Program nr. 35 saptamana: 22.04-29.04.2019

Federatia Romana de Handbal

strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)

Nota: Va rugam ca apelurile introduse impotriva hotarariilor comisiilor federale sa fie transmise pe adresa  ccapel@frh.ro.

In sezonul competitional 2018-2019 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).

IN ATENTIA ARBITRILOR: Modul de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Sistemul se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.

Deasemenea reamintim echipelor obligativitatea transmiterii rapoartelor de joc la jocurile unde acestea sunt gazda la adresa de email raport.de.joc@frh.ro

Completarea raportului de joc cu jucatorii seniori sub 21 ani (sa nu fi implinit 21 de ani la 01.07.2018)
Pentru LN: pe verso raport de joc, numele jucatorilor eligibili ai ambelor echipe prezenti in raportul de joc, cu data nasterii. Raportul trebuie semnat si pe verso de antrenori, dupa completarea cu datele mentionate. 
Pentru Divizia A: pe verso raport de joc, numele jucatorilor eligibili, data nasterii, numarul de minute jucate de fiecare. Raportul trebuie semnat si pe verso de antrenori, dupa completarea cu datele mentionate.

Turneu International Grecia - Lot National Cadeti
21-23.04.2019

21.04.2019
ora 15:00 – Romania U17- Grecia U17

22.04.2019
ora 15:00 – Romania U17- Italia U17

23.04.2019
ora 15:00 – Romania U17- Grecia U19

Turneu International Turcia - Lot National Cadeti
Istambul, 25-27.04.2019

25.04.2019
ora 19:00 – Romania U17- Muntenegru U17

26.04.2019
ora 17:00 – Romania U17- Turcia U19

27.04.2019
ora 17:00 – Romania U17- Turcia  U17

 
 
 
Liga Zimbrilor
Etapa 3

Play-out

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 18:00 CSU din Suceava vs CS Universitatea Cluj 35/1
Sala: Sala Dumitru Bernicu Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) Observator: I.Enache(BV)
Mi 24.04 18:00 CSM Fagaras vs CS Minaur Baia Mare 35/2
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator: V.Vicea(B)
Mi 24.04 18:00 CS HC Buzau 2012 vs CSM Bacau 35/3
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: I.Serbu(B)
Liga Zimbrilor
Etapa 3

Play-off Seria A (Faza I)

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 17:30 CSM Bucuresti vs SCM Politehnica Timisoara Tvr HD 35/4
Sala: Sala Rapid Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: O.Pripas(VL)
Mi 24.04 19:00 AHC Dunarea Calarasi vs AHC Dobrogea Sud 35/5
Sala: Sala Sporturilor Calarasi Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) Observator: V.Dobre(B)
Liga Zimbrilor
Etapa 3

Play-off Seria B (Faza I)

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 18:00 AHC Potaissa Turda vs CSM Focsani 2007 35/6
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(VL) Observator: G.Antonescu(AG)
Jo 25.04 19:15 CSA Steaua Bucuresti vs CS Dinamo Bucuresti Tvr HD 35/7
Sala: Sala Sporturilor Chiajna Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: H.Belu(B)
Liga Florilor
Etapa 23
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 25.04 16:30 HC Zalau vs SCM Gloria Buzau 35/8
Sala: Sala Sporturilor Gheorghe Tadici Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: Z.Mesaros(MM)
Jo 25.04 17:00 CSM Bucuresti vs CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud Tvr HD 35/9
Sala: Sala Rapid Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator: G.Covaci(B)
Jo 25.04 00:00 ASC Corona 2010 Brasov sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 25.04 17:00 CS Minaur Baia Mare vs SCM Craiova 35/10
Sala: Sala Sporturilor Lascar Pana Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: G.Nasturel(CS)
Jo 25.04 17:00 CSM Galati vs CSM Slatina 35/11
Sala: Sala Sporturilor Galati Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator: N.Rusu(CT)
Vi 26.04 17:30 SCM Rm Valcea vs CS Magura Cisnadie Tvr HD 35/12
Sala: Sala Traian Arbitri: D.Florescu(AG)/A.Stoia(B) Observator: V.Dancescu(B)
Jo 25.04 18:00 HC Dunarea Braila vs CSU Cluj-Napoca 35/13
Sala: Sala Sporturilor Braila Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: V.Ciucan(B)
Divizia A Seria D Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 25.04 18:00 CSM Sighisoara vs AHC Potaissa Turda DivA 35/14
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: A.Chicus(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 10

GRUPA VALOARE 3

 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 25.04 13:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs AHC Potaissa Turda 35/15
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Juniori 1 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 10

GRUPA SPERANTA 1

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 23.04 10:30 LPS Iasi vs CS Brazi JI 35/16
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 7

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa CSS Slobozia nu se prezinta la meciul cu CSS Bacau din data de 11.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 14:30 CSM Galati 1 vs CSS Galati 35/17
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Du 21.04 10:30 LPS Vaslui vs CSS Slobozia 35/18
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Mi 24.04 15:00 CS OK Sport Onesti vs CSS Bacau 35/19
Sala: Sala Municipala Arbitri: D.Gogolinca(IS)/A.Roibu(PH) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 7

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 12:00 CS Sporting Ghimbav vs HC Activ CSO Plopeni 35/20
Sala: Sala de Sport Ghimbav Arbitri: A.Moldovan(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Mi 24.04 14:30 CSS Targoviste vs CSM Ploiesti 35/21
Sala: Sala CSS Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Mi 24.04 12:30 CSS 2 Bucuresti vs CSM Bucuresti 35/22
Sala: Sala Lucian Grigorescu Arbitri: F.Mihordea(DB)/A.Pandalache(DB) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 7

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

HC Universitatea FEFS Craiova nu se prezinta la meciul cu CSS Odorheiu Secuiesc din data de 11.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 23.04 12:00 CSM Fagaras vs CSS Odorheiul Secuiesc 35/23
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Mi 24.04 12:00 HC Univ. FEFS Craiova vs CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc 35/24
Sala: Sala Isalnita Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) Observator:
Mi 24.04 12:00 CS Chimia Rm. Valcea vs LPS Slatina 35/25
Sala: Sala Traian Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Feminin
Etapa 7

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa LPS Banatul Timisoara nu se prezinta la meciul cu HC Arsenal Taureni din data de 11.05.2019.

Echipa CS Phoenix Baia Mare nu se prezinta la meciul cu LT Traian Vuia Resita din data de 11.05.2019.

Echipa CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la meciul cu HC Sportiv Citu Timisoara din data de 11.05.2019. 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 17:00 CSS 2 Baia Mare vs HC Arsenal Taureni 35/26
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: C.Pipa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Mi 24.04 15:30 LPS Banatul Timisoara vs CS Phoenix Baia Mare 35/27
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Mi 24.04 15:00 HC Sportiv Citu Timisoara vs LT Traian Vuia Resita 35/28
Sala: Sala Dumbravita Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Valoare Masculin
Etapa 10

GRUPA VALOARE 4
* modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 12:00 CS Seini vs CSS Sibiu 35/29
Sala: Sala Seini Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 7

Echipa CSS Tg. Neamt s-a retras din campionat incepand cu data de 11.03.2019.

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa LPS Roman nu se prezinta la meciul cu CS Axiopolis Cernavoda din data de 09.04.2019.

CSH Art Galati nu se prezinta la meciul cu LPS Roman din data de 24.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 16:30 CS Axiopolis Cernavoda vs LPS Braila 35/30
Sala: Sala Axiopolis Arbitri: M.Ciutacu(B)/N.Costache(B) Observator:
Mi 24.04 00:00 LPS Roman vs CSH Art Galati 35/31
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 24.04 00:00 HC Buhusi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 7

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 12:30 ASC Corona 2010 Brasov vs CSO Tricolorul Breaza 35/32
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: N.Avadanei(Bacau)/G.Popovici(Bacau) Observator:
Sb 20.04 13:00 CS Viitorul Pantelimon vs LPS I. Balas Soter Buzau 35/33
Sala: N/A Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Mi 24.04 12:00 ACS Vulturii Bucuresti vs CSS 6 Bucuresti 35/34
Sala: Sala Iris Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 7

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa Gr. Sc. Energetic Rm. Valcea nu se prezinta la meciul cu ACS Traian Lalescu Hunedoara din data de 06.04.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 14:00 CSS Fagaras vs CSS Petrosani 35/35
Sala: Sala Doamna Stanca Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Mi 24.04 11:00 LPS Viitorul Pitesti vs ACS Traian Lalescu Hunedoara 35/36
Sala: Scoala Gimnaziala Traian Arbitri: A.Chicus(BV)/F.Dusa(BV) Observator:
Mi 24.04 00:00 CSS Caracal sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Feminin
Etapa 7

Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final.

Echipa CSS Viitorul Cluj nu se prezinta la meciul cu ACS Baile Herculane din data de 11.05.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.04 12:00 ACS Pegasus Tg. Mures vs CSS Zalau 35/37
Sala: Sala Benedek Elek Arbitri: C.Albert(BN)/M.Costin(CV) Observator:
Lu 22.04 14:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs CSS Viitorul Cluj 35/38
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: B.Bodonea(AR)/A.Budaca(AR) Observator:
Mi 24.04 13:00 CSS Dr. Tr. Severin vs ACS Baile Herculane 35/39
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Ilina(VL)/O.Samson(VL) Observator:
Juniori 3 Grupe Principale - Speranta Masculin
Etapa 10

GRUPA SPERANTA 2 
* modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 22.04 14:00 CSS Craiova vs CSO Tricolorul Breaza 35/40
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: A.Enache(GJ)/F.Radulescu(MH) Observator: