Program nr. 97 saptamana: 16.11-23.11.2020

EHF European Cup / Runda 2
21.11.2020, ora 17:00, sala Polivalenta Bucuresti
CSM Bucuresti - MRK Sloga Gornji Vakuf Uskoplje (BIH)
Arbitri: Sekulic / Jovandic (SRB)
Delegat: Belu Horatiu (ROU)

DELO EHF Champions League / Faza Grupelor
19.11.2020, ora 18:00,
sala Dinamo Bucuresti

CSM Bucuresti - Rostov Don (RUS)
Arbitri: Bethman/Tzaferopoulus
Delegat: Constantin Din (ROU)

EHF European League / Runda 3
21.11.2020, ora 12:00, sala Danubius Braila
HC Dunarea Braila - Vibork HK (DEN)
Arbitri: Kaludjerovic / Vujacic (MNE)
Delegat: Vizitiu Nicolae (MDA)

22.11.2020, ora 13:15, sala Danubius Braila
Vibork HK (DEN) - HC Dunarea Braila
Arbitri: Kaludjerovic / Vujacic (MNE)
Delegat: Vizitiu Nicolae (MDA)

22.11.2020, ora 11:30, sala Romeo Iamandi Buzau
SCM Gloria Buzau - Nantes Atlantique Handball (FRA)
Arbitri: Ilieva / Karbeska (MKD)
Delegat: Cojocaru Remus (ROU)

 

DELO EHF Champions League / Faza Grupelor
22.11.2020, ora 14:00,
Team Esbjerg (DEN) - Metz Handball (FRA)
Arbitri EHF: CIULEI Diana / STOIA AnaMaria
 

Divizia A Seria A Masculin
Etapa 1

Sala „Mihai Viteazul” – (lângă Turda)
Delegat FRH : ALDICA Ion - BN - 0747990637

Echipele CSU GALATI si CSU TARGOVISTE nu se prezinta

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 20.11 10:00 CS Politehnica Iasi vs CNE Sighisoara 97/1
Sala: N/A Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator: I.Aldica(BN)
Vi 20.11 12:40 CSU din Suceava vs CSM Ploiesti 97/2
Sala: N/A Arbitri: M.Ciutacu(B)/A.Stamatoiu(VL) Observator: I.Aldica(BN)
Vi 20.11 00:00 CSM Bacău vs CSU Targoviste 97/3
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 20.11 00:00 CSU Galati vs CSU Pitesti 97/4
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Divizia A Seria A Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.11 15:20 CNE Sighisoara vs CSU Pitesti 97/5
Sala: N/A Arbitri: M.Ciutacu(B)/A.Stamatoiu(VL) Observator: I.Aldica(BN)
Sb 21.11 00:00 CSU Targoviste vs CSU Galati 97/6
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 21.11 12:40 CSM Ploiesti vs CSM Bacău 97/7
Sala: N/A Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator: I.Aldica(BN)
Sb 21.11 10:00 CS Politehnica Iasi vs CSU din Suceava 97/8
Sala: N/A Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator: I.Aldica(BN)
Divizia A Seria A Masculin
Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.11 12:10 CSU din Suceava vs CNE Sighisoara 97/9
Sala: N/A Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator: I.Aldica(BN)
Du 22.11 09:30 CSM Bacău vs CS Politehnica Iasi 97/10
Sala: N/A Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator: I.Aldica(BN)
Du 22.11 00:00 CSU Galati vs CSM Ploiesti 97/11
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 22.11 00:00 CSU Pitesti vs CSU Targoviste 97/12
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 1

Sala „Horia Demian” - Cluj Napoca
Delegat FRH : POPA Nicolae - AG -  0722562963

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 20.11 18:00 AHC Dobrogea Sud vs CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu 97/13
Sala: N/A Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator: N.Popa(AG)
Vi 20.11 15:20 CS Medgidia vs CNOPJ Bucuresti 97/14
Sala: N/A Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator: N.Popa(AG)
Vi 20.11 12:40 CS Dinamo București vs CS Universitatea Craiova 97/15
Sala: N/A Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator: N.Popa(AG)
Vi 20.11 10:00 CSM Alexandria vs CSM București 97/16
Sala: N/A Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator: N.Popa(AG)
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.11 15:20 CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu vs CSM București 97/17
Sala: N/A Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator: N.Popa(AG)
Sb 21.11 10:00 CS Universitatea Craiova vs CSM Alexandria 97/18
Sala: N/A Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator: N.Popa(AG)
Sb 21.11 12:40 CNOPJ Bucuresti vs CS Dinamo București 97/19
Sala: N/A Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator: N.Popa(AG)
Sb 21.11 18:00 AHC Dobrogea Sud vs CS Medgidia 97/20
Sala: N/A Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator: N.Popa(AG)
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.11 17:30 CS Medgidia vs CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu 97/21
Sala: N/A Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator: N.Popa(AG)
Du 22.11 14:50 CS Dinamo București vs AHC Dobrogea Sud 97/22
Sala: N/A Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator: N.Popa(AG)
Du 22.11 09:30 CSM Alexandria vs CNOPJ Bucuresti 97/23
Sala: N/A Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator: N.Popa(AG)
Du 22.11 12:10 CSM București vs CS Universitatea Craiova 97/24
Sala: N/A Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator: N.Popa(AG)
Divizia A Seria C Masculin
Etapa 1

Sala „Gherghe Barițiu” – Turda
Delegat FRH: CAZACU Carmen - B - 0773982091

Academia Minaur Baia Mare
nu se prezinta la turneu

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 20.11 12:10 CSM Sighisoara vs CS Universitatea Cluj 97/25
Sala: N/A Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator: C.Cazacu(B)
Vi 20.11 00:00 CNOPJ Timisoara vs Academia Minaur Baia Mare 97/26
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Cazacu(B)
Vi 20.11 14:50 CSM Oradea vs CSU Politehnica Timisoara 97/27
Sala: N/A Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator: C.Cazacu(B)
Vi 20.11 19:45 AHC Potaissa Turda vs ACS Szejke Odorheiu Secuiesc 97/28
Sala: N/A Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator: C.Cazacu(B)
Divizia A Seria C Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 21.11 16:35 CS Universitatea Cluj vs ACS Szejke Odorheiu Secuiesc 97/29
Sala: N/A Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator: C.Cazacu(B)
Sb 21.11 19:15 CSU Politehnica Timisoara vs AHC Potaissa Turda 97/30
Sala: N/A Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/I.Tita(PH) Observator: C.Cazacu(B)
Sb 21.11 00:00 Academia Minaur Baia Mare vs CSM Oradea 97/31
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Cazacu(B)
Sb 21.11 11:15 CSM Sighisoara vs CNOPJ Timisoara 97/32
Sala: N/A Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator: C.Cazacu(B)
Divizia A Seria C Masculin
Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 22.11 09:30 CNOPJ Timisoara vs CS Universitatea Cluj 97/33
Sala: N/A Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/I.Tita(PH) Observator: C.Cazacu(B)
Du 22.11 14:50 CSM Oradea vs CSM Sighisoara 97/34
Sala: N/A Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator: C.Cazacu(B)
Du 22.11 00:00 AHC Potaissa Turda vs Academia Minaur Baia Mare 97/35
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Cazacu(B)
Du 22.11 12:10 ACS Szejke Odorheiu Secuiesc vs CSU Politehnica Timisoara 97/36
Sala: N/A Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator: C.Cazacu(B)