Program nr. 37 saptamana: 06.05-13.05.2019

Cupa Challenge - Finale -  masculin
12.05.2019, ora 21:00
Madeira (POR)

AM Madeira Andebol SAD (POR) - CSM Bucuresti
Arbitri EHF: Busche/Meyer-SUI
Delegat EHF: Anrijs Brencans

Liga Zimbrilor
Etapa 6

Play-out

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 18:00 CS Universitatea Cluj vs CS Minaur Baia Mare 37/1
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator: I.Enache(BV)
Mi 08.05 18:30 CSM Bacau vs CSU din Suceava 37/2
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: I.Serbu(B)
Mi 08.05 18:00 CS HC Buzau 2012 vs CSM Fagaras 37/3
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: P.Anton(IS)
Liga Zimbrilor
Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 17:00 CS HC Buzau 2012 vs CS Universitatea Cluj 37/4
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator: N.Rusu(CT)
Du 12.05 18:00 CSM Fagaras vs CSM Bacau 37/5
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) Observator: C.Potora(Cj)
Sb 11.05 18:00 CSU din Suceava vs CS Minaur Baia Mare 37/6
Sala: Sala D. Bernicu Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: M.Brumaru(Vn)
Liga Zimbrilor
Etapa 6

Play-off Seria A (Faza I)

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 16:00 SCM Politehnica Timisoara vs CSM Bucuresti Tvr HD 37/7
Sala: Sala C. Jude Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator: Z.Mesaros(MM)
Mi 08.05 16:00 AHC Dobrogea Sud vs AHC Dunarea Calarasi 37/8
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(VL) Observator: V.Pavel(BZ)
Liga Zimbrilor
Etapa 6

Play-off Seria B (Faza I)

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 18:30 CSM Focsani 2007 vs AHC Potaissa Turda 37/9
Sala: Sala Sporturilor Focsani Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator: V.Ciucan(B)
Mi 08.05 18:00 CS Dinamo Bucuresti vs CSA Steaua Bucuresti Tvr HD 37/10
Sala: Sala Dinamo Arbitri: I.Barbu(B)/A.Manafu(B) Observator: V.Dancescu(B)
Liga Florilor
Etapa 25
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.05 17:30 CS Magura Cisnadie vs ASC Corona 2010 Brasov 37/11
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: L.Gheorghiu(VS)/S.Hagiu(VS) Observator: O.Pripas(VL)
Du 12.05 00:00 CSU Cluj-Napoca sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 12.05 17:30 SCM Rm Valcea vs CSM Slatina Tvr HD 37/12
Sala: Sala Traian Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator: G.Covaci(B)
Du 12.05 17:30 HC Dunarea Braila vs CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 37/13
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator: H.Belu(B)
Du 12.05 17:30 CSM Galati vs SCM Gloria Buzau 37/14
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator: V.Ionescu(B)
Du 12.05 17:30 CSM Bucuresti vs SCM Craiova Tvr HD 37/15
Sala: Sala Rapid Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator: V.Sighicea(VL)
Du 12.05 17:30 HC Zalau vs CS Minaur Baia Mare 37/16
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: I.Vizitiu(HD)
Turneu semifinal Divizia A Feminin
Ziua 1

Fagaras, Sala Colegiului Radu Negru
Grupa 2

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.05 14:00 CS Rapid Bucuresti vs HC Activ CSO Plopeni 37/17
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator: I.Chira(MM)
Vi 10.05 16:00 CSM Tg Mures vs CSU Neptun Constanta 37/18
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: I.Chira(MM)
Turneu semifinal Divizia A Feminin
Ziua 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 14:00 CS Rapid Bucuresti vs CSU Neptun Constanta 37/19
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: C.Milcu(MH)
Sb 11.05 16:00 CSM Tg Mures vs HC Activ CSO Plopeni 37/20
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator: C.Milcu(MH)
Turneu semifinal Divizia A Feminin
Ziua 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.05 14:00 CSU Neptun Constanta vs HC Activ CSO Plopeni 37/21
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: B.Ciobea(AG)/B.Dordea(SB) Observator: A.Lupsa(CS)
Du 12.05 16:00 CS Rapid Bucuresti vs CSM Tg Mures 37/22
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: A.Lupsa(CS)
Turneu semifinal Divizia A Feminin
Ziua 1

Fagaras, Sala Colegiului Radu Negru
Grupa 1

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.05 10:00 AHCM Slobozia vs ACS Crisul Chisineu-Cris 37/23
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator: I.Ciobanu(Bc)
Vi 10.05 12:00 CS Dacia Mioveni 2012 vs CSU Stiinta Bucuresti 37/24
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) Observator: I.Ciobanu(Bc)
Turneu semifinal Divizia A Feminin
Ziua 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 10:00 AHCM Slobozia vs CSU Stiinta Bucuresti 37/25
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator: S.Ciurea(Dj)
Sb 11.05 12:00 CS Dacia Mioveni 2012 vs ACS Crisul Chisineu-Cris 37/26
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: S.Ciurea(Dj)
Turneu semifinal Divizia A Feminin
Ziua 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.05 10:00 CSU Stiinta Bucuresti vs ACS Crisul Chisineu-Cris 37/27
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator: G.Nasturel(CS)
Du 12.05 12:00 AHCM Slobozia vs CS Dacia Mioveni 2012 37/28
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator: G.Nasturel(CS)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
Etapa 1

Cluj Napoca
Grupa B

Persoana de contact:
Sedinta tehnica va avea loc in data de 06.05.2019, ora 20:30, Sala de Conferinte Hotel Premier.

Oficiali FRH:
Delegat FRH: BARCAN Marius - DJ - 0757.079.228
Delegat CCA:Bejinariu Georghe
Arbitri:  Ardelean/Botez
-BH/AR
            Constantin/Gal-B/HG
            Iacob/Savu-BV/AG
            Gherman/Moldovan-MM
            Pirvu/Potirniche-B/BZ


Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu la Turneul Final

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 07.05 13:30 CSM Bucuresti vs LPS Suceava 37/29
Sala: Sala Gheorghe Roman Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) Observator: G.Bejinariu(AG)
Ma 07.05 15:30 AHC Potaissa Turda vs CSM Ploiesti JI 37/30
Sala: Sala Gheorghe Roman Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 19:45 LPS Suceava vs CSM Ploiesti JI 37/31
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator: G.Bejinariu(AG)
Mi 08.05 15:30 CSM Bucuresti vs AHC Potaissa Turda 37/32
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 13:30 AHC Potaissa Turda vs LPS Suceava 37/33
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) Observator: G.Bejinariu(AG)
Jo 09.05 15:30 CSM Ploiesti JI vs CSM Bucuresti 37/34
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
Etapa 1

Cluj Napoca
Grupa A
Persoana de contact:
Sedinta tehnica va avea loc in data de 06.05.2019, ora 20:30, Sala de Conferinte Hotel Premier.

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu la Turneul Final

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 07.05 11:30 CSS Sighisoara vs CSS 2 Baia Mare 37/35
Sala: Sala Gheorghe Roman Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator: G.Bejinariu(AG)
Ma 07.05 09:30 CSM Bacau vs CSM Scolar Resita JI 37/36
Sala: Sala Gheorghe Roman Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 13:30 CSS 2 Baia Mare vs CSM Scolar Resita JI 37/37
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: S.Savu(AG)/P.Iacob(BV) Observator: G.Bejinariu(AG)
Mi 08.05 11:00 CSS Sighisoara vs CSM Bacau 37/38
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 11:30 CSM Bacau vs CSS 2 Baia Mare 37/39
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: G.Bejinariu(AG)
Jo 09.05 09:30 CSM Scolar Resita JI vs CSS Sighisoara 37/40
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: M.Botez(AR)/R.Ardelean(BH) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
Semifinala 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.05 13:30 CSS Sighisoara vs AHC Potaissa Turda 37/41
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
Semifinala 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.05 15:30 CSM Bacau vs CSM Bucuresti 37/42
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
7-8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.05 09:30 CSM Scolar Resita JI vs CSM Ploiesti 37/43
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: P.Iacob(BV)/A.Savu(BV) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
5-6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.05 11:30 CSS 2 Baia Mare vs LPS Suceava 37/44
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
3-4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 10:00 AHC Potaissa Turda vs CSM Bacau 37/45
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: S.Savu(AG)/P.Iacob(BV) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Valoare Masculin
Finala
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 12:00 CSS Sighisoara vs CSM Bucuresti 37/46
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: G.Bejinariu(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
Etapa 1

Odorhei
Grupa B
Persoana de contact:
Sedinta tehnica va avea loc in data de

Oficiali FRH:
Delegat FRH: AMARANDEI Victoria - B - 0764.285.655
Delegat CCA:Popa Nicolae
Arbitri: Avadanii/Popovici-BC
           Baghiu/Fiscu
          Chiriac/Vlasa-BN
          Chiritoiu/Neagu-IL
          Crumeru/Eremia-MH/GJ

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu la Turneul Final

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 07.05 16:30 LPS Piatra Neamt vs CSS Caracal 37/47
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator: N.Popa(AG)
Ma 07.05 18:15 CT Media Bucuresti vs ACS Alpha Oradea 37/48
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 16:00 CSS Caracal vs ACS Alpha Oradea 37/49
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: L.Neagu(IL)/N.Chiritoiu(IL) Observator: N.Popa(AG)
Mi 08.05 14:00 LPS Piatra Neamt vs CT Media Bucuresti 37/50
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 16:00 CT Media Bucuresti vs CSS Caracal 37/51
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: N.Avadanei(Bacau)/G.Popovici(Bacau) Observator: N.Popa(AG)
Jo 09.05 14:00 ACS Alpha Oradea vs LPS Piatra Neamt 37/52
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
Etapa 1

Odorhei
Grupa A

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu la Turneul Final

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 07.05 13:00 ACS Tonus Bucuresti vs LPS Iasi 37/53
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator: N.Popa(AG)
Ma 07.05 14:45 CS ADEP Satu Mare vs LPS Vaslui 37/54
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 12:00 LPS Iasi vs LPS Vaslui 37/55
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator: N.Popa(AG)
Mi 08.05 10:00 ACS Tonus Bucuresti vs CS ADEP Satu Mare 37/56
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: N.Avadanei(Bacau)/G.Popovici(Bacau) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 12:00 CS ADEP Satu Mare vs LPS Iasi 37/57
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator: N.Popa(AG)
Jo 09.05 10:00 LPS Vaslui vs ACS Tonus Bucuresti 37/58
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
Semifinala 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.05 14:00 LPS Iasi vs ACS Alpha Oradea 37/59
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
Semifinala 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.05 16:00 LPS Vaslui vs LPS Piatra Neamt 37/60
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: N.Avadanei(Bacau)/G.Popovici(Bacau) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
7-8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.05 10:00 CS ADEP Satu Mare vs CSS Caracal 37/61
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
5-6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 10.05 12:00 ACS Tonus Bucuresti vs CT Media Bucuresti 37/62
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
3-4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 09:30 ACS Alpha Oradea vs LPS Vaslui 37/63
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: N.Avadanei(Bacau)/G.Popovici(Bacau) Observator: N.Popa(AG)
Juniori 1 - Turneu Final Speranta Masculin
Finala
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 11:30 LPS Iasi vs LPS Piatra Neamt 37/64
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 7

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa HC Buhusi nu se prezinta la meciul cu CSS Slobozia din data de 12.05.2019. 

Echipa CSS Bacau nu se prezinta la meciul cu CSS Slobozia din data de 19.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 16:00 CSM Galati vs CSS Slobozia 37/65
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: C.Mara(B)/F.Stanciu(CL) Observator:
Jo 09.05 16:00 CSS Bacau vs LPS Braila 37/66
Sala: Sala Orizont Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Ma 07.05 17:00 HC Buhusi vs LPS Iasi 37/67
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.05 00:00 CSS Slobozia vs HC Buhusi 37/68
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 12.05 13:00 LPS Iasi vs CSS Bacau 37/69
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) Observator:
Du 12.05 12:00 LPS Braila vs CSM Galati 37/70
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 7

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 14:00 ASC Corona 2010 Brasov vs CSS Ploiesti 37/71
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: S.Broscateanu(SB)/G.Candea(SB) Observator:
Jo 09.05 12:30 CSS 2 Bucuresti vs HC Activ CSO Plopeni 37/72
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Jo 09.05 14:00 CSS 6 Bucuresti vs CSM Bucuresti 37/73
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.05 11:30 CSS Ploiesti vs CSS 6 Bucuresti 37/74
Sala: Sala Olimpia Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Du 12.05 10:30 CSM Bucuresti vs CSS 2 Bucuresti 37/75
Sala: Sala Agronomia Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator:
Du 12.05 13:00 HC Activ CSO Plopeni vs ASC Corona 2010 Brasov 37/76
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 7

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa CSS Drobeta Turnu Severin nu se prezinta la meciul cu CS Chimia Rm. Valcea din data de 19.05.2019.

Echipa Lic. Teoretic. Traian Vuia Resita  nu se prezinta la meciul cu Gr.Sc. Energetic Rm. Valcea din data de 19.05.2019.

Echipa HCM Craiova nu se prezinta la meciul cu LPS Banatul Timisoara din data de 19.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 15:00 CSS Dr. Tr. Severin vs LPS Banatul Timisoara 37/77
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Jo 09.05 14:00 HCM Craiova vs Lic Teor Traian Vuia Resita 37/78
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:
Jo 09.05 14:00 Chimia Rm Valcea vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 37/79
Sala: Sala Traian Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.05 12:00 LPS Banatul Timisoara vs Chimia Rm Valcea 37/80
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Du 12.05 14:00 Gr. Sc. Energetic Rm Valcea vs HCM Craiova 37/81
Sala: Sala Energetic Arbitri: C.Badea(PH)/M.Gradisteanu(PH) Observator:
Du 12.05 11:00 Lic Teor Traian Vuia Resita vs CSS Dr. Tr. Severin 37/82
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 7

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa CS Marta Baia Mare nu se prezinta la meciul cu CSS Medias din data de 09.05.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 14:30 CSS 2 Baia Mare vs CSS Zalau 37/83
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Sabau(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Jo 09.05 00:00 CSS Medias vs CS Marta Baia Mare 37/84
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 08.05 16:00 LPS Fl. Fleseriu Sebes vs CSM 1 Targu Mures 37/85
Sala: N/A Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 14.05 16:30 CSS Zalau vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 37/86
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Coroian(CJ)/B.Iancu(CJ) Observator:
Du 12.05 12:30 CSM 1 Targu Mures vs CSS Medias 37/87
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Canta(CJ)/R.Nicolae(CJ) Observator:
Du 12.05 11:00 CS Marta Baia Mare vs CSS 2 Baia Mare 37/88
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 7

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament


Echipa CS Axiopolis Cernavoda s-a retras in data de 04.02.2019.

Echipa LPS Roman nu se prezinta la meciul cu CSH Art Galati din data de 07.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 00:00 CSH Art Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 09.05 15:00 LPS Roman vs LPS Focsani 37/89
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Jo 09.05 14:00 LPS Piatra Neamt vs CSS Tg Neamt 37/90
Sala: Sala Ceahlau Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.05 00:00 LPS Piatra Neamt sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 12.05 14:00 CSS Tg Neamt vs LPS Roman 37/91
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: I.Badelita(SV)/P.Poenaru(SV) Observator:
Du 12.05 16:00 LPS Focsani vs CSH Art Galati 37/92
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 7

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa CT Media Bucuresti nu se prezinta la meciul cu CSS Dinamo Brasov din data de 19.05.2019.

Echipa CSS Fagaras nu se prezinta la meciul cu CS Rapid Bucuresti din data de 19.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 14:30 CT Media Bucuresti vs CSS Sf. Gheorghe 37/93
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: F.Mihordea(DB)/A.Pandalache(DB) Observator:
Jo 09.05 14:00 CS Rapid Bucuresti vs ACS Unirea Dobroesti 37/94
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/I.Tita(PH) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.05 11:00 CSS Dinamo Brasov vs CS Rapid Bucuresti 37/95
Sala: Scoala 11 Arbitri: N.Ionica(OT)/A.Margarit(AG) Observator:
Du 12.05 11:00 ACS Unirea Dobroesti vs CT Media Bucuresti 37/96
Sala: Sala Dobroesti Arbitri: L.Dragoi(B)/C.Oprea(IL) Observator:
Lu 13.05 16:30 CSS Sf. Gheorghe vs CSS Fagaras 37/97
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 7

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa CSS Craiova nu se prezinta la meciul cu ACS Leu Giarmata din data de 07.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 17:00 ACS Leu Giarmata vs HC Jimbolia 37/98
Sala: Sala Giarmata Arbitri: A.Enache(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator:
Jo 09.05 17:30 CSS Craiova vs CSS Petrosani 37/99
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Jo 09.05 16:30 LPS Viitorul Pitesti vs LPS Slatina 37/100
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.05 13:00 HC Jimbolia vs LPS Viitorul Pitesti 37/101
Sala: Sala Wiesenmeyer Jimbolia Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator:
Du 12.05 13:00 LPS Slatina vs CSS Craiova 37/102
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Closcan(AG)/G.Marin(DB) Observator:
Du 12.05 13:00 CSS Petrosani vs ACS Leu Giarmata 37/103
Sala: Sala Sporturilor CSS Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 7

Remasurarea sportivelor obligatorie in prima sau a doua etapa conform art 4 din regulament

Echipa CSS Sibiu s-a retras in data de 30.01.2019

Echipa CSS Odorheiu Secuiesc nu se prezinta la jocul cu ACS Alpha Oradea din data de 14.03.2019. 

Echipa ACS Alpha Oradea nu se prezinta la jocul cu CSS Odorheiu Secuiesc din data de 19.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 09.05 18:00 CSS Viitorul Cluj vs CS Seini 37/104
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Jo 09.05 16:00 LPS Tg. Mures vs ACS Alpha Oradea 37/105
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Jo 09.05 00:00 CSS Odorheiul Secuiesc sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 2 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 12.05 00:00 CS Seini sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 12.05 12:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs LPS Tg. Mures 37/106
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: V.Neagu(SB)/G.Sofronici(SB) Observator:
Du 12.05 00:00 ACS Alpha Oradea vs CSS Viitorul Cluj 37/107
Sala: N/A Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 9

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa CSS Slobozia nu se prezinta la meciul cu CSS Bacau din data de 11.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 14:00 CSS Slobozia vs CSS Galati 37/108
Sala: Sala Andreea Nica Arbitri: C.Badea(PH)/M.Gradisteanu(PH) Observator:
Mi 08.05 17:00 CSM Galati 1 vs CSS Bacau 37/109
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: I.Cazan(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator:
Mi 08.05 13:30 LPS Vaslui vs CS OK Sport Onesti 37/110
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 12:00 CSS Galati vs LPS Vaslui 37/111
Sala: Sala CSS Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Sb 11.05 12:30 CS OK Sport Onesti vs CSM Galati 1 37/112
Sala: Sala Municipala Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Sb 11.05 00:00 CSS Bacau vs CSS Slobozia 37/113
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 9

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 16:30 CSM Ploiesti vs HC Activ CSO Plopeni 37/114
Sala: Sala Olimpia Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Mi 08.05 17:00 CS Sporting Ghimbav vs CSM Bucuresti 37/115
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Mi 08.05 14:30 CSS Targoviste vs CSS 2 Bucuresti 37/116
Sala: Sala CSS Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 11:00 HC Activ CSO Plopeni vs CSS Targoviste 37/117
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Baltat(BV)/D.Rusu(B) Observator:
Sb 11.05 17:30 CSS 2 Bucuresti vs CS Sporting Ghimbav 37/118
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: D.Pavel(BZ)/C.Stanciu(Bz) Observator:
Sb 11.05 10:30 CSM Bucuresti vs CSM Ploiesti 37/119
Sala: Sala Agronomia Arbitri: A.Caloian(B)/S.Rusoiu(PH) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 9

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

HC Universitatea FEFS Craiova nu se prezinta la meciul cu CSS Odorheiu Secuiesc din data de 11.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 17:00 CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc vs CSS Odorheiul Secuiesc 37/120
Sala: Sala Jozsef Attila Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Mi 08.05 15:00 CSM Fagaras vs LPS Slatina 37/121
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Turdean(MS) Observator:
Mi 08.05 15:30 HC Univ. FEFS Craiova vs CS Chimia Rm. Valcea 37/122
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: A.Enache(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 00:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs HC Univ. FEFS Craiova 37/123
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Lu 13.05 12:00 CS Chimia Rm. Valcea vs CSM Fagaras 37/124
Sala: Sala Traian Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Sb 11.05 15:00 LPS Slatina vs CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc 37/125
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Ciocos(dj)/A.Mitran(DJ) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 9

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa LPS Banatul Timisoara nu se prezinta la meciul cu HC Arsenal Taureni din data de 11.05.2019.

Echipa CS Phoenix Baia Mare nu se prezinta la meciul cu LT Traian Vuia Resita din data de 11.05.2019.

Echipa CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la meciul cu HC Sportiv Citu Timisoara din data de 11.05.2019. 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 15:30 CS Phoenix Baia Mare vs HC Arsenal Taureni 37/126
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Mi 08.05 14:00 CSS 2 Baia Mare vs LT Traian Vuia Resita 37/127
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Mi 08.05 14:00 LPS Banatul Timisoara vs HC Sportiv Citu Timisoara 37/128
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: M.Bobu(TM)/C.Singeorzan(tm) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 00:00 HC Arsenal Taureni vs LPS Banatul Timisoara 37/129
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 11.05 00:00 HC Sportiv Citu Timisoara vs CSS 2 Baia Mare 37/130
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 11.05 00:00 LT Traian Vuia Resita vs CS Phoenix Baia Mare 37/131
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 9

Echipa CSS Tg. Neamt s-a retras din campionat incepand cu data de 11.03.2019.

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa LPS Roman nu se prezinta la meciul cu CS Axiopolis Cernavoda din data de 09.04.2019.

CSH Art Galati nu se prezinta la meciul cu LPS Roman din data de 24.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 15:00 CSH Art Galati vs LPS Braila 37/132
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Mi 08.05 00:00 CS Axiopolis Cernavoda sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 08.05 14:30 LPS Roman vs HC Buhusi 37/133
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 13:00 LPS Braila vs LPS Roman 37/134
Sala: Sala LPS Arbitri: L.Dragoi(B)/C.Oprea(IL) Observator:
Ma 14.05 16:00 HC Buhusi vs CS Axiopolis Cernavoda 37/135
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Sb 11.05 00:00 CSH Art Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 9

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 15:00 LPS I. Balas Soter Buzau vs CSO Tricolorul Breaza 37/136
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Baltat(BV)/D.Rusu(B) Observator:
Mi 08.05 14:00 ASC Corona 2010 Brasov vs CSS 6 Bucuresti 37/137
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: C.Ilina(VL)/O.Samson(VL) Observator:
Mi 08.05 18:00 CS Viitorul Pantelimon vs ACS Vulturii Bucuresti 37/138
Sala: Sala Pantelimon Arbitri: F.Mihordea(DB)/A.Pandalache(DB) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 13:00 CSO Tricolorul Breaza vs CS Viitorul Pantelimon 37/139
Sala: Sala Breaza Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Sb 11.05 15:00 ACS Vulturii Bucuresti vs ASC Corona 2010 Brasov 37/140
Sala: Sala Iris Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:
Sb 11.05 15:00 CSS 6 Bucuresti vs LPS I. Balas Soter Buzau 37/141
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 9

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa Gr. Sc. Energetic Rm. Valcea nu se prezinta la meciul cu ACS Traian Lalescu Hunedoara din data de 06.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 15:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara vs CSS Petrosani 37/142
Sala: Sala Traian Lalescu Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Mi 08.05 00:00 CSS Fagaras sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 08.05 15:00 LPS Viitorul Pitesti vs CSS Caracal 37/143
Sala: Scoala Gimnaziala Traian Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 11:00 CSS Petrosani vs LPS Viitorul Pitesti 37/144
Sala: Sala Sporturilor CSS Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Sb 11.05 14:00 CSS Caracal vs CSS Fagaras 37/145
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Draganescu(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Sb 11.05 00:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 9

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa CSS Viitorul Cluj nu se prezinta la meciul cu ACS Baile Herculane din data de 11.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 08.05 18:15 CSS Viitorul Cluj vs CSS Zalau 37/146
Sala: Sala LPS Arbitri: F.Horoba(BN)/R.Pelin(BN) Observator:
Mi 08.05 15:00 ACS Pegasus Tg. Mures vs ACS Baile Herculane 37/147
Sala: Sala Benedek Elek Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Mi 08.05 13:30 CS Unirea Sannicolau Mare vs CSS Dr. Tr. Severin 37/148
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: B.Ivaschescu(GJ)/A.Otelea(HD) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 11.05 13:30 CSS Zalau vs CS Unirea Sannicolau Mare 37/149
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Sb 11.05 15:00 CSS Dr. Tr. Severin vs ACS Pegasus Tg. Mures 37/150
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Diba(AG)/G.Duminiciou(AG) Observator:
Sb 11.05 00:00 ACS Baile Herculane vs CSS Viitorul Cluj 37/151
Sala: N/A Arbitri: / Observator: