Program nr. 14 saptamana: 04.12-11.12.2017

Federatia Romana de Handbal
strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)

Precizari privind echipamentului de protectie si accesoriile din Regulamentul jocului de Handbal - IHF

In atentia antrenorilor

Toti profesorii si antrenorii de JUNIORI, DIVIZIA  A si LIGA NATIONALA, sunt rugati sa trimita o copie dupa carnetul da antrenor cu categoria obtinuta la C.N.F.P.A, pe adresa de mail sorin.toacsen@frh.ro
De asemenea cei care au absolvit o Facultate de Educatie Fizica si Sport  sau cursurile C.N.F.P.A, sunt rugati sa isi ridice carnetul de antrenor de la C.N.F.P.A si sa o trimita o copie la adresa sus mentionata.

In sezonul competitional 2017-2018 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).

IN ATENTIA ARBITRILOR:  Noul mod de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Noul sistem se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.

IN ATENTIA ECHIPELOR PARTICIPANTE IN CAMPIONATELE ORGANIZATE DE CATRE FR HANDBAL

20.3 Organizarea de jocuri publice amicale cu echipe din străinătate sau participarea la jocuri şi turnee în afara ţării, sunt permise numai cu acordul F.R. Handbal care se obtine cu minimum 5 zile inainte de desfasurarea acţiunii. Echipele care au primit acordul sunt obligate să prezinte F.R. Handbal, în termen de 48 ore, copii după rapoartele de joc şi informări tehnico-organizatorice asupra jocului (turneului).

          Echipa care organizeaza turnee de pregatire,  este obligata sa informeze FR Handbal.

Arbitrii şi observatorii delegati de catre I.H.F. sau E.H.F. la jocuri oficiale sau amicale, pot participa la acestea numai cu acordul FR Handbal, avand obligatia ca in termen de 48 ore de la revenirea in tara sa prezinte un raport scris referitor la jocul  ( competitia) la care au participat.

Nerespectarea celor de mai sus atrage dupa sine inaintarea cazului Comisiei de Disciplina(RODAH).

Art. 68 Arbitrii de handbal au dreptul de a conduce jocuri oficiale sau amicale publice numai daca sunt delegati oficial de organul competent. In cazul nerespectarii prezentului articol, arbitrii sunt pasibili de sanctionare conform Regulamentului Disciplinar al F.R.H. (Reg. CCA)

In atentia echipelor participante: 
Conform Art. 22.7 din 
Regulamentul de organizare si desfasurare al competitiilor nationale de handbal 2017-2018.
Art. 22.7.  De comun acord, echipele pot solicita, cu cel putin 7 (sapte) zile inainte, aprobarea F.R. Handbal pentru devansarea sau amanarea unor jocuri cu cel mult 3 (trei) zile fata de data programarii initiale, fara a fi schimbata ordinea de disputare a etapelor. 

 

Campionatul Mondial Handbal - Feminin - Germania 2017
Site-ul competitiei

Optimi de finala
Leipzig
11.12.2017, ora 18:30

Romania - Cehia

Turneu amical Lot National de tineret - feminin
Astrahan

Live stream https://vk.com/astrakhancapitalcity

08.12.2017, ora 09:15
Selectionata Astrahan - Romania
08.12.2017, ora 14:00
Romania - Franta
09-10.12.2017, ora 09:15
Romania - Coreea de Sud
09.12.2017, ora 14:00
Romania - Danemarca
10.12.2017, ora 10:15
Romania - Astrakhanochka
10.12.2017
Joc clasament

 

Meci 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 05.12 21:30 Romania vs Spania Telekom 14/1
Sala: Trier, Germania Arbitri: / Observator: D.Nachevski(MK)

Meci 4
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 07.12 19:00 Romania vs Angola Telekom 14/2
Sala: Trier, Germania Arbitri: / Observator: D.Nachevski(MK)

Meci 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 08.12 19:00 Romania vs Franta Telekom 14/3
Sala: Trier, Germania Arbitri: / Observator: D.Nachevski(MK)

Optimi
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 11.12 18:30 Romania vs Cehia Telekom 14/4
Sala: Leipzig Arbitri: / Observator: D.Nachevski(MK)

Etapa 13

Echipa HC Odorhei s-a retras din Liga Nationala-masculin in data de 29.01.2018.
Echipa CS Politehnica Iasi s-a retras din Liga Nationala-masculin in data de 07.03.2018.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 04.12 18:00 AHC Dobrogea Sud vs CSA Steaua Bucuresti Digi / Telekom 14/5
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: G.Baducu(BZ)/R.Voicu(BZ) Observator: O.Pripas(VL)

Etapa 14
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 15:00 CSA Steaua Bucuresti vs AHC Potaissa Turda Digi / Telekom 14/6
Sala: Sala Chiajna Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: V.Pavel(BZ)
Sb 09.12 16:00 CSM Focsani 2007 vs HC Odorhei Tvr 2 14/7
Sala: Sala Sporturilor Focsani Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator: L.Condrut(PH)
Du 10.12 11:30 CS Dinamo Bucuresti vs CSM Fagaras Digi / Telekom 14/8
Sala: Sala Dinamo Arbitri: L.Cruceru(MH)/F.Radulescu(MH) Observator: G.Covaci(B)
Du 10.12 17:00 CS Politehnica Iasi vs CS Minaur Baia Mare 14/9
Sala: Sala LPS Arbitri: C.Din(B)/S.Dinu(B) Observator: G.Bejinariu(AG)
Du 10.12 16:30 SCM Politehnica Timisoara vs AHC Dunarea Calarasi Tvr 1 14/10
Sala: Sala C. Jude Arbitri: I.Barbu(B)/A.Manafu(B) Observator: G.Puiulet(BV)
Du 10.12 12:00 CSM Bucuresti vs CSM Vaslui 14/11
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator: P.Suica(TR)
Du 10.12 18:00 CSU din Suceava vs AHC Dobrogea Sud 14/12
Sala: Sala D. Bernicu Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator: R.Vladut(BC)

Optimi
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 07.12 17:15 CS Minaur Baia Mare vs CS Dinamo Bucuresti Digi / Telekom 14/13
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: I.Furnea(Ms)
Mi 06.12 17:00 CSM Bucuresti vs HC Odorhei Digi / Telekom 14/14
Sala: sala Rapid Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator: V.Dobre(B)
Mi 06.12 18:00 AHC Potaissa Turda vs CSM Focsani 2007 14/15
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: V.Dancescu(B)
Mi 06.12 14:00 SCM Politehnica Timisoara vs CSU din Suceava 14/16
Sala: Sala C. Jude Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: V.Ciucan(B)
Mi 06.12 18:00 AHC Dobrogea Sud vs CS Politehnica Iasi 14/17
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator: M.Brumaru(Vn)
Jo 07.12 18:00 CSM Vaslui vs CSA Steaua Bucuresti 14/18
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: Z.Mesaros(MM)
Mi 06.12 19:00 CSM Bacau vs AHC Dunarea Calarasi 14/19
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator: V.Ionescu(B)
Jo 07.12 18:00 CSM Oradea vs CSM Fagaras 14/20
Sala: Sala A. Alexe Arbitri: A.Draganescu(GJ)/A.Eremia(GJ) Observator: I.Rapa(TM)

Etapa 13

Echipa SC Muresul Tg. Mures retrasa din campionat in data de 18.01.2018
Echipa KSE Tg. Secuiesc retrasa din campionat in data de 19.01.2018

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 11.12 14:00 CSU Universitatea de Vest Timisoara vs ACS Odorheiu Secuiesc 14/21
Sala: N/A Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) Observator:
Sb 09.12 13:00 CS Dacia Mioveni 2012 sta
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: L.Marii(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:

Etapa 4

Turneul II  09-10.12.2017
Grupa A
           BUHUSI- Sala C.T. Ion Borcea

Persoana de contact: Paduraru Adrian, 02343170743
Sedinta tehnica va avea loc la ora 14:00  

Delegat FRH: Ursu Valentin, 0744387989
Arbitri: Constantin/Gal-B/HG
            Dumitru/Ghiorghiu-VN/VS
            Lucaci/Popovici-BT

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 15:00 LPS Suceava vs HC Comanesti 14/22
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Ursu(GL)
Sb 09.12 16:30 LPS Vaslui vs LPS Iasi 14/23
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Ursu(GL)
Sb 09.12 18:00 HC Buhusi vs LPS Piatra Neamt 14/24
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Ursu(GL)

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 10:00 LPS Piatra Neamt vs LPS Suceava 14/25
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Ursu(GL)
Du 10.12 11:30 LPS Iasi vs HC Buhusi 14/26
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Ursu(GL)
Du 10.12 13:00 HC Comanesti vs LPS Vaslui 14/27
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Ursu(GL)

Etapa 4

Turneul II  09-10.12.2017
Grupa B
           GALATI - Sala Polivalenta Dunarea

Persoana de contact: Dima Adrian, 0751064601
Sedinta tehnica va avea loc la ora 14:00

Delegat FRH:Zaharia Atilla, 0721291141
Arbitri: Cazan/Suliman-B/CT
            Cristea/Murariu-IS/NT
            Pirvu/Potirniche-B/BZ

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 15:00 LPS Braila vs CS United Galati 14/28
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Zaharia(IL)
Sb 09.12 16:30 CSH Art Galati vs CSS Tulcea 14/29
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Zaharia(IL)
Sb 09.12 18:00 CSS Galati vs CS Danubius 2010 Galati 14/30
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Zaharia(IL)

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 10:00 CS Danubius 2010 Galati vs LPS Braila 14/31
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Zaharia(IL)
Du 10.12 11:30 CSS Tulcea vs CSS Galati 14/32
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Zaharia(IL)
Du 10.12 13:00 CS United Galati vs CSH Art Galati 14/33
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Zaharia(IL)

Etapa 4

Turneul II  09-10.12.2017
Grupa C
           SLOBOZIA - Sala "Andreea Nica"

Persoana de contact: prof. Simion Marian, 0763662822
Sedinta tehnica va avea loc la ora 14:00

Delegat FRH: Barbu Adrian, 0742159201
Arbitri: Arsene/Bontea-VS/BZ
           Ghesoiu/Tanasescu-PH
           Ionica/Margarit-OT/AG

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 18:00 ASHC Muntenia Olimpic AMC Bucuresti vs HC Activ CSO Plopeni 14/34
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Barbu(AG)
Sb 09.12 16:30 CSS Slobozia vs CSS 2 Bucuresti 14/35
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Barbu(AG)
Sb 09.12 15:00 CSM Bucuresti vs CSM Gloria Buzau 14/36
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 13:00 CSM Gloria Buzau vs ASHC Muntenia Olimpic AMC Bucuresti 14/37
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Barbu(AG)
Du 10.12 11:30 CSS 2 Bucuresti vs CSM Bucuresti 14/38
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Barbu(AG)
Du 10.12 10:00 HC Activ CSO Plopeni vs CSS Slobozia 14/39
Sala: N/A Arbitri: / Observator: A.Barbu(AG)

Etapa 5

Turneul II  08-10.12.2017
Grupa D
           DOBROIESTI

Persoana de contact: Tane Vasilica, 0726261184
Sedinta tehnica va avea loc la ora 11:00

Delegat FRH:Amarandei Victoria, 0740079454
Arbitri: Chicus/Olteanu-BV
           Geaburu/Mitran-DJ
           Rusoiu/Tita-PH

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 08.12 00:00 CSS 6 Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 08.12 12:00 ACS Kira Targoviste vs CS Rapid Bucuresti 14/40
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Amarandei(B)
Vi 08.12 13:30 LPS Viitorul Pitesti vs CT Media Bucuresti 14/41
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Amarandei(B)
Vi 08.12 15:00 ACS Unirea Dobroesti vs CSS Ploiesti 14/42
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Amarandei(B)

Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 00:00 CSS Ploiesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 09.12 10:30 CT Media Bucuresti vs ACS Unirea Dobroesti 14/43
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Amarandei(B)
Sb 09.12 12:00 CS Rapid Bucuresti vs LPS Viitorul Pitesti 14/44
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Amarandei(B)
Sb 09.12 13:30 CSS 6 Bucuresti vs ACS Kira Targoviste 14/45
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Amarandei(B)

Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 00:00 ACS Kira Targoviste sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 10.12 10:00 LPS Viitorul Pitesti vs CSS 6 Bucuresti 14/46
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Amarandei(B)
Du 10.12 11:30 ACS Unirea Dobroesti vs CS Rapid Bucuresti 14/47
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Amarandei(B)
Du 10.12 13:00 CSS Ploiesti vs CT Media Bucuresti 14/48
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Amarandei(B)

Etapa 4

Turneul II  09-10.12.2017
Grupa E
           CRAIOVA - Sala I. Constantinescu

Persoana de contact: Grigorie Sorin, 0733390052
Sedinta tehnica va avea loc la ora 11:00

Delegat FRH:Boldea Bogdan, 0723427617
Arbitri: Tataru/Vacariu-TM
            Chiriac/Cordescu-GJ
            Dumitru/Ionescu-DJ

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 15:00 CSS Dr. Tr. Severin vs HCM Craiova 14/49
Sala: N/A Arbitri: / Observator: B.Boldea(TM)
Sb 09.12 13:30 Chimia Rm Valcea vs LPS A Slatina 14/50
Sala: N/A Arbitri: / Observator: B.Boldea(TM)
Sb 09.12 12:00 CSS Petrosani vs CSS Craiova 14/51
Sala: N/A Arbitri: / Observator: B.Boldea(TM)

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 15:00 CSS Craiova vs CSS Dr. Tr. Severin 14/52
Sala: N/A Arbitri: / Observator: B.Boldea(TM)
Du 10.12 13:30 LPS A Slatina vs CSS Petrosani 14/53
Sala: N/A Arbitri: / Observator: B.Boldea(TM)
Du 10.12 12:00 HCM Craiova vs Chimia Rm Valcea 14/54
Sala: N/A Arbitri: / Observator: B.Boldea(TM)

Etapa 5

Turneul II  08-10.12.2017
Grupa F
           Sf. Gheorghe- NEUTRU

Persoana de contact: Vida Attila, 0740202255
Sedinta tehnica va avea loc la ora 15:00
Delegat FRH:Barcan Marius, 0722659443
Arbitri: 
 Agliceriu/Turdean-PH/MS
            Ghita/Stoica-AG
            Sirbu/Stuparu-PH/BZ

Echipele suporta toate cheltuielile

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 08.12 00:00 CSS Odorheiul Secuiesc sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 08.12 15:30 CSS Medias vs ASC Corona 2010 Brasov 14/55
Sala: N/A Arbitri: / Observator: M.Barcan(DJ)
Vi 08.12 17:00 CSS Sf. Gheorghe vs ACS Transilvania Brasov 14/56
Sala: N/A Arbitri: / Observator: M.Barcan(DJ)
Vi 08.12 18:30 CSS Sibiu vs CSS Dinamo Brasov 14/57
Sala: N/A Arbitri: / Observator: M.Barcan(DJ)

Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 00:00 CSS Dinamo Brasov sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 09.12 10:00 ACS Transilvania Brasov vs CSS Sibiu 14/58
Sala: N/A Arbitri: / Observator: M.Barcan(DJ)
Sb 09.12 11:30 ASC Corona 2010 Brasov vs CSS Sf. Gheorghe 14/59
Sala: N/A Arbitri: / Observator: M.Barcan(DJ)
Sb 09.12 13:00 CSS Odorheiul Secuiesc vs CSS Medias 14/60
Sala: N/A Arbitri: / Observator: M.Barcan(DJ)

Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 00:00 CSS Medias sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 10.12 08:00 CSS Sf. Gheorghe vs CSS Odorheiul Secuiesc 14/61
Sala: N/A Arbitri: / Observator: M.Barcan(DJ)
Du 10.12 09:30 CSS Sibiu vs ASC Corona 2010 Brasov 14/62
Sala: N/A Arbitri: / Observator: M.Barcan(DJ)
Du 10.12 13:30 CSS Dinamo Brasov vs ACS Transilvania Brasov 14/63
Sala: N/A Arbitri: / Observator: M.Barcan(DJ)

Etapa 4

Turneul II  09-10.12.2017
Grupa G
           RESITA - Sala Lic. Traian Vuia

Persoana de contact: prof. Todorut Eva, 0744561869
Sedinta tehnica va avea loc la ora 13:00

Delegat FRH:Dordea Doru, 0745237584
Arbitri: Ciati/Lupu-CS
           Dosa/Ianu-CS
           Beldiman/Moldoveanu-AR

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 14:00 ACS Alpha Oradea vs ASC Tonic Crisul Santandrei 14/64
Sala: N/A Arbitri: / Observator: D.Dordea(SB)
Sb 09.12 15:45 ASC Victoria Nadlac vs Unirea Sannicolau Mare 14/65
Sala: N/A Arbitri: / Observator: D.Dordea(SB)
Sb 09.12 17:30 LPS Banatul Timisoara vs Lic Teor Traian Vuia Resita 14/66
Sala: N/A Arbitri: / Observator: D.Dordea(SB)

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 13:30 Lic Teor Traian Vuia Resita vs ACS Alpha Oradea 14/67
Sala: N/A Arbitri: / Observator: D.Dordea(SB)
Du 10.12 10:00 Unirea Sannicolau Mare vs LPS Banatul Timisoara 14/68
Sala: N/A Arbitri: / Observator: D.Dordea(SB)
Du 10.12 11:45 ASC Tonic Crisul Santandrei vs ASC Victoria Nadlac 14/69
Sala: N/A Arbitri: / Observator: D.Dordea(SB)

Etapa 4

Turneul II  09-10.12.2017
Grupa H
           TURDA- NEUTRU - Sala Gh. Baritiu

Persoana de contact: prof. Oroian Aurel, 0748027550
Sedinta tehnica va avea loc la ora 10:30

Delegat FRH:Plesa Toma, 0729774400
Arbitri: Ardelean/Botez-BH/AR
            Biris/Coroban-BN
            Dusa/Manea-BV

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 11:00 CS Olimpic Tg Mures vs CS Marta Baia Mare 14/70
Sala: N/A Arbitri: / Observator: T.Plesa(VL)
Sb 09.12 12:30 CS Arena Tg Mures vs CS Seini 14/71
Sala: N/A Arbitri: / Observator: T.Plesa(VL)
Sb 09.12 14:00 CSS 2 Baia Mare vs CSS Viitorul Cluj 14/72
Sala: N/A Arbitri: / Observator: T.Plesa(VL)

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 10:00 CSS Viitorul Cluj vs CS Olimpic Tg Mures 14/73
Sala: N/A Arbitri: / Observator: T.Plesa(VL)
Du 10.12 11:30 CS Seini vs CSS 2 Baia Mare 14/74
Sala: N/A Arbitri: / Observator: T.Plesa(VL)
Du 10.12 13:00 CS Marta Baia Mare vs CS Arena Tg Mures 14/75
Sala: N/A Arbitri: / Observator: T.Plesa(VL)

Etapa 6

Turneul II  07-10.12.2017
Grupa A
           BACAU - Sala Orizont

Persoana de contact: prof. Armanu Gabriel, 0747273504
Sedinta tehnica va avea loc la ora 13:30

Delegat FRH:Cojocaru Remus, 0744879766
Arbitri: Babau/Roibu-PH
           Gherman/Horoba-BN
            Lungu/Paraschiv-NT

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 07.12 00:00 LPS Piatra Neamt sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 07.12 14:30 CSS Bacau vs LPS Iasi 14/76
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Jo 07.12 17:30 CS Stiinta Municipal Bacau vs LPS Suceava 14/77
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Jo 07.12 16:00 LPS Roman vs CSU Suceava 14/78
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Jo 07.12 00:00 LPS Vaslui 2 sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)

Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 08.12 00:00 LPS Vaslui 2 sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 08.12 00:00 CSU Suceava sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Vi 08.12 16:00 LPS Suceava vs LPS Roman 14/79
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Vi 08.12 17:30 LPS Iasi vs CS Stiinta Municipal Bacau 14/80
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Vi 08.12 14:30 LPS Piatra Neamt vs CSS Bacau 14/81
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)

Etapa 8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 00:00 CSS Bacau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 09.12 13:00 CS Stiinta Municipal Bacau vs LPS Piatra Neamt 14/82
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Sb 09.12 10:00 LPS Roman vs LPS Iasi 14/83
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Sb 09.12 00:00 LPS Suceava sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Sb 09.12 11:30 LPS Vaslui 2 vs CSU Suceava 14/84
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)

Etapa 9
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 00:00 CSU Suceava sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 10.12 11:30 LPS Suceava vs LPS Vaslui 2 14/85
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Du 10.12 00:00 LPS Iasi sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Du 10.12 10:00 LPS Piatra Neamt vs LPS Roman 14/86
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)
Du 10.12 13:00 CSS Bacau vs CS Stiinta Municipal Bacau 14/87
Sala: N/A Arbitri: / Observator: R.Cojocaru(BV)

Etapa 5

Turneul II  08-10.12.2017
Grupa B
           NAVODARI

Persoana de contact: prof. Osman Yuksel, 0727410312
Sedinta tehnica va avea loc la ora 13:00

Delegat FRH:Tomescu Gabriel, 0766319717
Arbitri: Basso/Tofan-GL
            Dinu/Vovec-PH
            Hagiu/Pavel-VS/BZ
            Ivanciu/Nedelcu-DB

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 08.12 14:00 Arrubium 2008 Macin vs CSS Focsani 14/88
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Vi 08.12 15:30 CS Navodari vs CSS Calarasi 14/89
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Vi 08.12 17:00 CSS Galati vs LPS Braila 14/90
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Vi 08.12 18:30 AHC Dobrogea Sud Constanta vs CSS 1 Constanta 14/91
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)

Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 13:00 CSS Focsani vs CSS 1 Constanta 14/92
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Sb 09.12 14:30 LPS Braila vs AHC Dobrogea Sud Constanta 14/93
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Sb 09.12 16:00 CSS Calarasi vs CSS Galati 14/94
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Sb 09.12 17:30 Arrubium 2008 Macin vs CS Navodari 14/95
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)

Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 09:00 CS Navodari vs CSS Focsani 14/96
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Du 10.12 10:30 CSS Galati vs Arrubium 2008 Macin 14/97
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Du 10.12 12:00 AHC Dobrogea Sud Constanta vs CSS Calarasi 14/98
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Du 10.12 13:30 CSS 1 Constanta vs LPS Braila 14/99
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)

Etapa 5

Turneul II  08-10.12.2017
Grupa C
           MORENI- NEUTRU

Persoana de contact: Harabagiu Robert, 0721616981
Sedinta tehnica va avea loc la ora 13:00

Delegat FRH:BANCIU Constantin - 0744.628.594
Arbitri: Chiritoiu/Neagu-IL
            Cristea/Marin-DB
            Florescu/Stoia-AG/B


Echipa GSIP MORENI s-a retras din competitie

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 08.12 14:00 CS Blejoi vs CSM Ploiesti 14/100
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)
Vi 08.12 15:30 CSM Sf. Gheorghe vs CSO Tricolorul Breaza 14/101
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)
Vi 08.12 18:30 CS Sporting Ghimbav sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)
Vi 08.12 17:00 CS Olimpic Mizil vs LPS I. Balas Soter Buzau 14/102
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)

Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 15:00 CSM Ploiesti vs LPS I. Balas Soter Buzau 14/103
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)
Sb 09.12 16:30 CS Olimpic Mizil sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)
Sb 09.12 12:00 CSO Tricolorul Breaza vs CS Sporting Ghimbav 14/104
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)
Sb 09.12 13:30 CS Blejoi vs CSM Sf. Gheorghe 14/105
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)

Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 11:00 CSM Sf. Gheorghe vs CSM Ploiesti 14/106
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)
Du 10.12 12:30 CS Sporting Ghimbav vs CS Blejoi 14/107
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)
Du 10.12 14:00 CS Olimpic Mizil vs CSO Tricolorul Breaza 14/108
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)
Du 10.12 15:30 LPS I. Balas Soter Buzau sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator: C.Banciu(B)

Etapa 5

Turneul II  08-10.12.2017
Grupa D
           PANTELIMON- NEUTRU 

Persoana de contact: Lautaru Mihai, 0737501137
Sedinta tehnica va avea loc la ora 10:00

Delegat FRH : Dinca Valerica, 0724395106
Arbitri: Enache/Radut-B
            Mara/Stanciu-B/CL
            Radu/Visan-B

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 08.12 00:00 CSS 2 Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 08.12 10:30 CS Dinamo Bucuresti vs CSA Steaua Bucuresti 14/109
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Dinca(B)
Vi 08.12 12:00 CT Media Bucuresti vs CSS 3 Steaua Bucuresti 14/110
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Dinca(B)
Vi 08.12 13:30 ACS Tonus Bucuresti vs CSM Bucuresti 14/111
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Dinca(B)

Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 00:00 CSM Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 09.12 10:30 CSS 3 Steaua Bucuresti vs ACS Tonus Bucuresti 14/112
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Dinca(B)
Sb 09.12 12:00 CSA Steaua Bucuresti vs CT Media Bucuresti 14/113
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Dinca(B)
Sb 09.12 13:30 CSS 2 Bucuresti vs CS Dinamo Bucuresti 14/114
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Dinca(B)

Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 00:00 CS Dinamo Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 10.12 10:30 CT Media Bucuresti vs CSS 2 Bucuresti 14/115
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Dinca(B)
Du 10.12 12:00 ACS Tonus Bucuresti vs CSA Steaua Bucuresti 14/116
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Dinca(B)
Du 10.12 13:30 CSM Bucuresti vs CSS 3 Steaua Bucuresti 14/117
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Dinca(B)

Etapa 5

Turneul II  08-10.12.2017
Grupa E
           ALEXANDRIA - Sala de Sport a Scolii generale 7

Persoana de contact: prof. Candidatu Liviu, 0765445114
Sedinta tehnica va avea loc la ora 15:00

Delegat FRH:Teodorescu Emilian, 0727455667
Arbitri: Iacob/Savu-BV/AG
            Mihai/Petre-BV
            Popa/Toma-BR/GL

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 08.12 00:00 LPS Tg Jiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 08.12 17:30 CS Novaci vs CSS Craiova 14/118
Sala: N/A Arbitri: / Observator: E.Teodorescu(PH)
Vi 08.12 16:00 CSS Sibiu vs ACS Romanati Sport Caracal 14/119
Sala: N/A Arbitri: / Observator: E.Teodorescu(PH)
Vi 08.12 19:00 CSS Alexandria vs CSS Drobeta Turnu Severin 14/120
Sala: N/A Arbitri: / Observator: E.Teodorescu(PH)

Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 00:00 CSS Drobeta Turnu Severin sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 09.12 19:00 ACS Romanati Sport Caracal vs CSS Alexandria 14/121
Sala: N/A Arbitri: / Observator: E.Teodorescu(PH)
Sb 09.12 16:00 CSS Craiova vs CSS Sibiu 14/122
Sala: N/A Arbitri: / Observator: E.Teodorescu(PH)
Sb 09.12 17:30 LPS Tg Jiu vs CS Novaci 14/123
Sala: N/A Arbitri: / Observator: E.Teodorescu(PH)

Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 00:00 CS Novaci sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 10.12 10:30 CSS Sibiu vs LPS Tg Jiu 14/124
Sala: N/A Arbitri: / Observator: E.Teodorescu(PH)
Du 10.12 13:30 CSS Alexandria vs CSS Craiova 14/125
Sala: N/A Arbitri: / Observator: E.Teodorescu(PH)
Du 10.12 12:00 CSS Drobeta Turnu Severin vs ACS Romanati Sport Caracal 14/126
Sala: N/A Arbitri: / Observator: E.Teodorescu(PH)

Etapa 5

Turneul II  08-10.12.2017
Grupa F
           SIGHISOARA - Sala Zaharia Boiu

Persoana de contact: prof. FORSEA Gheorghe, 0745450522
Sedinta tehnica va avea loc la ora 14:00

Delegat FRH:Tanasescu Vasile, 0747432028
Arbitri: Chiriac/Vlasa-BN
            Dan/Otelea-HD
            Gherman/Moldovan-MM
      

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 08.12 00:00 CSS Dinamo Brasov sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Vi 08.12 16:30 CS Olimpic Tg Mures vs LPS Bistrita 14/127
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Tanasescu(PH)
Vi 08.12 18:00 LPS Tg Mures vs CSS Sighisoara 14/128
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Tanasescu(PH)
Vi 08.12 15:00 CSS Odorhei vs CSS Fagaras 14/129
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Tanasescu(PH)

Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 00:00 CSS Fagaras sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 09.12 13:00 CSS Sighisoara vs CSS Odorhei 14/130
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Tanasescu(PH)
Sb 09.12 11:30 LPS Bistrita vs LPS Tg Mures 14/131
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Tanasescu(PH)
Sb 09.12 10:00 CSS Dinamo Brasov vs CS Olimpic Tg Mures 14/132
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Tanasescu(PH)

Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 00:00 CS Olimpic Tg Mures sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 10.12 13:00 LPS Tg Mures vs CSS Dinamo Brasov 14/133
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Tanasescu(PH)
Du 10.12 11:30 CSS Odorhei vs LPS Bistrita 14/134
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Tanasescu(PH)
Du 10.12 10:00 CSS Fagaras vs CSS Sighisoara 14/135
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Tanasescu(PH)

Etapa 5

Turneul II  08-10.12.2017
Grupa G
           ORADEA

Persoana de contact: prof. Tautu George, 0726343126
Sedinta tehnica va avea loc la ora 12:00

Delegat FRH:Popa Nicolae, 0722562963
Arbitri: Balate/Szabo-BV
            Cozma/Sechel-MM
            Durnea/Toaca-TM

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 08.12 14:30 CSM Scolar Resita vs LPS Banatul I Timisoara 14/136
Sala: N/A Arbitri: / Observator: N.Popa(AG)
Vi 08.12 16:00 HC 2003 Alesd vs LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia 14/137
Sala: N/A Arbitri: / Observator: N.Popa(AG)
Vi 08.12 13:00 ACS Alpha Oradea vs CSS Hunedoara 14/138
Sala: N/A Arbitri: / Observator: N.Popa(AG)
Vi 08.12 00:00 LPS Sebes sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 6
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 00:00 LPS Banatul I Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 09.12 10:30 CSS Hunedoara vs LPS Sebes 14/139
Sala: N/A Arbitri: / Observator: N.Popa(AG)
Sb 09.12 12:00 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia vs ACS Alpha Oradea 14/140
Sala: N/A Arbitri: / Observator: N.Popa(AG)
Sb 09.12 09:00 CSM Scolar Resita vs HC 2003 Alesd 14/141
Sala: N/A Arbitri: / Observator: N.Popa(AG)

Etapa 7
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 09:00 HC 2003 Alesd vs LPS Banatul I Timisoara 14/142
Sala: N/A Arbitri: / Observator: N.Popa(AG)
Du 10.12 12:00 ACS Alpha Oradea vs CSM Scolar Resita 14/143
Sala: N/A Arbitri: / Observator: N.Popa(AG)
Du 10.12 10:30 LPS Sebes vs LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia 14/144
Sala: N/A Arbitri: / Observator: N.Popa(AG)
Du 10.12 00:00 CSS Hunedoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:

Etapa 4

Turneul II  09-10.12.2017
Grupa H
           BAIA-MARE - Sala Scolii Vasile Alecsandri nr. 5

Persoana de contact: Surducan Silviu, 0741150401
Sedinta tehnica va avea loc la ora 11:00

Delegat FRH:Candea Gheorghe, 0753076275
Arbitri: Apostu/Chinde-MM
           Moldovan/Stan-MS
           Pavel/Pentea-SJ

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 09.12 12:00 AHC Potaissa Turda vs CSS 2 Baia Mare 14/145
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Candea(SB)
Sb 09.12 15:00 CS Marta Baia Mare vs CSS Adep Satu Mare 14/146
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Candea(SB)
Sb 09.12 13:30 Academia Minaur Baia Mare vs LPS Cluj 14/147
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Candea(SB)

Etapa 5
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 10.12 13:00 LPS Cluj vs AHC Potaissa Turda 14/148
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Candea(SB)
Du 10.12 10:00 CSS Adep Satu Mare vs Academia Minaur Baia Mare 14/149
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Candea(SB)
Du 10.12 11:30 CSS 2 Baia Mare vs CS Marta Baia Mare 14/150
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Candea(SB)