Program nr. 46 saptamana: 22.11-28.11.2021

Lot National Tineret feminin
2 meciuri amicale, sala Sporturilor Mioveni
26.11.2021, ora 16:00
Romania - Spania                   TVR 2 direct
Arbitri: Ciutacu/Stamatoiu - B/VL
Observator: Antonescu Gh.-AG

27.11.2021, ora 15:30              
Romania - Spania                     TVR 1 direct
Arbitri: Ciobea/Dordea - Ag/Sb
Observator: Dumitrache Gabriel-BZ


EHF CL - M, Faza Grupelor
25.11.20211, ora 19:45, sala Dinamo

CS Dinamo Bucuresti - SG Flensburg-Handewitt (GER)

EHF EC - M, Runda a 3-a
27.11.2021, ora 18:30, sala Vrancea, Focsani
CSM Focsani 2007 - Haukar (ISL)

EHF EC - M, Runda a 3-a
27.11.2021, ora 22:00, sala Vozdovac, Belgrad (SRB)
RK Partizan - CS Minaur Baia Mare

EHF EC - M, Runda a 3-a
28.11.2021, ora 19:00, sala Karagaci, Peja (KOS)
KH Famgas - AHC Potaissa Turda

 

Liga Zimbrilor Masculin
Etapa 12
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.11 17:30 CSU din Suceava vs CSM Focșani 2007 46/1
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Moldoveanu(CT)/A.Georgescu(CT) Observator: V.Ciucan(B)
Jo 25.11 18:00 CS Universitatea Cluj vs HC Dobrogea Sud 46/2
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: D.Ciulei(BV)/S.Stanescu(DB) Observator: V.Bud(MM)
Jo 25.11 16:00 SCM Politehnica Timișoara vs CSM Alexandria Tvr 2 46/3
Sala: Sala C Jude Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: I.Vizitiu(HD)
Jo 25.11 14:30 CSM București vs CSM Vaslui 46/4
Sala: Sala Rapid Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(B) Observator: G.Candea(SB)
Jo 25.11 17:00 ACS HC Buzău 2012 vs CSM Bacău 46/5
Sala: Sala Romeo Iamandi Arbitri: I.Barbu(CJ)/G.Badiu(CJ) Observator: V.Dancescu(B)
Liga Zimbrilor Masculin
Etapa 13
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.11 11:00 CS Dinamo București vs CSU din Suceava Tvr 2 46/6
Sala: Sala Dinamo Arbitri: D.Sirbu(IS)/V.Serdiuc(IS) Observator: A.Stoia(B)
Mi 24.11 18:00 CS Minaur Baia Mare vs CSA Steaua București 46/7
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator: C.Milcu(MH)
Du 28.11 18:00 CSM Vaslui vs ACS HC Buzău 2012 46/8
Sala: Sala Sporturilor Vaslui Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: P.Anton(IS)
Du 28.11 11:00 CSM Alexandria vs CSM București Tvr 2 46/9
Sala: Sala Polivalenta Alexandria Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: D.Manea(B)
Du 28.11 18:00 HC Dobrogea Sud vs SCM Politehnica Timișoara 46/10
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator: A.Lupsa(CS)
Divizia A Seria A Masculin
Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 25.11 18:00 CS Politehnica Iasi vs CSM Focsani 2007 DivA 46/11
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Sb 27.11 16:00 CSM Vaslui DivA vs CSU din Suceava DivA 46/12
Sala: Sala Sporturilor Vaslui Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Vi 26.11 15:00 CSU Galati vs CSM Bacau DivA 46/13
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: V.Ursu(TL)/A.Valcu(CT) Observator:
Sb 27.11 12:00 CS Magnum Botosani vs AS HC Pietricica Neamt 46/14
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 22.11 16:00 ACS HC Buzau 2012 DivA vs CS Dinamo Bucuresti DivA 46/15
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Buzau Arbitri: S.Hagiu(VS)/M.Gradinaru(VS) Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 11
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.11 13:00 CSM Alexandria DivA vs ACS HC Buzau 2012 DivA 46/16
Sala: N/A Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Sb 27.11 13:00 HC Dobrogea Sud Constanta DivA vs CSU Pitesti 46/17
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator:
Vi 26.11 13:00 CSA Steaua Bucuresti DivA vs CS Medgidia 46/18
Sala: Sala Iris Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Vi 26.11 14:30 CSM Bucuresti DivA vs CS Dinamo Bucuresti DivA 46/19
Sala: Sala Rapid Arbitri: G.Doana(IF)/A.Gociu(B) Observator:
Divizia A Seria C Masculin
Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.11 12:00 CS Universitatea Craiova vs CSU Politehnica Timisoara 46/20
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Sb 27.11 16:30 CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu vs SCM Politehnica Timisoara DivA 46/21
Sala: Sala Liceului Constantin Sandru-Runcu Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Sb 27.11 12:00 AHC Drobeta vs CSM Oradea 46/22
Sala: Sala Sporturilor Drobeta Arbitri: A.Baghiu(TM)/L.Tataru(TM) Observator:
Jo 25.11 18:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs CSM Resita 46/23
Sala: Sala Ioan Morar Sannicolau Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:
Divizia A Seria D Masculin
Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.11 17:00 CS Sporting Ghimbav vs AHC Potaissa Turda DivA 46/24
Sala: N/A Arbitri: M.Ciutacu(B)/A.Stamatoiu(VL) Observator:
Sb 27.11 00:00 CS Universitatea Cluj DivA vs CSM Făgăraș 46/25
Sala: N/A Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Sb 27.11 11:00 CS Minaur Baia Mare DivA vs CNE Sighisoara 46/26
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: P.Coroban(BN)/F.Horoba(BN) Observator:
Sb 27.11 18:00 CSM Odorheiul Secuiesc vs CSM Sighisoara 46/27
Sala: Sala Sporturilor Odorheiul Secuiesc Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/R.Harabagiu(DB) Observator:
Juniori 1 Seria A Masculin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 00:00 LPS Roman sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.11 10:00 CSU din Suceava vs LPS Suceava 46/28
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Du 28.11 13:00 CSS Tecuci vs LPS Piatra Neamt 46/29
Sala: Sala Tecuci Arbitri: M.MACIORNEA(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Jo 25.11 14:00 LPS Botosani vs LPS Iasi 46/30
Sala: N/A Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Juniori 1 Seria B Masculin
Etapa 6

LPS Iolanda Balas Soter Buzau nu se prezinta la meciul cu CSS Calarasi.

LPS Braila s-a retras din campionat in data de 29.09.2021.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 11:00 AHC Dobrogea Sud Constanta JI vs CS Medgidia 46/31
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: V.Serdiuc(IS)/D.Sirbu(IS) Observator:
Du 28.11 00:00 LPS I. Balas Soter Buzau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.11 12:30 CSM Focsani 2007 vs CSS Calarasi 46/32
Sala: Sala Sporturilor Vrancea Arbitri: C.Bontea(BZ)/D.Pavel(BZ) Observator:
Juniori 1 Seria C Masculin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 00:00 CSS 2 Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 24.11 18:30 CS Orasenesc Mizil vs CS Brazi JI 46/33
Sala: Sala Sporturilor Mizil Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Du 28.11 14:00 CT Media Bucuresti vs CSS Craiova 46/34
Sala: N/A Arbitri: O.Ivanciu(DB)/L.Matei(AG) Observator:
Mi 08.12 00:00 CSM Bucuresti vs ACS Fortuna Bucuresti 46/35
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 1 Seria D Masculin
Etapa 7
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 22.11 16:00 CSS Fagaras vs ACS Sporting Ghimbav 46/36
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: A.Albert(CV)/B.Gherman(MS) Observator:
Juniori 1 Seria D Masculin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 00:00 CSS Sibiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.11 13:00 CSO Tricolorul Breaza vs ACS Sporting Ghimbav 46/37
Sala: Sala Vasile Dudau Breaza Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Lu 29.11 16:00 CSS Fagaras vs CSS Sighisoara 46/38
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Du 28.11 11:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSS Dinamo Brasov 46/39
Sala: Sala Sporturilor Odorheiul Secuiesc Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Juniori 1 Seria E Masculin
Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 22.11 12:00 CS Extrem Baia Mare vs AHC Potaissa Turda 46/40
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: D.Chiriac(BN)/A.Onighi(BN) Observator:
Juniori 1 Seria E Masculin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 00:00 LPS Cluj sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Ma 30.11 11:00 LPS Tg Mures vs AHC Potaissa Turda 46/41
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Du 28.11 11:00 CS Extrem Baia Mare vs HC Dinamyc Zalau 46/42
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: F.Horoba(BN)/A.Onighi(BN) Observator:
Du 28.11 10:30 ACSH Academica Cluj vs CSS 2 Baia Mare 46/43
Sala: Sala Gh Baritiu Turda Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Juniori 1 Seria F Masculin
Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 14:00 LPS Alba Iulia vs SCM Politehnica Timisoara 46/44
Sala: Sala Florin Fleseriu Sebes Arbitri: C.Albert(BN)/B.Gherman(MS) Observator:
Du 28.11 00:00 LPS Banatul Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 25.11 16:00 ACS Unirea Sannicolau Mare vs CSM Resita 46/45
Sala: Sala Ioan Morar Sannicolau Arbitri: C.Pipa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Juniori 2 Seria C Masculin
Etapa 5

CS Agronomia Bucuresti s-a retras din campionat incepand cu data de 27.10.2021.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.11 19:00 CSM Bucuresti vs CSS 3 Steaua Bucuresti 46/46
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: M.BUSUIOC(B)/M.Ungureanu(B) Observator:
Juniori 3 Seria A Masculin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 12:00 CSO Negresti Vaslui vs Fortuna Chisinau (MD) 46/47
Sala: N/A Arbitri: R.Anton(VS)/I.Visan(VS) Observator:
Jo 25.11 12:30 LPS Vaslui vs LPS Roman 46/48
Sala: Sala Polivalenta Vaslui Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator:
Du 28.11 12:00 CSU din Suceava vs LPS Suceava 46/49
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/C.Balan(IS) Observator:
Du 28.11 12:00 LPS Iasi vs LPS Piatra Neamt 46/50
Sala: Sala LPS Iasi Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Juniori 3 Seria B Masculin
Etapa 8

LPS Braila nu se prezinta la meciul cu ACS FairPlay Cernavoda in data de 15.10.2021.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 00:00 LPS Braila sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.11 13:00 AHC Dobrogea Sud Constanta vs CSS Galati 46/51
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: D.Bida(CT)/V.Olar(CT) Observator:
Du 28.11 13:00 AS Arrubium Macin vs CSS Medgidia 46/52
Sala: Sala de Sport Macin Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Du 28.11 11:00 CSS Calarasi vs ACS Fairplay Cernavoda 46/53
Sala: Sala Polivalenta Calarasi Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/C.Oprea(IL) Observator:
Juniori 3 Seria C Masculin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 00:00 LPS I. Balas Soter Buzau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.11 10:00 CSS Focsani vs LPS Focsani 46/54
Sala: Sala Mun Adjud Arbitri: C.Bontea(BZ)/D.Pavel(BZ) Observator:
Du 28.11 11:00 CSM Bacau vs CSM Focsani 2007 46/55
Sala: Sala Orizont Arbitri: I.Cojocaru(GL)/C.Gheorghiu(GL) Observator:
Sb 27.11 14:00 CSM Ploiesti vs HC Junior BB Buzau 46/56
Sala: Sala Sporturilor Olimpia Ploiesti Arbitri: C.Constantin(B)/D.Enache(B) Observator:
Juniori 3 Seria D Masculin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 11:00 CSS Targoviste vs CS Concordia Chiajna 46/57
Sala: Sala Razvad Arbitri: O.Cristea(AG)/T.Grigoriu(AG) Observator:
Du 28.11 12:30 CS Dinamo Bucuresti vs CSS 3 Steaua Bucuresti 46/58
Sala: Sala Dinamo Arbitri: M.BUSUIOC(B)/M.Ungureanu(B) Observator:
Du 28.11 15:30 CSO Tricolorul Breaza vs HC "Talentul este Cheia" Bucuresti 46/59
Sala: Sala Virgil Dudau Breaza Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Du 28.11 09:15 CSM Bucuresti vs CSS 2 Bucuresti 46/60
Sala: Sala Elite Arbitri: R.Armanu(BC)/A.Stanescu(DB) Observator:
Juniori 3 Seria E Masculin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 29.11 14:00 CSS Fagaras vs ACS Sporting Ghimbav 46/61
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Du 28.11 13:00 CS Szejke Odorheiu Secuiesc vs ACS Transilvania Brasov 46/62
Sala: Sala Sporturilor Odorheiul Secuiesc Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Du 28.11 12:00 LPS Alba Iulia vs CSS Sighisoara 46/63
Sala: Sala Florin Fleseriu Sebes Arbitri: C.Albert(BN)/B.Gherman(MS) Observator:
Du 28.11 13:00 Lic.Teh. Lucian Blaga Reghin vs CSS Sibiu 46/64
Sala: Sala Bogdan Florea Arbitri: M.Birsan(MS)/F.Dusa(BV) Observator:
Juniori 3 Seria F Masculin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 14:00 CS Seini vs Lic. Liviu Rebreanu Turda 46/65
Sala: N/A Arbitri: N.ILLES(MM)/C.Lemnaru(MM) Observator:
Du 28.11 12:00 ACS Atletik Satu Mare vs LPS Cluj 46/66
Sala: Sala Sporturilor Satu Mare Arbitri: J.Debreczeni(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Du 28.11 14:00 LPS Tg Mures vs CSS 2 Baia Mare 46/67
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Gyorgy(HG)/J.Karda(HG) Observator:
Du 28.11 10:00 CSS Adep Satu Mare vs Academia Minaur Baia Mare 46/68
Sala: Sala Sporturilor Satu Mare Arbitri: J.Debreczeni(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Juniori 3 Seria G Masculin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 11:00 LPS Tg Jiu vs CSS Dr. Tr. Severin 46/69
Sala: Sala LPS Tg.Jiu Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:
Du 28.11 00:00 ACS Romanati Sport Caracal sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.11 12:00 ACS Enjoy Sport Craiova vs CSM Progresul Bailesti 46/70
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: C.Campean(SB)/C.Ilina(VL) Observator:
Juniori 3 Seria H Masculin
Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.11 14:00 CS Giroc Chisoda vs LPS Bihorul Oradea 46/71
Sala: Sala David V. Giroc Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:
Du 28.11 16:00 HC Beldiman Arad vs CS Victoria Nadlac 46/72
Sala: Sala Polivalenta Arad Arbitri: M.Botez(AR)/R.Jurj(AR) Observator:
Du 28.11 14:00 Sc. Gen. 7 Timisoara vs CSC Mosnita Noua 46/73
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: D.Ghiocel(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Du 28.11 16:30 CSM Resita vs LPS Banatul Timisoara 46/74
Sala: Sala Liceului Teoretic Traian Vuia Arbitri: L.Marii(GJ)/L.Stegaru(GJ) Observator: