Program nr. 16 saptamana: 10.12-17.12.2018

Federatia Romana de Handbal
strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)

Nota: Va rugam ca apelurile introduse impotriva hotarariilor comisiilor federale sa fie transmise pe adresa  ccapel@frh.ro.

In sezonul competitional 2018-2019 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).

IN ATENTIA ARBITRILOR: Modul de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Sistemul se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.

De asemenea reamintim echipelor obligativitatea transmiterii rapoartelor de joc la jocurile unde acestea sunt gazda la adresa de email raport.de.joc@frh.ro

Completarea raportului de joc cu jucatorii seniori sub 21 ani (sa nu fi implinit 21 de ani la 01.07.2018)
Pentru LN: pe verso raport de joc, numele jucatorilor eligibili ai ambelor echipe prezenti in raportul de joc, cu data nasterii. Raportul trebuie semnat si pe verso de antrenori, dupa completarea cu datele mentionate. 
Pentru Divizia A: pe verso raport de joc, numele jucatorilor eligibili, data nasterii, numarul de minute jucate de fiecare. Raportul trebuie semnat si pe verso de antrenori, dupa completarea cu datele mentionate.

Campionat European Senioare - Franta 2018
01 - 16.12.2018

Site-ul competitiei
Grupa Principala 2  
Nancy,Palais Des Sports Jean Weille


11.12.2018, ora 19:00 
Romania - Spania         TVR 1 si TVR HD direct

12.12.2018, ora 19:00 
Romania - Ungaria         TVR 1 si TVR HD direct

Semifinale
Paris


14.12.2018, ora 18:30 
Romania - Rusia       TVR 1 si TVR HD direct
 
Locurile 3-4
16.12.2018, ora 15:00 
Romania - Olanda      TVR 1 si TVR HD direct
 
 
 
SEHA League 
11.12.2018, ora 18:00
Steaua Bucuresti - PPD Zagreb (CRO)           DIGI Sport 
 
20.12.2018, ora 18:00
HC Vojvodina Novi Sad (SRB) - Steaua Bucuresti            DIGI Sport 
 
17.12.2018, ora 18:15
Steaua Bucuresti - HC Vardar (MKD)           DIGI Sport 
 

Arbitri delegati EHF

Campionat European Senioare - Franta 2018
01 - 16.12.2018

Cristina Nastase/Simona Raluca Stancu

 
Liga Zimbrilor
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 13.12 19:30 CSA Steaua Bucuresti vs AHC Dunarea Calarasi Tvr HD 16/1
Sala: Sala Chiajna Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: G.Nasturel(CS)
Mi 12.12 18:00 CS HC Buzau 2012 vs CS Minaur Baia Mare 16/2
Sala: Sala Romeo Iamandi Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: V.Dobre(B)
Jo 13.12 17:30 CS Dinamo Bucuresti vs AHC Dobrogea Sud Tvr 1 16/3
Sala: Sala Sporturilor Dinamo Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: I.Ciobanu(Bc)
Mi 12.12 18:00 AHC Potaissa Turda vs SCM Politehnica Timisoara 16/4
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator: G.Bejinariu(AG)
Mi 12.12 16:30 CSM Bucuresti vs CSU din Suceava 16/5
Sala: Sala Rapid Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) Observator: M.Margarit(PH)
Jo 13.12 18:30 CSM Focsani 2007 vs CSM Fagaras 16/6
Sala: Sala Sporturilor Focsani Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: N.Rusu(CT)
Mi 12.12 17:30 CSM Bacau vs CS Universitatea Cluj 16/7
Sala: Sala Sporturilor Bacau Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator: V.Pavel(BZ)
Cupa României Fan Courier Masculin
Sferturi
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 11:00 CS Dinamo Bucuresti vs CSM Bucuresti Tvr HD 16/8
Sala: Sala Polivalenta Dinamo Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) Observator: V.Dancescu(B)
Sb 15.12 18:00 CS Minaur Baia Mare vs SCM Politehnica Timisoara 16/9
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: A.Eremia(GJ)/A.Draganescu(GJ) Observator: I.Serbu(B)
Du 16.12 13:00 CS Universitatea Craiova vs CSM Focsani 2007 16/10
Sala: Sala Ion Constantinescu Craiova Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator: V.Ciucan(B)
Sb 15.12 11:00 CSM Vaslui vs CSA Steaua Bucuresti Tvr 1 16/11
Sala: Sala Sporturilor Vaslui Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: M.Brumaru(Vn)
Divizia A Seria C Feminin
Etapa 12
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 16:00 LPS Tg Jiu vs HC Activ CSO Plopeni 16/12
Sala: Sala Sporturilor Tg. Jiu Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Divizia A Seria D Feminin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 17.12 15:00 CS Minaur Baia Mare DivA vs ACS Crisul Chisineu-Cris 16/13
Sala: Sala Sporturilor Lascar Pana Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 00:00 AHC Dobrogea Sud Constanta II sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 12.12 18:00 CSU Targoviste vs CSM Ploiesti 16/14
Sala: Sala Sporturilor Targoviste Arbitri: C.Mara(B)/F.Stanciu(CL) Observator:
Mi 12.12 12:00 CSM Bucuresti DivA vs CSM Alexandria 16/15
Sala: N/A Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:
Mi 12.12 18:00 CSU Pitesti vs CS Medgidia 16/16
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Juniori 1 Seria A Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 14:00 CSM Bacau vs LPS Roman 16/17
Sala: Sala Orizont Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Jo 13.12 15:00 LPS Piatra Neamt vs LPS Vaslui 16/18
Sala: Sala Polivalenta II Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Jo 13.12 12:00 LPS Iasi vs LPS Suceava 16/19
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Juniori 1 Seria B Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 13.12 00:00 AHC Dobrogea Sud Constanta JI sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 13.12 16:00 LPS Buzau vs CSM Ploiesti JI 16/20
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Ma 18.12 16:00 CS Navodari vs CS Brazi JI 16/21
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: L.Dragoi(B)/C.Oprea(IL) Observator:
Jo 13.12 18:00 LPS Braila vs CSO Tricolorul Breaza 16/22
Sala: Sala LPS Arbitri: L.Antohi(GL)/G.Stefan(GL) Observator:
Juniori 1 Seria C Masculin
Etapa 14

Echipa CSS Alexandria s-a retras.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 13.12 14:30 CSS Calarasi vs ACS Tonus Bucuresti 16/23
Sala: Sala Stadion Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:
Jo 13.12 11:00 CSM Bucuresti vs CSS 3 Steaua Bucuresti 16/24
Sala: Sala Rapid Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Jo 13.12 00:00 CT Media Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 13.12 11:30 CS Dinamo Bucuresti vs CSS Caracal 16/25
Sala: Sala Dinamo Arbitri: M.Babau(PH)/A.Vasile(PH) Observator:
Juniori 1 Seria D Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 13.12 00:00 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 13.12 13:30 CS Novaci vs LPS Banatul Timisoara 16/26
Sala: Liceul Teoretic Novaci Arbitri: L.Cruceru(MH)/F.Radulescu(MH) Observator:
Jo 13.12 17:30 LPS Sebes vs CSM Scolar Resita JI 16/27
Sala: Sala Florin Fleseriu Arbitri: R.Dodu(HD)/A.Otelea(HD) Observator:
Jo 13.12 15:30 CSS Sibiu vs CSS Drobeta Turnu Severin 16/28
Sala: Sala Transilvania Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Juniori 1 Seria E Masculin
Etapa 13

Echipa LPS BRASOV s-a retras in data de 14.01.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 11.12 14:30 CSS Sighisoara vs CSS Dinamo Brasov 16/29
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Juniori 1 Seria E Masculin
Etapa 14
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 13.12 16:00 CNE Sighisoara vs CSS Odorheiul Secuiesc 16/30
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Stan(MS) Observator:
Jo 13.12 00:00 CSS Fagaras sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 13.12 15:30 LPS Brasov vs CSS Sighisoara 16/31
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Jo 13.12 13:30 CSS Dinamo Brasov vs CSM Sf. Gheorghe 16/32
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Juniori 1 Seria F Masculin
Etapa 13

CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la jocul cu HC 2003 Alesd.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 10.12 15:30 CS ADEP Satu Mare vs LPS Satu Mare 16/33
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: S.Cosma(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Juniori 1 Seria F Masculin
Etapa 14
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 13.12 16:00 AHC Potaissa Turda vs CS ADEP Satu Mare 16/34
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: S.Broscateanu(SB)/G.Candea(SB) Observator:
Jo 13.12 00:00 LPS Satu Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 13.12 00:00 HC 2003 Alesd JI vs CSS 2 Baia Mare 16/35
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 13.12 14:00 ACS Alpha Oradea vs LPS Cluj 16/36
Sala: Sala Santandrei Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Juniori 2 Seria A Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 12:00 LPS Suceava vs LPS Iasi 16/37
Sala: Sala LPS Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Mi 12.12 00:00 LPS Vaslui sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 12.12 15:00 LPS Botosani vs LPS Piatra Neamt 16/38
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:
Juniori 2 Seria B Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 00:00 CSS Focsani sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 12.12 12:00 CSS Bacau vs CSS Tecuci 16/39
Sala: Sala Orizont Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Ma 11.12 12:00 CSM Bacau vs CSS Galati 16/40
Sala: Sala Orizont Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Ma 11.12 18:00 CS OK Sport Onesti vs LPS Buzau 16/41
Sala: Sala Municipala Arbitri: A.Baltat(BV)/F.Dusa(BV) Observator:
Juniori 2 Seria C Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 15:00 CSS Calarasi vs CSS Medgidia 16/42
Sala: Sala Stadion Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/C.Oprea(IL) Observator:
Mi 12.12 13:00 Arrubium 2008 Macin vs AHC Dobrogea Sud Constanta 16/43
Sala: Sala de Sport Macin Arbitri: D.Dinu(PH)/A.Vovec(PH) Observator:
Mi 12.12 16:00 CS Axiopolis Cernavoda vs LPS Braila 16/44
Sala: Sala Axiopolis Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Juniori 2 Seria D Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 00:00 CSS 3 Steaua Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 12.12 20:00 CSM Bucuresti vs CSS 2 Bucuresti 16/45
Sala: Sala Rapid Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator:
Mi 12.12 14:00 CT Media Bucuresti vs ACS Tonus Bucuresti 16/46
Sala: Sala Floreasca Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Mi 12.12 11:30 CS Dinamo Bucuresti vs GSIP Moreni 16/47
Sala: Sala Dinamo Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Juniori 2 Seria E Masculin
Etapa 10

Echipa CSS Sibiu nu se prezinta la jocul cu CSS Craiova.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 14:00 CSS Drobeta Turnu Severin vs LPS Tg Jiu 16/48
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Ciocos(dj)/A.Mitran(DJ) Observator:
Ma 11.12 13:30 CSS Rm Valcea vs CSS Hunedoara 16/49
Sala: Sala Energetic Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) Observator:
Mi 12.12 00:00 CSS Craiova vs CSS Sibiu 16/50
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 2 Seria F Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 00:00 SCM Politehnica Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 12.12 14:00 LPS Banatul I Timisoara vs HC Beldiman Arad 16/51
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: R.Chiriac(GJ)/L.Marii(GJ) Observator:
Mi 12.12 14:00 CSM Scolar Resita vs ACS Alpha Oradea 16/52
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: I.Lascu(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Mi 12.12 17:00 Unirea Sannicolau Mare vs CSS Lugoj 16/53
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Juniori 2 Seria G Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 00:00 CSH Academica Cluj-Napoca sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Ma 11.12 16:00 AHC Potaissa Turda vs CSS Odorhei 16/54
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: F.Horoba(BN)/R.Pelin(BN) Observator:
Mi 12.12 16:00 CS Extrem Baia Mare vs LPS Tg Mures 16/55
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) Observator:
Mi 12.12 14:30 Academia Minaur Baia Mare vs LPS Bistrita 16/56
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) Observator:
Juniori 2 Seria H Masculin
Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 10.12 15:30 CSS Fagaras vs CSS Dinamo Brasov 16/57
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Juniori 2 Seria H Masculin
Etapa 10
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 13:30 CSS Dinamo Brasov vs CSS Ploiesti 16/58
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Stan(MS) Observator:
Mi 12.12 12:30 CSM Ploiesti vs CS Olimpic Mizil 16/59
Sala: Sala Olimpia Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Mi 12.12 18:00 CS Sporting Ghimbav vs CSS Fagaras 16/60
Sala: Sala Ghimbav Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Juniori 2 Seria A Feminin
Etapa 11

HC Comanesti s-a retras in data de 11.01.2019.
LPS Suceava s-a retras in data de 14.11.2018.

 

 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 11:00 CSS Bacau sta
Sala: Sala LPS Arbitri: / Observator:
Du 13.01 00:00 HC Comanesti vs CSS Tg Neamt 16/61
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Lu 10.12 12:00 LPS Iasi vs LPS Roman 16/62
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Du 16.12 10:00 LPS Piatra Neamt vs HC Buhusi 16/63
Sala: Sala Ceahlaul Arbitri: R.Armanu(BC)/G.Ungureanu Vranceanu(BC) Observator:
Juniori 2 Seria B Feminin
Etapa 11

Echipa CSS 1 Constanta s-a retras in data de 25.10.2018.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 00:00 Sta sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 16.12 11:00 CSS Slobozia vs CS Axiopolis Cernavoda 16/64
Sala: Sala Andreea Nica Arbitri: A.Caloian(B)/S.Rusoiu(PH) Observator:
Du 16.12 11:00 LPS Braila vs CSH Art Galati 16/65
Sala: Sala LPS Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:
Du 16.12 11:00 LPS Focsani vs CSM Galati 16/66
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Dinu(PH)/A.Vovec(PH) Observator:
Juniori 2 Seria C Feminin
Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 00:00 CSS 6 Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 16.12 13:00 CT Media Bucuresti vs ACS Unirea Dobroesti 16/67
Sala: Sala Floreasca Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:
Du 16.12 10:00 ACS Vulturii Bucuresti vs CSM Bucuresti 16/68
Sala: Sala Iris Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator:
Du 16.12 11:00 CSS 2 Bucuresti vs CS Rapid Bucuresti 16/69
Sala: Sala Floreasca Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:
Juniori 2 Seria D Feminin
Etapa 11

Echipa ACS Transilvania Brasov s-a retras in data de 17.01.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 13:30 CSM Gloria Buzau vs HC Activ CSO Plopeni 16/70
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Raducan(BR)/A.Tonita(GL) Observator:
Du 16.12 13:00 CSS Sf. Gheorghe vs CSS Ploiesti 16/71
Sala: Sala Noua Arbitri: D.Florescu(AG)/A.Stoia(B) Observator:
Du 16.12 12:00 CSS Fagaras vs ASC Corona 2010 Brasov 16/72
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator:
Du 16.12 10:00 ACS Transilvania Brasov vs CSS Dinamo Brasov 16/73
Sala: Scoala 11 Arbitri: A.Baltat(BV)/B.Szocs(BV) Observator:
Juniori 2 Seria E Feminin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 10.12 14:30 ACS HC FEFS Craiova vs LPS Slatina 16/74
Sala: Sala Isalnita Arbitri: C.Fugaru(GJ)/C.Radu(GJ) Observator:
Juniori 2 Seria E Feminin
Etapa 11
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 10:30 HCM Craiova vs LPS Viitorul Pitesti 16/75
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:
Du 16.12 15:30 CSS Craiova vs ACS HC FEFS Craiova 16/76
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Du 16.12 11:00 LPS Slatina vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 16/77
Sala: Sala LPS Arbitri: L.Marii(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Mi 12.12 11:00 CSS Rm Valcea vs Chimia Rm Valcea 16/78
Sala: Sala Traian Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Juniori 2 Seria F Feminin
Etapa 11

 

 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 14:00 LPS Banatul Timisoara vs CS Diniasanca Dinias 16/79
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: D.Ghiocel(TM)/C.Rapa(TM) Observator:
Vi 18.01 11:00 Unirea Sannicolau Mare vs CSS Petrosani 16/80
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Du 16.12 12:00 ACS Leu Giarmata vs Lic Teor Traian Vuia Resita 16/81
Sala: Sala Giarmata Arbitri: A.Baghiu(CS)/M.Fiscu(TM) Observator:
Jo 20.12 14:00 HC Jimbolia vs CSS Dr. Tr. Severin 16/82
Sala: Sala Hans Wiesenmayer Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Juniori 2 Seria G Feminin
Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 00:00 LPS Fl. Fleseriu Sebes sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 16.12 12:00 CSS Medias vs CSS Sibiu 16/83
Sala: Scoala Generala 5 Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(VL) Observator:
Du 16.12 12:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSM 1 Targu Mures 16/84
Sala: Liceul Banyai Janos Arbitri: G.Cojocaru(BC)/C.Ochiana(BC) Observator:
Vi 14.12 15:00 LPS Tg. Mures vs CSM 2 Targu Mures 16/85
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/ Observator:
Juniori 2 Seria H Feminin
Etapa 11

Echipa CSS Zalau nu se prezinta la meciul cu LPS Bistrita din data de 27.01.2019.

Echipa CSS Viitorul Cluj Napoca nu se prezinta la meciul cu CSS 2 Baia Mare din data de 29.01.2019. 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 14.12 16:30 CSS Zalau vs CS Marta Baia Mare 16/86
Sala: Liceul Avram Iancu Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Du 16.12 00:00 CSS Viitorul Cluj sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 16.12 14:00 CS Seini vs CSS 2 Baia Mare 16/87
Sala: Sala Seini Arbitri: J.Debreczeni(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Vi 14.12 13:00 ACS Alpha Oradea vs LPS Bistrita 16/88
Sala: N/A Arbitri: /A.Iuga(AR) Observator:
Juniori 3 Seria A Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 00:00 LPS Vaslui I sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 13.12 15:00 LPS Roman vs CSM Bacau 16/89
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Lucaci(sv)/A.Mamciuc(SV) Observator:
Mi 12.12 11:00 LPS Iasi vs LPS Piatra Neamt 16/90
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Lungu(NT)/V.Murariu(NT) Observator:
Vi 14.12 19:00 CSU Suceava vs LPS Suceava 16/91
Sala: Sala Ion Creanga Arbitri: I.Badelita(SV)/P.Poenaru(SV) Observator:
Juniori 3 Seria B Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 00:00 CSS Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 16.12 13:00 LPS Braila vs ACS Piticu Fetesti 16/92
Sala: Sala LPS Arbitri: E.Ali(CT)/A.Valcu(CT) Observator:
Sb 15.12 11:30 AHC Dobrogea Sud Constanta vs CSS Medgidia 16/93
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Popa(GL)/I.Velisca(BZ) Observator:
Du 16.12 11:00 CSS Calarasi vs CSM Focsani 2007 16/94
Sala: Sala Stadion Arbitri: L.Antohi(GL)/G.Stefan(GL) Observator:
Juniori 3 Seria C Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 00:00 CSS Craiova sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 16.12 16:00 HC "Talentul este Cheia" Bucuresti vs CSS 2 Bucuresti 16/95
Sala: Scoala 205 Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Du 16.12 10:00 CSM Bucuresti vs ACS Fortuna Bucuresti 16/96
Sala: Sala Rapid Arbitri: M.Ciutacu(B)/N.Costache(B) Observator:
Du 16.12 12:00 CS Dinamo Bucuresti vs CSS Corabia 16/97
Sala: Scoala 30 Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Juniori 3 Seria D Masculin
Etapa 14
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 00:00 CSS Ploiesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 16.12 11:00 CS Olimpic Mizil vs CSO Mizil 16/98
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: M.Gradisteanu(PH)/G.Petrache(ph) Observator:
Du 16.12 10:00 CSM Ploiesti vs CSO Tricolorul Breaza 16/99
Sala: Sala Olimpia Arbitri: L.Sirbu(PH)/M.Stuparu(Bz) Observator:
Du 16.12 13:00 CS Brazi vs CSS Targoviste 16/100
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator:
Juniori 3 Seria E Masculin
Etapa 14

CSM Școlar Reșița - LPS Tg. Jiu si LPS Banatul Timisoara - CSS Lugoj vor fi reprogramate datorita conditiilor meteo, la o data ulterioara

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 00:00 Sc. Gen. 7 Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 20.12 16:00 CSM Scolar Resita vs LPS Tg Jiu 16/101
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Jo 20.12 15:00 LPS Banatul Timisoara vs CSS Lugoj 16/102
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: D.Ghiocel(TM)/C.Rapa(TM) Observator:
Du 16.12 11:00 CS Unirea Sannicolau Mare vs CS Victoria Nadlac 16/103
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Juniori 3 Seria F Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 11:00 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia vs CSS Fagaras 16/104
Sala: Sala Universitatii Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Sb 15.12 10:30 LPS Brasov vs ACS Transilvania Brasov 16/105
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Du 16.12 11:45 CS Dinamo Brasov vs CS Sporting Ghimbav 16/106
Sala: Scoala 11 Arbitri: F.Ramba(sb)/K.Ungur(SB) Observator:
Juniori 3 Seria G Masculin
Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 13:00 CSS Sibiu vs CS Olimpic Tg Mures 16/107
Sala: Scoala 18 Arbitri: C.Ilina(VL)/M.Padeanu(VL) Observator:
Ma 11.12 17:00 CS Szejke Odorheiu Secuiesc vs LPS Tg Mures 16/108
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Vi 14.12 14:00 CSS Sighisoara vs Lic. Liviu Rebreanu Turda 16/109
Sala: N/A Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Juniori 3 Seria H Masculin
Etapa 14

Echipa CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la jocul cu Academia Minaur Baia Mare.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 16.12 00:00 Academia Minaur Baia Mare II sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 13.12 00:00 Academia Minaur Baia Mare vs CSS 2 Baia Mare 16/110
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 15.12 14:00 Academica Cluj-Napoca vs CS Seini 16/111
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Moldovan(MM)/M.Stan(MS) Observator:
Sb 15.12 12:30 ACS Alpha Oradea vs LPS Satu Mare 16/112
Sala: Sala LPS Arbitri: B.Bodonea(AR)/ Observator:
Juniori 3 Seria A Feminin
Etapa 12

Echipa Stiinta Miroslava EXCLUSA IN DATA de 29.01.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 15.12 10:00 Stiinta Miroslava Iasi vs LPS Roman 16/113
Sala: Sala Miroslava Arbitri: R.Ghioane(BC)/V.Rusu(BC) Observator:
Sb 15.12 12:00 LPS Iasi vs CSS Tg. Neamt 16/114
Sala: Sala LPS Arbitri: R.Ghioane(BC)/V.Rusu(BC) Observator:
Sb 15.12 11:00 CS OK Sport Onesti vs LPS Piatra Neamt 16/115
Sala: Sala Municipala Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Sb 15.12 11:00 HC Buhusi vs LPS Vaslui 16/116
Sala: Sala Ion Borcea Arbitri: B.Gherman(BZ)/D.Pavel(BZ) Observator:
Sb 15.12 10:00 CSS Bacau 2 vs CSS Bacau 16/117
Sala: Sala Orizont Arbitri: A.Avadani(BC)/R.Popovici(BC) Observator:
Juniori 3 Seria B Feminin
Etapa 14

Echipa ACS SC Piticu 2013 Fetesti s-a retras in data de 29.10.2018.

Echipa CS Ovidiu s-a retras in data de 16.01.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 15:00 CSH Art Galati vs CSM Galati 2 16/118
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Mi 12.12 17:00 CSM Galati 1 vs CSS Galati 16/119
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Mi 12.12 14:00 CS Axiopolis Cernavoda vs LPS Braila 16/120
Sala: Sala Axiopolis Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Mi 12.12 14:30 CS Ovidiu vs HC Dunarea Braila 16/121
Sala: Sala de Sport Ovidiu Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Mi 12.12 00:00 AHC Olimpia Braila sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 19.12 14:00 CSS Slobozia vs CSS Tulcea 16/122
Sala: Sala Sporturilor Andreea Nica Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Juniori 3 Seria B Feminin
Etapa 15
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 15.12 09:00 CSS Slobozia vs CSH Art Galati 16/123
Sala: Sala Andreea Nica Arbitri: C.Mara(B)/F.Stanciu(CL) Observator:
Sb 15.12 00:00 CSS Tulcea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 15.12 14:00 AHC Olimpia Braila vs CS Ovidiu 16/124
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Sb 15.12 12:00 HC Dunarea Braila vs CS Axiopolis Cernavoda 16/125
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: / Observator:
Sb 15.12 11:00 LPS Braila vs CSM Galati 1 16/126
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Vi 14.12 18:00 CSS Galati vs CSM Galati 2 16/127
Sala: Sala CSS Arbitri: I.Cojocaru(GL)/C.Gheorghiu(GL) Observator:
Juniori 3 Seria C Feminin
Etapa 12

CS Danubius Calarasi nu se prezinta la jocul cu CSM Bucuresti din data de 02.03.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 15.12 14:00 CSS Targoviste vs CSM Bucuresti 2 16/128
Sala: Sala CSS Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Sb 15.12 10:00 CSM Bucuresti vs ACS Unirea Dobroesti 16/129
Sala: Sala Elite Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Sb 15.12 14:30 CS Danubius Calarasi vs CSS 2 Bucuresti 16/130
Sala: Scoala T. Vladimirescu Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Sb 15.12 10:00 CS Viitorul Pantelimon vs CS Tonus Bucuresti 16/131
Sala: Sala Pantelimon Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator:
Sb 15.12 14:00 ACS Vulturii Bucuresti vs CSS 6 Bucuresti 16/132
Sala: Sala Iris Arbitri: M.Ciutacu(B)/I.Tita(PH) Observator:
Juniori 3 Seria D Feminin
Etapa 14

Echipa ACS Transilvania Brasov s-a retras in data de 12.09.2018

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 18:00 CSS Sf. Gheorghe vs CS Brazi 16/133
Sala: Sala Noua Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Mi 12.12 16:30 LPS I. Balas Soter Buzau vs HC Activ CSO Plopeni 16/134
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Mi 12.12 18:00 CSM Ploiesti vs CSO Tricolorul Breaza 16/135
Sala: Sala Olimpia Arbitri: M.Agliceriu(PH)/I.Tita(PH) Observator:
Mi 19.12 12:00 CSM Rm. Sarat vs CSS Dinamo Brasov 16/136
Sala: Sala Municipala Arbitri: C.Bontea(BZ)/M.Stuparu(Bz) Observator:
Mi 12.12 17:00 CSO Mizil vs ASC Corona 2010 Brasov 16/137
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Mi 12.12 00:00 CS Sporting Ghimbav sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Seria D Feminin
Etapa 15
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 15.12 00:00 CSS Sf. Gheorghe sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 15.12 13:00 CS Sporting Ghimbav vs CSO Mizil 16/138
Sala: Sala Ghimbav Arbitri: A.Olariu(OT)/M.Olariu(OT) Observator:
Jo 20.12 11:30 ASC Corona 2010 Brasov vs CSM Rm. Sarat 16/139
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Sb 15.12 13:30 CSS Dinamo Brasov vs CSM Ploiesti 16/140
Sala: N/A Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Sb 15.12 11:00 CSO Tricolorul Breaza vs LPS I. Balas Soter Buzau 16/141
Sala: Sala Virgil Dudau Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:
Sb 15.12 13:00 HC Activ CSO Plopeni vs CS Brazi 16/142
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/A.Vasile(PH) Observator:
Juniori 3 Seria E Feminin
Etapa 14

Echipa CSS Craiova nu se prezinta la jocul cu HCM Torok Rm. Valcea din data de 02.03.2019.

Echipa Gr. Sc. Energetic Rm. Valcea nu se prezinta la jocul cu LPS Slatina din data de 27.02.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 12.12 16:00 HCM Torok Rm. Valcea vs HC Univ. FEFS Craiova 16/143
Sala: Sala Traian Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Mi 12.12 13:00 CS Chimia Rm. Valcea vs CSS Slatina 16/144
Sala: Sala Traian Arbitri: A.Enache(GJ)/V.Mladin(GJ) Observator:
Mi 12.12 18:30 ACS Infinit 2013 Tg. Jiu vs LPS Slatina 16/145
Sala: Sala Voievod Litovoi Arbitri: E.Brindusoiu(DJ)/R.Treistaru(DJ) Observator:
Mi 12.12 00:00 LPS Tg Jiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 12.12 15:00 LPS Viitorul Pitesti vs CSS Craiova 16/146
Sala: Scoala 4 Arbitri: L.Sirbu(PH)/M.Stuparu(Bz) Observator:
Mi 12.12 14:00 Gr. Sc. Energetic Rm Valcea vs CSS Caracal 16/147
Sala: Sala Energetic Arbitri: A.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Juniori 3 Seria E Feminin
Etapa 15
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 15.12 13:30 Gr. Sc. Energetic Rm Valcea vs HCM Torok Rm. Valcea 16/148
Sala: Sala Energetic Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Sb 15.12 10:00 CSS Caracal vs LPS Viitorul Pitesti 16/149
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator:
Sb 15.12 12:30 CSS Craiova vs LPS Tg Jiu 16/150
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: A.Diba(AG)/G.Duminiciou(AG) Observator:
Sb 15.12 00:00 ACS Infinit 2013 Tg. Jiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Ma 18.12 14:00 LPS Slatina vs CS Chimia Rm. Valcea 16/151
Sala: Sala LPS Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Sb 15.12 11:00 CSS Slatina vs HC Univ. FEFS Craiova 16/152
Sala: Sala Nicolae Titulescu Arbitri: F.Mihordea(DB)/A.Pandalache(DB) Observator:
Juniori 3 Seria F Feminin
Etapa 12

CSS Hunedoara s-a retras din campionat incepand cu data de 04.12.2018.

CSM Mihai Viteazu nu se prezinta la meciul cu CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc din data de 23.02.2019

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 15.12 13:00 CSM Mihai Viteazul Vulcan vs CSS Fagaras 16/153
Sala: Colegiul Hermes Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Vi 14.12 15:30 CSS Sibiu vs CSM Fagaras 16/154
Sala: Scoala 18 Arbitri: C.Coroian(CJ)/B.Iancu(CJ) Observator:
Sb 15.12 13:00 CSM VSK Csikszereda Miercurea Ciuc vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 16/155
Sala: Sala Jozsef Attila Arbitri: F.Curtuia(BC)/S.Curtuia(BC) Observator:
Sb 15.12 10:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSS Petrosani 16/156
Sala: Liceul Banyai Janos Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Sb 15.12 00:00 ACS Traian Lalescu Hunedoara vs CSS Hunedoara 16/157
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Seria G Feminin
Etapa 12

Echipa Diniasanca Dinias s-a retras in data de 14.11.2018.

CSS Dr. Tr. Severin - CS Sannicolau Mare reprogramat datorita conditiilor meteo, la o data ulterioara

ACS Baile Herculane nu se prezinta la meciul cu HC Sportiv Citu Timisoara din data de 02.03.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 22.12 14:00 CSS Dr. Tr. Severin vs CS Unirea Sannicolau Mare 16/158
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: L.Marii(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Sb 15.12 00:00 ASC Victoria Nadlac sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 15.12 13:00 ACS Baile Herculane vs LPS Banatul Timisoara 16/159
Sala: Sala Duicu Alexandru Arbitri: L.Cruceru(MH)/F.Radulescu(MH) Observator:
Sb 15.12 13:00 LT Traian Vuia Resita vs Sc. Gen. 7 Timisoara 16/160
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Sb 15.12 13:00 Clubul Sportiv Comunal Sanmartin vs HC Sportiv Citu Timisoara 16/161
Sala: Sala Floare de Lotus Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Juniori 3 Seria H Feminin
Etapa 12

Echipa LPS Tg. Mures nu se va prezenta la jocul cu CSS 2 Baia Mare din data de 23.02.2019.

Echipa ACS Alpha Oradea nu se prezinta la jocul cu ACS Pegasus Tg. Mures din data de 02.03.2019.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 15.12 14:00 CS Atletik Satu Mare vs LPS Tg Mures 16/162
Sala: N/A Arbitri: J.Debreczeni(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Sb 15.12 11:00 ACS Pegasus Tg. Mures vs CSS Sighisoara 16/163
Sala: Sala Benedek Elek Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/ Observator:
Sb 15.12 13:30 ACS Alpha Oradea vs HC Arsenal Taureni 16/164
Sala: Sala Santandrei Arbitri: P.Lucusa(AR)/M.Morariu(AR) Observator:
Sb 15.12 15:00 CSS Viitorul Cluj vs CSS Zalau 16/165
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: F.Horoba(BN)/R.Pelin(BN) Observator:
Sb 15.12 09:00 CSS 2 Baia Mare vs CS Phoenix Baia Mare 16/166
Sala: Sala Vasile Alecsandri Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator: