Program nr. 20 saptamana: 22.01-29.01.2018

Descarca aici informatii referitoare la ADUNAREA  GENERALA  ORDINARA  DE  ALEGERI, 14.02.’18, ora 11:00, Rin Grand Hotel – Vitan

 

Federatia Romana de Handbal
strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)

Precizari privind echipamentului de protectie si accesoriile din Regulamentul jocului de Handbal - IHF

In atentia antrenorilor

Toti profesorii si antrenorii de JUNIORI, DIVIZIA  A si LIGA NATIONALA, sunt rugati sa trimita o copie dupa carnetul da antrenor cu categoria obtinuta la C.N.F.P.A, pe adresa de mail sorin.toacsen@frh.ro
De asemenea cei care au absolvit o Facultate de Educatie Fizica si Sport  sau cursurile C.N.F.P.A, sunt rugati sa isi ridice carnetul de antrenor de la C.N.F.P.A si sa o trimita o copie la adresa sus mentionata.

In sezonul competitional 2017-2018 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).

IN ATENTIA ARBITRILOR:  Noul mod de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Noul sistem se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.

IN ATENTIA ECHIPELOR PARTICIPANTE IN CAMPIONATELE ORGANIZATE DE CATRE FR HANDBAL

20.3 Organizarea de jocuri publice amicale cu echipe din străinătate sau participarea la jocuri şi turnee în afara ţării, sunt permise numai cu acordul F.R. Handbal care se obtine cu minimum 5 zile inainte de desfasurarea acţiunii. Echipele care au primit acordul sunt obligate să prezinte F.R. Handbal, în termen de 48 ore, copii după rapoartele de joc şi informări tehnico-organizatorice asupra jocului (turneului).

          Echipa care organizeaza turnee de pregatire,  este obligata sa informeze FR Handbal.

Arbitrii şi observatorii delegati de catre I.H.F. sau E.H.F. la jocuri oficiale sau amicale, pot participa la acestea numai cu acordul FR Handbal, avand obligatia ca in termen de 48 ore de la revenirea in tara sa prezinte un raport scris referitor la jocul  ( competitia) la care au participat.

Nerespectarea celor de mai sus atrage dupa sine inaintarea cazului Comisiei de Disciplina(RODAH).

Art. 68 Arbitrii de handbal au dreptul de a conduce jocuri oficiale sau amicale publice numai daca sunt delegati oficial de organul competent. In cazul nerespectarii prezentului articol, arbitrii sunt pasibili de sanctionare conform Regulamentului Disciplinar al F.R.H. (Reg. CCA)

In atentia echipelor participante: 
Conform Art. 22.7 din 
Regulamentul de organizare si desfasurare al competitiilor nationale de handbal 2017-2018.
Art. 22.7.  De comun acord, echipele pot solicita, cu cel putin 7 (sapte) zile inainte, aprobarea F.R. Handbal pentru devansarea sau amanarea unor jocuri cu cel mult 3 (trei) zile fata de data programarii initiale, fara a fi schimbata ordinea de disputare a etapelor. 

Liga Campionilor- feminin
Sala Polivalenta - Bucuresti

26.01.2018, ora 20:30
CSM Bucuresti - Gyori Audi ETO KC (HUN) 
Arbitri EHF: Cacdor/Nicolau-POR
Observator EHF: Per  Morten Sodal-NOR

Cupa EHF (Grupe)- feminin
Sala Gheorghe Tadici - Zalau

27.01.2018, ora 17:00
HC Zalau - DHK Banik Most (CZE)
Arbitri EHF: Beqirl/Krasniqi-KOS
Observator EHF: Ioannis Meimaridis-GRE

Cupa EHF (Grupe)- feminin
Sala Polivalenta Craiova

27.01.2018, ora 16:30
SCM Craiova - Kuban (RUS)  
Arbitri EHF: Mertinian/Syrepisios-GRE
Observator EHF: Kyriakos Kaplanis-CYP

 

 


Etapa 16

Echipa HC Odorhei s-a retras din Liga Nationala-masculin in data de 29.01.2018.
Echipa CS Politehnica Iasi s-a retras din Liga Nationala-masculin in data de 07.03.2018.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.01 17:00 AHC Potaissa Turda vs CSM Fagaras 20/1
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator: I.Rapa(TM)

Etapa 13
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.01 17:30 SCM Craiova vs HC Dunarea Braila Tvr HD 20/2
Sala: N/A Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: C.Milcu(MH)
Jo 25.01 17:00 HC Zalau vs AHCM Slobozia 20/3
Sala: Sala Gh. Tadici Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator: V.Ionescu(B)

Etapa 14
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.01 18:00 HC Dunarea Braila vs CSM Galati 20/4
Sala: N/A Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: V.Dobre(B)
Sb 27.01 16:00 CSU Cluj-Napoca vs CS Magura Cisnadie Tvr 2 20/5
Sala: N/A Arbitri: G.Baducu(BZ)/R.Voicu(BZ) Observator: H.Belu(B)
Sb 27.01 11:00 CSM Slatina vs CS Rapid Bucuresti 20/6
Sala: N/A Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator: S.Ciurea(Dj)
Du 28.01 16:30 SCM Rm Valcea vs ASC Corona 2010 Brasov Tvr 1 20/7
Sala: N/A Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator: V.Dancescu(B)

Etapa 17
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 24.01 00:00 ACS Sc. 181 SSP Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Mi 24.01 16:00 HC Dinamo Bitcoin Bucuresti vs ACS UAIC CNOT Iasi 20/8
Sala: N/A Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Mi 24.01 14:00 CS Stiinta Bacau vs CS Danubius Calarasi 20/9
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Mi 24.01 16:00 CSU Targoviste vs CSS Tulcea 20/10
Sala: Sala Polivalenta Mare Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Mi 24.01 15:00 CSA Steaua Bucuresti vs CSU Neptun Constanta 20/11
Sala: Sala Iris Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Ma 23.01 18:30 SCM Gloria Buzau vs HC Activ CSO Plopeni 20/12
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:
Mi 24.01 17:00 CSU Stiinta Bucuresti vs CSM Bucuresti DivA 20/13
Sala: Sala Iris Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator:

Etapa 18
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.01 00:00 CSU Stiinta Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 27.01 15:30 CSM Bucuresti DivA vs SCM Gloria Buzau 20/14
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Popa(GL)/S.Toma(BR) Observator:
Sb 27.01 12:00 HC Activ CSO Plopeni vs CSA Steaua Bucuresti 20/15
Sala: Sala Polivalenta Plopeni Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Sb 27.01 14:00 CSU Neptun Constanta vs CSU Targoviste 20/16
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Sb 27.01 16:00 CSS Tulcea vs CS Stiinta Bacau 20/17
Sala: Sala Tulcea Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator:
Sb 27.01 16:00 CS Danubius Calarasi vs HC Dinamo Bitcoin Bucuresti 20/18
Sala: Sala Sc. 11 T Vladimirescu Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Sb 27.01 15:00 ACS UAIC CNOT Iasi vs ACS Spartac UNEFS Bucuresti 20/19
Sala: N/A Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:
Sb 27.01 13:00 HCF Piatra Neamt vs ACS Sc. 181 SSP Bucuresti 20/20
Sala: Sala Polivalenta II Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator:

Etapa 15

Echipa SC Muresul Tg. Mures retrasa din campionat in data de 18.01.2018
Echipa KSE Tg. Secuiesc retrasa din campionat in data de 19.01.2018

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.01 13:00 FC Arges vs ACS Odorheiu Secuiesc 20/21
Sala: Sala Universitatii Arbitri: O.Petre(BV)/C.Mihai(BV) Observator:
Sb 27.01 10:00 CSU Universitatea de Vest Timisoara vs CSU Oradea 20/22
Sala: Sala Universitatii Arbitri: A.Draganescu(GJ)/A.Eremia(GJ) Observator:
Vi 26.01 18:00 ASC Corona 2010 Brasov vs ACS Olimpic Tg. Mures 20/23
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: G.Beldiman(AR)/A.Moldoveanu(AR) Observator:
Sb 27.01 00:00 ACS Crisul Chisineu-Cris sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 27.01 00:00 CS Minaur Baia Mare vs CS Dacia Mioveni 2012 20/24
Sala: N/A Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator:
Sb 27.01 12:00 National Rm Valcea vs SCM Timisoara 20/25
Sala: N/A Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Sb 27.01 00:00 CSU Resita sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.01 00:00 ASC Sc. 181 SSP Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.01 16:00 CSS Calarasi vs LPS I. Balas Soter Buzau 20/26
Sala: Sala Gimnaziala Tudor Vladimirescui Arbitri: A.Popescu(br)/A.Trica(BR) Observator:
Du 28.01 13:00 CSS 2 Bucuresti vs CSM Bucuresti 20/27
Sala: Sala Rapid Arbitri: M.Brebu(AG)/M.Ciutacu(B) Observator:
Du 28.01 11:00 HC Activ CSO Plopeni vs CT Media Bucuresti 20/28
Sala: N/A Arbitri: F.Curtuia(BC)/S.Curtuia(BC) Observator:

Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.01 11:00 LPS Iasi vs CS Stiinta Municipal Bacau 20/29
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Sb 27.01 11:00 LPS Piatra Neamt vs LPS Roman 20/30
Sala: Sala Polivalenta II Arbitri: I.Badelita(SV)/P.Poenaru(SV) Observator:
Sb 27.01 12:00 LPS Nadia Comaneci Onesti vs Sc. Nr. 3 Adjud 20/31
Sala: Sala Municipala Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Sb 27.01 00:00 LPS Suceava sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 6

Echipa CSS Tecuci nu se prezinta la jocul cu AHC Dobrogea Sud din 03.03.2018

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.01 12:00 CSS Tecuci vs LPS Braila 20/32
Sala: Sala Lucian Vasilache Arbitri: F.Botezatu(BC)/B.Constantin(IS) Observator:
Sb 27.01 12:00 AHC Dobrogea Sud Constanta JI vs LPS I. Balas Soter Buzau 20/33
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Sb 27.01 12:00 CSS Calarasi vs CSS Galati 20/34
Sala: Sala Sporturilor din incinta Stadionului Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:

Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.01 00:00 CSM Ploiesti JI sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 27.01 13:00 CS Viitorul Pitesti vs CS Dinamo Bucuresti 20/35
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Fugaru(GJ)/C.Radu(GJ) Observator:
Sb 27.01 12:00 CS Brazi JI vs CSS 3 Steaua Bucuresti 20/36
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Lazar(IL)/C.Oprea(IL) Observator:
Sb 27.01 11:00 CT Media Bucuresti vs CSM Bucuresti 20/37
Sala: Sala Iris Arbitri: N.Costache(B)/L.Dragoi(B) Observator:

Etapa 6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.01 11:30 LPS Banatul Timisoara vs LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia 20/38
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Vi 26.01 14:00 CSS Sibiu vs CSM Scolar Resita JI 20/39
Sala: Sala Transilvania Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Sb 27.01 13:00 CSS Lugoj vs CSS Craiova 20/40
Sala: Sala Lavinia Milosovici Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:

Etapa 6

Echipa CSS Fagaras nu se prezinta la jocul cu National Sighisoara.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.01 14:00 LPS Brasov vs National Sighisoara 20/41
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: N.Avadanei(Bacau)/G.Popovici(Bacau) Observator:
Sb 27.01 12:30 CSS Fagaras vs CSS Sighisoara 20/42
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator:
Jo 25.01 14:00 CSS Odorhei vs CSS Dinamo Brasov 20/43
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: B.Gherman(BZ)/F.Horoba(BN) Observator:

Etapa 6

Echipa AH Minaur Baia Mare s-a retras in data de 12.09.2017
Echipa LPS Satu Mare nu se prezinta la jocul cu CSS 2 Baia Mare

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 25.01 16:00 HC 2003 Alesd JI vs AHC Potaissa Turda 20/44
Sala: Sala Tetchea Arbitri: A.Gherman(MM)/A.Moldovan(MM) Observator:
Lu 29.01 17:00 LPS Cluj vs CSS 2 Baia Mare 20/45
Sala: Sala LPS Arbitri: B.Gherman(BZ)/F.Horoba(BN) Observator:
Sb 27.01 00:00 LPS Satu Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.01 00:00 CT Media Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 27.01 12:00 CSS Ploiesti vs CS Rapid Bucuresti 20/46
Sala: Sala Olimpia Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Sb 27.01 12:00 ACS Unirea Dobroesti vs CSS 6 Bucuresti 20/47
Sala: Sala Dobroesti Arbitri: C.Mara(B)/F.Stanciu(CL) Observator:
Sb 27.01 11:00 LPS Viitorul Pitesti vs ACS Kira Targoviste 20/48
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: L.Marii(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:

Etapa 8
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 27.01 00:00 ACS Transilvania Brasov sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 27.01 12:00 CSS Dinamo Brasov vs ASC Corona 2010 Brasov 20/49
Sala: Sala D.P Colibasi Arbitri: F.Dusa(BV)/M.Manea(BV) Observator:
Sb 27.01 15:00 CSS Sibiu vs CSS Odorheiul Secuiesc 20/50
Sala: Sala Transilvania Arbitri: C.Onogea(VL)/M.Padeanu(VL) Observator:
Vi 26.01 17:00 CSS Sf. Gheorghe vs CSS Medias 20/51
Sala: N/A Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:

Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.01 14:00 CSH Art Galati vs LPS Roman 20/52
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: R.Armanu(BC)/G.Ungureanu Vranceanu(BC) Observator:
Du 28.01 11:00 LPS Iasi vs LPS Focsani 20/53
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Cojocaru(BC)/C.Ochiana(BC) Observator:
Du 28.01 13:30 LPS Piatra Neamt vs CSS Bacau 20/54
Sala: Sala Ceahlau Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Du 28.01 11:00 CSS Tg. Neamt vs CS OK Sport Onesti 20/55
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Dumitru(VN)/L.Gheorghiu(VS) Observator:
Du 28.01 12:30 LPS Vaslui vs HC Buhusi 20/56
Sala: N/A Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:

Etapa 10

Echipa CSS 1 Constanta s-a retras in data de 25.09.2017
Echipa CS Ovidiu retrasa la Turneul 1
Echipa CSS Medgidia a fost exclusa

 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.01 00:00 CSS Medgidia vs LPS Braila 20/57
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.01 11:00 LPS I. Balas Soter Buzau vs CS Danubius Calarasi 20/58
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Popa(GL)/S.Toma(BR) Observator:
Du 28.01 00:00 CS United Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.01 00:00 CSS Galati sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.01 15:00 ACS SC Piticu 2013 Fetesti vs CSA Axiopolis Sport Cernavoda 20/59
Sala: Sala Liceului de Industrie Alimentara Arbitri: M.Stuparu(Bz)/I.Velisca(BZ) Observator:

Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.01 13:00 HC Activ CSO Plopeni vs CSM Bucuresti 20/60
Sala: N/A Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Du 28.01 16:00 ACS Unirea Dobroesti vs CSO Pantelimon 20/61
Sala: Sala Dobroesti Arbitri: A.Baltat(BV)/C.Marin(B) Observator:
Du 28.01 00:00 CSS 6 Bucuresti vs CSM Bucuresti II 20/62
Sala: N/A Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Du 28.01 09:00 ACS Vulturii Bucuresti vs CS Rapid Bucuresti 20/63
Sala: Sala Iris Arbitri: A.Baltat(BV)/C.Marin(B) Observator:
Du 28.01 14:00 CSS 2 Bucuresti vs CSS Slobozia 20/64
Sala: Scoala Gimnaziala 88 Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:

Etapa 10

Echipa CSM VSK Csikszered Miercurea Ciuc nu se prezinta la jocul LPS Florin Fleseriu Sebes.
Echipa CSS Fagaras nu se prezinta la jocul cu Bastya Lazarea.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.01 14:00 CSO Tricolorul Breaza vs LPS Fl. Fleseriu Sebes 20/65
Sala: Sala Virgil Dudau Arbitri: D.Manciu(BV)/R.Stanciu(BV) Observator:
Du 28.01 12:00 CSM VSK Csikszered Miercurea Ciuc vs Bastya Lazarea 20/66
Sala: Scoala Gimnaziala Jozsef Atilla Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Du 28.01 12:00 CSS Fagaras vs CSS Dinamo Brasov 20/67
Sala: Sala Doamna Stanca Arbitri: P.Iacob(BV)/S.Savu(AG) Observator:
Vi 26.01 15:30 CSS Sf. Gheorghe vs ASC Corona 2010 Brasov 20/68
Sala: N/A Arbitri: R.Gyorgy(HG)/J.Karda(HG) Observator:
Ma 30.01 16:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs ACS Transilvania Brasov 20/69
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: M.Birsan(MS)/M.Stan(MS) Observator:

Etapa 10

HC Universitatea FEFS II Craiova nu se prezinta la meciul cu CSM Mihai Viteazul Vulcan din 25.03.2018.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.01 13:00 CSS Petrosani vs LPS Slatina 20/70
Sala: Colegiul Hermes Arbitri: L.Cruceru(MH)/F.Radulescu(MH) Observator:
Du 28.01 00:00 CSS Dr. Tr. Severin sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.01 11:00 CSS Corabia vs CSS Craiova 20/71
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Du 28.01 16:30 HC Univ. FEFS Craiova vs CS HC Univ FEFS Craiova II 20/72
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Du 28.01 13:00 HCM Craiova vs CSM Mihai Viteazul Vulcan 20/73
Sala: Sala Ion Constantinescu Arbitri: L.Marii(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:

Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.01 11:00 LPS Viitorul Pitesti vs Gr. Sc. Energetic Rm Valcea 20/74
Sala: Scoala Traian Arbitri: E.Scrieciu(DJ)/R.Treistaru(DJ) Observator:
Du 28.01 14:00 CSS Targoviste vs CSS Sibiu 20/75
Sala: Sala CSS Arbitri: R.Dan(BV)/A.Savu(BV) Observator:
Du 28.01 00:00 CSS Rm. Valcea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 27.01 12:00 CS Chimia Rm. Valcea vs CSM Fagaras 20/76
Sala: N/A Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Du 28.01 11:00 HCM Torok Rm. Valcea vs CSM Ploiesti 20/77
Sala: Sala Sporturilor Traian Arbitri: A.Cace(OT)/I.Craiu(OT) Observator:

Etapa 10
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.01 11:00 ACS Leu Giarmata vs CS Unirea Sannicolau Mare 20/78
Sala: Sala Giarmata Arbitri: L.Tataru(TM)/A.Vacariu(TM) Observator:
Du 28.01 13:00 Diniasanca Dinias vs LT Traian Vuia Resita 20/79
Sala: Sala Peciu Nou Arbitri: R.Ardelean(BH)/A.Vacariu(TM) Observator:
Du 28.01 13:00 ACS Baile Herculane vs ACS Traian Lalescu Hunedoara 20/80
Sala: Sala Duicu Alexandru Arbitri: E.Lupu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Du 28.01 12:00 LPS Banatul Timisoara vs HC Jimbolia 20/81
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: A.Constantinescu(TM)/I.Lascu(TM) Observator:
Du 28.01 00:00 Sc. Gen. 7 Timisoara vs CSS Hunedoara 20/82
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 10

Echipa Marta Baia Mare s-a retras in data de 14.09.2017

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 28.01 10:30 ACS Pegasus Tg. Mures vs CSS Zalau 20/83
Sala: Sala Polivalenta Tg.Mures Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Du 28.01 13:00 HC Arsenal Taureni vs CS Phoenix Baia Mare 20/84
Sala: Sala de Sport Ludus Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Du 28.01 00:00 CSS 2 Baia Mare sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 28.01 12:30 CSS Viitorul Cluj II vs ACS Alpha Oradea 20/85
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: G.Beldiman(AR)/A.Moldoveanu(AR) Observator:
Du 28.01 11:00 CSS Viitorul Cluj vs CS Atletik Satu Mare 20/86
Sala: Sala Horia Demian Arbitri: A.Moldoveanu(AR)/A.Moldoveanu(AR) Observator: