strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)
Nota: Va rugam ca apelurile introduse impotriva hotarariilor comisiilor federale sa fie transmise pe adresa ccapel@frh.ro.
In sezonul competitional 2018-2019 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).
IN ATENTIA ARBITRILOR: Modul de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Sistemul se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.
De asemenea reamintim echipelor obligativitatea transmiterii rapoartelor de joc la jocurile unde acestea sunt gazda la adresa de email raport.de.joc@frh.ro
Completarea raportului de joc cu jucatorii seniori sub 21 ani (sa nu fi implinit 21 de ani la 01.07.2018)
Pentru LN: pe verso raport de joc, numele jucatorilor eligibili ai ambelor echipe prezenti in raportul de joc, cu data nasterii. Raportul trebuie semnat si pe verso de antrenori, dupa completarea cu datele mentionate.
Pentru Divizia A: pe verso raport de joc, numele jucatorilor eligibili, data nasterii, numarul de minute jucate de fiecare. Raportul trebuie semnat si pe verso de antrenori, dupa completarea cu datele mentionate.
Golden League 2019 - Lot National de Senioare
Franta
21.03.2019, ora 21:30
Clermond Ferrand
Romania - Franta TVR 1 direct
23.03.2019, ora 17:30
Boulazac
Romania - Norvegia TVR 1 direct
24.03.2019, ora 16:00
Boulazac
Romania - Danemarca TVR1 direct
Trofeul Carpati 2019 - Lot National de Tineret feminin
Rm. Valcea
22.03.2019
ora 17.00 – Norvegia vs Olanda
Arbitri:Enache/Radut
ora 19.00 – Romania vs Polonia
Arbitri:Nitisor/Stamatoiu
23.03.2019
ora 17.00 – Polonia vs Norvegia
Arbitri:Lungu/Paraschiv
Ora 19.00 – Olanda vs Romania
Arbitri:Moldovan/Stan
24.03.2019
ora 14.00 – Olanda vs Polonia
Arbitri:Lungu/Paraschiv
ora 16.00 – Romania vs Norvegia
Arbitri:Pirvu/Potirniche
Trofeul Carpati 2019 - Lot National de Junioare
Rm. Valcea
22.03.2019
ora 13:00 - Norvegia vs Italia
Arbitri: Samson/Trandafirescu
ora 15:00 - Romania vs Cehia
Arbitri: Nitisor/Stamatoiu
23.03.2019
ora 13:00 - Cehia vs Norvegia
Arbitri:Lungu/Paraschiv
ora 15:00 - Italia vs Romania
Arbitri:Moldovan/Stan
24.03.2019
ora 10:00 - Italia vs Cehia
Arbitri:Lungu/Paraschiv
ora 12:00 - Romania vs Norvegia
Arbitri:Pirvu/Potirniche
Cupa EHF - masculin
Sala Sporturilor Constanta
23.03.2019, ora 18:00
HC Dobrogea Sud Constanta - TTH Holstebro (DEN)
Arbitri EHF:Jaskins/Zabko-LAT
Delegat EHF:Nicolae Vizitiu-MDA
Cupa Challenge - masculin
Sala Dinamo
23.03.2019, ora 17:30
CSM Bucuresti - RK Borac m:tel (BIH)
Arbitri EHF:Chrzan/Janas-POL
Delegat EHF:Isgandar Asgarov-AZE
Arbitri delegati EHF
Cupa EHF - masculin
24.03.2019
Balatonfuredi KSE (HUN)- BM Logrono La Rioja (ESP)
Arbitri EHF:Stark/Stefan
Etapa 23 |
||||||
Nu sunt disponibile informatii suplimentare | ||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Lu 18.03 | 18:15 | CS Dinamo București | vs | CSA Steaua București | Tvr 1 | 30/1 |
Sala: Sala Dinamo | Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) | Observator: V.Dobre(B) | ||||
Du 24.03 | 18:00 | AHC Potaissa Turda | vs | ACS HC Buzău 2012 | 30/2 | |
Sala: Sala Gh. Baritiu | Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(VL) | Observator: C.Milcu(MH) | ||||
Etapa 24 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Jo 21.03 | 18:00 | CSA Steaua București | vs | CSM Fagaras | 30/3 | |
Sala: Sala Chiajna | Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) | Observator: M.Brumaru(Vn) | ||||
Mi 20.03 | 18:00 | CSU din Suceava | vs | CS Universitatea Cluj | 30/4 | |
Sala: Sala D. Bernicu | Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) | Observator: R.Chirvase(B) | ||||
Mi 20.03 | 18:00 | SCM Politehnica Timișoara | vs | CSM Bacău | 30/5 | |
Sala: Sala C. Jude | Arbitri: M.Babau(B)/A.Roibu(PH) | Observator: V.Ciucan(B) | ||||
Ma 19.03 | 17:30 | HC Dobrogea Sud | vs | CSM Focșani 2007 | Tvr HD | 30/6 |
Sala: Sala Sporturilor Constanta | Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) | Observator: H.Belu(B) | ||||
Mi 20.03 | 18:00 | CS Minaur Baia Mare | vs | CSM București | 30/7 | |
Sala: Sala Lascar Pana | Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) | Observator: G.Nasturel(CS) | ||||
Mi 20.03 | 17:30 | AHC Dunărea Călărași | vs | AHC Potaissa Turda | Tvr HD | 30/8 |
Sala: N/A | Arbitri: C.Belean(MS)/M.Sas(BH) | Observator: I.Serbu(B) | ||||
Jo 21.03 | 18:00 | ACS HC Buzău 2012 | vs | CS Dinamo București | 30/9 | |
Sala: Sala Romeo Iamandi | Arbitri: I.Barbu(B)/A.Manafu(B) | Observator: S.Ciurea(Dj) | ||||
Etapa 7 |
||||||
CSM Botosani se retrage din campionat in data de 22.02.2019 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Vi 22.03 | 13:00 | CSU Galati | vs | CSU CNOT Brasov | 30/10 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) | Observator: | ||||
Jo 21.03 | 17:00 | CSU din Suceava DivA | vs | CSM Bacău | 30/11 | |
Sala: Sala D. Bernicu | Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 00:00 | CSM Botosani | vs | CSM Vaslui | 30/12 | |
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 8 |
||||||
Nu sunt disponibile informatii suplimentare | ||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Lu 18.03 | 14:00 | CSM Ploiesti | vs | HC Dobrogea Sud II | 30/13 | |
Sala: Sala Sporturilor Olimpia | Arbitri: A.Chicus(GJ)/M.Olteanu(BV) | Observator: | ||||
Etapa 9 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 00:00 | CSM Ploiesti sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 13:00 | HC Dobrogea Sud II | vs | CSM Alexandria | 30/14 | |
Sala: Sala Sporturilor Constanta | Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 11:30 | CSU Targoviste | vs | CS Medgidia | 30/15 | |
Sala: Sala Sporturilor Targoviste | Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) | Observator: | ||||
Vi 22.03 | 15:30 | CSM Bucuresti DivA | vs | CSU Pitesti | 30/16 | |
Sala: Sala Rapid | Arbitri: L.Cruceru(MH)/A.Eremia(GJ) | Observator: | ||||
Etapa 7 |
||||||
Nu sunt disponibile informatii suplimentare | ||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Vi 22.03 | 15:00 | CS Universitar Politehnica Timisoara | vs | CSU Constantin Brancusi Tg. Jiu | 30/17 | |
Sala: Sala Banu Sport | Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 00:00 | CS Universitatea Craiova sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 17:00 | CSM Reșita | vs | CS Unirea Sannicolau Mare | 30/18 | |
Sala: Sala Polivalenta | Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) | Observator: | ||||
Etapa 7 |
||||||
Nu sunt disponibile informatii suplimentare | ||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 00:00 | HC Sibiu | vs | CSM Sighisoara | 30/19 | |
Sala: N/A | Arbitri: A.Chicus(GJ)/M.Olteanu(BV) | Observator: | ||||
Vi 22.03 | 16:00 | AHC Potaissa Turda DivA | vs | HC Szejke Odorhei | 30/20 | |
Sala: Sala Gh. Baritiu | Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) | Observator: | ||||
Lu 25.03 | 16:00 | CSM Oradea | vs | CS Minaur Baia Mare DivA | 30/21 | |
Sala: Sala A. Alexe | Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA VALOARE 1 AHC Dobrogea Sud Constanta nu se prezinta la meciul cu LPS Suceava din data de 21.04.2019. LPS Roman nu se prezinta la meciul cu LPS Braila din data de 21.04.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 11:00 | LPS Braila | vs | LPS Suceava | 30/22 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: L.Gheorghiu(VS)/S.Hagiu(VS) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 12:30 | HC Dobrogea Sud | vs | CSM Bacau | 30/23 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: A.Stoian(VS)/C.Bontea(BZ) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 14:00 | CSM Ploiesti JI | vs | LPS Roman | 30/24 | |
Sala: Sala Olimpia | Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA VALOARE 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 13:00 | CSS Sibiu | vs | CSM Bucuresti | 30/25 | |
Sala: Sala Transilvania | Arbitri: C.Fugaru(GJ)/C.Radu(GJ) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 12:00 | LPS Banatul Timisoara | vs | CSS Calarasi | 30/26 | |
Sala: Sala Banu Sport | Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 10:00 | CSM Resita | vs | CS Dinamo Bucuresti | 30/27 | |
Sala: Sala Polivalenta | Arbitri: E.Lupu(MH)/M.Serban(MH) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA VALOARE 3
|
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 17:00 | CSS 2 Baia Mare | vs | CSS Sighisoara | 30/28 | |
Sala: Sala Vasile Alecsandri | Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 16:00 | LPS Cluj | vs | CSS Odorheiul Secuiesc | 30/29 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: F.Horoba(BN)/R.Pelin(BN) | Observator: | ||||
Lu 25.03 | 18:00 | AHC Potaissa Turda | vs | CSS Fagaras | 30/30 | |
Sala: Sala Gh. Baritiu | Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 1 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 11:00 | CS Navodari | vs | LPS Vaslui | 30/31 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: I.Cojocaru(GL)/C.Gheorghiu(GL) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 11:30 | LPS Buzau | vs | LPS Iasi | 30/32 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: M.Gradinaru(VS)/S.Onofrei(VS) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 12:00 | CS Brazi JI | vs | LPS Piatra Neamt | 30/33 | |
Sala: Sala Polivalenta | Arbitri: M.Ciutacu(B)/C.Lovin(B) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 00:00 | CT Media Bucuresti sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Du 24.03 | 13:00 | CS Novaci | vs | ACS Tonus Bucuresti | 30/34 | |
Sala: Sala Liceul Teoretic Novaci | Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 10:00 | LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia | vs | CSS Caracal | 30/35 | |
Sala: Sala Universitatii | Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Stan(MS) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 3 Echipa CSS Dinamo Brasov s-a retras din campionat in data de 20.03.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 12:30 | CS ADEP Satu Mare | vs | CSM Sf. Gheorghe | 30/36 | |
Sala: Sala Traian Vuia | Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 00:00 | ACS Alpha Oradea sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Du 24.03 | 11:00 | HC 2003 Alesd JI sta | ||||
Sala: Sala de Sport Alesd | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA VALOARE 1 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Vi 22.03 | 14:00 | CSM Bacau | vs | LPS Piatra Neamt | 30/37 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) | Observator: | ||||
Vi 22.03 | 13:30 | CSS Galati | vs | LPS Vaslui | 30/38 | |
Sala: Sala Siderurgistul | Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) | Observator: V.Vicea(B) | ||||
Vi 22.03 | 11:00 | CSS Bacau | vs | LPS Iasi | 30/39 | |
Sala: Sala Orizont | Arbitri: D.Pavel(BZ)/C.Stanciu(Bz) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA VALOARE 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 12:30 | CSS Steaua Bucuresti | vs | CSS Medgidia | 30/40 | |
Sala: Sala Lucian Grigorescu | Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) | Observator: | ||||
Jo 21.03 | 12:30 | CSS 2 Bucuresti | vs | HC Dobrogea Sud | 30/41 | |
Sala: Sala Lucian Grigorescu | Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) | Observator: | ||||
Vi 22.03 | 17:30 | CSM Bucuresti | vs | CSS Calarasi | 30/42 | |
Sala: Sala Rapid | Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA VALOARE 3 Echipa ACS Alpha Oradea nu se prezinta la jocul cu CSM Scolar Resita din data de 06.04.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 11:00 | ACS Alpha Oradea | vs | CSS Rm Valcea | 30/43 | |
Sala: Sala Antonio Alexe | Arbitri: O.Durnea(TM)/F.Toaca(TM) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 14:00 | CSM Resita | vs | CSS Craiova | 30/44 | |
Sala: Sala Polivalenta | Arbitri: A.Draganescu(GJ)/R.Tache(GJ) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 12:00 | SCM Politehnica Timisoara | vs | CSS Hunedoara | 30/45 | |
Sala: Sala Constantin Jude | Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) | Observator: | ||||
Etapa 5 |
||||||
GRUPA VALOARE 4 CS Extrem Baia Mare nu se prezinta la jocul cu CSM Ploiesti |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Ma 19.03 | 15:00 | CS Sporting Ghimbav | vs | Academia Minaur Baia Mare | 30/46 | |
Sala: Sala de Sport Ghimbav | Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Mi 20.03 | 12:00 | CSM Ploiesti | vs | Academia Minaur Baia Mare | 30/47 | |
Sala: Sala Olimpia | Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 14:00 | CS Sporting Ghimbav | vs | AHC Potaissa Turda | 30/48 | |
Sala: Sala de Sport Ghimbav | Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 13:30 | CSS Dinamo Brasov | vs | CS Extrem Baia Mare | 30/49 | |
Sala: Scoala 11 | Arbitri: M.Babau(B)/A.Roibu(PH) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 1 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 00:00 | LPS Suceava sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 11:00 | CSS Tecuci | vs | LPS Botosani | 30/50 | |
Sala: Sala Lucian Vasilache | Arbitri: /A.Valcu(TL) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 10:00 | LPS Buzau | vs | CSS Focsani | 30/51 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: I.Cazan(B)/G.Suliman(B) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 14:30 | CT Media Bucuresti | vs | LPS Braila | 30/52 | |
Sala: Sala Lucian Grigorescu | Arbitri: G.Spaloghe(OT)/D.Zapciroiu(OT) | Observator: | ||||
Vi 22.03 | 12:00 | CS Dinamo Bucuresti | vs | CS Axiopolis Cernavoda | 30/53 | |
Sala: Sala Dinamo | Arbitri: F.Mihordea(DB)/A.Pandalache(DB) | Observator: | ||||
Mi 27.03 | 15:00 | GSIP Moreni | vs | Arrubium 2008 Macin | 30/54 | |
Sala: Sala Moreni | Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 3 Echipa CSS Sibiu s-a retras din campionat in data de 01.02.2019. Echipa LPS Banatul Timisoara nu se prezinta la meciul cu HC Beldiman Arad din data de 30.03.2019. Echipa LPS Tg. Jiu nu se prezinta la meciul cu HC Beldiman Arad din data de 06.04.2019 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 14:00 | LPS Banatul I Timisoara | vs | LPS Tg Jiu | 30/55 | |
Sala: Sala Banu Sport | Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 00:00 | Unirea Sannicolau Mare sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 00:00 | HC Beldiman Arad sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 4 CS Olimpic Mizil nu se prezinta la meciul cu LPS Bistrita din data de 13.04.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 12:30 | CSS Fagaras | vs | LPS Tg Mures | 30/56 | |
Sala: Sala Radu Negru | Arbitri: G.Doana(IF)/A.Gociu(B) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 12:00 | CSS Ploiesti | vs | LPS Bistrita | 30/57 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: D.Ciulei(BV)/A.Stoia(B) | Observator: | ||||
Vi 22.03 | 15:00 | CSO Mizil | vs | CSS Odorhei | 30/58 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: L.Dragoi(B)/C.Oprea(IL) | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final. Echipa CSS Slobozia nu se prezinta la meciul cu CSS Bacau din data de 11.05.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 10:00 | CSS Galati | vs | CSM Galati 1 | 30/59 | |
Sala: Sala CSS | Arbitri: R.Ghioane(BC)/I.Mocanu(B) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 11:00 | CSS Slobozia | vs | LPS Vaslui | 30/60 | |
Sala: Sala Andreea Nica | Arbitri: C.Mara(B)/F.Stanciu(CL) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 12:00 | CSS Bacau | vs | CS OK Sport Onesti | 30/61 | |
Sala: Sala Orizont | Arbitri: M.MACIORNEA(IS)/A.Savin(IS) | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 13:00 | HC Activ CSO Plopeni | vs | CS Sporting Ghimbav | 30/62 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: A.Diba(AG)/G.Duminiciou(AG) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 10:00 | CSM Ploiesti | vs | CSS Targoviste | 30/63 | |
Sala: Sala Olimpia | Arbitri: N.Ionica(BV)/A.Margarit(AG) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 12:30 | CSM Bucuresti | vs | CSS 2 Bucuresti | 30/64 | |
Sala: Sala Agronomia | Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final. HC Universitatea FEFS Craiova nu se prezinta la meciul cu CSS Odorheiu Secuiesc din data de 11.05.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 14:30 | CSS Odorheiul Secuiesc | vs | CSM Fagaras | 30/65 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: G.Biris(BN)/F.Horoba(BN) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 14:00 | CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc | vs | HC Univ. FEFS Craiova | 30/66 | |
Sala: Sala Marton Aron | Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 11:00 | LPS Slatina | vs | CS Chimia Rm. Valcea | 30/67 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(B) | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final. Echipa LPS Banatul Timisoara nu se prezinta la meciul cu HC Arsenal Taureni din data de 11.05.2019. Echipa CS Phoenix Baia Mare nu se prezinta la meciul cu LT Traian Vuia Resita din data de 11.05.2019. Echipa CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la meciul cu HC Sportiv Citu Timisoara din data de 11.05.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 13:00 | HC Arsenal Taureni | vs | CSS 2 Baia Mare | 30/68 | |
Sala: Sala de sport Ludus | Arbitri: M.Birsan(BV)/F.Dusa(BV) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 10:00 | CS Phoenix Baia Mare | vs | LPS Banatul Timisoara | 30/69 | |
Sala: Sala Vasile Alecsandri | Arbitri: C.Matei(BN)/A.Onighi(BN) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 13:00 | LT Traian Vuia Resita | vs | HC Sportiv Citu Timisoara | 30/70 | |
Sala: Sala Traian Vuia | Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) | Observator: | ||||
Etapa 5 |
||||||
GRUPA VALOARE 1 Echipa CSS Medgidia nu se prezinta la meciul cu CSU Suceava din data de 21.04.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Vi 22.03 | 18:00 | CSS Medgidia | vs | CSU Suceava | 30/71 | |
Sala: Sala Iftimie Ilisei | Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 10:30 | HC Dobrogea Sud | vs | CSU Suceava | 30/72 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: A.Stoian(VS)/C.Bontea(BZ) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 11:00 | CSS Medgidia | vs | CSM Bacau | 30/73 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 13:00 | CSM Focsani 2007 | vs | LPS Iasi | 30/74 | |
Sala: Sala Polivalenta | Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA VALOARE 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 11:00 | CSS Targoviste | vs | CSM Bucuresti | 30/75 | |
Sala: Sala Razvad | Arbitri: A.Ciocos(dj)/A.Mitran(DJ) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 14:00 | CS Brazi | vs | CSS Corabia | 30/76 | |
Sala: Sala Polivalenta | Arbitri: M.Ciutacu(B)/C.Lovin(B) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 11:00 | CSO Mizil | vs | CSS 2 Bucuresti | 30/77 | |
Sala: Sala Sporturilor | Arbitri: D.Pavel(BZ)/C.Stanciu(Bz) | Observator: I.Enache(BV) | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA VALOARE 3 CSM Scolar Resita nu se prezinta la meciul cu CS Sporting Ghimbav din data de 21.04.2019. CSS Fagaras nu se prezinta la meciul cu LPS Banatul Timisoara din data de 21.04.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 12:00 | CS Sporting Ghimbav | vs | LPS Banatul Timisoara | 30/78 | |
Sala: Sala de Sport Ghimbav | Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 10:00 | CSS Fagaras | vs | CS Unirea Sannicolau Mare | 30/79 | |
Sala: Sala Radu Negru | Arbitri: D.Enache(B)/C.Constantin(B) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 11:30 | ACS Transilvania Brasov | vs | CSM Resita | 30/80 | |
Sala: Scoala 11 | Arbitri: R.Armanu(BC)/G.Ungureanu Vranceanu(BC) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA VALOARE 4 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 14:00 | CS Seini | vs | Lic. Liviu Rebreanu Turda | 30/81 | |
Sala: Sala Seini | Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 15:00 | Academica Cluj-Napoca | vs | CS Szejke Odorheiu Secuiesc | 30/82 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: S.Broscateanu(SB)/G.Candea(SB) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 11:30 | Academia Minaur Baia Mare | vs | CSS Sibiu | 30/83 | |
Sala: Sala Vasile Alecsandri | Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Echipa CSS Tg. Neamt s-a retras din campionat incepand cu data de 11.03.2019. Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final. Echipa LPS Roman nu se prezinta la meciul cu CS Axiopolis Cernavoda din data de 09.04.2019. CSH Art Galati nu se prezinta la meciul cu LPS Roman din data de 24.04.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 12:00 | LPS Braila | vs | CS Axiopolis Cernavoda | 30/84 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: L.Antohi(GL)/G.Stefan(GL) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 14:30 | CSH Art Galati | vs | LPS Roman | 30/85 | |
Sala: Scoala Gimnaziala 3 | Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 00:00 | HC Buhusi sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 13:30 | CSO Tricolorul Breaza | vs | ASC Corona 2010 Brasov | 30/86 | |
Sala: Sala Virgil Dudau | Arbitri: T.Margarit(B)/A.Voicu(AG) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 12:00 | LPS I. Balas Soter Buzau | vs | CS Viitorul Pantelimon | 30/87 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: A.Raducan(BR)/A.Tonita(GL) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 13:30 | CSS 6 Bucuresti | vs | ACS Vulturii Bucuresti | 30/88 | |
Sala: Sala CSS 6 | Arbitri: A.Baltat(BV)/D.Rusu(BV) | Observator: | ||||
Etapa 1 |
||||||
Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final. Echipa Gr. Sc. Energetic Rm. Valcea nu se prezinta la meciul cu ACS Traian Lalescu Hunedoara din data de 06.04.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Ma 19.03 | 14:00 | CSS Petrosani sta | ||||
Sala: Sala Energetic | Arbitri: S.Broscateanu(SB)/G.Candea(SB) | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 14:00 | CSS Petrosani | vs | CSS Fagaras | 30/89 | |
Sala: Sala Polivalenta CSS | Arbitri: A.Baghiu(TM)/M.Fiscu(TM) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 12:00 | ACS Traian Lalescu Hunedoara | vs | LPS Viitorul Pitesti | 30/90 | |
Sala: Sala Traian Lalescu | Arbitri: A.Constantinescu(TM)/I.Lascu(TM) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 14:00 | CSS Caracal sta | ||||
Sala: Sala Energetic | Arbitri: A.Enache(GJ)/F.Radulescu(MH) | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Conform Art. 4 din Regulamentului de desfasurare a Campionatului National Remăsurarea tuturor sportivilor se va face în mod obligatoriu în prima sau a doua etapă a grupelor principale (valoare + speranta) ,precum și la Turneul Final. Echipa CSS Viitorul Cluj nu se prezinta la meciul cu ACS Baile Herculane din data de 11.05.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 23.03 | 13:00 | CSS Zalau | vs | ACS Pegasus Tg. Mures | 30/91 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: C.Coroian(CJ)/B.Iancu(CJ) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 16:45 | CSS Viitorul Cluj | vs | CS Unirea Sannicolau Mare | 30/92 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) | Observator: | ||||
Sb 23.03 | 11:00 | ACS Baile Herculane | vs | CSS Dr. Tr. Severin | 30/93 | |
Sala: Sala Duicu Alexandru | Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 1 * modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent LPS Vaslui nu se prezinta la jocul cu CSS Calarasi din data de 17.03.2019. LPS Suceava nu se prezinta la jocul cu CSS Calarasi in data de 24.03.2019. CSS Calarasi nu se prezinta la jocul cu LPS Vaslui din data de 21.04.2019 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Vi 22.03 | 16:00 | CSS Galati | vs | LPS Vaslui I | 30/94 | |
Sala: Sala CSS | Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 00:00 | CSS Calarasi | vs | LPS Suceava | 30/95 | |
Sala: N/A | Arbitri: L.Dragoi(B)/C.Oprea(IL) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 00:00 | Sta sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 16:00 | CSM Ploiesti | vs | CSS Craiova | 30/96 | |
Sala: Sala Olimpia | Arbitri: I.Closcan(AG)/G.Marin(DB) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 10:30 | CSO Tricolorul Breaza | vs | ACS Fortuna Bucuresti | 30/97 | |
Sala: Sala Virgil Dudau | Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 10:00 | CSS Ploiesti | vs | HC "Talentul este Cheia" Bucuresti | 30/98 | |
Sala: Sala Olimpia | Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 3 CSS Dinamo Brasov nu se prezinta la jocul cu LPS Tg. Jiu din data de 03.03.2019. LPS Brasov nu se prezinta la meciul cu Sc. Gen. 7 Timisoara din data de 21.04.2019. |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 10:00 | CS Dinamo Brasov | vs | Sc. Gen. 7 Timisoara | 30/99 | |
Sala: Scoala 11 | Arbitri: R.Armanu(BC)/G.Ungureanu Vranceanu(BC) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 10:00 | LPS Brasov | vs | LPS Tg Jiu | 30/100 | |
Sala: Sala de Sport Ghimbav | Arbitri: F.Mihordea(DB)/A.Pandalache(DB) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 12:00 | LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia | vs | CSS Lugoj | 30/101 | |
Sala: Sala Universitatii | Arbitri: F.Ramba(sb)/K.UNGAR(SB) | Observator: | ||||
Etapa 6 |
||||||
GRUPA SPERANTA 4 * modificarea etapelor programate din ziua de duminica in joi este valabila doar pentru luna martie datorita actiunii FRH Zona Plan Talent |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 24.03 | 00:00 | CSS Sighisoara sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Du 24.03 | 15:00 | CSS 2 Baia Mare | vs | CS Olimpic Tg Mures | 30/102 | |
Sala: Scoala Generala 5 | Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) | Observator: | ||||
Du 24.03 | 13:30 | ACS Alpha Oradea | vs | LPS Tg Mures | 30/103 | |
Sala: Sala LPS | Arbitri: D.Sechel(MM)/A.Sabau(MM) | Observator: |
Actualizare automata | 20 secunde