Program nr.3 saptamana: 18.09-24.09.2017

Federatia Romana de Handbal
strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)

Precizari privind echipamentului de protectie si accesoriile din Regulamentul jocului de Handbal - IHF

In atentia antrenorilor

Toti profesorii si antrenorii de JUNIORI, DIVIZIA  A si LIGA NATIONALA, sunt rugati sa trimita o copie dupa carnetul da antrenor cu categoria obtinuta la C.N.F.P.A, pe adresa de mail sorin.toacsen@frh.ro
De asemenea cei care au absolvit o Facultate de Educatie Fizica si Sport  sau cursurile C.N.F.P.A, sunt rugati sa isi ridice carnetul de antrenor de la C.N.F.P.A si sa o trimita o copie la adresa sus mentionata.

In sezonul competitional 2017-2018 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).

IN ATENTIA ARBITRILOR:  Noul mod de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Noul sistem se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.

IN ATENTIA ECHIPELOR PARTICIPANTE IN CAMPIONATELE ORGANIZATE DE CATRE FR HANDBAL

20.3 Organizarea de jocuri publice amicale cu echipe din străinătate sau participarea la jocuri şi turnee în afara ţării, sunt permise numai cu acordul F.R. Handbal care se obtine cu minimum 5 zile inainte de desfasurarea acţiunii. Echipele care au primit acordul sunt obligate să prezinte F.R. Handbal, în termen de 48 ore, copii după rapoartele de joc şi informări tehnico-organizatorice asupra jocului (turneului).

          Echipa care organizeaza turnee de pregatire,  este obligata sa informeze FR Handbal.

Arbitrii şi observatorii delegati de catre I.H.F. sau E.H.F. la jocuri oficiale sau amicale, pot participa la acestea numai cu acordul FR Handbal, avand obligatia ca in termen de 48 ore de la revenirea in tara sa prezinte un raport scris referitor la jocul  ( competitia) la care au participat.

Nerespectarea celor de mai sus atrage dupa sine inaintarea cazului Comisiei de Disciplina(RODAH).

Art. 68 Arbitrii de handbal au dreptul de a conduce jocuri oficiale sau amicale publice numai daca sunt delegati oficial de organul competent. In cazul nerespectarii prezentului articol, arbitrii sunt pasibili de sanctionare conform Regulamentului Disciplinar al F.R.H. (Reg. CCA)

Liga Campionilor - masculin
23.09.2017, ora 20:00

Dinamo Bucuresti - Rk Gorenje Velenje (SLO)
Arbitri EHF:  Brkic/Jusufhodzic-AUT
Delegat EHF: Ivan Dolejs-CZE

Liga Campionilor- masculin - 24.09.2017
PGE Vive Kielce -  THW Kiel
Arbitri EHF: Din/Dinu

Liga Campionilor- masculin - 24.09.2017
Sporting CP - HC Motor Zaporozhye
Arbitri EHF:Harabagiu / Stanescu (Rou)

In prima etapa a Campionatelor de Juniori se vor efectua masuratori la toate categoriile cu exceptia Junioare I.

 

 

Liga Zimbrilor
Etapa 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 18.09 18:00 CS Minaur Baia MarevsCSM Focsani 2007 3/1
Sala: N/A Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: C.Lascu(AR)
Liga Zimbrilor
Etapa 4
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 25.09 20:00 CSA Steaua BucurestivsCSM Bucuresti Digi / Dolce 3/2
Sala: N/A Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: V.Dobre(B)
Sb 23.09 16:00 SCM Politehnica TimisoaravsCSU Suceava 3/3
Sala: Sala C. Jude Arbitri: A.Draganescu(GJ)/A.Eremia(GJ) Observator: A.Lupsa(CS)
Sb 23.09 16:00 CS Politehnica IasivsAHC Dobrogea Sud Tvr 2 3/4
Sala: N/A Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) Observator: I.Aldica(BN)
Mi 20.09 17:30 Dinamo BucurestivsHC Vaslui Tvr HD 3/5
Sala: N/A Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: G.Puiulet(BV)
Du 24.09 16:00 CSM Focsani 2007vsAHC Dunarea Calarasi Tvr 1 3/6
Sala: N/A Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: V.Vicea(B)
Vi 22.09 18:00 AHC Potaissa TurdavsCS Minaur Baia Mare Digi / Dolce 3/7
Sala: N/A Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: V.Pavel(BZ)
Du 24.09 18:00 HC OdorheivsCSM Fagaras 3/8
Sala: N/A Arbitri: I.Barbu(B)/A.Manafu(B) Observator: P.Pop(MM)
Liga Florilor
Etapa 4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 20.09 19:30 CSM BucurestivsCS Rapid Usl Metrou Bucuresti Digi / Dolce 3/9
Sala: N/A Arbitri: C.Popa(GL)/S.Toma(BR) Observator: A.Cirligeanu(B)
Divizia A Seria A Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 00:00 AHC Dobrogea Sud Constanta IIvsCSM Botosani 3/10
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Lu 25.09 12:00 CS MedgidiavsStiinta Municipal Bacau 3/11
Sala: N/A Arbitri: S.Hagiu(VS)/D.Pavel(BZ) Observator:
Jo 21.09 16:00 CSU TargovistevsCSM Bucuresti II 3/12
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: O.Samson(VL)/L.Trandafirescu(VL) Observator:
Du 24.09 18:00 CSU CNOT BrasovvsCS HC Buzau 2012 3/13
Sala: Sala D. P. Colibasi Arbitri: A.Dumitru(VN)/L.Gheorghiu(VS) Observator:
Du 24.09 11:00 ACS Atletico AlexandriavsCSU Danubius Galati 3/14
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 1
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 18.09 17:30 HC SibiuvsHCM Sighisoara 3/15
Sala: Sala Sporturilor Transilvania Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 00:00 CSM Scolar Resita sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 24.09 18:00 HCM SighisoaravsCSU Constantin Brancusi Tg. Jiu 3/16
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator:
Du 24.09 14:00 Universitatea CraiovavsHC Sibiu 3/17
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: M.Brebu(AG)/M.Ciutacu(B) Observator:
Du 24.09 11:00 CS Minaur Baia Mare IIvsCS Universitar Politehnica Timisoara 3/18
Sala: Sala Sc. Gen. V. Alecsandri Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Du 24.09 17:00 ADEP Satu MarevsCSM Oradea 3/19
Sala: Sala Ecaterina Both (LPS) Arbitri: O.Durnea(TM)/F.Toaca(TM) Observator:
Du 24.09 13:00 CNE SighisoaravsCS Universitatea Cluj 3/20
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: B.Gherman(BN)/F.Horoba(BN) Observator:
Divizia A Seria A Feminin
Etapa 3
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 00:00 CSU Stiinta Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 23.09 11:00 SCM Gloria BuzauvsCSM Bucuresti II 3/21
Sala: N/A Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Sb 23.09 14:00 CSA Steaua BucurestivsHC Activ CSO Plopeni 3/22
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: D.Basso(GL)/F.Tofan(GL) Observator:
Sb 23.09 10:00 CSU TargovistevsCSU Neptun Constanta 3/23
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Sb 23.09 11:00 CS Stiinta BacauvsCSS Tulcea 3/24
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator:
Sb 23.09 17:30 HC Dinamo BucurestivsCS Danubius Calarasi 3/25
Sala: Sala Elite Arbitri: T.Margarit(AG)/A.Pirciu(AG) Observator:
Sb 23.09 12:30 ACS Spartac BucurestivsACS UAIC CNOT Iasi 3/26
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Sb 23.09 11:00 ACS Sc. 181 SSP BucurestivsHCF Piatra Neamt 3/27
Sala: Sala Iris Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Divizia A Seria B Feminin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 21.09 15:00 ACS Odorheiu SecuiescvsFC Arges 3/28
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator:
Sb 23.09 12:30 CSU OradeavsCSU de Vest Timisoara 3/29
Sala: N/A Arbitri: D.Gurbina(CS)/E.Stanciu(CS) Observator:
Vi 22.09 18:00 ACS Olimpic Tg. MuresvsASC Corona 2010 Brasov 3/30
Sala: N/A Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) Observator:
Lu 25.09 16:00 ACS Crisul Chisineu-CrisvsSC Muresul Tg Mures 3/31
Sala: N/A Arbitri: D.Ghiocel(TM)/C.Rapa(TM) Observator:
Sb 23.09 10:00 CS Dacia Mioveni 2012vsCS Minaur Baia Mare 3/32
Sala: Sala Trivale Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:
Sb 23.09 13:00 SCM TimisoaravsNational Rm Valcea 3/33
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Sb 23.09 15:00 CSU ResitavsKSE Tg. Secuiesc 3/34
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: L.Cruceru(MH)/F.Radulescu(MH) Observator:
Juniori 1 Seria C Feminin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 21.09 00:00 HC Activ CSO Plopeni sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 21.09 09:00 CSS 2 BucurestivsCT Media Bucuresti 3/35
Sala: Sala Rapid Arbitri: L.Dragoi(B)/R.Visan(B) Observator:
Jo 21.09 16:00 CSS CalarasivsCSM Bucuresti 3/36
Sala: Sala Sc. Tudor Vladimirescu Arbitri: D.Dinu(PH)/A.Vovec(PH) Observator:
Lu 25.09 12:00 ASC Sc. 181 SSP BucurestivsLPS I. Balas Soter Buzau 3/37
Sala: Sala Iris Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:
Juniori 1 Seria A Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 11:00 LPS IasivsLPS Suceava 3/38
Sala: N/A Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Sb 23.09 12:00 LPS Nadia Comaneci Onesti sta
Sala: Sala Municipala Arbitri: I.Cojocaru(GL)/C.Gheorghiu(GL) Observator:
Sb 23.09 11:30 LPS Piatra NeamtvsSc. Nr. 3 Adjud 3/39
Sala: Sala Polivalenta II Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Vi 22.09 14:00 CS Stiinta Municipal BacauvsLPS Roman 3/40
Sala: N/A Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Juniori 1 Seria B Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 12.30 CSS TecucivsCSS Calarasi 3/41
Sala: Sala Lucian Vasilache Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Sb 23.09 12:00 AHC Dobrogea Sud Constanta JIvsCSS Galati 3/42
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator:
Sb 23.09 13:00 LPS BrailavsLPS I. Balas Soter Buzau 3/43
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Juniori 1 Seria C Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 00:00 CT Media Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 23.09 12:00 CS Brazi JIvsCSM Bucuresti 3/44
Sala: N/A Arbitri: F.Dusa(BV)/M.Manea(BV) Observator:
Sb 23.09 12:00 CS Viitorul PitestivsCSS 3 Steaua Bucuresti 3/45
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Sb 23.09 12:00 CSM Ploiesti JIvsCS Dinamo Bucuresti 3/46
Sala: Sala Tel.George Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Juniori 1 Seria D Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 13:30 LPS Banatul TimisoaravsCSS Lugoj 3/47
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: O.Durnea(TM)/F.Toaca(TM) Observator:
Sb 23.09 13:00 CSS SibiuvsCSS Craiova 3/48
Sala: N/A Arbitri: N.Dan(HD)/S.Macarie(AB) Observator:
Sb 23.09 15:45 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba IuliavsCSM Scolar Resita JI 3/49
Sala: Sala de Sport a Universitatii Arbitri: L.Marii(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Juniori 1 Seria E Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 25.09 15:45 LPS BrasovvsCSS Odorhei 3/50
Sala: Sala D. P. Colibasi Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Vi 22.09 15:00 CSS FagarasvsCSS Dinamo Brasov 3/51
Sala: Sala de Sport Radu Negru Arbitri: P.Iacob(B)/S.Savu(AG) Observator:
Jo 21.09 16:30 National SighisoaravsCSS Sighisoara 3/52
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: A.Moldovan(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:
Juniori 1 Seria F Masculin
Etapa 2

Echipa AH Minaur Baia Mare s-a retras in data de 12.09.2017

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 13:00 HC 2003 Alesd JIvsLPS Satu Mare 3/53
Sala: Sala Tetchea Arbitri: S.Cosma(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Sb 23.09 00:00 LPS Cluj sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 23.09 11:00 AHC Potaissa TurdavsCSS 2 Baia Mare 3/54
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) Observator:
Juniori 2 Seria C Feminin
Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 11:00 CSS SloboziavsASHC Muntenia Olimpic AMC Bucuresti 3/55
Sala: N/A Arbitri: L.Sirbu(PH)/M.Stuparu(Bz) Observator:
Sb 23.09 14:30 CSM BucurestivsHC Activ CSO Plopeni 3/56
Sala: Sala Rapid Arbitri: N.Ionica(OT)/A.Margarit(AG) Observator:
Sb 23.09 13:00 CSM Gloria BuzauvsCSS 2 Bucuresti 3/57
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: G.Lazar(IL)/C.Oprea(IL) Observator:
Juniori 2 Seria D Feminin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 00:00 LPS Viitorul Pitesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 23.09 11:00 ACS Unirea DobroestivsACS Kira Targoviste 3/58
Sala: N/A Arbitri: N.Ionica(OT)/A.Margarit(AG) Observator:
Vi 22.09 16:00 CSS PloiestivsCSS 6 Bucuresti 3/59
Sala: Sala Olimpia Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Sb 23.09 09:00 CT Media BucurestivsCS Rapid Bucuresti 3/60
Sala: Sala Iris Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator:
Juniori 2 Seria E Feminin
Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 12:30 Chimia Rm ValceavsCSS Dr. Tr. Severin 3/61
Sala: Sala Sporturilor Traian Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Sb 23.09 12:00 CSS PetrosanivsHCM Craiova 3/62
Sala: Sala Colegiul Economic Hermes Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Sb 23.09 16:00 CSS CraiovavsLPS A Slatina 3/63
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Fugaru(GJ)/C.Radu(GJ) Observator:
Juniori 2 Seria F Feminin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 00:00 CSS Sf. Gheorghe sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 23.09 15:00 CSS SibiuvsCSS Medias 3/64
Sala: N/A Arbitri: A.Androne(AB)/A.Otelea(HD) Observator:
Sb 23.09 11:30 CSS Dinamo BrasovvsCSS Odorheiul Secuiesc 3/65
Sala: Sala Scoala 11 Arbitri: M.Birsan(MS)/A.Moldovan(MS) Observator:
Sb 23.09 13:15 ACS Transilvania BrasovvsASC Corona 2010 Brasov 3/66
Sala: Sala Scoala 11 Arbitri: P.Iacob(B)/S.Savu(AG) Observator:
Juniori 2 Seria G Feminin
Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 22.09 16:30 ASC Victoria NadlacvsACS Alpha Oradea 3/67
Sala: Sala Polivalenta Arad Arbitri: A.Constantinescu(tm)/I.Lascu(AR) Observator:
Sb 23.09 12:00 LPS Banatul TimisoaravsASC Tonic Crisul Santandrei 3/68
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Sb 23.09 12:00 Lic Teor Traian Vuia ResitavsUnirea Sannicolau Mare 3/69
Sala: Sala Traian Vuia Arbitri: L.Cruceru(MH)/F.Radulescu(MH) Observator:
Juniori 2 Seria H Feminin
Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 11:00 CS Arena Tg MuresvsCS Olimpic Tg Mures 3/70
Sala: Sala Serafim Duicu Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator:
Sb 23.09 11:00 CSS 2 Baia MarevsCS Marta Baia Mare 3/71
Sala: Sala Sc. Gen. V. Alecsandri Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator:
Sb 23.09 12:30 CSS Viitorul ClujvsCS Seini 3/72
Sala: Sala Sporturilor Horia Demian Arbitri: R.Hora(BH)/M.Judea(BH) Observator:
Juniori 2 Seria A Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 00:00 LPS Suceava sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 24.09 11:00 LPS IasivsCSU Suceava 3/73
Sala: N/A Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator:
Du 24.09 11:30 LPS Piatra NeamtvsLPS Vaslui 2 3/74
Sala: Sala Polivalenta II Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Du 24.09 10:00 CSS BacauvsLPS Vaslui 3/75
Sala: Sala Orizont Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Du 24.09 00:00 CS Stiinta Municipal BacauvsLPS Roman 3/76
Sala: N/A Arbitri: I.Bargauan(SV)/M.Nicolaevici(SV) Observator:
Juniori 2 Seria B Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 11:00 LPS FocsanivsCSS Galati 3/77
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Du 24.09 12:00 AHC Dobrogea Sud ConstantavsCS Navodari 3/78
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Ma 26.09 11:00 CSS 1 ConstantavsArrubium 2008 Macin 3/79
Sala: Sala Tomis Arbitri: E.Ali(CT)/A.Valcu(CT) Observator:
Lu 25.09 16:00 LPS BrailavsCSS Calarasi 3/80
Sala: Sala LPS Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Juniori 2 Seria C Masculin
Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 20.09 18:00 CS BlejoivsCS Olimpic Mizil 3/81
Sala: Sala Polivalenta Blejoi Arbitri: O.Ivanciu(DB)/A.Nedelcu(DB) Observator:
Juniori 2 Seria C Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 22.09 18:30 CSM PloiestivsCS Sporting Ghimbav 3/82
Sala: Sala Tel George Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator:
Du 24.09 11:00 CS Olimpic MizilvsCSM Sf. Gheorghe 3/83
Sala: N/A Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Sb 23.09 15:00 LPS I. Balas Soter BuzauvsCS Blejoi 3/84
Sala: Sala LPS Arbitri: S.Toma(BR)/C.Popa(GL) Observator:
Du 24.09 00:00 GSIP MorenivsCSO Tricolorul Breaza 3/85
Sala: N/A Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Juniori 2 Seria D Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 00:00 CT Media Bucuresti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 24.09 11:00 ACS Tonus BucurestivsCS Dinamo Bucuresti 3/86
Sala: Sala Antilopa Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator:
Vi 22.09 12:30 CSM BucurestivsCSS 2 Bucuresti 3/87
Sala: Sala Rapid Arbitri: M.Ciutacu(B)/A.Vasilescu(B) Observator:
Du 24.09 12:00 CSS 3 Steaua BucurestivsCSA Steaua Bucuresti 3/88
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: L.Dragoi(B)/F.Stanciu(CL) Observator:
Juniori 2 Seria E Masculin
Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 18.09 13:00 LPS Tg JiuvsCSS Alexandria 3/89
Sala: Sala Scoala Voievod Litovoi Arbitri: A.Ciocos(dj)/A.Mitran(DJ) Observator:
Juniori 2 Seria E Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 00:00 CSS Sibiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 24.09 13:00 CSS AlexandriavsCS Novaci 3/90
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Du 24.09 14:00 CSS Drobeta Turnu SeverinvsLPS Tg Jiu 3/91
Sala: N/A Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Du 24.09 10:00 ACS Romanati Sport CaracalvsCSS Craiova 3/92
Sala: Sala Polivalenta Caracal Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) Observator:
Juniori 2 Seria F Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 00:00 LPS Tg Mures sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 24.09 15:00 CSS OdorheivsCS Olimpic Tg Mures 3/93
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Du 24.09 10:00 CSS FagarasvsCSS Dinamo Brasov 3/94
Sala: Sala Col. Nat. Doamna Stanca Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Du 24.09 16:00 CSS SighisoaravsLPS Bistrita 3/95
Sala: Sala Zaharia Boiu Arbitri: F.Dusa(BV)/M.Manea(BV) Observator:
Juniori 2 Seria G Masculin
Etapa 2

Echipa Unirea Sannicolau Mare s-a retras in data 11.09.2017

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 12:00 LPS Banatul I TimisoaravsACS Alpha Oradea 3/96
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: A.Moldoveanu(AR)/A.Moldoveanu(AR) Observator:
Du 24.09 00:00 LPS SebesvsHC 2003 Alesd 3/97
Sala: N/A Arbitri: C.Onogea(VL)/M.Padeanu(VL) Observator:
Du 24.09 00:00 CSM Scolar Resita sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 24.09 00:00 CSS HunedoaravsLPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia 3/98
Sala: N/A Arbitri: A.Baghiu(CS)/A.Vulpe(CS) Observator:
Juniori 2 Seria H Masculin
Etapa 2

Echipa CS Extrem Baia Mare s-a retras in data de 12.09.2017
Echipa CS Seini s-a retras in data de 14.09.2017

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 11:00 AHC Potaissa TurdavsCSS Adep Satu Mare 3/99
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: A.Apostu(MM)/F.Chinde(MM) Observator:
Du 24.09 13:00 CSS 2 Baia MarevsLPS Cluj 3/100
Sala: Sala Sc. Gen. V. Alecsandri Arbitri: D.Pavel(SJ)/R.Pentea(SJ) Observator:
Du 24.09 09:30 CS Marta Baia MarevsAcademia Minaur Baia Mare 3/101
Sala: Sala Sc. Gen. V. Alecsandri Arbitri: S.Cosma(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Juniori 3 Seria A Feminin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 12:00 CSH Art GalativsLPS Vaslui 3/102
Sala: Sala Siderurgistul Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Du 24.09 11:00 CSS Tg. NeamtvsHC Buhusi 3/103
Sala: Sala Polivalenta Tg. Neamt Arbitri: E.Baba(BT)/C.Ungureanu(BT) Observator:
Du 24.09 13:30 LPS Piatra NeamtvsCS OK Sport Onesti 3/104
Sala: Sala Ceahlaul Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Du 24.09 10:00 LPS IasivsCSS Bacau 3/105
Sala: N/A Arbitri: I.Badelita(SV)/P.Poenaru(SV) Observator:
Du 24.09 11:00 LPS RomanvsLPS Focsani 3/106
Sala: N/A Arbitri: C.Lucaci(sv)/V.Popovici(BT) Observator:
Juniori 3 Seria B Feminin
Etapa 1

Echipa CSS 1 Constanta s-a retras in data de 25.09.2017

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 18.09 16:00 LPS BrailavsCSS Medgidia 3/107
Sala: N/A Arbitri: I.Cojocaru(GL)/C.Gheorghiu(GL) Observator:
Juniori 3 Seria B Feminin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 13:00 CSS MedgidiavsACS SC Piticu 2013 Fetesti 3/108
Sala: N/A Arbitri: I.Galan(br)/ Observator:
Du 24.09 14:00 CSS GalativsCSA Axiopolis Sport Cernavoda 3/109
Sala: N/A Arbitri: I.Cristea(IS)/V.Murariu(NT) Observator:
Du 24.09 00:00 CS Ovidiu sta
Sala: N/A Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator:
Du 24.09 11:00 LPS I. Balas Soter BuzauvsCS United Galati 3/110
Sala: Sala de sport LPS I. B. Soter Arbitri: G.Lazar(IL)/C.Oprea(IL) Observator:
Du 24.09 13:00 LPS BrailavsCS Danubius Calarasi 3/111
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Cojocaru(GL)/C.Gheorghiu(GL) Observator:
Juniori 3 Seria C Feminin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 12:00 HC Activ CSO PlopenivsCSS 2 Bucuresti 3/112
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Du 24.09 10:30 ACS Vulturii BucurestivsCSS Slobozia 3/113
Sala: Sala Iris Arbitri: D.Dinu(PH)/A.Vovec(PH) Observator:
Du 24.09 10:00 CSS 6 BucurestivsCS Rapid Bucuresti 3/114
Sala: Sala CSS 6 Arbitri: L.Dragoi(B)/F.Stanciu(CL) Observator:
Du 24.09 12:00 ACS Unirea DobroestivsCSM Bucuresti II 3/115
Sala: Sala Sporturilor Unirea Dobroesti Arbitri: G.Petrache(ph)/D.Prita(B) Observator:
Du 24.09 09:30 CSM BucurestivsCSO Pantelimon 3/116
Sala: Sala Elite Arbitri: G.Petrache(ph)/D.Prita(B) Observator:
Juniori 3 Seria D Feminin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 13:00 CSO Tricolorul BreazavsCSS Odorheiul Secuiesc 3/117
Sala: Sala de Sport Virgil Dudau Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Du 24.09 11:00 CSS Sf. GheorghevsACS Transilvania Brasov 3/118
Sala: N/A Arbitri: C.Ghesoiu(PH)/E.Tanasescu(PH) Observator:
Du 24.09 11:45 CSS FagarasvsACS Corona 2010 Brasov 3/119
Sala: Sala Col. Doamna Stanca Arbitri: A.Constantin(B)/L.Gal(HR) Observator:
Du 24.09 11:00 CSM VSK Csikszered Miercurea CiucvsCSS Dinamo Brasov 3/120
Sala: Sala de Sport Joszef Attila Arbitri: N.Avadanei(Bacau)/G.Popovici(Bacau) Observator:
Du 24.09 00:00 LPS Fl. Fleseriu SebesvsBastya Lazarea 3/121
Sala: N/A Arbitri: C.Onogea(VL)/M.Padeanu(VL) Observator:
Juniori 3 Seria E Feminin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 13:00 CSS PetrosanivsHCM Craiova 3/122
Sala: Sala Colegiul Hermes Petrosani Arbitri: E.Lupu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Du 24.09 13:00 HC Univ. FEFS CraiovavsCSM Mihai Viteazul Vulcan 3/123
Sala: Sala Isalnita Arbitri: N.Ionica(OT)/A.Margarit(AG) Observator:
Du 24.09 00:00 CSS CorabiavsCS HC Univ FEFS Craiova II 3/124
Sala: N/A Arbitri: E.Brindusoiu(DJ)/G.Savu(DJ) Observator:
Du 24.09 00:00 CSS Dr. Tr. SeverinvsCSS Craiova 3/125
Sala: N/A Arbitri: C.Fugaru(GJ)/C.Radu(GJ) Observator:
Du 24.09 11:00 LPS SlatinavsCSS Slatina 3/126
Sala: N/A Arbitri: A.Grecu(OT)/D.Zapciroiu(OT) Observator:
Juniori 3 Seria F Feminin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 11:00 LPS Viitorul PitestivsHCM Torok Rm. Valcea 3/127
Sala: Sala Sporturilor Trivale Arbitri: E.Scrieciu(DJ)/R.Treistaru(DJ) Observator:
Du 24.09 12:30 CS Chimia Rm. ValceavsCSM Ploiesti 3/128
Sala: Sala Sporturilor Traian Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Lu 25.09 14:00 CSS Rm. ValceavsCSM Fagaras 3/129
Sala: Sala Traian Arbitri: I.Geaburu(DJ)/A.Mitran(DJ) Observator:
Du 24.09 00:00 CSS Targoviste sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 24.09 11:00 Gr. Sc. Energetic Rm ValceavsCSS Sibiu 3/130
Sala: N/A Arbitri: I.Ghita(AG)/I.Stoica(AG) Observator:
Juniori 3 Seria G Feminin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 10:00 ACS Leu GiarmatavsSc. Gen. 7 Timisoara 3/131
Sala: N/A Arbitri: A.Constantinescu(tm)/I.Lascu(AR) Observator:
Sb 23.09 10:30 LPS Banatul TimisoaravsCSS Hunedoara 3/132
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Du 24.09 13:00 ACS Baile HerculanevsHC Jimbolia 3/133
Sala: Sala de Sport Duicu Alexandru Arbitri: B.Beica(HD)/R.Dodu(HD) Observator:
Sb 23.09 13:00 Diniasanca DiniasvsACS Traian Lalescu Hunedoara 3/134
Sala: N/A Arbitri: D.Dosa(CS)/O.Ianu(CS) Observator:
Du 24.09 12:00 CS Unirea Sannicolau MarevsLT Traian Vuia Resita 3/135
Sala: N/A Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Juniori 3 Seria H Feminin
Etapa 2

Echipa Marta Baia Mare s-a retras in data de 14.09.2017

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 24.09 11:30 ACS Pegasus Tg. MuresvsCSS Viitorul Cluj 3/136
Sala: N/A Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Du 24.09 10:00 CSS Viitorul Cluj IIvsCS Atletik Satu Mare 3/137
Sala: Sala de sport LPS Arbitri: L.Trif(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Du 24.09 00:00 CS Marta Baia MarevsACS Alpha Oradea 3/138
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 24.09 13:30 HC Arsenal TaurenivsCSS 2 Baia Mare 3/139
Sala: N/A Arbitri: F.Curtuia(BC)/S.Curtuia(BC) Observator:
Du 24.09 11:00 CSS ZalauvsCS Phoenix Baia Mare 3/140
Sala: Sala LPS Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Juniori 3 Seria B Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 00:00 CS OK Sport Onesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 23.09 13:00 LPS Vaslui IvsCSM Focsani 2007 3/141
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Sb 23.09 11:00 LPS Vaslui IIvsCSS Tecuci 3/142
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: D.Gogolinca(IS)/S.Roibu(IS) Observator:
Sb 23.09 16:30 LPS I. Balas Soter BuzauvsCS Stiinta Municipal Bacau 3/143
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Lazar(IL)/C.Oprea(IL) Observator:
Juniori 3 Seria C Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 15:00 CS Olimpic MizilvsAHC Dobrogea Sud Constanta 3/144
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: F.Curtuia(BC)/S.Curtuia(BC) Observator:
Sb 23.09 11:30 CSS MedgidiavsCSS Calarasi 3/145
Sala: N/A Arbitri: S.Hagiu(VS)/D.Pavel(BZ) Observator:
Sb 23.09 13:00 CS Orasenesc MizilvsCSS Galati 3/146
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: F.Curtuia(BC)/S.Curtuia(BC) Observator:
Sb 23.09 12:00 CSO MurfatlarvsCS Axiopolis Cernavoda 3/147
Sala: Sala Adrian V. Radulescu Arbitri: E.Ali(CT)/A.Valcu(CT) Observator:
Juniori 3 Seria D Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 22.09 14:30 CSS PloiestivsCSM Bucuresti 3/148
Sala: Sala Olimpia Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Sb 23.09 13:00 CSA Steaua BucurestivsCS Brazi 3/149
Sala: Sala Iris Arbitri: C.Stanciu(Bz)/I.Velisca(BZ) Observator:
Sb 23.09 14:30 CSM PloiestivsCSS 2 Bucuresti 3/150
Sala: Sala Tel George Arbitri: G.Paraschiv(DB)/A.Stanescu(DB) Observator:
Sb 23.09 14:00 CT Media BucurestivsCS Dinamo Bucuresti 3/151
Sala: Sala Sc. 88 Arbitri: M.Brebu(AG)/M.Ciutacu(B) Observator:
Juniori 3 Seria E Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 00:00 CSS Sibiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 23.09 14:15 LPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba IuliavsHC Torok Rm. Valcea 3/152
Sala: Sala de Sport a Universitatii Arbitri: L.Marii(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Sb 23.09 16:30 CSS Drobeta Turnu SeverinvsCS Top Arena Topoloveni 3/153
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: E.Scrieciu(DJ)/R.Treistaru(DJ) Observator:
Du 24.09 11:30 CSS CraiovavsCSS Corabia 3/154
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: L.Marii(GJ)/R.Tache(GJ) Observator:
Juniori 3 Seria F Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 11:00 LPS Tg MuresvsCSM Sf. Gheorghe 3/155
Sala: N/A Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Vi 22.09 16:45 CSS FagarasvsLPS Brasov 3/156
Sala: Sala Radu Negru Arbitri: V.Badescu(AG)/L.Matei(AG) Observator:
Lu 25.09 14:00 CSS Odorheiul SecuiescvsCS Sporting Ghimbav 3/157
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: M.Turdean(MS)/M.Stan(MS) Observator:
Lu 25.09 17:00 CSS SighisoaravsCS Dinamo Brasov 3/158
Sala: Sala Zaharia Boiu Arbitri: G.Biris(BN)/P.Coroban(BN) Observator:
Juniori 3 Seria G Masculin
Etapa 2
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 00:00 LPS Banatul Timisoara sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 23.09 11:00 CS Unirea Sannicolau MarevsCSM Scolar Resita 3/159
Sala: N/A Arbitri: R.Jurj(AR)/R.Vizitiu(HD) Observator:
Sb 23.09 11:00 CSS LugojvsCSS Hunedoara I 3/160
Sala: Sala Lavinia Milosovici Arbitri: A.Baghiu(CS)/A.Vulpe(CS) Observator:
Sb 23.09 09:00 SCM TimisoaravsSc. Gen. 7 Timisoara 3/161
Sala: Sala Banu Sport Arbitri: R.Ardelean(BH)/M.Botez(AR) Observator:
Sb 23.09 12:00 ACS Unirea SantanavsHC Beldiman Arad 3/162
Sala: N/A Arbitri: A.Moldoveanu(AR)/A.Moldoveanu(AR) Observator:
Juniori 3 Seria H Masculin
Etapa 2

Echipa CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la jocul cu ACS Alpha Oradea

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 23.09 00:00 ACS Alpha Oradea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 23.09 00:00 Academica Cluj-NapocavsCS Extrem Baia Mare 3/163
Sala: N/A Arbitri: R.Hora(BH)/M.Judea(BH) Observator:
Sb 23.09 10:00 LPS Satu MarevsCSS 2 Baia Mare 3/164
Sala: Sala Ecaterina BotH (LPS) Arbitri: A.Kosa(BH)/F.Suciu(BH) Observator:
Sb 23.09 12:30 AHC Potaissa TurdavsAcademia Minaur Baia Mare 3/165
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: B.Gherman(BN)/F.Horoba(BN) Observator: