALOARE 2

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 30.03 11:00 CSM Bucuresti vs CSS 3 Steaua Bucuresti 31/59
Sala: Sala Rapid Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Vi 29.03 14:00 CSS Calarasi vs CSS 2 Bucuresti 31/60
Sala: Sala Stadion Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Lu 01.04 14:00 AHC Dobrogea Sud Constanta vs CSS Medgidia 31/61
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: L.Gheorghiu(VS)/S.Hagiu(VS) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7

GRUPA VALOARE 3

Echipa CSS Craiova nu se prezinta la jocul cu ACS Alpha Oradea.

Echipa ACS Alpha Oradea nu se prezinta la jocul cu CSM Scolar Resita din data de 06.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 12:00 SCM Politehnica Timisoara vs ACS Alpha Oradea 31/62
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:
Sb 30.03 12:00 CSS Hunedoara vs CSM Scolar Resita 31/63
Sala: Sala Traian Lalescu Arbitri: A.Enache(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator:
Sb 30.03 14:30 CSS Craiova vs CSS Rm Valcea 31/64
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: G.Spaloghe(OT)/A.Zapciroiu(OT) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7

GRUPA VALOARE 4

CS Extrem Baia Mare nu se prezinta la jocul cu CSM Ploiesti

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 30.03 13:30 CSS Dinamo Brasov vs CSM Ploiesti 31/65
Sala: Scoala 11 Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:
Sb 30.03 11:00 CS Extrem Baia Mare vs CS Sporting Ghimbav 31/66
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Sb 30.03 13:00 AHC Potaissa Turda vs Academia Minaur Baia Mare 31/67
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7

GRUPA SPERANTA 1

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 30.03 00:00 LPS Buzau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 30.03 11:00 CSS Focsani vs CSS Tecuci 31/68
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Vi 29.03 11:00 LPS Botosani vs LPS Suceava 31/69
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 6

GRUPA SPERANTA 2
 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 27.03 15:00 GSIP Moreni vs Arrubium 2008 Macin 31/70
Sala: Sala Moreni Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 30.03 10:00 GSIP Moreni vs CT Media Bucuresti 31/71
Sala: Sala Moreni Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Vi 29.03 15:00 Arrubium 2008 Macin vs CS Dinamo Bucuresti 31/72
Sala: Sala de Sport Macin Arbitri: A.Raducan(BR)/A.Tonita(GL) Observator:
Sb 30.03 12:00 CS Axiopolis Cernavoda vs LPS Braila 31/73
Sala: Sala Axiopolis Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7

GRUPA SPERANTA 3
Echipa CSS Drobeta Turnu Severin s-a retras din campionat in data de 29.01.2019.

Echipa CSS Sibiu s-a retras din campionat in data de 01.02.2019.

Echipa LPS Banatul Timisoara nu se prezinta la meciul cu HC Beldiman Arad din data de 30.03.2019. 

Echipa LPS Tg. Jiu nu se prezinta la meciul cu HC Beldiman Arad din data de 06.04.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 30.03 00:00 HC Beldiman Arad vs LPS Banatul I Timisoara 31/74
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 30.03 00:00 Unirea Sannicolau Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 30.03 00:00 LPS Tg Jiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7

GRUPA SPERANTA 4

CS Olimpic Mizil nu se prezinta la meciul cu LPS Bistrita din data de 13.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 30.03 12:00 CS Olimpic Mizil vs CSS Fagaras 31/75
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Pavel(BZ)/C.Stanciu(Bz) Observator:
Sb 30.03 12:00 CSS Odorhei vs CSS Ploiesti 31/76
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Sb 30.03 10:00 LPS Bistrita vs LPS Tg Mures 31/77
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 3

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 26.03 15:00 CS OK Sport Onesti vs CSS Galati 31/78
Sala: Sala Municipala Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Ma 26.03 14:30 LPS Vaslui vs CSS Bacau 31/79
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Ma 26.03 16:00 CSM Galati 1 vs CSS Slobozia 31/80
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: I.Ghita(CT)/A.Valcu(CT) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 3

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 26.03 12:30 CSS 2 Bucuresti vs HC Activ CSO Plopeni 31/81
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Ma 26.03 14:30 CSS Targoviste vs CSM Bucuresti 31/82
Sala: Sala CSS Arbitri: D.Balate(BV)/A.Chicus(BV) Observator:
Ma 26.03 14:30 CS Sporting Ghimbav vs CSM Ploiesti 31/83
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: N.Avadanei(Bacau)/G.Popovici(Bacau) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 3

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 26.03 13:00 CS Chimia Rm. Valcea vs CSS Odorheiul Secuiesc 31/84
Sala: Sala Traian Arbitri: A.Ciocos(dj)/A.Mitran(DJ) Observator:
Ma 26.03 17:30 HC Univ. FEFS Craiova vs LPS Slatina 31/85
Sala: Sala Isalnita Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator:
Ma 26.03 16:00 CSM Fagaras vs CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc 31/86
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Turdean(MS) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 3

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 26.03 14:00 HC Sportiv Citu Timisoara vs HC Arsenal Taureni 31/87
Sala: Sala Dumbravita Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Ma 26.03 14:00 LPS Banatul Timisoara vs LT Traian Vuia Resita 31/88
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Ma 26.03 14:00 CSS 2 Baia Mare vs CS Phoenix Baia Mare 31/89
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 4
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 13:00 HC Arsenal Taureni vs CS Phoenix Baia Mare 31/90
Sala: Sala de sport Ludus Arbitri: F.Horoba(BN)/R.Pelin(BN) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7

GRUPA VALOARE 1
* modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent

Echipa CSS Medgidia nu se prezinta la meciul cu CSU Suceava din data de 21.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 00:00 CSM Focsani 2007 vs AHC Dobrogea Sud Constanta 31/91
Sala: N/A Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Du 31.03 09:00 LPS Iasi vs CSS Medgidia 31/92
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Ghioane(BC)/I.Mocanu() Observator:
Du 31.03 11:30 CSM Bacau vs CSU Suceava 31/93
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7

GRUPA VALOARE 2
* modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 13:00 CSO Mizil vs CSS Targoviste 31/94
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: M.Birsan(MS)/F.Dusa(BV) Observator:
Du 31.03 10:30 CSS 2 Bucuresti vs CS Brazi 31/95
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:
Du 31.03 13:00 CSS Corabia vs CSM Bucuresti 31/96
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7

GRUPA VALOARE 3
* modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent

CSM Scolar Resita nu se prezinta la meciul cu CS Sporting Ghimbav din data de 21.04.2019.

CSS Fagaras nu se prezinta la meciul cu LPS Banatul Timisoara din data de 21.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 11:00 ACS Transilvania Brasov vs CS Sporting Ghimbav 31/97
Sala: Sala Sporturilor D.P. Colibasi Arbitri: S.Broscateanu(SB)/G.Candea(SB) Observator:
Du 31.03 16:00 CSM Scolar Resita vs CSS Fagaras 31/98
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Fugaru(GJ)/C.Radu(GJ) Observator:
Sb 30.03 10:30 CS Unirea Sannicolau Mare vs LPS Banatul Timisoara 31/99
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: A.Draganescu(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 7

GRUPA VALOARE 4
* modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 30.03 12:30 Academia Minaur Baia Mare vs CS Seini 31/100
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Du 31.03 00:00 CSS Sibiu vs Academica Cluj-Napoca 31/101
Sala: N/A Arbitri: B.Ivaschescu(GJ)/A.Otelea(HD) Observator:
Du 31.03 13:00 CS Szejke Odorheiu Secuiesc vs Lic. Liviu Rebreanu Turda 31/102
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 3

Echipa CSS Tg. Neamt s-a retras din campionat incepand cu data de 11.03.2019.

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa LPS Roman nu se prezinta la meciul cu CS Axiopolis Cernavoda din data de 09.04.2019.

CSH Art Galati nu se prezinta la meciul cu LPS Roman din data de 24.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 26.03 15:00 HC Buhusi vs LPS Braila 31/103
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: R.Anton(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Ma 26.03 00:00 LPS Roman vs CSS Tg. Neamt 31/104
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Ma 26.03 18:00 CS Axiopolis Cernavoda vs CSH Art Galati 31/105
Sala: Sala Axiopolis Arbitri: L.Dragoi(B)/C.Oprea(IL) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 3

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 26.03 15:00 ACS Vulturii Bucuresti vs CSO Tricolorul Breaza 31/106
Sala: Sala Iris Arbitri: F.Mihordea(DB)/A.Pandalache(DB) Observator:
Ma 26.03 16:30 CS Viitorul Pantelimon vs CSS 6 Bucuresti 31/107
Sala: Sala Pantelimon Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Ma 26.03 13:00 ASC Corona 2010 Brasov vs LPS I. Balas Soter Buzau 31/108
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: C.Badea(PH)/M.Gradisteanu(PH) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 3

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa Gr. Sc. Energetic Rm. Valcea nu se prezinta la meciul cu ACS Traian Lalescu Hunedoara din data de 06.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 26.03 12:00 CSS Caracal vs CSS Petrosani 31/109
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Ma 26.03 13:00 LPS Viitorul Pitesti vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 31/110
Sala: Sala Sc. Traian Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Ma 26.03 17:15 CSS Fagaras vs ACS Traian Lalescu Hunedoara 31/111
Sala: Sala Doamna Stanca Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Turdean(MS) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 3

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 26.03 11:00 CSS Dr. Tr. Severin vs CSS Zalau 31/112
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Dosa(CS)/O.Ianu(CS) Observator:
Ma 26.03 14:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs ACS Baile Herculane 31/113
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) Observator:
Ma 26.03 15:00 ACS Pegasus Tg. Mures vs CSS Viitorul Cluj 31/114
Sala: Sala Benedek Elek Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 4
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 01.04 16:30 CSS Zalau vs CSS Viitorul Cluj 31/115
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7

GRUPA SPERANTA 1
Echipa LPS Piatra Neamt s-a retras din data de 23.01.2019.
Echipa ACS Piticu Fetesti s-a retras.

* modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent

LPS Vaslui nu se prezinta la jocul cu CSS Calarasi din data de 17.03.2019.

LPS Suceava nu se prezinta la jocul cu CSS Calarasi in data de 24.03.2019.

CSS Calarasi nu se prezinta la jocul cu LPS Vaslui din data de 21.04.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 00:00 CSS Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 31.03 00:00 CSS Calarasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 31.03 12:00 LPS Suceava vs LPS Vaslui I 31/116
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7

GRUPA SPERANTA 2 
* modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 18:00 CSS Ploiesti vs CSM Ploiesti 31/117
Sala: Sala Olimpia Arbitri: A.Grecu(OT)/S.Sutu(OT) Observator:
Du 31.03 16:00 HC "Talentul este Cheia" Bucuresti vs CSO Tricolorul Breaza 31/118
Sala: Scoala 205 Arbitri: A.Diba(AG)/G.Duminiciou(AG) Observator:
Du 31.03 13:30 ACS Fortuna Bucuresti vs CSS Craiova 31/119
Sala: Scoala 205 Arbitri: E.Ali(CT)/A.Valcu(CT) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7

GRUPA SPERANTA 3 
* modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent

CSS Dinamo Brasov nu se prezinta la jocul cu LPS Tg. Jiu din data de 03.03.2019.

LPS Brasov nu se prezinta la meciul cu Sc. Gen. 7 Timisoara din data de 21.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 14:00 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia vs CS Dinamo Brasov 31/120
Sala: Sala Universitatii Arbitri: D.Ghiocel(TM)/C.Rapa(TM) Observator:
Sb 30.03 11:00 CSS Lugoj vs LPS Brasov 31/121
Sala: Sala Lavinia Milosovici Arbitri: M.Bobu(TM)/C.Singeorzan(tm) Observator:
Sb 30.03 14:00 LPS Tg Jiu vs Sc. Gen. 7 Timisoara 31/122
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Ciocos(dj)/A.Mitran(DJ) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 7

GRUPA SPERANTA 4
Echipa LPS Satu Mare s-a retras in data de 28.01.2019

* modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 31.03 00:00 ACS Alpha Oradea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 31.03 14:00 LPS Tg Mures vs CSS 2 Baia Mare 31/123
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Canta(CJ)/R.Nicolae(CJ) Observator:
Jo 28.03 17:30 CS Olimpic Tg Mures vs CSS Sighisoara 31/124
Sala: Sala Liviu Rebreanu Arbitri: C.Coroian(CJ)/B.Iancu(CJ) Observator: