Program nr. 70 saptamana: 16.05-22.05.2022

EHF European Cup - masculin,
Finale

21.05.2022, ora 18:00, DNB Arena Stavanger (Norvergia)
Naerbo IL (NOR) - CS Minaur Baia Mare

Liga Zimbrilor Masculin
Etapa 26
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 18.05 16:00 CSU din Suceava vs CS Dinamo București 70/1
Sala: N/A Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator: M.Brumaru(Vn)
Mi 18.05 16:00 CSA Steaua București vs CS Minaur Baia Mare Tvr 2 70/2
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: L.Gal(HR)/A.Constantin(B) Observator: D.Manea(B)
Mi 18.05 16:00 AHC Potaissa Turda vs CSM Bacău 70/3
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: V.Pavel(BZ)
Mi 18.05 16:00 ACS HC Buzău 2012 vs CSM Vaslui 70/4
Sala: Sala Romeo Iamandi Arbitri: I.Barbu(CJ)/G.Badiu(CJ) Observator: V.Vicea(B)
Mi 18.05 15:30 CSM București vs CSM Alexandria 70/5
Sala: Sala Rapid Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator: O.Yuksel(CT)
Mi 18.05 16:00 SCM Politehnica Timișoara vs HC Dobrogea Sud TVR Timisoara 70/6
Sala: Sala C Jude Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: H.Belu(B)
Mi 18.05 16:00 CS Universitatea Cluj vs CSM Focșani 2007 70/7
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/I.Tita(PH) Observator: V.Ciucan(B)
Baraj Promovare in Liga Zimbrilor Masculin
Etapa 1

DELEGAT FRH: Mariana BURCA - B - 0745010675

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 20.05 16:00 SCM Politehnica Timișoara vs CSM Sighisoara 70/8
Sala: Sala Sporturilor Ghimbav Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: C.Mihai(BV)
Vi 20.05 18:00 CSM Bacău vs CSM Oradea 70/9
Sala: Sala Sporturilor Ghimbav Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator: V.Bud(MM)
Baraj Promovare in Liga Zimbrilor Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.05 11:00 SCM Politehnica Timișoara vs CSM Oradea 70/10
Sala: Sala Sporturilor Ghimbav Arbitri: A.Manafu(B)/D.Pavel(BZ) Observator: G.Candea(SB)
Sb 21.05 13:00 CSM Bacău vs CSM Sighisoara 70/11
Sala: Sala Sporturilor Ghimbav Arbitri: M.Moldoveanu(CT)/A.Georgescu(CT) Observator: A.DIMA(GL)
Baraj Promovare in Liga Zimbrilor Masculin
Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 11:00 CSM Oradea vs CSM Sighisoara 70/12
Sala: Sala Sporturilor Ghimbav Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator: I.Vizitiu(HD)
Du 22.05 13:00 SCM Politehnica Timișoara vs CSM Bacău 70/13
Sala: Sala Sporturilor Ghimbav Arbitri: R.Harabagiu(DB)/M.Ghiorghisor(B) Observator: A.Barbu(AG)
Liga Florilor MOL Feminin
Etapa 24
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 18.05 18:30 SCM Craiova vs HC Dunărea Brăila 70/14
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Doana(IF)/A.Gociu(B) Observator: C.Potora(Cj)
Mi 18.05 13:00 CSM București vs CS Dacia Mioveni 2012 70/15
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator: G.Covaci(B)
Vi 20.05 18:00 CSM Deva vs CS Minaur Baia Mare 70/16
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Draganescu(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator: G.Nasturel(CS)
Mi 18.05 18:00 CS Rapid București vs CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud Tvr 1 70/17
Sala: Sala Rapid Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: A.Stoia(B)
Cupa României Fan Courier Feminin
Semifinale
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.05 15:30 SCM Râmnicu Vâlcea vs CS Rapid București Tvr 1 70/18
Sala: Sala Polivalenta Mioveni Arbitri: C.Belean(MS)/S.Hendrea(MM) Observator: M.State(BZ)
Sb 21.05 11:00 CSM București vs CS Măgura Cisnadie Tvr 2 70/19
Sala: Sala Polivalenta Mioveni Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: M.Margarit(PH)
Cupa României Fan Courier Feminin
Finala mica
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 11:00 CS Măgura Cisnadie vs CS Rapid București Tvr 2 70/20
Sala: Sala Sporturilor Mioveni Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator: I.Barbu(B)
Cupa României Fan Courier Feminin
Finala mare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 15:30 CSM București vs SCM Râmnicu Vâlcea Tvr 1 70/21
Sala: Sala Sporturilor Mioveni Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(B) Observator: O.Pripas(VL)
Divizia A Seria B Feminin
Etapa 24

ACS Amy Slatina se retrage conform adresei nr 14 din 12.10.2021
ACS Tonic 2012 Oradea se retrage conform adresei nr 1 din 17.01.2022

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 17.05 15:00 CS L.Rebreanu Turda vs CS Handbal Club Harghita 70/22
Sala: Sala Gheorghe Baritiu Turda Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Divizia A Seria B Feminin
Etapa 25
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 15:00 CS Handbal Club Harghita vs CS Arena Tg. Mures 70/23
Sala: Sala Sporturilor Odorheiul Secuiesc Arbitri: C.Badea(PH)/B.Sandor(BV) Observator:
Du 22.05 13:00 CSU Oradea vs CSU Resita 70/24
Sala: Sala Universitatii Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Juniori 2 Grupa Valoare 1 Feminin
Etapa 6

Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 11:00 HC Dunarea Braila vs LPS Suceava 70/25
Sala: N/A Arbitri: I.Cojocaru(GL)/C.Gheorghiu(GL) Observator:
Du 22.05 13:00 LPS Vaslui vs ACS Lucian Bute Galati 70/26
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: E.Faur(IS)/M.Hutanu(IS) Observator:
Ma 24.05 15:00 LPS Iasi vs CSM Galati 70/27
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Gradinaru(VS)/I.Visan(VS) Observator:
Juniori 2 Grupa Valoare 2 Feminin
Etapa 6

Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale.
Echipa CSS Slobozia nu se prezinta la jocul cu CSU Stiinta Bucuresti.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 00:00 CSU Stiinta Bucuresti vs CSS Slobozia 70/28
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.05 11:00 CSM Ploiesti vs CSS 6 Bucuresti 70/29
Sala: Sala Olimpia Ploiesti Arbitri: G.Dudau(BV)/R.Dudau(BV) Observator:
Sb 21.05 13:00 CSS 1 Constanta vs CSM Bucuresti 70/30
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Juniori 2 Grupa Valoare 3 Feminin
Etapa 6

Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale.
ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe  nu se prezinta la jocul cu CSS Caracal din 22.05

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 13:00 CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc vs CSM Tg Jiu 70/31
Sala: Sala Colegiului National Marton Aron Arbitri: A.Albert(CV)/B.Gherman(MS) Observator:
Mi 18.05 14:00 CS Chimia Rm Valcea vs CSM Corona Brasov 70/32
Sala: Sala Traian Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Du 22.05 00:00 CSS Caracal vs ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe 70/33
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 2 Grupa Valoare 4 Feminin
Etapa 6

Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale.

CS HCM Oradea -  se retrage conform adresei 3/23.03.2022

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 00:00 LPS Banatul Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.05 09:00 AHCS Citu Timisoara vs LT Liviu Rebreanu Turda 70/34
Sala: Sala Polivalenta Dumbravita Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Lu 16.05 14:00 Lic Teor Traian Vuia Resita vs CSS 2 Baia Mare 70/35
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator:
Juniori 2 Grupa Speranta 1 Feminin
Etapa 6

Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale.

CSM Rm. Sarat se retrage in 25.03.2022 prin adresa nr 102
 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 00:00 LPS Roman sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.05 11:00 ACS ORASENESC COMANESTI vs CSS Galati 70/36
Sala: Sala Polivalenta Comanesti Arbitri: A.Dinescu(IS)/D.Doban(IS) Observator:
Juniori 2 Grupa Speranta 3 Feminin
Etapa 6

Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale,

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 00:00 CSS Hunedoara vs ACS Sporting Ghimbav 70/37
Sala: N/A Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Du 22.05 14:00 LPS Fl. Fleseriu Sebes vs CSS Dinamo Brasov 70/38
Sala: N/A Arbitri: P.Coroban(BN)/F.Horoba(BN) Observator:
Juniori 2 Grupa Speranta 4 Feminin
Etapa 6

Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale,
Echipa LPS Satu Mare se retrage incepand cu data de 28.03.2022.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 00:00 CSS Dr. Tr. Severin sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.05 10:00 ACS Leu Giarmata vs CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 70/39
Sala: Sala de Sport Giarmata Arbitri: S.Crac(CS)/S.Dragan(CS) Observator:
Du 22.05 17:00 CSS Petrosani vs LPS Tg. Mures 70/40
Sala: Sala CSS Arbitri: C.Popescu(GJ)/L.Stegaru(GJ) Observator:
Juniori 2 Grupa Speranta 2 Feminin
Etapa 6

Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale.
Echipa CSS Tulcea nu se prezinta la jocul cu LPS Pitesti din 22.05.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.05 00:00 LPS Pitesti vs CSS Tulcea 70/41
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.05 17:00 CS Orasenesc Mizil vs CS Rapid Bucuresti 70/42
Sala: Sala Sporturilor Mizil Arbitri: E.Ali(B)/F.Mihordea(DB) Observator:
Du 22.05 13:30 CSS Ploiesti vs ACSO Viitorul Pantelimon 70/43
Sala: Sala Olimpia Ploiesti Arbitri: A.Grecu(OT)/A.Zapciroiu(OT) Observator:
Juniori 3 Speranta 2 Feminin
Etapa 10

Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 16.05 00:00 ACS Transilvania Brasov vs CSS 2 Bucuresti 70/44
Sala: N/A Arbitri: / Observator: